Skocz do zawartości
BLANTMEN

Wypłata Dla Serwisanta Sprzętu Komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sialala

Mały OT, ale całkowite pozbycie się z systemu IE może doprowadzić do poważnych konsekwencji i niepoprawnego działania niektórych aplikacji.

Te aplikacje to pakiet Office od MS. Nie zapeszajac - na razie 0 problemow. Aha - Windows Media Playera tez nie mam. Wszystko obsluguje alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka instalacje to mozna zrobic sobie, ale w przypadku instalowania systemu komus innemu to sie nie sprawdza.

 

 

NIe wiem czy wiesz, ale calkowite usuniecie wmp ma wplyw tez na odtwarzanie filmow na stronach i to w przegladarkach innych niz ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jakas firma ma 2 kompy to racja - bez sensu.

Z innych ciekawostek - pewna apteka zapłaciła za wyczyszczenie igłówki i wymiane taśmy ..... 800ZŁ brutto!!!

To sie nazywa biznes.. 760zł czystego zysku.. przeliczajac na komputery w sklepie - trzeba by 4,5 zestawów sprzedać..

 

Serwis to piekna sprawa - 3x windoza i tak jakby sie sprzedalo zestaw. Przy czym zestaw to cała masa problemów. Gdyby ode mnie zalezala polityka usługowa firmy w której pracuje - juz dawno bysmy przestali byc sklepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów...

Mam jedno pytanie odnośnie serwisowania sprzętu... Jestem niepełnoletni. Czy myślicie że w mojej miejscowości (17tys ludności) mogę się reklamować na mieście pod hasłem naprawy komputerów, instalacji systemu itd.?? Czy będzie to zgodne z prawem?? Myslicie że nikt się do mnie nie przyczepi?? Na razie robię to od kilku lat ale robię to za free dużej ilości znajomych... Z komputerami mam styczność dość długi czas (około 10lat...)

 

Wiecie chciał bym znaleźć sobie jakieś źródło dochodu żeby nie ściągać ze starszych : :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By prowadzić jakąkolwiek działalność na szerszą skale musisz zarejestrować firmę... a tego nie zrobisz bo nie jesteś pełnoletni :P możesz oczywiście prowadzić taką działalność na lewo, ale jak Ci się doczepią do skóry to bedziesz miał spore problemy. No i co do reklamowania... każda reklama generuje ciekawość także ciekawość konkurencji :P a napewno się nie ucieszą jak im na lewo bedziesz odbierał klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

hmmm a co w przypadku kwoty zarbkowej do 600zł, bo to jest chyba kwota do kórej nei trzeba placic podatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam się na kompach od dawna (zaczynałem od Atari), sprawy sprzetowe/programowe, znam się na elektronice i obsłudze maszyn i innych narzedzi (frezarka, tokarka, lutowanie, inne prace wymagające techniki).

Moja pierwsza praca jako serwisant to miałem 1000zł na rekę, sporo nadgodzin (niepłatnych) i nieciekawe warunki pracy. Zwolniłem się dopiero jak już ostro przeginali pałę.

Zaleta tej pracy była taka: nabrałem doświadczenia z serwerami, macierzami dyskowymi, sprzetem sieciowym, konfiguracją routerów cisco, montażem tego z podzespołów, instalacją u klienta i serwisowaniem. Pracując w normalnym sklepie komputerowym nigdy tkaiego sprzetu nie zobaczysz na oczy, nawet w cenniku :) Przemęczyłem się ale doświadczenie mam już w tym, uważam że się opłacało.

Teraz pracuję jako elektronik serwisant, na normalnych warunkach z normalna pensją (jak za tą pracę)

Obecnie myslę o wyjechaniu z tego kraju i życie gdzieś za granicą, nie z powodu że nie moge znaleźć pracy (szukałem max 2 tyg :) ) le mam już dośc tego co się dzieje w sejmie, złodziejstwa i kościołów na każdej ulicy itp :(

 

Jeśli chcesz mieć prace to musisz coś umieć, angielski to podstawa (nie musi byc w mowie i piśmie), widziałem lolka który chciał być serwisantem a nie znał angielskiego :) (mówię o poważniejszym sprzecie niz zwykły pc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Chciałbym zasięgnąć Waszego zdania na pewien nurtujący mnie temat. Niedawno założyłem firmę. Skłoniła mnie do tego firma w której pracuje, ponieważ w tej firmie chcą aby ludzie mieli własne firmy a firma opłaca zus itp. Firma nie ma nic wspólnego z branża komputerową. Ja załozyłem sobie działalnośc w której mam wyszczegołnione takie usługi jak doradztwo w zakresie sprzetu komputerowego, jego serwisowanie itp. Niedługo zaczynam roznosić ulotki i reklamy w pracie lokalnej itp. Nurtuje mnie tylko jenda sprawa. Wszyscy piszecie o instalowaniu windowsów itp i ze to w sumie najczęstsza usługa. I teraz moje pytanie. Wiekszośc ludzi ma piraty zainstalowane i nie maja w ogole płytki. Jak do tego podejść. Bo wiecie przyjde zareklamuje sie jako firma i zainstaluje pirackiego windowsa nawet z plytki klienta to jak na to patrzeć? Chodzi mi o legalność takich usług itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Chciałbym zasięgnąć Waszego zdania na pewien nurtujący mnie temat. Niedawno założyłem firmę. Skłoniła mnie do tego firma w której pracuje, ponieważ w tej firmie chcą aby ludzie mieli własne firmy a firma opłaca zus itp. Firma nie ma nic wspólnego z branża komputerową. Ja załozyłem sobie działalnośc w której mam wyszczegołnione takie usługi jak doradztwo w zakresie sprzetu komputerowego, jego serwisowanie itp. Niedługo zaczynam roznosić ulotki i reklamy w pracie lokalnej itp. Nurtuje mnie tylko jenda sprawa. Wszyscy piszecie o instalowaniu windowsów itp i ze to w sumie najczęstsza usługa. I teraz moje pytanie. Wiekszośc ludzi ma piraty zainstalowane i nie maja w ogole płytki. Jak do tego podejść. Bo wiecie przyjde zareklamuje sie jako firma i zainstaluje pirackiego windowsa nawet z plytki klienta to jak na to patrzeć? Chodzi mi o legalność takich usług itp.

racczej pirata nie instaluj chyba że 'na lewo' jeżeli masz pewnośćże to bezpieczne :P

popytaj jak inni to robią. wydaje mi sie że musisz kupić oryginał z licencją na takie manewry :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież instaluje Windowsa klienta, a klient może mieć kopie bezpieczeństwa, moim zdaniem instalujesz bez żadnego problemu bo przecież skąd możesz wiedzieć, że płytka którą dał tobie klient jest piratem, a nie kopią zapasową.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież instaluje Windowsa klienta, a klient może mieć kopie bezpieczeństwa, moim zdaniem instalujesz bez żadnego problemu bo przecież skąd możesz wiedzieć, że płytka którą dał tobie klient jest piratem, a nie kopią zapasową.

Aaaaha, myślałem że to on ma płytke z windą :P

W tym wypadku zgadzam się:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak poprzednicy pisza - wgrywasz z plyty klienta, jakby cie prosil zebys dal swoja to nigdy w zyciu bo teraz moze byc mily a kiedys moze cie zglosic na policje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakim kluczu instalujesz tą jego kopie zapasową :lol:

nie zapominaj, że nie masz prawa użyć klucza który nie znajduje się na stickerze na obudowie, który oczywiście z pewnością jest :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakim kluczu instalujesz tą jego kopie zapasową :lol:

nie zapominaj, że nie masz prawa użyć klucza który nie znajduje się na stickerze na obudowie, który oczywiście z pewnością jest :lol:

Bedzie chodzil ze swoja obudowa. :lol:

 

A jak jest w przypadku wersji box'owej Windy? Klucz jest tam chyba na pudelku. Pisze chyba bo mam oem'a. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze o legalności systemu świadczy kilka rzeczy: naklejka na obudowie, oryginalny nośnik, książeczka, faktura zakupu. Po drugie, może wydać Wam się to głupie, ale nie wolno robić kopii zapasowej płytki z systemem (mowa o prouktach Microsoft'u).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze o legalności systemu świadczy kilka rzeczy: naklejka na obudowie, oryginalny nośnik, książeczka, faktura zakupu. Po drugie, może wydać Wam się to głupie, ale nie wolno robić kopii zapasowej płytki z systemem (mowa o prouktach Microsoft'u).

osoba instalująca windowsa ponosi odpowiedzialność prawną i ona według licencji oem odpowiada za serwis.

tak głosi M$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...