Skocz do zawartości
FilipeG44

Ibm R51e Jako Uzupelnienie Stacjonarki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. na kompa mam 4200 PLN- z gory mowie ze tyle wydac nie chce- choc jesli pojawi sie super oferta to ja przemysle. Poki co na pulpicie jest IBM R51e UR16NPB

 

specyfikacja:

Klasa procesora Intel Celeron M

Kod procesora 370

Prędkość procesora 1,5 GHz

Częstotliwość szyny FSB 400 MHz

Pojemność pamięci podręcznej 1 MB

Technologia Hyperthreading Nie

Technologia Centrino Nie

Pojemność dysku 40 GB 5400

Zainstalowana pamięć 512 MB

Rodzaj pamięci SODIMM

Maksymalna wielkość pamięci 2048 MB

Ilość banków pamięci 2 szt.

Ilość wolnych banków pamięci 1 szt.

Przekątna ekranu LCD 15 cali

Typ ekranu TFT XGA

Maksymalna rozdzielczość LCD 1024x768

Typ karty graficznej ATI Radeon® Xpress 200M

Dodatkowe informacje n/t zainst. pamięci Przydzielana dynamicznie

Karta dźwiękowa SoundMAX

Napędy wbudowane DVD-RW

Typ gniazd PCMCIA 1 x PC Card Slot type I, II lub III

Urządzenia wskazujące TrackPoint

All-in-one Tak

Rodzaj baterii Li-Ion

Przybliżony czas pracy na bateriach do: 3,4 godz.

Złącza zewn.

• 2 x USB 2.0

• 15-stykowe D-Sub (wyjście na monitor)

• RJ-11

• RJ-45

• wejście na mikrofon

• wyjście słuchawkowe

• Wejście zasilania (DC-in)

• Parallel (IEEE 1284)

Bezprzewodowa karta sieciowa Tak

Typ bezprzewodowej karty sieciowej IEEE 802.11b/g

Bluetooth Nie

IR (podczerwień) Nie

Czytnik kart pamięci Nie

Wyposażenie standardowe

• 1x10/100BaseTX FastEthernet (RJ45)

• Modem 56K V.92

• głośniki

Dołączone oprogramowanie

• Norton AntiVirus 2004 (90 dniowa darmowa wersja)

• PC Doctor

• Adobe Acrobat Reader

Stacje dokujące (opcja) UWAGA: brak złącza Port Replikatora

Zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows XP Home PL

 

 

Tak jak w tytule, komputer ma byc uzupelnieniem stacjonarki, ktora stoi w domu a na studia i do pracy potrzebuje laptopa. Ostatnio mialem HP na centrino i sie rozczarowalem- bez sensu inwestowac w centrino za 4300 PLN i miec wolny dysk, ktory masakrycznie spowalnia prace na kompie- i nawiasem mowiac rozsypie sie po miesiacu.

 

Pytanie do posiadaczy: Czy zawiasy w tym IBMie sa solidne? i ile wytrzymuje na baterii ten celeronik?

I ogolne pytanie do wszystkich co mysla o tym sprzecie? Moze inne propozycje- wyslucham wszystkich, ale tak jak mowilem 4200 to gorna granica i odpadaja wszystkie propozycje typu ACER.

Edytowane przez FilipeG44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item88607300_ibm_t42_1_8...t_digicomp.html

 

A moze takie cos. W cenie idealnie sie miesci i mysle ze jak najbardziej wart swojej ceny, IBM to IBM - nie wiem czy jest solidniejsza firma. Parametry bardzo zblizone do tego co wymieniles ale np Pentium M zamiast Celerona. Poza tym seria T to juz legenda, mialem i polecam. Dodatkowo masz tu tez wyjscie TV, Bluetootha. Jedyny minus to nagrywarka - tylko CD ale skoro to ma byc tylko dodatkowy komp to nie jest chyba az taki wielki minus.

pozdrawiam

 

EDIT.

Teraz dopiero zauwazylem ze jest powystawowy, ale jesli jestes z Warszawy to nie problem sie przejechac i sprawdzic faktyczny stan (jest napisane ze bardzo dobry). Nie wiem tylko jak z gwarancja.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item88607300_ibm_t42_1_8...t_digicomp.html

 

A moze takie cos. W cenie idealnie sie miesci i mysle ze jak najbardziej wart swojej ceny, IBM to IBM - nie wiem czy jest solidniejsza firma. Parametry bardzo zblizone do tego co wymieniles ale np Pentium M zamiast Celerona. Poza tym seria T to juz legenda, mialem i polecam. Dodatkowo masz tu tez wyjscie TV, Bluetootha. Jedyny minus to nagrywarka - tylko CD ale skoro to ma byc tylko dodatkowy komp to nie jest chyba az taki wielki minus.

pozdrawiam

 

EDIT.

Teraz dopiero zauwazylem ze jest powystawowy, ale jesli jestes z Warszawy to nie problem sie przejechac i sprawdzic faktyczny stan (jest napisane ze bardzo dobry). Nie wiem tylko jak z gwarancja.

no fajny lapek ale jako uzupelnienie desktopa moze warto by sie bylo skupic nad jakims starszym IBM np. z p3 1-1.2ghz ? Bedziesz mial w kieszni 2tys zl

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy zakladam ze ma byc nowy, z gwara itd. Bo jesli uzywka to pewnie ze jakis maly, lekki z P3 nawet niech bedzie. Znalazlem tez takie cos, wprawdzie HP ale z dyskiem 5400 wiec nie powinno byc zamulki

 

http://allegro.pl/item89493775_nowy_hp_80g...orama_x600.html

 

Albo jakiegos Asusa, tez solidnie zbudowane maszynki :

 

http://allegro.pl/item90814082_asus_a6r_b0...sklep_wawa.html

 

Sa jeszcze na wypasie nowki IBMy Z60m ale to juz pare stowek wiecej, 4600 jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm celeron to nie jest dobre rozwiazanie jak bedziesz uzywal mobilnie tego lapa, szukaj czegos z centrino

 

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21702# - "that`s the way mhm aha I like it mhm aha" - ja bym bral tego poza tym w skapcu znajdziesz taniej i dolozysz drugie 256mb ram

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm celeron to nie jest dobre rozwiazanie jak bedziesz uzywal mobilnie tego lapa, szukaj czegos z centrino

 

rozumiem ze masz na mysli zuzycie energii? ale to chyba nie jest az tak istotne czy sa to 3 godziny czy 4. w moim hp nx 6110 miale super baterie- co z tego jak sie wysypal po miesiacu. wole jednak wydac 1000 PLN mniej a rmclockiem sobie ustawie co mam do ustawienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dziwny tok rozumowania - czyli ze co - ze laptopy z centrino sie czesciej psuja czy jak? Nie kumam. Laptop z centrino zuzywa mniej pradu, dynamicznie przydziela taktowanie cpu co za tym idzie rzadziej sie wlaczaja wentylatory jest ciszej itp. rmclockiem sobie nie zrobisz z celerona centrino - sory.

Ja juz pomijam kwestie ile wydajniejszy jest pentium od celerona...

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dziwny tok rozumowania - czyli ze co - ze laptopy z centrino sie czesciej psuja czy jak? Nie kumam. Laptop z centrino zuzywa mniej pradu, dynamicznie przydziela taktowanie cpu co za tym idzie rzadziej sie wlaczaja wentylatory jest ciszej itp. rmclockiem sobie nie zrobisz z celerona centrino - sory.

Ja juz pomijam kwestie ile wydajniejszy jest pentium od celerona...

co do wydajnosci to nie ma wielkiej roznicy, tu roznica w wydajnosci to roznica w taktowaniu. napisalem ze mialem hp na centrino i wydalem na niego 4200 PLN i sie zawiodlem- drugi raz nie chce wydac takiej kasy- a nie napisalem ze sie czesciej psuja :) a rowniez nie chce robic z celerona, centrino :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze bys sie pochwalil co ci sie stalo z tym biednym nx6110.Miales problem z serwisem ? Wreszcie dlaczego sie go pozbyles i czego wymagasz od nowszego sprzetu.Bo jesli chodzi o niezawodnosc to kazdemu sie moze zdarzyc... im taniej tym czesciej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze bys sie pochwalil co ci sie stalo z tym biednym nx6110.Miales problem z serwisem ? Wreszcie dlaczego sie go pozbyles i czego wymagasz od nowszego sprzetu.Bo jesli chodzi o niezawodnosc to kazdemu sie moze zdarzyc... im taniej tym czesciej ;)

wlasnie tego sie obawialem, dlatego pisalem co myslicie o tym sprzecie a nie dlaczego nie mam juz HP. po prostu 4 razy byl w serwisie dwa razy wyminieniany byl dysk twardy a w koncu stweirdzono ze plyta glowna jest rowniez do wymiany- wiec zazyczylem sobie zwrotu kasy. ot cala historia. wracajac do pytania, co myslicie o tym IBMie?? bo temat zszedl dlaczego nie centrino tylko celeron :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podajesz IBM`a na celeronie za 4200 ja ci podaje IBM`a na centrino (ktory jest szybszy i nie dlatego ze ma 100mhz wiecej) za 4224 - nooo to ktory moze byc lepszy? Juz dawno udzielilem ci odpowiedzi tak jak maSTHa212

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podajesz IBM`a na celeronie za 4200 ja ci podaje IBM`a na centrino (ktory jest szybszy i nie dlatego ze ma 100mhz wiecej) za 4224 - nooo to ktory moze byc lepszy? Juz dawno udzielilem ci odpowiedzi tak jak maSTHa212

ibm o ktorego pytam jest za 3100 PLN, fakt nie napisalem ceny, moze zmylilo Cie to ze napisalem ze za HP zaplacilem 4200. Moze teraz sprawa inaczej bedzie wygladala :) pozdrawiam i przepraszam za niedopisanie ceny na poczatku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem HP na centrino i sie rozczarowalem- bez sensu inwestowac w centrino za 4300 PLN i miec wolny dysk, ktory masakrycznie spowalnia prace na kompie- i nawiasem mowiac rozsypie sie po miesiacu.

Miales poprostu pecha.Mysle ze majac takie szczescie mozesz trafic na psujacego sie IBMa.Na takim forum jak tutaj zwraca sie szczegolna uwage na przelicznik wydajnosci do ceny.Ludzi czasami "ryzykujac" wybieraja cos co jest bardziej wydajnego z reguly.IBMy maja miano malo psujacych,pozatym jak sie popsuja to zazwyczaj jest to komputer sluzbowy i jego strata nie dotyka tak bardzo urzytkowinka,a ten nie leci na forum pisac jaki ten IBM jest nieporzadny.

 

ps.Widziales reklame ... " to pulapka, w zyciu nie widzialem zepsutej toyoty" :lol: :lol: No to podonie ja moge powiedziec to samo o IBMie, ale czy to prawda ? Wszystko sie psuje.W szczegolnosci producent ma maly wplyw na dysk czy naped optyczny(zazwyczaj jak wychodzi usterka na jak to sprzedano juz lub rozeslano duza ilosc sprzetu z "felerem").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zasugerowalem sie tym 4200 w sumie to dziwne by bylo jak by nie bylo zbytniej roznicy :-) ..... 1000zl to sporo ja bym w takim razie sklanial ku celeronowi :(

ciesze sie, ze sie dogadalismy :) cena jest do zakceptowania jak za takie parametry dlatego ponowie pytanie czy ktos sie spotkal z tym modelem? w sklepie "nie dla idiotow" stoi R50 i obudowa i sama konstrukcja wyglada pewnie,ale wiadomo wszsytko wychodzi w praniu. czy ktos mial stycznosc z tymi laptopami? co do wydajnosci to moj hp na centrino 1,73 grafice intela 512 RAM i 60 gb dysk mial 3 d marku 2001 se 3702 pkt, celeron 1,6 przy 512 ramu i grafice 200x mial 3500 z kawalkiem- roznica malutka a 1000 PLN w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie, ze sie dogadalismy :) cena jest do zakceptowania jak za takie parametry dlatego ponowie pytanie czy ktos sie spotkal z tym modelem? w sklepie "nie dla idiotow" stoi R50 i obudowa i sama konstrukcja wyglada pewnie,ale wiadomo wszsytko wychodzi w praniu. czy ktos mial stycznosc z tymi laptopami? co do wydajnosci to moj hp na centrino 1,73 grafice intela 512 RAM i 60 gb dysk mial 3 d marku 2001 se 3702 pkt, celeron 1,6 przy 512 ramu i grafice 200x mial 3500 z kawalkiem- roznica malutka a 1000 PLN w kieszeni.

Używałem IBM T41 i innych w pracy i moge powiedzieć tyle - jakośc wykonania i trwałość nie pozostawiały nic do życzenia :) Pamiętaj jednak o tym, że ten R50 o którym piszesz to juz nie IBM a Lenovo :) IBM sprzedał Lenovo dział lapków :) Jakoś teraz więcej słychać narzekań... Z uwag , które mnie wpadły w oko i je pamietam; uginająca się i skrzypiąca klawiatura, głośny dysk, kiepskie kąty na matrycy. Mimo wszystko to nadal bardzo porzadny sprzet do biurowej pracy, godny polecenia - więc polecam ze spokojnym sumieniem...

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem IBM T41 i innych w pracy i moge powiedzieć tyle - jakośc wykonania i trwałość nie pozostawiały nic do życzenia :) Pamiętaj jednak o tym, że ten R50 o którym piszesz to juz nie IBM a Lenovo :) IBM sprzedał Lenovo dział lapków :) Jakoś teraz więcej słychać narzekań... Z uwag , które mnie wpadły w oko i je pamietam; uginająca się i skrzypiąca klawiatura, głośny dysk, kiepskie kąty na matrycy. Mimo wszystko to nadal bardzo porzadny sprzet do biurowej pracy, godny polecenia - więc polecam ze spokojnym sumieniem...

Pozdrawiam

IBM zawsze produkowalo Lenovo. dyski IBMa sa to jedna z najglosniejszych dyskow, co do katow to rowaniez zawsze tak bylo- to jest komputer dla jednej osoby wiec luss, a co do klawiatury to pierwsze slysze :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalem ten modelik laptopka, tylko, ze z Centrino (dla mnie Celeron zawsze bedzie Celeronem :P ) i jesli chodzi o komfort pracy to jest bardzo dobry. Solidna konstrukcja, wytrzymale zawiasy jak na IBMa przystalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...