Skocz do zawartości
arczowsky

2x256 Mb - Testy Pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko spoko tylko że mnie sie sandra nie uruchamia :lol: w ferworze tweakowania windowsa wyłączyłem wszystkie usługi prawie i wychodzi że bez którejś sandra nie jest w stanie sie uruchomić

to co mam zrobić??? moge everesta zamiast sandre?? bo działa :D

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@myrddin669:

 

W usługach masz dwie usługi:

 

Sandra Data Service

Sandra Service

 

Obie ustaw na Manual/Ręczny i po sprawie ;) Włączą się dopiero po włączeniu Sandry i się wyłącza wraz z nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem szybki test mojej drugiej pary 2x256MB OCZ 3500 LE BH-5:

 

Przedmiot tekstów:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Wyniki:

 

SuperPI 32M 270MHz 3,57v

Dołączona grafika

 

 

Sandra 270MHz 3,57v

Dołączona grafika

 

 

Chyba nikomu nie muszę przedstawiać starych dobrych BH-5, jest to moja druga para tych kości. Pamięci chodzą stabilnie na takim taktowaniu/timingach/napięciu w GoldMemory (osobiście uważam go za najlepszy test BH5) poza tym jak widać na screenie ze SPI32M też nie mają problemów ;) profilaktycznie w MemTestem też były sprawdzane, problemów nie stwierdzono. Prawdo podobnie dało by się z nich jeszcze „wykrzesać” kilka MHz ale to już czas pokarze ;)

 

*Sorry za post pod postem ale skoro w rankingu jest linka do postu z wynikami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_zzzkuba:

 

Bodajże Dejot ma też s754 i Single ale wynik pokazywał na 2x256, wiec 1x256 raczej „nie przejdzie”. Nie ma wymogu co do Dual-a ale co do ilości kości i ich pojemności (nawet się zrymowało ;) ) to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w sumie można ;) bo jak narazie to mało tych testów...

Ja pod koniec tygdnia powiniem zupdejtowac wynik bo czekam na miernik B)

 

DaRoN też miał dać jakiś wynik ale coś go nie widac ;)

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam wyniczek dam. o to się nie martw. Narazie jednak szukam stabilności ogólej systemu, bo o ile na początku mamorki chodziły 225 na moim abicie ( u sprzedawcy ponoć 230 na 2.9v) to teraz śmigają tylko 220. Chyba przegrzałem jeden slot. Póki co próbuję się uporać z modem zasilacza no i potem jebne se raila i pokażę ile robią na 3.39v :D A powinny polecieć koło 260MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam wyniczek dam. o to się nie martw. Narazie jednak szukam stabilności ogólej systemu, bo o ile na początku mamorki chodziły 225 na moim abicie ( u sprzedawcy ponoć 230 na 2.9v) to teraz śmigają tylko 220. Chyba przegrzałem jeden slot. Póki co próbuję się uporać z modem zasilacza no i potem jebne se raila i pokażę ile robią na 3.39v :D A powinny polecieć koło 260MHz :D

hyh widze, że chcesz mnie przegonic :D ale ja się nie dam :lol: bo ja też właśnie moduje zasiłke :P coby więcej Voltów im zapodac ;)

 

a w jakiej kategorii będą umieszczone KHX na timingach 2-3-2-5 1t dc? jedna kość to CH5 [z 50 tyg 2004 roku, jakiś leżak magazynowy] oraz infineon CE5?

hmm no chyba niby do CL2...:P tylko gdy by nie ta nieszczęśna 3...;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Kingston HyperX PC3200A

 

fotki delikwentów :D

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Krótki wstęp

 

Kości kupiłem za śmieszną kwote 40 zł [ :lol: ] nówki, z pełną gwarancją, która została wystawiona dopiero w styczniu 2006 roku. Wizualnie prezentują się pięknie :wink: Typowy niebieski radiator z pięknie wymalowanym lgoo to praktycznie znak rozpoznawczy elitarnej serii HyperX Kingston'a. Według SPD pamięci pracują z opóźnieniami równymi 2,5-3-3-7 2T na częstotliwości 200 MHz [DDR400]. Zobaczmy co udało się wykrzesać z nich :wink:

 

Dołączona grafika

 

 

napięcie 2,8V ... i dalej to klops :?

2 MHz więcej i "ekran śmierci" :mur:, zwiększenie napięcia do 2,9V powoduje nie bootowanie się Windows'a. Luzowanie timingów na maxa nic nie daje :lol: parametr 2T nic nie dał :-| Jedna kostka to "podróba Winbond'a, wygląd identyko, ale "0450" na kości :/ i nie bootuje się powyżej napięcia 3,0v, druga kość to jednostronny Infineon CE5 i on pracuje normalnie do 3,2V :wink:. Pierwsza kość w single'u pracuje na 225 MHz 2,75v 2-3-2-5 1T najluźniejsze alphy na K8NS, Infineon CE5 na K8NS działa 218 MHz 2-3-2-5 1T 2,75v [identyczne ustawienia dla obu kości]. Dalsze luzowanie, bądź napięcie 3,3v nic nie dały. Co najlepsze na DFI to nie chciały wogle odpalić w trybie Dual Channel :lol: , musiałem na jednej kości wejść do biosu, ustawić parametry jako takie i się komputer bootował, ale nie udało mi się uzyskać stabilności nawet dla SuperPI 1M, a potem DFI padła właśnie z tą podróbą Winbond'a na pokładzie :lol: :mur:

 

To by było tyle, w każdym razie poza ładnymi radiatorami to najtańszy Goodram uzyskuje lepsze wyniki. NIE POLECAM TYCH PAMIĘCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są 100% oryginały :wink: Producent gwarantuje 2-3-2-5 2T na napięciu 2,6V-2,9V, ale w SPD jest 2,5-3-3-7 2T. Wiele pamięci ma "dziwne" SPD np. OCZy Mardok'a o ile dobrze pamiętam :wink:

 

Pamięci nie odpalają na 2-2-2-5 1T nawet na 100 MHz :lol2:

 

40 zł za obie :wink: kupiłem je nierozpakowane, nikt wcześniej nie ściągał z nich radiatorów, prosto z hurtowni, tyle, że nie kupowałem jako "Dual Pack", tylko osobno :-| -> zresztą porównywałem "oryginalne" HyperX PC3200A i płytke PCB miały identyczne [chodzi o kość na Infineon'ie, jednostronną], a w SPD pisze, że to Kingston :wink: Bez jaj, ale potrafię rozróżnić HyperX kontra Kingston'y zwykłe... nie jestem nowicjuszem :)

 

PS to są jedyne alphy, w których pracują na Epoxie stabilnie... :mur: jedno inne ustawienie i [gluteus maximus] :mur: namęczyłem się od 12 by je ustawić :lol:

 

SPROSTOWANIE -> jaja dzieją się tylko w dual channel, w singlu obojętnie jakie ustawienia, alphy to i tak odpalają :wink: [nie licząc 2-2-2-5]. Według mnie przyczyną jest fakt, że jedna kość jest dwustronna, a druga jednostronna :wink: Gold sypie błędami na każdych ustawieniach równo na 33%, natomiast przechodzi czysto na 166 MHz. Osobno kostki są sprawne :-| Najlepiej wypada Dual Infineon'a z TwinMos CH5 UTT :wink: ale Gold sypie w tym samym miejscu :mur:

 

Te pamiątki idą na allegro, tylko jeszcze przetestuje je na jakimś Intel'u albo K7

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc podzieliłem kategorie na CL2, CL2.5 oraz CL3.

 

Xtreme Addict - dodałem pomimo braku Sandry aby rozkręcić troche ten ranking.

W sumie, to fajnie, zeby byl tez ranking 1x256, bo tutaj nie kazdy testuje 2x256 dual packi, ani nie kazdy testuje zestawy w dualu, niektorzy nie maja. ;] A takie testy 2 roznych kosci 256 to troche lipnie. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi się je będzie chciało wyjąć :lol: mam za dużo ramu póki co wolnego... Jedyne co w nich przydatnego [raczej ładnego to radiatorki i chyba je zdejmę i sprzedam bez nich] :D

 

O to co potrafi podróba Winbond'a na K8NS, napięcie 2,75v

 

Dołączona grafika

 

 

Potrafi to z 1T ale akurat nie mam screen'a :?

 

A o to co potrafi Infineon'ik na K8NS, 2,75v 1T

 

Dołączona grafika

 

 

Więc w gruncie rzeczy nie takie znowu padaki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak pięknie to nie ma... ale i tak co nie co mi wpada do rączek [szczególnie tani ram] albo używany sprzęt za grosze np. GF 2 MX 400 128bit/64 MB za 5 zł z pudełkiem i sterami :wink:

Wyjąłem kości z kosza... wkładam do kompa... i nie odpala :mur: w[ciach!]iony wchodzę do biosu i ustawiam alphy na ślepo :lol: wyszło na to, że pamięci już się bootują na napięciu 3,2V i chodzą do 215 MHz 3-4-4-8 1T :lol: dual channel :oops: może coś się jeszcze z nich wyskrobie :D

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...