Skocz do zawartości
arczowsky

2x256 Mb - Testy Pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

moje winbondy z twinmosków 333 aa4t fikają powyzej 250 na 3.2 v na infinity-widąć trafiłem dobrzez z tymi ch-6

 

Do dzieła. Póki co puść czystego Raila 3,3V, ewentualnie potem moduj zasiłke. Aczkolwiek wytrzegaj się dużych V na TwinMos'ach, bo PCB nie wytrzymuje :-P

nie przesadzaj-moje u enta na 3.8v jakiś czas pochodziły i im nie zaszkodziło :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka już zestawów ramu na starych BH-5 (mowa o starych BH-5 nie UTT) i zauważyłem jedną prawidłowości wszystkie BH-5 na PowerBrain PCB mają tolerancje napięcie do 3,7v + 0,03v (ustawienie DFI) w rzeczywistości okolice 3,75-3,78v do tego napięcie Volty im „nie przeszkadzają” natomiast powyżej już zaczyna się robić co tu dużo pisać po prostu źle ;) Inna z ciekawych spraw na tych kościach to 1T czy 2T bez różnicy idą tyle samo, zmiana z 1T na 2T nie daje nawet 0,5MHz, tak samo z CL zmiana z 2 na 2,5 tylko pogarsza a nie poprawia sytuację, dla przykładu na CL2 (reszta timingów identycznie aby wyłapać różnicę miedzy CL) i napięciu 3,4v mój ram robi 272MHz natomiast z CL2,5 ma problemy z przeskoczeniem 268MHz. O takich szczegółach jak że na CL3 nie wstają chyba wspominać nie muszę ;) Dodatkowo (nie wiem czy to tylko mój problem) dana kość zawsze musi być w odpowiednim slocie, precyzując zmieniając kości miejscami komputer nie wstanie nie zależnie od MHz/VDim/Pogody ;) Na koniec jak wiadomo kontroler ramu w A64 jest w CPU co mogło by mieć wpływ na max. MHz ramu po zmianie procesora, ale ja miałem już kupę A64 (grubo powyżej 20sztuk, dokładnie nie pamiętam) i na każdym ram szedł mniej więcej tak samo, nie przeprowadzałem bardzo dogłębnych testów pod tym względem ale nie było nigdy problemów z ustawieniami ramu z poprzedniego CPU.

 

The End ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podciagnelem sobie dzisiaj kabelek do vsense i ram chodzil na 3.38V tak jak linia 3.3V :P

 

sprawdzilem miernikiem bylo roznie 3.36 3.38V

 

ram nie wiem czemu ale sie prawie nie kreci 210 2-2-2-5 1T i spi wlaczam zeby 1m puscic i przy 13 lopie blad

 

pozniej uruchomilem ponownie system i nawet na 200 byl blue screen

 

odczepilem ten kabelek i ram normalnie ustawilem na 2.8V 2.5-3-3-8 tak jak standardowo biegaja twinmosy i tez nie rusza system

 

zresetowalem cmos, tez to samo, jakos uruchomilem system i wlaczam cpu-z spd i mi pokazuje nanya technology part nr sie zgadza z tym z naklejki ale memki sa pokazywane jako pc2700 a naklejka mowi ze to 3200

 

mysle ze moj system cos nawala, aczkolwiek memki tez sie nie kreca za dobrze

 

sprawdzilem je na ustawieniach 3-3-3-9 i nie wstały wiec to raczej winbondy tylko bardzo kiepskie

 

kóleczka są wytloczone na pamieciach, moze kontroler w procu jakis mizerny jest bo juz zglupialem przez te pamici :D

 

moze jest ktos z okolic lublina zeby wzial moje meki do przetestowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wynikach ja bym się raczej skłaniał w stronę że to coś innego niż Winbond…

Miałem siedyś kostke twinków AA4T ktore robily max 216MHz@2,8V, a wyższe napiecie im tylko szkodziło, przy 3,2V już nawet windy nie chciały załadować, więc wszystko możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no widze przeciez ze to jest 1A4T

 

kod z naklejki cały :P

 

P/N M2G9I08A8AMK9F0811A4T

MODEL NO:M2G9I0A-MK

||||||||| || |||| ||||| |||||||||| ||

 

NA KOSTCE KONCOWKA 50B WYTLOCZONE KÓŁECZKA SĄ

 

 

a jak mam np. nieodpowiednio w alphah te czas ns ustawiony bo mam dwie wartosci w biosie 5.5ns i 7ns

 

moze ktos podesle screen z A64 tw. z jakimis 1A4t albo czym kolwiek UTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem siedyś kostke twinków AA4T ktore robily max 216MHz@2,8V, a wyższe napiecie im tylko szkodziło, przy 3,2V już nawet windy nie chciały załadować, więc wszystko możliwe.

W takim wypadku to ciężko mi jest wyobrazić sobie gorszego Winbonda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jest ktos z okolic lublina zeby wzial moje meki do przetestowania

podrzuć je do mnie na 1 dzień to się nimi pobawie :D :lol:

 

Moje winbnody wstają i są stabilne na CL3 :lol: a na CL 2,5 robią średnio o 3-5MHz wiecej niż na CL2 :lol: ;) przy średnich voltach bo przy wyższych tak nie sprawdzałem...;]

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejo to jak to z tymi moselami, mogloby tak byc ze sie trafily mosele czy poprostu w UTT czasami trafialy sie odpadki

 

google mi powiedzialo wyraźnie ze to BH5 UTT, jak kazde winbondy volty nie powinny im szkodzic a na 3.2V jest gorzej niz na 3.1V narazie testuje na 2.5-3-3-7 bo na 2-2-2-X nie da sie windy ruszyc pozniej jeszcze sproboje 2-2-2 przy tym 2.8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje winbondy z twinmosków 333 aa4t fikają powyzej 250 na 3.2 v na infinity-widąć trafiłem dobrzez z tymi ch-6

nie przesadzaj-moje u enta na 3.8v jakiś czas pochodziły i im nie zaszkodziło :wink:

ile? 2-3h? :lol:

 

A mosele wstają wogóle na 2-2-2?

z tego co wiem to nie, może jakieś wybitne sztuki [miałem kilka kostek na tym badziewiu i każda wstawała na 2-3-2-5 1T, ale tylko 4 były stabilne :wink: ]

 

Mardok zdziwiłbyś sie :P

hmm widziałeś gorszego winbonda? :blink:

 

żę są tomosele jest racze bardzo mało prawdopodobne ;)

 

poprostu trafiły Ci się strasznie słabe sztuki..dawałeś im więcej voltów już ? conajmniej jakieś 3,6V ?

 

zgadzam się z Tobą. W 1A4T są tylko wielbłądy i albo ewidentnie coś źle robisz albo to mega padaka B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te 1A4T chlodzisz jakos czy tak bez niczego je krecisz ?? u mnie parka bh-6 bez nawiewu na nie i mosfeta na dfi nie byly stabilne wiecej jak 235MHz, po dodaniu 2x80mm na nie i mosfeta bujaja na 261MHz bez problemu, sprobuj z chlodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem gorsze, co prawda chyba przekrecone. stabilność kończyła się w zakresie 180-190 - to byly adaty 0250

jeszcze sa te dziwne seitec'i na winbondach ktore w 1t nie dzialaja na nf4, na i875 tez ;) robia jakies 170 w 2T

 

moze te memorki tez sa przekrecone??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ja was proszę od kiedy uszkodzony sprzęt można podpiąć pod nazwę „fatalnie źle kręcący się Winbond” rozumiem kiepska sztuka ale uszkodzona bo tak trzeba nazwać „przekręcony ram” to już raczej wina usera a nie firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja kupilem je na allegro jako zwykle twinmosy zauwazylem ze na real foto jest 1A4T patrze koleczka są - mysle winbondy

 

jak gadalem z kolesiem na gg to sprawiał wrazenie laika ktory nie bardzo wie co to o/c i po co to wogole robic :lol2:

 

a moze tylko ładnie sciemnia, troche dziwne bo memy maja gware wystawioną pod koniec czerwca 2005 a wydaje mi sie ze cięzko wtedy bylo z winbondami bo jak sam kupywalem wtedy twinmosy to dostalem cadt :mur: ale nie byly az takie złe bo 480 2.5-4-3-7 2.9v 1t robily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ja was proszę od kiedy uszkodzony sprzęt można podpiąć pod nazwę „fatalnie źle kręcący się Winbond” rozumiem kiepska sztuka ale uszkodzona bo tak trzeba nazwać „przekręcony ram” to już raczej wina usera a nie firmy.

To co ja mowilem to nie bylo uszkodzone, tylko „fatalnie źle kręcący się Winbond”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...