Skocz do zawartości
arczowsky

2x256 Mb - Testy Pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Bosz… jak nie urok to sraczka jak to moja babiczka mówiła, i oto tym sposobem z tematu o „2x256MB” zrobił się temat „jak bardzo źle mogą się kręcić 2x256MB” tylko tak dalej :/ Mnie osobiście średnio dochodzi kto miał jaką padakę to miał być temat z wynikami a nie paplanina bab na targu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mardok juz tak nie przezywaj koniec z gadaniem o moich tragiczny winbondach

 

jutro postaram sie wrzucic jakis test pewnie bedzie to hynix d43 które dają rade 270 3-3-3-11 ale wiecej niz 16m nie sprawdzalem wiec nie gwarantuje ze pokaze sie z 270 na pi32m :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mardok juz tak nie przezywaj koniec z gadaniem o moich tragiczny winbondach

 

jutro postaram sie wrzucic jakis test pewnie bedzie to hynix d43 które dają rade 270 3-3-3-11 ale wiecej niz 16m nie sprawdzalem wiec nie gwarantuje ze pokaze sie z 270 na pi32m :P

heh ja ostatnio dorwałem Speedpremiumy podobno na d-43

obecnie 277mhz 2,5-4-4-8-1t 3v 28x spox ale na cl3 już :D

 

obydwa wyniczki stable spi 32m po małym dopacowaniu alphami

 

2x512 of course

 

mam corsairy na BH-6 z jednego z lepszych tygodni 02 nie pamiętam dokłądnie który.

na 2-2-2-5 nie chcą robić 250 3,4v, ale już na 2-3-2-5-1t i ostrych alphach robią spox na niecałych 3,3v :)

 

nmam też kinga 333 23ODD :D dość ładnie lata, jak znajdę coś do duala do niej pokażę :D

 

Wie ktoś jak okiełznać UTT twinmosów . . kurde dopadłem kilka kostek 512 i za ch***a nie chcą zrobić stabilnego 240 3,4v :o luzowanie alpha nie pomaga :o

 

kostki sa z roznych tygodniów jedne to Speed premiumy drugie to zwykle

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nmam też kinga 333 23ODD :D dość ładnie lata, jak znajdę coś do duala do niej pokażę :D

Widziałem że go wciagnełeś, sam bym wciągnął gdybym miał za co, ładnie by mi przypasował (na przyszłego duala) bo też mam KVR'a 230DD :D To ten co 283MHz na zime poleciał do pi 16 :wink:

 

Nawet 2103582[/snapback]

Wie ktoś jak okiełznać UTT twinmosów . . kurde dopadłem kilka kostek 512 i za ch***a nie chcą zrobić stabilnego 240 3,4v :o luzowanie alpha nie pomaga :o

 

kostki sa z roznych tygodniów jedne to Speed premiumy drugie to zwykle

A jakie masz te UTT? AA czy 1A? Ja ostatnioo pare kostek 1A w rękach miałem i tylko i wyłącznie na 2T chciały działać...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że go wciagnełeś, sam bym wciągnął gdybym miał za co, ładnie by mi przypasował (na przyszłego duala) bo też mam KVR'a 230DD :D To ten co 283MHz na zime poleciał do pi 16 :wink:

 

Nawet aukcje obserwowalem, pare h po tym jak ja zczailem juz jej nie bylo :P

 

A tu jest fota moich :D Ale nic sie nie poradzi na brak gotowki...

moją musze porządnie dotrzeć :P

póki co 270 3,45v i coś skubana mi sie opiera :)

 

romantyczna i gorąca nocka z halogenkiem powinna pomóc

(joke) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tu na forum pare osób co mieli "doświadczenia" z tymi memorkami, poszukaj albo popytaj

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=182487

z moich przykrych doświadczeń mogę powiedzieć żebyś wystrzegał się tych z końcówką "PH10", chyba są jeszcze "SExx" i "Kxx" o ile mnie pamięć nie zawodzi i mogą być lepsze.

 

koniec OT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś co warte są seiteci 333 na wielbłądach? bo na alelgro tego sie wala sporo...

Tak się składa że są g... warte w większości... miałem w łapkach 4 kostki 256MB i zadna nawet 235MHz@3,3V nie robiła (jak do windy weszlo to juz byl sukces), szkoda czasu na selekcje z seitecow :wink: Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiteci to jest hajper złom, nie patrzcie nawet na to. Pcb jest bardzo ciekawe :lol:

Ale jeśli kupisz np za 20 ziko od znajomego albo z giełdy jakiejśc, to są dwie możliwości:

masz kostki

możesz spalić bo CI nie będzie zależało( spalić poprzez wygrzewanie, a potem powiedzmy eXtreme O/C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez sie dopiszę :) Co prawda tylko singiel z mojej starej mobo i screen ma juz troche czasu ale zawsze cos tam pokazalem :) Memi to 2x256 winbond bh5 utt w wydaniu twinmosa. sandra i spi32 na jednym screenie.

 

Dołączona grafika

 

W moim sigu jest link do screena z zabawy z ocz boosterem, niestye wiecj jak 1 kosc sie nie zmiescila i mailem go tylko na godzinę i nie bylo czasu nawet na spi1M..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się skompletować jakieś fajniejsze memki do duala :)

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

jedna kostka to zwykły kingston ddr333, a druga to khx3200

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że ci moja memka spasowała do duala :wink: Imo tylkotroche wysokie V. Nie wiem jak twój KVR ale moja kostka 270 powinna robić 0,1V nizej (choć w dualu może inaczej się zachowywać) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiła na pewno 16M na 3,6 :)

 

zrobilem teraz 272,5Mhz i bedę próbował dalej na 3,7V,

 

mam problem z chłodzeniem kostki przy samym procku, bo jest przy samym radiatorze(freezer :? )

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Siuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się skompletować jakieś fajniejsze memki do duala :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

jedna kostka to zwykły kingston ddr333, a druga to khx3200

No nie powiem całkiem przyzwoity zestawi ścigałek 2x256MB ;) Sumując strasznie mało jest kości 270+ na tych timingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy mało ;)

trtw=1 faktycznie troche overkill, nawet niegdy nie probowałem chyba :D

ale trfc=15 już nie tak ostro wcale, dużo zestawów 2x256 wytrzymuje 13/14 na tych mhz'ach.

z drugiej strony zestaw i tak ładny, bo widać po temperaturach, że robiony teraz. mnie o/c pamięci tak spadło od upałów, że nawet nie chce mi się bawić...

 

gratulacje w każdym razie :)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...