Skocz do zawartości
Mewosh

Ping Dziala A Web Nie...

Rekomendowane odpowiedzi

Ello,

 

Dzieje sie juz tak od kiedy pamietam(chyba... :? )... Po pewnym czasie, czasami 5 min czasami wogule, "zacina" mi sie internet ale w ten dziwny sposob ze DC++ dziala, Torrent dziala, ping dziala, lecz web(otwieranie stron internetowych) NIE!! :blink:

 

Uzywam routera Netgear 108Mbps (802.11g) oraz modemu Zyxel Prestige 650(chyba :-| )

 

Restart routera i modemu rozwiazuje problem... Prosze o odp jak rozwiazywac problem bez restartowania routera?

 

dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam ten sam problem na routerze d-link g604t, objawy takie jak mowisz, gg działa a przegladarka nie chce zaskoczyc, na poczatku nie mialem takiego problemu ale teraz sie strasznie nasilil i musialem resetowac router co kilka godzin bo to pomagalo, Wgralem do niego nowego firmware i mam nadzieje ze to rozwiaze problem, jeszcze nie stestowalem bo w domu bede w weekend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to problem z ilością połączeń, które może obsłużyć router... Sieć P2P nawiązuje bardzo dużo połączeń, które router musi obsłużyć, a uruchomiona przeglądarka to kolejne połączenie do obsłużenia i w tym szukałbym problemu ;)

Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to problem z ilością połączeń, które może obsłużyć router... Sieć P2P nawiązuje bardzo dużo połączeń, które router musi obsłużyć, a uruchomiona przeglądarka to kolejne połączenie do obsłużenia i w tym szukałbym problemu ;)

 

Ja nie korzystam z programów P2P tylko maximum gadu gadu i thunderbird jest wlaczony , a z "sieci" korzysta 1 komputer :] wiec to chyba nie w tym rzecz. dodam ze uzywam firefoxa- moze to on ma jakies bledy ? A dostawca internetu to tpsa i neostrada 512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ping jaki działa ?

ping 1XX.XXX.XXX.XXX czy taki ping wp.pl ?

Jesli działa ci tylko ping 1XX.XXX.XXX.XXX to znaczy że nie masz ustawionego DNSa.

 

Mozesz wytlumaczyc to niewtajemniczonemu uzytkownikowi jak i gdzie sprawdzic ten ping i jak i na co zmienic DNS, bo w tym jestem zielony. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wytlumaczyc to niewtajemniczonemu uzytkownikowi jak i gdzie sprawdzic ten ping i jak i na co zmienic DNS, bo w tym jestem zielony. dzieki

Akcesoria>wiersz polecen> i wpisujesz "ping wp.pl"

 

DNSa zmieniasz klikajac: panel sterowania>polaczenia sieciowe>kontekstowym wlasciwosci>protokol TCP/IP i klikasz wlasciwosci :)

 

A tu masz podstawowe DNSy tepsy :

Podstawowy DNS: 194.204.152.34

Zapasowy DNS: 194.204.159.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zdjecia :kijem: zmien ja na jpg :angry:

2. Jesli masz wlaczone automatyczne przydzielanie DNSa, to zrob tak samo w karcie sieciowej.

3. Natomiast jesli recznie przydzielasz DNSa to wszedzie wpisuj te same dane.

4. Jak w konsoli piszesz ping wp.pl i oddaje ci adres IP <_< to znaczy ze DNSy działaja !

Edytowane przez piotraspoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...