Skocz do zawartości
Kaeres

Blok wodny - wpadl ktos na to wczesniej ?

Rekomendowane odpowiedzi

" dodał: elh ? źródło: overclockers.com ? 7.01.2003 ? 19:03 "

 

tia ... to ukazało się jako news na tweaku 3 dni temu -

na overclockers.com

( http://forum.oc-forums.com/vb/showthread.p...&threadid=80618 )

ten wątek ruszył 11 kwietnia 2002 i jest aktywny do dziś

 

Pomysł dobry ale można to jeszcze ilepszyć, koszt spory ze względu na użycie miedzianego radiatora.

Tak czy owak - warto poczytać, sporo informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh IMHO to pomysł jest OK. Ale nasuwa mi się myśl że jest to połacznie zwykłego bloku z wrzuconym do srodka radiatorem ..

blok z radiatorem wrzuconym do środka metalowego pudełka kiedys (z 4 miechy temu) byl pokazywany w Chipie :D , caly artykuł to wileki lol, ale pomysl niezły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda ktora przeplywa przez kanal odbiera cieplo od tych wystajacych "bolcow" przez co zmniejsza sie rezystancja termiczna calosci. Jesli bolcow by nie bylo, temperatura byla by na pewno wieksza, jeszcze lepiej bylo by zastosowac jakies cienkie zeberka. Niech ktos upiluje zeberka w radiatorze od procesora i zmierzy sobie temperature, to tu dziala na podobnej zasadzie. Nie wiem jak jest z wydajnoscia w porownaniu do innych blokow, ale takie rozwiazanie jest na pewo lepsze niz "pusty" tunel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedługo otrzymam blachę miedzianą 4mm i zamierzam z niej wykonać blok o b. podobnej budowie, tylko że bolce zamierzam wykonać z gwożdzi miedzianych, które wbiję (dosłownie) w wywiercone , odpowiednio miejsze otworki. gwoździe przed wbijaniem zamrożę by było łatwiej. łby od spodu zeszlifuję, myślałem o lutowaniu od góry ale ze względu na trudność dotarcia lutownicą oraz niepotrzebną warstwę cyny pozostawie w stanie czystym. powinno być szczelnie. jeżeli nie to w ostatecznośći przylutuję od spodu cieńką blaszkę miedzianą.

aha - na początku będę doświadczał z tym pomysłem przy chłodzeniu AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...