Skocz do zawartości
juicepp

Seagate Momentus St98823a 80gb 8mb Cache

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zakupiłem dzisiaj do mojego lapcia dysk SEAGATE MOMENTUS ST98823A 80GB 8MB Cache 5400rpm...

 

Oto jego testy w programie HD tune 2.5

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

2 sprawy jakie mnie niepokoją to temperatura, ktora przy normalnej pracy wynosi 55-57 stopni, przy katowaniu go (zgrywaniu plikow przez siec+scanowaniu w poszukiwaniu errorow programem hd tune error scan) wynosi 60 stopni...

wyczytalem gdzieś że maksymalna bezpieczna temp pracy dyskow to 55 stopni, stąd ta moja troska co by mi sie dysk nie upiekł i przy okazji czegos innego w lapciu nie przyjarał :)

HD TUNE oczywiscie juz przy 55 stopniach mi alarmuje ze temp mojego dysku jest krytyczna...

czy takie jajca z temperatura dysku sa normalne?!

i druga sprawa to status failed w zakladce health, na screenie widac o co biega, na poprzednim dysku nie mialem takiego czegos, tam wszystko było OK, wszystkie statusy...pytam wiec innych posiadaczy tego dysku czy tez tak mają czy tylko ja mam takiego pecha :)

 

dziekuje za odpowiedzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, odpisalem juz na Twoj post w temacie asus a6ja,

 

mam dysk seagate momentus 40GB 5400RPM 2MB i moj dysk pracuje z temperatura 39stopni i to jest maks jaki widzialem zeby osiagnal. Jak nic nie robie wiekszego poza przegladaniem internetu i pisaniem w word to ma 35 st po 3h takiej pracy.

 

Z takich temperatur znane sa samsungi, gdzie kolega wymienil w ibm z 40gb na 80gb i ma srednio 50st ten dysk temperatury.

 

U mnie HD Tune pokazuje wszedzie ok w zakladce heatlh.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, odpisalem juz na Twoj post w temacie asus a6ja,

 

mam dysk seagate momentus 40GB 5400RPM 2MB i moj dysk pracuje z temperatura 39stopni i to jest maks jaki widzialem zeby osiagnal. Jak nic nie robie wiekszego poza przegladaniem internetu i pisaniem w word to ma 35 st po 3h takiej pracy.

 

Z takich temperatur znane sa samsungi, gdzie kolega wymienil w ibm z 40gb na 80gb i ma srednio 50st ten dysk temperatury.

 

U mnie HD Tune pokazuje wszedzie ok w zakladce heatlh.

 

Pozdrawiam

no tak ale to zupelnie 2 rozne dyski, najlepiej jakby ktos sprawdzil kto ma taki taki sam dysk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...