Skocz do zawartości
stratuss

Wentyl Na Gornej Scianie

Rekomendowane odpowiedzi

Chce zainstalowac sobie na gorze obok zasilacza wyjscie na wentyla 120 mm ale nie mam pomyslu w jaki sposob je wykonac. Rozumiem ze potrzebuje 4 otwory o szerokosci 120 mm ktore moge np wywiercic wiertarka.. a otwor ktorym bedzie wypadalo powietrze tez nawiercic wiertartka ala ser szwajraski czy lepiej jakos inaczej wyciac ?

 

Prosze o rady.

Edytowane przez stratuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakich narzedzi masz dostep ? jak gruba jest blacha/uluminium. Pomyśl to nieboli.

Na pewno do wiertarki. Nie mam wyzynarki do metalu ani zadnej pilki :/ Obudowa jest stosunkowo cienka bo zwykly modecom midtower. I naprawde uwierz mi ze potrafie myslec, myslalem po prostu ze to forum jest po to zeby zadawac takie pytania, nie chce po prostu popelnic jakiegos bledu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bacha jest cienka, czyli co gnie sie ? Jezeli tak to ja bym wiercil po obwodzie wiertlem 2 mm lub ewentualnie 3 a potem pilnikiem lub jak juz ci sie niebedzie chcialo zalozyl jakąś uszczelkię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bacha jest cienka, czyli co gnie sie ? Jezeli tak to ja bym wiercil po obwodzie wiertlem 2 mm lub ewentualnie 3 a potem pilnikiem lub jak juz ci sie niebedzie chcialo zalozyl jakąś uszczelkię.

Az tak cienka nie jest bo gdy naciskam na nia calym ciezarem ciala od gory to sie nie gnie ale nie wyglada tez na jakas super gruba/twarda.

 

Czyli wywiercic 4 dziurki na srubki a potem wywiercic po obwodzie ? A jakie wiertlo najlepiej ? Do metalu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zainstalowac sobie na gorze obok zasilacza wyjscie na wentyla 120 mm ale nie mam pomyslu w jaki sposob je wykonac. Rozumiem ze potrzebuje 4 otwory o szerokosci 120 mm ktore moge np wywiercic wiertarka.. a otwor ktorym bedzie wypadalo powietrze tez nawiercic wiertartka ala ser szwajraski czy lepiej jakos inaczej wyciac ?

Po pierwsze nie potrzebujesz 4 otworów o średnicy 120mm tylko jednen o takowej średnicy;

Po drugie potrzebujesz 4 otwory na śróbki,będące wierzchołkami kwadratu o boku ok 10,5cm.

Wiercić najlepiej wiertłem do metalu(przecież nie do betonu :mur: )

 

P.S.najlepiej zanim zaczniesz wycinać pomierz wszystko 3 razy bo potem nie będzie odwrotu :D ,a jak masz ten wentyl który chcesz tam zamontować to przyłuż go w miejsce w którym ma być otwór i obrysuj ołówkiem(koło odpowiadające rozmiarowi wentyla i 4 otwory na śróbki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że aluzju pojął i nie trzeba tlumaczyć, dowcip tłumaczony traci na lotnosciALE WYTŁUMACZĘ :] =--> betonem nazywam człowieka który pytam jakim wiertłem się wierci w metalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...