Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o podpowiedź. Planuje zakup Dysku twardego. Musi to być SATA i najlepiej ponad 200GB. Jeśli macie jakies propozycje to prosze. Górna granica to 300zł. Dysk powinien być cich i w miare wydajny (nawet kosztem gigabajtów których nie potrzebuje tak wielu bo mam juz dysk 160GB)

 

Ja osobiście wybrałem na razie:

 

SAMSUNG SATA II 8MB SP2504C

SEGATE BARRACUDA SATA II 16MB ST3250620AS

 

co o tym sądzicie???

Edytowane przez !Gacek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie SP2504C, to chyba najcichsze sata-II jakie istnieja, ja posiadam dwa egzemplarze

 

polecam do nich progamik "silent drive", mozna wybrac jeden z czterech trybow acoustic management - off, loud, average, quiet

 

prowadze profesjonalne studio, wiec zalezy mi na ciszy, przy trybie quiet dyskow w ogole nie slychac (korzystam dodatkowo ze scythe quiet drive), jednoczesnie czas dostepu w tym trybie plasuje sie na poziomie 10-11 ms, na "offie" 8-9 ms, czyli wydajnosc nie budzi zastrzezen

 

dodam, że mialem w zyciu kilkadziesiat dyskow, dwa seagate'y mi padly, trzy byly superglosne, jeden samsung wysypal bady prawdopodobnie od codziennego przewozenia 10km bez kieszeni (gwarancja wymienila na nowy), jedyny ibm padł, dwa maxtory znikły z biosu na zawsze, pomogła wymiana elektroniki, superglosny caviar objawial sie znikajaca partycja (kaszana na mbr)

 

jesli to wszystko podsumowac, to moge smialo z czysta satysfakcja doradzic Samsung'a SP2504C, za tę cenę jest rewelacyjny, sata-II, prostopadly zapis, ewentualnie jak ktos ma uraze do tej firmy, glosnego seagate'a (sentyment, pamietam 40 i 80gb na ata cichutkie jak mysz pod miotła) do tego oczywiscie ultimatedefrag i oddzielna partycja na system (dobrym rozwiazaniem jest 20-40 gb hdd na winxp/viste i drugi SP2504C na dane)

 

pozdrawiam

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Ciekawe skad masz takie wyniki czasów dostepu? Moze wkleisz wykres z hdtach? Bo szczerze piszac, to nierealne.

Te dyski przeciez nie maja prostopadłego zapisu. E?

 

Z podziałem partycji raczej kogokowiek nie oswieciłes. Przeciez głupota jest nie podzielenie dysku na system i wazniejsze dane.

 

;)

 

Wiesz, znajda sie na tym forum osoby, ktore maja wiecej przygod z dyskami i tak wieliu z nich uzna samsungi za bardzo przecietne itd. Ale ok. Masz swoje zdanie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak... 11ms masz jak sobie narysujesz w Paincie, szczególnie jak dodatkowo użyjesz programiku do wyciszania głowic :P.

Nie wiem gdzieś ty to wyczytał i sprawdził, ale po wyciszeniu to możesz mieć jedynie coś podobnego do tego:

http://www.fire_boy.webpark.pl/hdtach2.jpg

Nie wiem po jakiego grzyba w ogóle zwolniłeś głowice skoro używasz SQD, totalny bezsens.

 

Poza tym... nie żebym psioczył, ale za 216zł (http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/57524) można kupić o wiele lepszy dysk 250GB. Ten należy do tzw "leśnych dziadków".

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...