Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem tak mialem samsunga WD i Maxtora .i powiem tak maxtory sa chyba najbardziej trwałe.Pozdrawiam

co wypowiedz to inna opinia :D

ciekawe ile z nich podparta jest jakimis testami, czy po prostu bo tak m isie wydaje, bo mialem kiedys wdka czy maxtorka i smigal pare latek bez problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELLo,

Wybrałem WD Caviar SE16 250 GB (ATA/300, 16MB, 7200) WD2500KS podpierając sie testem

 

Podsumowanie testów dysków 250 GB

 

Dysk, który wygrał test w danej kategorii dostanie 2 punkty, drugie miejsce premiowane jest 1 punktem, a miejsce ostatnie punktem ujemnym. Dysk, który nie otrzymał wyróżnienia ani nagany otrzyma 0 punktów za dany test. Podsumujmy:

 

HDTach WinBench 99 PCmark Sandra Temp

i dBA Wynik

ogólny

WD Caviar SE-16

WD2500KS +1 +2 +2 +1 +2 9

Samsung SpinPoint

SP2504C +2 +1 +1 +1 +2 7

Seagate Baracuda 7200.8

ST3250823AS -1 0 0 +2 1 2

Hitachi DeskStar 7K250

HDS722525VLSA80 0 -1 -1 0 -1 -3

 

Wyróżnienie w kategorii oraz znaczek benchmark.pl poleca otrzymuje produkt firmy Western Digital - a to już drugie odznaczenie dla tej marki.

 

WD Caviar SE-16

WD2500KS

250 GB, 16MB cache,

Serial ATA II

Postaram sie napisac na ile faktycznie jest to dobry dysk :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się na Banchmarku testowali SATA1 z tego co pamiętam i dlatego wygrywa WD. Ja o tym wiedziałem, ale teżwybrałem Caviara, postanowiłem dac mu szansę po serii trzech dysków Seagate`a :)

 

@Oli20053 jak będziesz miał dysk to skrobnij jak u Ciebie :) No i napisz jaką masz temp. dysku czy u Ciebie też czujnik świruje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

czy bedą jakieś komplikacja z podłączeniem dysku sata II do dłyty gdzie jest kontroler sata I Czy jakieś stery musze doinstalować, czy win xp sp2 wykryje pełną pojemnosć dysku??? RATUJCIE bo nie wiem a jutro a najpożniej odbieram hdd :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi,

baraka mam na ata a o pata to w ogóle nic nie wiem.

 

Czyli mojego WD sata II podłączam pod sata i instaluje winde ? :blink: TAK ? i bedzie wszystko chodziło bez dodatkowych instalacji sterów sataII dla mobo? dodam ze moje mobo jest na sataI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz plyte na sata 1 , to jakie stery pod sata 2 chgcesz instalowac ?

pozatym od kiedy wogole jakies stery do sata potrzeba? przeciez to nie RAID.

tak - wszystko bedzie normalnie dzialalo - jak zainstalujesz na jakims dysku od nowa winde

mooooze podlaczas instalacji winda poprosi cie o dyskietke ze sterami sata od plyty - ale to nie ma roznicy czy sata1 czy 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chase1 WIELKIE danke :rolleyes:

wieczorkiem bede miał WD i postaram sie ............. Eeee musze postawić winde wiec nie zdaze napisac jak sie sprawuje.

Nic nie będziesz musiał instalować po prostu podpinasz dysk do płyty, ustawiasz w biosie aktywny kontrolet SATA (czasem może być wyłącziny) i normalnie instalujesz windowsa. Zwróć uwagę że ten WD ma zworkę, która pozwala na wymuszenie trybu SATA1 (zamiast SATA2) ale myślę że nie będzie trzeba tego używać a wszystko się automatycznie zrobi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będziesz musiał instalować po prostu podpinasz dysk do płyty, ustawiasz w biosie aktywny kontrolet SATA (czasem może być wyłącziny) i normalnie instalujesz windowsa. Zwróć uwagę że ten WD ma zworkę, która pozwala na wymuszenie trybu SATA1 (zamiast SATA2) ale myślę że nie będzie trzeba tego używać a wszystko się automatycznie zrobi :)

a ksiazk ido plyty nie masz :mur: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka, no i niestety musze powiedziec po pierwszym starcie WD ze jest sppora roznica pomiedzy moja Barracuda 160gb8mbcache. Glowica w wd robi spore zamieszanie a zwłaszcza przy zamykaniu windy - słychać głośne niepokojące pukniecie :( Niestety podczas normalnej pracy - odczyt zapis roznica jest słyszalna. Nic nie wiem o wydajności i o temp hdd? do piatku postaram sie napisać bardziej szczegółowo.

 

:blink:

Nie dziw się, ten WD na początku jest głośny, szczególnie po przesiadce z Barrakudy, tej o której piszesz (ja miałem podobnie, tylko że 120GB). Ale powiem Ci że ten dzwięk dysku nie jest głośny, naprawdę... Dysk jest stosunkowo cichy, biorąc pod uwage inne. Po prostu Seagate robił swego czasu NIESŁYSZANLE dyski, taka prawda. Ja po 3 lub 4 tygodniach używkowania WD dalej twierdzę że dysk jest w normie, widziałem chalonego tutaj Samsuga i on na pewno lepiej na tym polu nie wypada.

 

Puknięcie prz wyłączeniu komputera faktycznie jest dziwne, ale WD tak mają, nic nie poradzimy - to normalne i jak najbardziej "zdrowe" :)

 

Czekamy na dalsze wrażenia, mówię tu przede wszystkim o temp. dysku mierzonej jakims softem (Speedfan, Smartguardian, HDTach ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chase1 WIELKIE danke :rolleyes:

wieczorkiem bede miał WD i postaram sie ............. Eeee musze postawić winde wiec nie zdaze napisac jak sie sprawuje.

Witka, no i niestety musze powiedziec po pierwszym starcie WD ze jest sppora roznica pomiedzy moja Barracuda 160gb8mbcache. Glowica w wd robi spore zamieszanie a zwłaszcza przy zamykaniu windy - słychać głośne niepokojące pukniecie :( Niestety podczas normalnej pracy - odczyt zapis roznica jest słyszalna. Nic nie wiem o wydajności i o temp hdd? do piatku postaram sie napisać bardziej szczegółowo.

 

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w końcu kupiłem dysk. jest to WD 250gb z Seri RE 2500YD z 16 mb cathe. Miałem brać normalnego z Seri SE ale na hurtowni niebyło 1.5 tygodnia i nie chciało mi się czekać a wydajność taka sama. Co do czujnika, faktycznie świruje. jak odpalę rano to jest odraz 44 a Raptor.. 23. w trakcje pracy ma 55-60 ale jak dotknę to nie jest taki ciepły. Dodam ze mam wentylator na dyskach. Raptor nigdy nie przekracza 35 stopni z tego co everst informuje(teraz mam 27)

Edytowane przez Bartek_em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne macie temp na tym WD

ja wreszcie uruchomilem kompa w ktorym ten dysk docelowo mial byc i po kilkugodzinnej pracy kompa (normalnej -> net, winamp, ...) mam 36'C. dysk siedzi sobie w zatoce 5,25 na "sankach" bez zadnego nawiewu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne macie temp na tym WD

ja wreszcie uruchomilem kompa w ktorym ten dysk docelowo mial byc i po kilkugodzinnej pracy kompa (normalnej -> net, winamp, ...) mam 36'C. dysk siedzi sobie w zatoce 5,25 na "sankach" bez zadnego nawiewu itp.

moj komp juz chyba 4 dzien niewylaczany, a temp samsa to 34stC.

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne macie temp na tym WD

ja wreszcie uruchomilem kompa w ktorym ten dysk docelowo mial byc i po kilkugodzinnej pracy kompa (normalnej -> net, winamp, ...) mam 36'C. dysk siedzi sobie w zatoce 5,25 na "sankach" bez zadnego nawiewu itp.

Heh, no dobra, ale czy masz taki model jak ja (sig)? Chyba tylko te WDki ostro przekłamują, ja na przykład w tej chwili mam... niech sprawdzę...

 

54*C !

 

Wow, jak mało, z reguły mam pod 60 lub 60*C. Oczywiście temperatura po sprawdzeniu ręką powierzchni dysku inna, dysk ledwo ciepły. Coś z tym czujnikiem nie tak, albo jakoś źle się komunikuje z softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaak - mam wd250ks

temp wg everesta ultimate 2006 wynosi 36'C.

Heh, to dziwne. A może chciałbyś zainstalować speedfana ? Malutki i w ogóle, niecały MB - zobaczysz ile masz wtedy. Okaże się czy coś jest nie tak z moim czujnikiem czy speedfanem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze niech się wypowiedzi posiadacze nowej serii dysków hitachi? ;) Tych z sata2.. pojemnosc oczywiscie 250 GB. Mi wczoraj padł samsung 250GB i jak bedzie mozliwosc.. to chyab zamienie go na inny, mozliwe ze wspomniany własnie hitachi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze niech się wypowiedzi posiadacze nowej serii dysków hitachi? ;) Tych z sata2.. pojemnosc oczywiscie 250 GB. Mi wczoraj padł samsung 250GB i jak bedzie mozliwosc.. to chyab zamienie go na inny, mozliwe ze wspomniany własnie hitachi.

co sie stalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze niech się wypowiedzi posiadacze nowej serii dysków hitachi? ;) Tych z sata2.. pojemnosc oczywiscie 250 GB. Mi wczoraj padł samsung 250GB i jak bedzie mozliwosc.. to chyab zamienie go na inny, mozliwe ze wspomniany własnie hitachi.

Jak długo miałeś? SMART coś oznajmiał przed awarią ? ... mój ma 4 miesiące (ponad) i nie chcę mieć niespodzianki :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz psiałem (co prawda nieco chaotycznie - wiadomo strata..poczułem sie jakby umarł moj chomiczek ;) ) w temacie o samsungu. Otoz zamiast wyłaczyc kompa zresetowałem go.. Gdy pojawił sie obraz z tym przesuwajacym paskiem, w chamski, brutalny sposob wyłaczyłem kompa wciskajac guziołek ;p No niestety.. Samsung sfiksował i już jakby się wyniszczał .. Po paru godzinach kiedy podłączyłem go do kompa podczas pracy w załadowanym juz windowsie(mam jeszcze caviara ktory psuje sie od roku ale działa wysmienicie ;) ) i postanowiłęm najpierw odzyskac dane(partycji nic oczywiscie nie było :) I dopiero wpadłem na pomysł by odczytac smart.. a tu widze masakryczny obraz :) CO dziwne kilkanjac na odswiez pojawiał sie co rusz inny odczyt, chwilami był nawet "sprawny" ;) A i pokazywał 400GB.. szkoda ze wymieniaja cały dysk, bo szkoda mi danych.

Dołączona grafika

 

Chciałem "niezawodny" dysk, owszem, moze i jest sprawny ale jak dla mnei za delikatny ;) W Wd'kami obchodze sie w normalny sposob, nie jak jakis pedancik ;) Oczywiscie nie maskakruje ich bo boje sie utraty danych ale do cholery nie w taki sposób powinien pasc(całkowicie) dysk.

 

Dysk kupiony 15 lutego tego roku, oddałem go do gwarancji dzisiejszego dnia. Kolega ze sklepu powiedział ze nie ma na nic szans, tylko serwis.. oczywisce w rozumieniu takim iz dostane nowego twardziela ;)

 

ps. odradzam niecierpliwosci podczas ładowania systemu... ;) Samsung faktycznie jak juz sie psuje to nagle, a szkoda ....bo opcja smart w ich przypadku chyba nabiera znaczenia dopiero po kilku latach, kiedy te wskazniki na prawde moga ostrzegac o katastrofie :)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...