Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

LOL u mnie wszystko szybko,cicho ... podaj wykres HDTach ( Long - długi/dokładny , najlepiej obu dysków )

Porównałem mój wykres z HDTach z zamieszczonymi na tym forum wykresami. Okazuje się, że wszystko jest podobne, tyle tylko, że mój HDTach widzi mojego Samsunga 250 jako dysko 130GB.

 

Mój Bios też tak widzi ten dysko, ale już windows widzi go normalnie. Nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić.

 

Nadal jednak nie jestem przekonany, że mam szybki dysk. Otwierałem wczoraj 50 megowy filmik w winampie i otwierał się baaardzo długo. A jak otwieram jakąś ikonę folderu to otwiera się ze 3 sekundy.

 

Irytuje mnie to strasznie, dlatego mam pytanie czy poniższa kwestia nie powoduje takiego stanu rzeczy:

- Seagate 80 GB - win 2000, FAT 32 - wszysatkie moje dane są na tym dysku

- Samsung 250GB - win 2000, NTFS - tylko system na jednej partycji

 

NTFS mam na próbę i nie wiem czy to w moim wypadku nie powoduje takich opóźnień. Jeśli nie to proszę dajcie znać czemu tak mi ten dysk zwalnia.

 

Aż mam ochotę pracować na moim starym dysku a ten wykożystywać tylko jako "magazyn".

 

Uff, ale się rozpisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaintrygowany tematem temperatury dysku sprawdzilem swoje WD'ki w tym uzytkowany od tygodnia model 250 GB:

1. Caviar 250 GB 16MB - 64 st :blink:

2. Caviar 80 GB 8 MB - 45 st

 

po sprawdzeniu metoda dotykowa :-P (za pomoca palca :D ) stwierdzilem ze nieznacznie cieplejszy jest model 250 ale na pewno nie jest to 20 st :huh: - nie wiem co o tym myslec...

Spróbuj je może zamienić miejscami w obudowie.

U mnie najniższa temperaturę ma zawsze dysk zamontowany najniżej - dostaje nawiew od dołu z przedniego wentylatora obudowy, ten nad nim już tego nawiewu nie ma i jest ok 10 C cieplejszy.

Jeżeli Twoja 250 - tka jest naturalnie konstrukcyjnie cieplejsza, może przeniesienie jej w lepiej wentylowane miejsce w obudowie jej trochę pomoże?? Bo jeżeli te 64 C to prawda to jest jej nieco za ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem wlasnie:

 

Dysk Maxtor MaxLine Plus III, 250GB Serial ATA/300, 7200RPM, 16MB okazyjna cena bo 320 :D

 

Zobaczymy jak sie bedzie sprawowal mam nadzieje ze wszytsko bedzie OK.

hmm dołozył byś 30zł i na Western Digital WD2500KS by stykło. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem wlasnie:

 

Dysk Maxtor MaxLine Plus III, 250GB Serial ATA/300, 7200RPM, 16MB okazyjna cena bo 320 :D

 

Zobaczymy jak sie bedzie sprawowal mam nadzieje ze wszytsko bedzie OK.

Żeby tylko ta okazyjna cena nie oznaczała dysku "refurbisched to the Maxtor standard"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Właśnie miałem okazję poczytać Wasze posty i doszedłem do jednego wniosku... zdecydowana większość z Was promuje posiadany przez siebie sprzęt. To akurat w pełni popieram, ponieważ też raczej rekomenduję posiadane przeze mnie elementy, aniżeli bluzgam je.

 

Muszę jednak zadać Wam pewne pytanie związane z Maxtor MaxLine Plus III, 250GB Serial ATA/300, 7200RPM, 16MB. Nie spotkałem się jeszcze z żadną sensowną wypowiedzią na temat tego dysku, kilku znajomych "sklepikarzy" poleca mi go, jako najbardziej wypasiony dysk, który będzie cicho i szybko pracował.

 

Cena nie jest dla mnie najistotniejszym kryterium, więc nie traktuję jej jakoś istotnie. Większe znaczenie ma dla mnie wydajność HDD, głośność pracy, czy też jej bezawaryjnośc.

 

Moja prośba dotyczyć będzie zatem wypowiedzenia się na temat tego napędu. Wiem, że mało osób ma ten właśnie dysk, a ja staram się wytypować sprzęt godny zaufania na co najmniej trzy lata, a najlepiej do momentu, aż wprowadzone zostaną dyski terabajtowe.

 

Dobrze, bo chyba się troszkę rozpisałem. Wypowiedzcie się proszę na temat tego dysku lub ewentualnie polećcie mi jego substytut.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Nie spotkałem się jeszcze z żadną sensowną wypowiedzią na temat tego dysku, kilku znajomych "sklepikarzy" poleca mi go, jako najbardziej wypasiony dysk, który będzie cicho i szybko pracował.

 

Cena nie jest dla mnie najistotniejszym kryterium, więc nie traktuję jej jakoś istotnie. Większe znaczenie ma dla mnie wydajność HDD, głośność pracy, czy też jej bezawaryjnośc.

Maxtor nigdy nie będzie cichy :) Jak coś cichego to tak jak większość pisała, SAMSUNGA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxtor nigdy nie będzie cichy ...

Nie zgodzę się z tym.

Mam HDD MAXTOR 200GB 6L200MO 8MB SATA i jest cichy, słyszalny ale cichszy od Seagate 7 SATA i porównywalny z Hitachi 7k250 ATA100. Są troszke cichsze dyski ale w zamkniętej obudowie ledwo co słychać skrobanie głowic, a zdaje się, że można go programowo wyciszyć - wtedy nic nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie do tematu:

co wybrać? Seagate Baracuda 250GB 8/16MB Cache Sata II

czy Samsunga 250GB 8/16MB Cache Sata II?

jaka jest różnica między 8 a 16MB Cache?

dzięki za pomoc

Edytowane przez 333kris333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym.

Mam HDD MAXTOR 200GB 6L200MO 8MB SATA i jest cichy, słyszalny ale cichszy od Seagate 7 SATA i porównywalny z Hitachi 7k250 ATA100. Są troszke cichsze dyski ale w zamkniętej obudowie ledwo co słychać skrobanie głowic, a zdaje się, że można go programowo wyciszyć - wtedy nic nie słychać.

Wyciszyć to można ale kosztem wydajności... Ja na podstawie swoich doświadczeń, a miałem dwa maxtory, wywnioskowałem, że maxtor nie może być cichy...

 

podłącze sie do tematu:

co wybrać? Seagate Baracuda 250GB 8/16MB Cache Sata II

czy Samsunga 250GB 8/16MB Cache Sata II?

jaka jest różnica między 8 a 16MB Cache?

dzięki za pomoc

Roznica między 16MB a 8Mb jest... w nazwie :D

 

Ja Ci polecam Seagate'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli samsung tak?

a jak ma sie sprawa do 200GB? bo nie wiem czy mi 250 potrzeba :P

co do dysków samsunga to już nigdy nie kupie HDD od tego producenta :mad: , mam 2x200GB(SAMSUNG SP2004C) i jest wielka lipa :(, zawsze jakieś problemy, dyski drą mordę("skroboczą") nie da się tego słuchać. Zdarza się tak że słysze jak głowica się zatrzymuje i dysk sam się wyłącza z seagatem tego nie miałem :-P

 

LOL

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyski drą mordę("skroboczą") nie da się tego słuchać.

 

he- zawsze to twierdziłem

 

ale widac rózne są pojecia ciszy wsród userów i jesli ktos pisze ze jego samsung jest cichy to dziele to przez 2

 

jakoś swego 2 dysku czyli hitachi 7k po 14 miesiacach uzytkowania nie usłyszalem choc przez chwilę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten test pomoże wam przy wyborze 250-ki.

Moim faworytem jest Hitachi T7K250

Ciekawy ten test, Samsungi w testach syntetycznych wychodzą lepiej niż w zastosowaniach codziennych....

Do Hitachi'ego Deskstar T7K250 oraz Maxtor'a DiamondMax 10 troszke im brakuje. Wydajnościowo porównywalnie do Seagate Barracuda 7200.9. Plusem może być to, że są najcichsze, ale pytanie brzmi jak szybko nabiorą głośności w związku ze zużyciem.

Dalej stoje na stanowisku, ża Samsunga nie kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...