Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no to sie dałem złapać na chłyt marketingowy, zamówiłem ten droższy :|

szkoda ze nie napisałes o tym chwilke wcześniej ;)

I jak sie dysk sprawuje ??

 

Wlasnie rozwazam zakup dyskow 2x250. I sklanialbym sie ku maxtorom. Jest to dobry wybor czy niekoniecznie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate Barracuda 7200.10 - 320 GB lub 250GB .. znacie jakies testy tych dyskow? Najlepiej porownujace do Hitachi DeskStar T7K250 250 GB (SATA II, NCQ)

 

Padł mi samsung 250.. dlatego na mus musze zmusic sprzedawce do wymiany na inny ;) WDC, maxtor i samsung.. odpadaja wiec mam te 3 dyski do wyboru :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate Barracuda 7200.10 - 320 GB lub 250GB .. znacie jakies testy tych dyskow? Najlepiej porownujace do Hitachi DeskStar T7K250 250 GB (SATA II, NCQ)

 

Padł mi samsung 250.. dlatego na mus musze zmusic sprzedawce do wymiany na inny ;) WDC, maxtor i samsung.. odpadaja wiec mam te 3 dyski do wyboru :P

A tak z ciekawości to po jakim czasie się zepsuł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies po dwu miesiacach. Podejrzewam ze przyczyna padu było przegrzane elekroniki.. sadze ze przynajmniej jeden układ scalony, czy pamiec(?) zbytnio sie nagrzewa w tych samsungach i przez to moga fiksowac.

Od jakiegos czasu nie miałem wentyla chłodzacego go.. pewnie gdyby go chłodizł wciaz by działał. Ale temp jego była i tak w normie, pojecia nie mam. Szit i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskow .. przykładam duz wage do awaryjnosci. O ile hitachi sa uwazane za bardzo neizawodne to nowa seria seagatów? No własnie.. może i pracował by przez lata.. Skąłniam sie ku takiej własni eopcji ktora podałes ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no okej moze jakies wypowiedzi ludzi ktorzy juz zakupili maxtory 25og 16mb ? bo wlasnie sie przymierzam do jednego z nich :)

 

moze jakies testy tych dyskow ?

ktos pytal czym sie rozni max line od 10

Nowe twardziele MaXLine III głównymi parametrami odpowiadają rodzinie DiamondMax 10: pojemności sięgają 300 GB, prędkość obrotowa to 7200 obr./min, mają aż 16 MB bufora, a modele Serial ATA oferują funkcję NCQ. Jednak najważniejsza różnica między tymi liniami dysków leży w parametrze określającym niezawodność urządzenia, zwanym MTTF (czas między awariami). W MaXLine III jest on dwukrotnie wyższy i wynosi 1 mln godzin.

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar na dniach kupić dysk 250GB i teraz moje pytanie ,jaki NAJCICHSZY 250GB dysk ATA polecacie? Na prędkości mi nie zależy ,chcę mieć ciszę :)

Maxtor DM10 jest głośniejszy od Hitachi 7K250.

Seagate 9 jest w zasadzie porównywalny, no może odrobine cichszy niż Maxtor.

Ponoć najcichsze są Samsungi, ale coś ostatnio sporo osób pisze o awariach samsungów.

Seagate 10 może osłucham w piątek / sobote - zdam relacje jesli będzie miał ktoś ochotę przeczytać.

 

Ale w zasadzie wszystko to odnosi się do pracy głowic, bo w idle to tych dysków poza obudową kompa nie słychać, ale przykładając ucho do Hitachi "buczy" niskimi tonami a Maxtor "świszczy" wysokimi. Barka gdzieś po środku, ale w kierunku wysokich.

 

P.S.

MaXLine Plus III = (teoretycznie) "wyselekcjonowane DiamondMax 10" lub "DiamondMax 10 z lepiej wyselekcjonowanych komponentów".

Dają dłuższą gwarancje (5 lat).

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxtor DM10 jest głośniejszy od Hitachi 7K250.

Seagate 9 jest w zasadzie porównywalny, no może odrobine cichszy niż Maxtor.

Ponoć najcichsze są Samsungi, ale coś ostatnio sporo osób pisze o awariach samsungów.

Seagate 10 może osłucham w piątek / sobote - zdam relacje jesli będzie miał ktoś ochotę przeczytać.

 

Ale w zasadzie wszystko to odnosi się do pracy głowic, bo w idle to tych dysków poza obudową kompa nie słychać, ale przykładając ucho do Hitachi "buczy" niskimi tonami a Maxtor "świszczy" wysokimi. Barka gdzieś po środku, ale w kierunku wysokich.

 

P.S.

MaXLine Plus III = (teoretycznie) "wyselekcjonowane DiamondMax 10" lub "DiamondMax 10 z lepiej wyselekcjonowanych komponentów".

Dają dłuższą gwarancje (5 lat).

Kurcze jak na forum audiofilskim .... :P

 

ps. szkoda że nie słyszałeś Samsunga SP2504C bo byś go jakoś uplasował wzgl. pozostałych. Co do awaryjności to naprawdę ankieta by się przydała bo wiele osób je kupiło i jeśli jakiś % z dużej ilości zgłasza awarię to zgłoszeń jest .... sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem w domu przez 2 dni Samasunga 160GB SATA - niestety nie pamiętam modelu.

Faktycznie był cichy - trzeba było się dobrze wsłuchać, aby usłyszeć prace głowic.

 

Co do awaryjności - przy zapewnieniu optymalnych warunków, sądze, że wszystkie stoją na porównywalnym poziomie. A to, że unikam dysków Samsunga i WD to już kwestia tylko i wyłącznie nabytych uprzedzeń.

 

Ankieta niewiele by dała - najwięcej awarii pewnie byłoby wśród Samsungów lub Seagate. Seagate jest najwięcej wśród forumowiczów więc największa szansa na awarie. Na Samsungi też panowała moda jakiś czas temu.

 

Dobre gumowe zawieszenie dysku + nawiew + NIE kopanie obudowy + stabilny zasilacz - to już sporo rzeczy do spełnienia ....

 

P.S.

Z tym gumowym zawieszeniem dysku to nie wiem czy to tylko marketing, że niby ma wpływ na żywotność.... w każdym razie ogranicza drgania dysku przez co ciszej pracuje ..... a to już wystarczający plus dla zastosowania.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumie ze najbardziej odpowiedni do ciaglej pracy w ch-rze pseudo serwera (downloadera) bedzie taki wlasnie maxtor z 16mb cachu ?

 

ps zasilacz mam w miare, hdd i tak pojdzie na jakas gabke, jesli tylko bedzie dobrze pracowal to raczej go nie kopne ;] klawiatury tez juz dlugo nie uderzylem od czasow thps2 oraz q]I[ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumie ze najbardziej odpowiedni do ciaglej pracy w ch-rze pseudo serwera (downloadera) bedzie taki wlasnie maxtor z 16mb cachu ?

 

ps zasilacz mam w miare, hdd i tak pojdzie na jakas gabke, jesli tylko bedzie dobrze pracowal to raczej go nie kopne ;] klawiatury tez juz dlugo nie uderzylem od czasow thps2 oraz q]I[ :)

Gąbka a zawieszenie gumowe to jest różnica. Kiedy kładziesz dysk na gąbce to tak jak byś go izolował z jednej strony więc temp. się podniesie. Poza tym po przykręceniu dysku do obudowy to jej szkielet ( szyny ) działają jak radiator zwiększając rozpraszanie ciepła ( nie ma to miejsca przy zawieszeniu ani gumowym ani przy położeniu na gąbce ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak jak radiator, tylko ze buda przenosi drgania powodujac halas a takie rozwiazanie mi nie odpowiada, minimalny przewiew wookol mojego hdd wytwarzaja wiatraki od chlodnicy jesli mi sie uda dysk pojdzie calkowice do gabki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak jak radiator, tylko ze buda przenosi drgania powodujac halas a takie rozwiazanie mi nie odpowiada, minimalny przewiew wookol mojego hdd wytwarzaja wiatraki od chlodnicy jesli mi sie uda dysk pojdzie calkowice do gabki ;]

No tak, drgania idą na budę przy przykręceniu .... jedne budy lepiej to znoszą ( nie słychać ) inne gorzej. Swoją drogą chyba wszystkie dyski ( te nowe 250 ) drgaja podobnie.

 

ps. a nie lepiej przykręcić dysk w zatoce 5,25 na takich gumowych "dystanserach" - do kupienia w sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu nadal nie wiem jaki dysk wybrać 2x250 przeznaczenie RAID 0 juz byłem praiwe peqwien ze wezme WDC SE (290zł) po 7 latach przygody z SIGEJTAMI zależy mi na wzglednej ciszy bezawarynosci i wmaire dobrej wydajnosci (chociaz jezeli miał bym wybierać miedzy aswaryjnym samsungiem superszybkim i cichyb to wolał bym jakis inny dysk wolniejszy moze zdeczka głosniejszy ale duuuzo trwalszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe WD są spoko, bierz je ;)

 

http://www.silentpcreview.com/article617-page1.html

 

tyle że ja nie kupuje dysku 500GB a to wilkea róznica czsami jest tak ze z danej serii np dyski 500 gb sprawuja sie wyśmienice maja doskonałe parametry 0owa awarynośc itp itd a np dyski o nizszej pojemnosci sa juz robione w innym kraju albo w innej fabryce i sa głosnie awaryne i ciach!o**, zależy mi na słowach popartych jakimś meeeega testem zetelnym testem (chociaż wiem ze cos takiego nie istnieje;-p) albo releacjami użytkowników te uważam za obiektywniejsze (tylko nie wypowiedzi typu "ja mam WD i dlatego są dobre" etc.) mile widziane sa też wypowioedzi ludzi którzy np sprzedajaj skłądaja kompy i przychodza do nich dyski na gware oni majaj njlepszy poglad na fakt awarynosci duysków dobra nie nudze juz pzdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że ja nie kupuje dysku 500GB a to wilkea róznica czsami jest tak ze z danej serii np dyski 500 gb sprawuja sie wyśmienice maja doskonałe parametry 0owa awarynośc itp itd a np dyski o nizszej pojemnosci sa juz robione w innym kraju albo w innej fabryce i sa głosnie awaryne i ciach!o**,

No to masz potwierdzone Seagate Barracuda 320 GB SATA z konkretnym biosem i miejscem produkcji.

Już co najmniej 3-4 osoby kupiły, mają i się wypowiedziały - patrz ostatnie strony tematu o Barce 10.

A różnica w cenie pomiędzy 320 a 250 jest niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz potwierdzone Seagate Barracuda 320 GB SATA z konkretnym biosem i miejscem produkcji.

Już co najmniej 3-4 osoby kupiły, mają i się wypowiedziały - patrz ostatnie strony tematu o Barce 10.

A różnica w cenie pomiędzy 320 a 250 jest niewielka.

 

 

po wielu godzinach obliczeń i czytaniu testów i innych badziewi doszedłem do wniosku takiego, biore 2X WD 250GB za 570 zł i tyle, dokładnie to bedzie model

http://sklep.komputerowy.pl/products//2061.html

moim zdaniem bedzie to najbardziej racjonalne posunięcie pozdr....

Czekam na wasze opinie.....

 

 

 

 

 

 

O jeszcze jedno przypomniałem sobie, pyli sie kupować oddzielny dysk ATA 100 na system czy może kupić jakis mały na SATA bo ten IDE z systemem bedzie wszystko mulił?? Czy moze wogóle sie w to nie bawić...??

Edytowane przez Al_Azif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba m.in. po to chccesz stawiac raid by miec na nim sprawnei działajacy system?

ps. skoro juz doszedłes do wniosku ze chcesz kupic 2 wdc to po co Ci opinie dot. tej decyzji? :| Ja bym inaczej to wykombinowął ;) Dochodzimy do wniosku ze chcesz miec nawet 3 dyski.. ehm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba m.in. po to chccesz stawiac raid by miec na nim sprawnei działajacy system?

ps. skoro juz doszedłes do wniosku ze chcesz kupic 2 wdc to po co Ci opinie dot. tej decyzji? :| Ja bym inaczej to wykombinowął ;) Dochodzimy do wniosku ze chcesz miec nawet 3 dyski.. ehm :)

po to też sie pytam jeszcze zeby utwierdzic sie w swoim wyborze.... a zreszta jak macie inne propozycje to walcie, potem niechhce miec wyrzutów sumienia ze cos przeoczyłem...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że dyski z 3 talerzami przeważnie są głośniejsze, mają większe wibracje, bardziej się grzeją a przede wszystkim mają dłuższe czasy dostępu i gorszy transfer niż z dwoma. A "dwutalerzowce" mają już ponad 300GB.

Gęstsze upakowanie danych na pojedynczym talerzu zapewnie szybszy odczyt / zapis oraz mniejsze opóźnienia.

 

Zresztą tak jak piszesz - Twój wybór.

Ja bym nie kupił starszego technologicznie urządzenia mając do wyboru w podobnej cenie nowsze.

http://sklep.komputerowy.pl/products/hitachi_250gb/1968.html

http://sklep.komputerowy.pl/products/seaga...250gb/2031.html (barka 10 jest w podobnej cenie)

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja juz niewiem co mam robić...;-|

a co do tego odrebnego dysku na system to wogołe sie oplaca robic 9a jazelu tak to wjakim standardzie SATa czy ATA)?? mały jakis dysk bym kupił 20 GB np albo 40 gb

 

 

o i jeszcze jedno a jeżeli sigejta to którego z nich??

 

http://www.znak.pl/includes/show_compare/s...ompare_list.php

 

bo poza serja 7200.10 jest też jaks barracuda ES czy jakos tak o oc kaman??

 

ta 320stka wyglada dosyc zachecajaco za 395:P

Edytowane przez Al_Azif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja juz niewiem co mam robić...

Zrobisz co zechcesz :rolleyes: .

Tylko zobacz na temat z ankietą, zobacz, że po tym jak zadałeś pytanie, to najwięcej jest odpowiedzi wskazujących na Barracude 10 250 lub 320 GB.

Sam się przesiadłem z Maxtora DM10 200GB na Barke 10 320GB i jest ciszej, szybciej chociaż troszke cieplej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobacz na temat z ankietą, zobacz, że po tym jak zadałeś pytanie, to najwięcej jest odpowiedzi wskazujących na Barracude 10 250 lub 320 GB.

Bo najwięcej ludzi ma barracudy i wychodza z założenia że co mają to najlepsze i polecają innym... yey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...