Skocz do zawartości
Gość seraf

Conroe - Wszystko O Nowym Procesorze Intela

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi raczej o to że nie musieli robić proca szybszego proca bo byli bezkonkurencyjni teraz intel wymusi na nich kolejne pomysły to sie nazywa Konkurencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o to że nie musieli robić proca szybszego proca bo byli bezkonkurencyjni teraz intel wymusi na nich kolejne pomysły to sie nazywa Konkurencja

No dokładnie :) Tylko rynek kart graficznych ma to do siebie "oni mają kozacki sprzęt to my zróbmy jeszcze kozaczniejszy i podbijemy rynek muahaha ha" moim skromnym zdaniem :D I tak teraz każda gra na PC to w zasadzie gra na PS2 czy XBOX z wbudowanym emulatorem i biedna grafika musi się męczyć a proc jest po to żeby mieć gre pod ręką w ramie a nie czytać z HDD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi jak to sie bedzie podkrecalo

bo jak dobrze mysle to skoro jeszcze mniejszy proces technogiczny daje wieksze mozliwosci o/c ale chyba mniejsze tolerancje dla podnoszenia napiecia.

 

a tak BTW ciekawi mnie jak wypadna modele E6400: 2.13 GHz / FSB 1066/ 2 MB , E6300: 1.86 GHz / FSB 1066/ 2 MB w porownaniu do Venica 3000/3200+ no i oczywiscie takze po o/c bo ceny sa zblizone do tych jakie ma Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty porownujesz? Ceny prockow ktore maja pokazac sie za pol roku do cen obecnych i do tego dwa rdzenie do jednego?

Zreszta nawet jak tak patrzec to w czym one sa porownywalne?

Hurtowe ceny 210$ i 240$ skoro w pierwszym lepszym sklepie w USA Venice 3000+ i 3200+ kosztuja odpowiednio 140 i 159$?

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie :) Tylko rynek kart graficznych ma to do siebie "oni mają kozacki sprzęt to my zróbmy jeszcze kozaczniejszy i podbijemy rynek muahaha ha" moim skromnym zdaniem :D I tak teraz każda gra na PC to w zasadzie gra na PS2 czy XBOX z wbudowanym emulatorem i biedna grafika musi się męczyć a proc jest po to żeby mieć gre pod ręką w ramie a nie czytać z HDD :D

Miejmy nadzieję że teraz rynek procesorów przejmie tą przypadłość co będzie tylko z korzyścią dla nas użytkowników :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadaja sie ciekawe procesory od intela (nareszcie), praktycznie mogli zrobic cos takiego przed pokazem pierwszego P4, bo przeciez wiemy ze to zmodyfikowana architektura P3... nie musze powtarzac po poprzednikach.

 

W kazdym razie ciekawy jestem jak wypadnie AMD ze swoim AM2, podobno wydajnosc slaba ze wzgledu na opoznienia pamieci DDR2...

 

Pozyjemy zobaczymy, za pare miesiecy znow trzeba bedzie zmienic sprzet :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadaja sie ciekawe procesory od intela (nareszcie), praktycznie mogli zrobic cos takiego przed pokazem pierwszego P4, bo przeciez wiemy ze to zmodyfikowana architektura P3... nie musze powtarzac po poprzednikach.

 

W kazdym razie ciekawy jestem jak wypadnie AMD ze swoim AM2, podobno wydajnosc slaba ze wzgledu na opoznienia pamieci DDR2...

 

Pozyjemy zobaczymy, za pare miesiecy znow trzeba bedzie zmienic sprzet :lol2:

A wiecie co mi to przypomina? :) Polityke FORD-a bo, oni też dumali jak zrobić coś nowego super odlotowego i wymyślili że aby pójść na przód muszą się cofnąć i tak powstał projekt FORD GT40 1969>FORD GT 2004 ;]

A tak przy okazji ciekawi mnie taka rzecz, dlaczego te Pentiumy tak mocno się gotują ? przecież na extreme edition można 12 jajek ugotować włącznie z wodą O_o intel zachowuje się jak zgrzewarka do metalu ( ma opory ) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

A wiecie co mi to przypomina? :) Polityke FORD-a bo, oni też dumali jak zrobić coś nowego super odlotowego i wymyślili że aby pójść na przód muszą się cofnąć i tak powstał projekt FORD GT40 1969>FORD GT 2004 ;]

A tak przy okazji ciekawi mnie taka rzecz, dlaczego te Pentiumy tak mocno się gotują ? przecież na extreme edition można 12 jajek ugotować włącznie z wodą O_o intel zachowuje się jak zgrzewarka do metalu ( ma opory ) :lol2:

46 stopni w maksymalnym stresie na P D 840 to raczej nie taka straszna temperatura? P D 840 3.2GHz napiecie obnizone o 0.250V, chlodzenie to Skythe Ninja + Papst 92mm na 5V, podana temperatura to najwyzsza temperatura zanotowana przez SpeedFana po calej nocy renderingu w 3D Studio MAX7. Na Bartonie miewalem po 50 stopni ;) choc chlodzenie to byl Pentagram 120mm i buda byla kiepsko wentylowana. Nawet jesli mobo zaniza mi temperatury, to empiryczne sprawdzenie (dotkniecie spodu Skythe'a) potwierdza, ze proc raczej nie ma tendencji do gotowania jajek.

EE to raczej ciekawostka - cena jest juz kosmiczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...