Skocz do zawartości
andree82

Moze W Koncu Ktos Odpowie?

Rekomendowane odpowiedzi

klaniam sie nisko

moze w koncu sie dowiem... czy jest mozliwosc polaczenia BEZPRZEWODOWO 2 kompow (1 - pc z z netem przez lan, 2 - laptop; 1 - wlan usb pentagram hornet, 2 - atheros AR5005G, oba na XP home SP2, norton internet security 2005) tak aby sie wzajemnie widzialy i zeby laptop mial dostep do internetu???? aha bez zadnych routerow itp. jezeli tak baaaardzo prosze o jakies szczegolowe wskazowki. ja juz wymiekam w tym temacie, nie wiem co mam robic... mam nadzieje ze znajdzie sie ktos tko orientuje sie w tym temacie dobrze...

z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możliwość połączenia jest.

Zakładam, że 1- ma działający dostęp do internetu przez LAN

2(laptpo) - ma działające połączenie przez WiFi-LAN (widać kompa nr 1 w otoczeniu sieciowym)

Przy wykorzystaniu "udostępnianie połączenia internetowego"

Kliknij w połączeniach sieciowych "konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie" , wybierz udostępnianie połączenia i postępuj wg wskazówek. Jak będzie chciał stworzyć plik do ułatwienia konfiguracji na podległych kompach - będzie chciał go nagrać na dyskietkę - to pogrzeb w opcjach i nagraj go na dysk (nie pamiętam dokładnie). prześlij ten plik na laptopa siecią i uruchom.

Jest jeszcze wiele innych sposobów, ale ten wydaje się najprostszy.

I jeszcze jedno - XP Home ma ograniczenie w ilości zainstalowanych kart sieciowych. Taka jest polityka M$. Popróbuj, a jeśli nie idzie, to tutaj może być problem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...