Skocz do zawartości
ts_Alpin

Połączenie Sieciowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Niedawno zakupiłem notebooka i poza domem zdarza mi się kożystać z internetu rówież u znajomych.U każdego z nich muszę mieć inaczej skonfigurowane połączenie sieciowe(w sumie tylko IP ,maska oraz brama).Czy istnieje sposób by utworzyć sobie kilka takich połączeń i w zalezności od potrzeby takie też uruchamiać?Zdaje mi sie ze w win98 była taka możliwosc a w XP Pro??

Pozdrawiam i czekam na szyka odpowiedź. ts_Alpin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfiguracja alternatywna we wlasciwosciach protokolu TCP/IP

 

Konfiguracja alteratywna nawet zdaje egzamin tylko że większość czasu siedzę w domu ( stosowne IP,brama,maska,DNS) a tymczasem włączając konfiguracje alternatywną muszę ustawić aby IP i DNS uzyskał automatycznie a jako alternatywny wpisać mu te moje domowe ustawienia.

Ustawiając tak,system najpierw określa IP automatycznie a dopiero potem jak nie może się połączyć sprawdza IP zadane w kofiguracji alternatywnej--Powoduje to że włączając kompa w domu dosyć długo czasu czekam aż się połączy.

 

Dosyć nieskładnie opisałem mój problem ale może ktoś mnie zrozumie.Mam prośbę w związku z tym o wytłumaczenie w jaki sposób mogę wykozystać profle sprzętowe.Na googlach jest niewiele.Na stronie microsoftu piszą co prawda cos nie cos ale to wszystko mało.

 

W jaki sposób mogę edytować ustawienia połączenia sieciowego by zmiana nie została wprowadzona we wszystkich profilach-bo tak mi się dzieje.

(Stworzyłem nowy profil,zalogowałem się do systemu wykozystując ten profil,zmienilem co tam chcialem w polaczeniach sieciowych,zrestartowałem kompa wlaczajac tym razem drugi profil i ku mojemu zdziwieniu tu takze zauwazylem zmiany)

 

Pozdrawiam i prosze o wyrozumiałość.ts_Alpin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..a w rejestrze to gdzieś nie jest czsami zapisane?

Scalał byś takiego xxx.reg i po kłopocie

Kurcze no i co?Nie ma na to sposobu jakiegoś?Przydało by sie jak *olera.Pokombinujcie coś.Rozmyślam już któryś dzień nad tym i nic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszukałem się :angry: ale znalazłem !

 

Po kolei krok po kroku

 

1. Nazwij jakos polaczenie sieciowe w karcie (jakos przyjaznie a nie „ polaczenie 1” np. test)

2. Wejdz do katalogu Windows i utworz tam katalog "ipconf" (w tym katalogu stworzysz sobie pliki.txt)

-w każdym pliku wpisujesz takie polecenie o jakich parametrach chcesz: „

netsh interface ip set address name="TEST" source=static addr=10.1.1.99 mask=255.0.0.0 gateway=none

 

zapisujesz zmiany !

 

3. Zmieniasz rozserzenie pliku z txt na bat (wyslij se skrót na pulpit)

4. Klikasz na skrót i automatycznie wszystkie wpisy powinny się pozmieniać :lol:

 

Jak ci się wszystko zmieni (uda) :lol: to wracasz do starych ustawien tym poleceniem

 

netsh interface ip set address name="test" source=dhcp

 

Rozwiązanie Przetestowane i działa B)

 

Więcej info w helpie windy pod hasłem NETSH

Edytowane przez piotraspoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze bo coś się dzieje:))Jednak chyba jestem nieudolny do tego.

Gdy skorzystam z tego polecenia: netsh interface ip set address name="test" source=dhcp

wówczas ustawia mi :"uzyskaj adres IP automatycznie"

 

gdy natomiast tego:

netsh interface ip set address name="TEST" source=static addr=10.0.0.8 mask=255.0.0.0 gateway=10.0.0.138 (bo takie mam ustawienia) to niestety nie zauważam zadnej reakcji.

Może cos skopałem.Nazwy połączenia mają jakieś szcególne znaczenie?Nazwałem połaczenie "test" a w komendzie jest "TEST"(zresztą probowałem i tak i tak).Co jest nie tak?

 

P.S. gratuluje wiedzy.byle tak dalej.W zyciu bym na to nie wpadł/

Edytowane przez ts_Alpin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze bo coś się dzieje:))Jednak chyba jestem nieudolny do tego.

Gdy skorzystam z tego polecenia: netsh interface ip set address name="test" source=dhcp

wówczas ustawia mi :"uzyskaj adres IP automatycznie"

Dokładnie tak :) tym poleceniem ustawiasz DHCP automatyczne

 

netsh interface ip set address name="TEST" source=static addr=10.0.0.8 mask=255.0.0.0 gateway=10.0.0.138 (bo takie mam ustawienia) to niestety nie zauważam zadnej reakcji.

Cos musiałes skopac :cry:

 

Nazwy połączenia mają jakieś szcególne znaczenie?Nazwałem połaczenie "test" a w komendzie jest "TEST"(zresztą probowałem i tak i tak).

Nazwać mozesz jak chcesz B) byle nazwa polaczenia i nazwa w komendzie byla taka sama B)

 

 

 

 

Odezwij sie do mnie na GG :-P

Edytowane przez piotraspoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...