Skocz do zawartości
myrddin669

Am2 - Krok W Tył?

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.anandtech.com/weblog/default.aspx?bid=279

 

Dzisiaj pierwszy raz przeczytałem artykuł o wydajności AM2 w praniu. i szczerze mówiąc jestem bardzo niemile zakoczony :(

W skrócie - Anand dostał przedprodukcyjne wersje procesora i płyty głównej oparte na nowej platformie AMD - Socket AM2. Dostał je już w styczniu ale wstrzymywał prezentację wyników aż do dzisiaj ze względu na to iż były tak słabe, że wydało mu się to podejrzane... głównie chodzi o prawie 50% niższą wydajność podsystemu pamięci, oczywiście testowanej na DDR2.

I prawdopodobnie stało się to co zapowiadało wielu różnorakich guru od sprzętu - platforma AMD jest tak wrażliwa na opóźnienia w czasie dostępu do pamięci, że z marnymi timingami ddr2 ciężko będzie przebić niskotimingowe pamięci ddr1 :(

Oczywiście mogą to być bugi wersji pre- ale 50%???

Zobaczymy co dalej... dowody w postaci wiarygodnej relacji z testów mają pojawić się w przyszłym tygodniu.

 

!!!Oczywiście nie można brać tego wszystkiego od razu za wyrok smierci na am2, wszyscy wiemy że brutalny marketing już dawno wkradł się w świat komputerów i nie jest wykluczone że ten artykuł był powiedzmy "sponsorowany" przez Intela, który po ostatnich porażakach finansowych w wojnie z AMD, długo nię będzie mógł podnieść się z klęczek... statystyki mówią same za siebie - 80% procesorów w komputerach desktop jest produkcji AMD :D

 

pozdr i czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muahaha!

 

I dobrze jest!

 

Ale wiecie, co zauważyłem? Intel wygrywa - mega przekręt, sponsoring, etc. AMD wygrywa? Przecież to rewelacyjne procki, etc, etc.

 

Ale zaczekam z wydaniem wyroku śmierci na AMD do czasu oficjalnej prezentacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na nowe technologie AMD w sklepach, wtedy bedzie mozna cos powiedziec odnosnie wydajnosci, badzmy dobrej mysli (jak spartola to ide do niebieskich :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

... statystyki mówią same za siebie - 80% procesorów w komputerach desktop jest produkcji AMD :D

że niby gdzie ? :blink: chyba Intela a nie AMD :lol:

jak w USA było 50% to ludki padały na zawał ...

 

akurat Anand jest na tyle niezależny i wiarygodny, że to bardzo wątpliwe żeby go przekupili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że niby gdzie ? :blink: chyba Intela a nie AMD :lol:

jak w USA było 50% to ludki padały na zawał ...

 

akurat Anand jest na tyle niezależny i wiarygodny, że to bardzo wątpliwe żeby go przekupili...

wystarczy popatrzec jakie zestawy sa najczesciej brane w sklepach jesli chodzi o pc to amd w lapach pewnie intel ma troche wiecej zalet ;] ale tak nawiasem magiczne oznaczenia procow xx000+ zaczynaja mi juz troche dzialac na nerwy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Winbondy nadal będą w modzie :D :D

Czas się w końcu rozglądnąć za 2x512 w okolice 260MHz.

Te pamięci będą wieczne, będą żyć jak NF7 i jak R360. Moze i TCCD są w stanie zrobić 320MHz na cl2.5( tyle co DDR2 na CL4 :lol: ) ale nie są w stanie zrobić 270 na CL2 ;] A do AMD to się liczy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok ma racje odnośnie tych ~80% - pierwsze 7 tygodni 2006 dało taką sprzedaż i chodzi tu głównie o cenę, kompy z AMD na pokładzie są tańsze :D

Aha no i pogrzebałem trochę więcej nt. tego socketa AM2 i czego nie wiedziałem, oficjalnym standardem DDR2 będzie DDR800 a nie DDR667, jakieś bliżej niekoreślone źródła związane z AMD tak podają na theinquirer.net. Z tego co wiem na początku miało być DDR667, więc wnioskuję że i w samym AMD testy musiały wyglądać niezbyt różowo i podbili taktowanie pamięci, tylko nie wiem w takim razie co będzie z HTT, bo ofijalnie miało być 333, a teraz co?? 400??

ale i tak ceny DDR800 ze znośnymi timingami sa na razie niezbyt ciekawe :(

jeśli te spekulacje okażą się prawdą to podjerzewam, że zostaję na s939 dłużej niż zamierzałem... DDR2 to porażka i każdy o tym wie, dopiero DDR3 może zrobic MAŁĄ rewolucję, a jeszcze jakiś inny DDR się czai chyba , nie pamiętam nazwy ale przwinęła mi się parę razy... XDDR??

A co do wiarygodności Anandtech, to jak do tej pory, wydaje mi się ona niepodwarzalna i z racji zwojego "półkomercyjnego" statusu (oficjalnie to jest blog) Anand jako jeden z nielicznych daje przywoite, wiarygodne testy OC procków i pamięci, czego duża część serwisów nie robi - zabił mnie ostatnio test OCZ GX XTC PC3200 /na WINBONDACH/ na jakiejś europejskiej stronie, gdzie chłopaki sprawdzali jak te pamięci się podkręcają na napięciu<2,9V i na timingach 2,5-4-4-8 i byli bardzo zawiedzeni że memorki nie wstają na CL3 :lol:

A odnośnie tematu na realcji z Cebitu widziałem już płyty na AM2, ale chyba żadnych benchy nie będzie, bo żadnego pełnego setupu nie widziałem :( AMD chyba będzie czekało do Computex'a a potem od razu sprzedaż...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas się w końcu rozglądnąć za 2x512 w okolice 260MHz.

Te pamięci będą wieczne, będą żyć jak NF7 i jak R360. Moze i TCCD są w stanie zrobić 320MHz na cl2.5( tyle co DDR2 na CL4 :lol: ) ale nie są w stanie zrobić 270 na CL2 ;] A do AMD to się liczy ;]

Bullshit. W dziale pamieci dowiesz sie, ze dla A64 roznica miedzy CL2,5 a CL3 jest mizerna. Wazniejsze sa pozostale timingi. A te DDR2 ma niezle. 350MHz 3-2-2-7 jest dla mnie juz czyms...

 

DDR2 to porażka i każdy o tym wie

Ja o tym nie wiem. Moge jakies szczegoly?

 

Ogolnie uwazam, ze to wina kontrolera. Cos musialo wyjsc nie tak, bo same timingi DDR2 ma wcale nie gorsze niz topowe pamieci DDR1. Najlepsze moduly 1GB maja je napoziomie 3-3-3-8 dla 280MHz. Winbondy sa tu oczywiscie wyjatkiem, ale one koncza sie na 512MB na kosc.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam. Beda testy, sprawdzona platforma, to sie przejdzie. Narazie niewie wiadomo. Test nie pokazywal za duzo O/C jesli wogle(nie przypominam sobie w kazdym razie), a to jest najwazniejsze dla mnie. Moze sie okazac, ze po oc procki dostana kopa.

A wie ktos jaka plyta glowna byla uzyta do testu (chip, producent etc) ??

Jesli chodzi o HTT, to w czym widzisz problem ?? Przeciez teraz jest 1000(200x5) a mozna zapodac pamiatki 500 i mocniejsze - w kazdym badz razie w biosie moge zmienic na takie.,. ;)

Proponuje czekac i czyac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lancer

Ze względu na to że jestem zagrypiony nie mam energii ani chęci, żeby potwierdzać moją tezę :D

faktycznie użyłem sformułowania "każdy to wie" i to mój błąd, powinienem był użyć słów "ja to wiem" :lol: i bardzo za to przepraszam za niestosowanie się do reguł poprawnej komunikacji :P

ale jakoś tak zawsze mnie śmieszyły wyniki przepustowości (a bardziej czasów dostępu) pamięci w sandrze, nie pamiętam żeby kiedykolwiek jakiekolwiek ddr2 choć zbliżyło się do moich wyników, więc może stąd ta błędna teza ;)

choć jak NIEKTÓRZY z nas wiedzą sandra też nieomylna nie jest i nie należy jej wierzyć bezgranicznie :D

ale ddr2 o czasach dostępu 3-2-2-7 pracujących na magistrali 700mhz /stabilnie/ w cenie powiedzmy nawet cruciali ballistixów /które tanie nie były/ chciałbym zobaczyć kiedyś w moim komputerze ;)

a w sumie magistrala 700 to nawet będzie ostry underclock jeśli AMD zamierza ustalić nominalną częstotlwość taktowania pamięci na 800mhz :lol: czy ktoś pracuje na A64 obecnym na co dzień na częstotliwości 350mhz?? nie słyszałem o takich masochistach... ale nie mogę wiedzieć wszystkiego, myślę że jeśli nawet to nie o to nam chodzi na tym forum prawda?? ;)

 

ale nie ma co deliberować, zobaczymy co będzie w praniu...

na niezależnym benchamarku :P

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli wyniki conroe tez są zanizone bo coś tam ma nie dopracowane? :>

myśle ze nie ma co sie podniecać tylko trzeba czekać. bynajmniej po tych testach widać, że intel odwalił kawał dobrej roboty (w końcu). Miejmy nadzieje, że AMD dotrzyma mu kroku to wtedy może się zrobić naprawde dla nas przyjemnie :D

 

ps swoją drogą ciekawe jak sie kręci ten intelek bo jeśli tak jak dothany to... B) B) :D

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem. że AM2 nie zachwyci, ale według mnie MUSI być wydajniejszy i to sporo od s939. Inaczej AMD by się pogrzebało, a póki co K8 i "K9" [procki dwurdzeniowe] ciężko pracowały, by zdobyć korone wydajności :wink: Polityka AMD się zmieniła, uważam, że na lepsze. Czemu? jakiego oni bubla wypuścili na s754 bądź s939? według mnie wszystkie były wystarczająco wydajne i zapewniały niemałe OC. poza tym DDR2 ma swoją zalete. K8 jest uzależnione od wysokiej przepustliwości, czyli od MHz i timingach. Micron D9 "fatbody" => odpowiednik BH5, potrafi zrobić stabilne 500 MHz na 3-2-2-X/4-2-2-X [to już naprawdę wiele kostek] i to na Intelu :lol: :wink: w dodatku lubi napięcia -> ok. nawet 2,7V. Panowie spokojnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że akcja jest taka sama jak z winbondami :( D9 jest nieprodukowane od bodajże końca zeszłego roku, może nawet od połowy :(

teraz micron cos wypuscil znowu na jakiejs "powtórce" D9, ale tylko oni to sprzedają - chyba jako ballistixy ddr2.

może faktycznie nie siedze w ddr2, ale chyba D9 to jedyne kości które się liczą :( nie wiem - czekam do jakichs wiarygodnych testow :) podobno AMD przekontruowuje kontroler pamięci na rev. F - pewnie musiałby im wyjść takie same chocki-klocki jak anandowi. MUSZĄ coś z tym zrobić. ja też nie wierzę że AMD pozwoliłoby sobie na wypuszczenie bubla ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu piszą że AM2 jest 50% wolniejszy od 939 natomiast theinquirer w swoich testach pokazał że prawie barak różnic, wiec nie ma co marudzić tylko poczekać na jakiś finalny produkt bo kto porównuje wydajność sprzętu gotowego sprawdzonego i już będącego na rynku kilka lat do części które jeszcze z fazy testów nie wyszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie, co zauważyłem? Intel wygrywa - mega przekręt, sponsoring, etc. AMD wygrywa? Przecież to rewelacyjne procki, etc, etc.

Dokładnie to samo zauważyłem... nie wiem z czego to się bierze... :wink:

 

Nawet jeżeli AMD poprawi co-nieco to i tak wątpię, żeby był dużo wydajniejszy od s939... może się okazać, że będzie wolniejszy... AMD będzie się musiało ostro napocić, żeby jakoś się z tego wywinąć... :wink:

Conroe 2.66GHz to mid-end (tak zapowiada Intel)... Ciekawe co zaprezentują z najwyższej półki... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna wykluczać też gry marketingowej ze strony AMD ;) zła reklama to też reklama :D a na ostatnim dniu cebitu pokażą kaboooooooom i wszyscy będą bic gromkie brawa :D

ale to spekulacje...

ciekawe kiedy pokażą jakieś ddr800 niskie timingi w dualchannelu, bo fakt faktem jak przeanalizowałem te screeny to gorzej się tego nie dało ustawić ;)

ale i tak jestem zawiedziony, wychodzi że trzeba będzie szukać potwornie dobrych ddr2 żeby mieć jakieś wyniki :( a tego jak na lekarstwo i jeszcze drogie jak cho.lera :(

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo zauważyłem... nie wiem z czego to się bierze... :wink:

 

Nawet jeżeli AMD poprawi co-nieco to i tak wątpię, żeby był dużo wydajniejszy od s939... może się okazać, że będzie wolniejszy... AMD będzie się musiało ostro napocić, żeby jakoś się z tego wywinąć... :wink:

Conroe 2.66GHz to mid-end (tak zapowiada Intel)... Ciekawe co zaprezentują z najwyższej półki... :wink:

jak sądze tylko wyższe zegary. myśle, że jak intel wyposci 3ghz conroe to amd zdazy przejsc na 0,65 i zapoda z 3,2 3,4ghz i będą szły rowno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra...

Myrddin669 mam nadzieje ze twoja "wersja" okaze sie prawdziwa :wink: :D

No ale jezeli intel bedzie lepszy to byc moze trzeba bedzie zmienic znow platforme...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że AMD celowo pokazało cosik takiego na początek. Przecież jest nielogiczną rzeczą, by pokazywać teraz nową podstawkę, która wydajnością nieodbiegia lub jest gorsza od starej. Nie są chyba tacy głupi, by wbijać sobie samemu nóż w plecy. Myślę, że na koniec Cebitu AMD zaprezentuje "prawdziwe możliwości" AM2.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...