Skocz do zawartości
myrddin669

Am2 - Krok W Tył?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vadzior

I mimo DDR2800 vs DDR400 na badziewnych timingah różnica w granicy błędu pomiaru w większości wypadków… Już nie wspominając że dość często s939 wygrywa :/

939 wygrywa w wiekszosci uzytkowego softu w tym nawet gier np w fear no a w koncu po co zmienia sie proca heh a te syntetyki to sobie mozna potraktowac jako ciekawostke jak syntetyki maja sie do rzeczywistosci

 

zreszta jesli jest roznica jest w jakis syntetykach na kozysc am2 to sa to promile a nie obiecane %

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście czekam do premiery AM2, jak AMD do czerwca nic nie poprawi to poważnie zacznę rozważać zmianę obozu na niebieskich…

 

*Cholera myślałem że nigdy czegoś takiego nie napisze…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Osobiście czekam do premiery AM2, jak AMD do czerwca nic nie poprawi to poważnie zacznę rozważać zmianę obozu na niebieskich…

 

*Cholera myślałem że nigdy czegoś takiego nie napisze…

a obecny procek juz ci nie wystarcza

chyba ze lubisz zmiany dla sportu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

1. Trochę czasu do czerwca zostało

2. Procka z signa praktycznie już nie mam.

3. Moje ewentualnych powody zmian sprzętu nie powinny cię interesować gdyż o poradę nie pytałem.

to zapewne zmiana na oboz intela chyba ze k8L pokaze cos nowego ale to dopiero w 2007

 

z tego co zauwazylem posiadacze wykrecajacy swoje proce mozna by powiedziec juz hardcore czesto zmieniaja proce byc moze strach przed padnieciem i opylic poki dziala jak padnie to nie mi a jeszcze cos wpadnie do kabzy za selekta

 

z tego co zaprezentowalo am2 teraz sensu wydajnosciowego czy jakosciowego na przechodzenie na am2 nie widze

 

predzej conroe we wrzesniu moze byc lakomym kaskiem

 

prawda jest taka ze procek czasem w rekach oc forumowicza potrafi przejsc wiecej przez pol roku niz w rekach przecietnego uzytkownika przez 5 lat

 

coroczne zmiany sa nawet wskazane

zreszta 790za taki procek to az za tanio sprzedales

w arche chca za 2.8ghz 800-900zl

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku raczej „pogoń za większą wydajnością” która nie kiedy oznacza nawet kilka MHz. Komputer to moje hobby a nie narzędzie pracy tak więc jak mam tylko jakiś zapas gotówki pakuję w sprzęt. Osobiście nie udało mi się jeszcze zabić żadnego A64 a było ich kilka, są teraz w innych rękach i nikt nie narzeka, sprawa jest o tyle prosta że gdy już kręcę jak to ująłeś „hardcor-owo” to staram się zapewnić odpowiednią temperaturę CPU i nie szaleję z VCore, max jaki dawałem to 1,680v co w porównaniu do niektórych zawodników w SPI jest wręcz śmiesznie małe. Ale starczy tego OT jak ci się nie podoba co robię z moim PC to nie patrz…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

W moim wypadku raczej „pogoń za większą wydajnością” która nie kiedy oznacza nawet kilka MHz. Komputer to moje hobby a nie narzędzie pracy tak więc jak mam tylko jakiś zapas gotówki pakuję w sprzęt. Osobiście nie udało mi się jeszcze zabić żadnego A64 a było ich kilka, są teraz w innych rękach i nikt nie narzeka, sprawa jest o tyle prosta że gdy już kręcę jak to ująłeś „hardcor-owo” to staram się zapewnić odpowiednią temperaturę CPU i nie szaleję z VCore, max jaki dawałem to 1,680v co w porównaniu do niektórych zawodników w SPI jest wręcz śmiesznie małe. Ale starczy tego OT jak ci się nie podoba co robię z moim PC to nie patrz…

spoko tylko na am2 narazie przechodzic sie nie oplaca zeby miec gorsza wydajnosc to po jakiego wala

 

aczkolwiek nowe rewizje na am2 moga sie lepiej krecic lub gorzej a to sie okaze w praniu, amd zdaje sie cos kombinowalo z wydzielaniem ciepla w prockach na am2

 

tak wiec pozostaje tylko intel z conroe ale to dopiero wrzesien

albo k8l od 2007 roku

 

zmiana jest naturalna koleja rzeczy motywacje sa rozne hobby,sport,faktyczna potrzeba

 

 

Narazie am2 mnie nie przekonuje. Amd poszlo na reke producenta ddr2 widocznie naciski byly od dawna a amd to nie intel standardow nie ustala

 

procki w 0.65 na 939 moglby wyjsc no ale coz juz nie wyjda

amd ma u mnie duzego minusa za to

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda co piszesz ale chyba się nie zrozumieliśmy, przecież ja napisałem że jak nic się do czerwca u AMD nie zmieni to rozważył bym zmianę obozu na „niebieskich” czyli Intela wiec czemu ciągle mi odradzasz kupno AM2 ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Prawda co piszesz ale chyba się nie zrozumieliśmy, przecież ja napisałem że jak nic się do czerwca u AMD nie zmieni to rozważył bym zmianę obozu na „niebieskich” czyli Intela wiec czemu ciągle mi odradzasz kupno AM2 ?!

http://64.233.179.104/translate_c?hl=en&la.../am2-4800-7.htm

 

amd juz pokazalo nie ma sie ludzic ze cos sie zmieni

 

a jesli argument jest taki ze to sa procki testowe i moze sie cos polepszy to conroe tez byly prockami testowymi

 

a wynik conroe vs 939 jest oczywisty

 

ale podobno amd po cichu przygotowje k8l zmodernizowany rdzeń k8 ale to dopiero 1 kwartal 2007 aby przynajmniej dogonic conroe

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że amd może jeszcze sporo zmienić do czerwca, czy nawet póżniej wprowadzając nową rewizję procesorów... chociaż architektury nie zmienią z drugiej strony. jest wrażliwa na czasu dostępu do pamięci i tak już zostanie :(

chciałbym zobaczyć testy na pamięciach z opóźnieniami poniżej nominalnych, chociaż jak się trochę zorientowałem nie jest wcale tak fajnie jak pisał Lancer bodajże. w ddr800 da się jeszcze jakieś trójki zauważyć (dwójek żadnych nie widziałem) przy podchodzeniu do 1000 to już same 4ki :(

poza tym nie wiem jak wygląda sprawa alph na ddr2.

dooki żaden ocer nie weźmie tego w łapki to się nie dowiemy... anand sie odgrażał że w tydzień po napisaniu artykułu da ciąg dalszy. minęły już z 3 tygodnie i nic nie widziałem :(

 

mnie się nie chce wierzyć żeby amd tak niefrasobliwie ustąpiło przed intelem :>

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

myślę że amd może jeszcze sporo zmienić do czerwca, czy nawet póżniej wprowadzając nową rewizję procesorów... chociaż architektury nie zmienią z drugiej strony. jest wrażliwa na czasu dostępu do pamięci i tak już zostanie :(

chciałbym zobaczyć testy na pamięciach z opóźnieniami poniżej nominalnych, chociaż jak się trochę zorientowałem nie jest wcale tak fajnie jak pisał Lancer bodajże. w ddr800 da się jeszcze jakieś trójki zauważyć (dwójek żadnych nie widziałem) przy podchodzeniu do 1000 to już same 4ki :(

poza tym nie wiem jak wygląda sprawa alph na ddr2.

dooki żaden ocer nie weźmie tego w łapki to się nie dowiemy... anand sie odgrażał że w tydzień po napisaniu artykułu da ciąg dalszy. minęły już z 3 tygodnie i nic nie widziałem :(

 

mnie się nie chce wierzyć żeby amd tak niefrasobliwie ustąpiło przed intelem :>

 

pozdr

taa a miedzy venice e3 i e6 sa tak ogromne roznice ze nic tylko brac e6 :mur:

 

jest jak jest i niewiele sie zmieni poki bedzie cos z k8l a o tym w czerwcu bedzie wiadomo ale to juz tylko x4 i x2

watpliwe aby pocieli k8l na jednordzeniowki najpierw beda chcieli opchnac te windsory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 3800 mozna kupic niewiele drozej niz 1000 zl wiec nie wiem o co chodzi...

 

Pozatym czcza gadka, bo prockow nie ma narazie.

 

Intel bedzie lepszy, to wybor bedize zrozumialy. Wszelkie wiazanie sie z amd minie, bo i tu i tu beda te same ram`y a postawke i procka i tak trzebabedzie zmienic...ogolnie calego sprzeta, wiec jak kase wybulic, to na lepsze, chyba oczywiste, nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

X2 3800 mozna kupic niewiele drozej niz 1000 zl wiec nie wiem o co chodzi...

 

Pozatym czcza gadka, bo prockow nie ma narazie.

 

Intel bedzie lepszy, to wybor bedize zrozumialy. Wszelkie wiazanie sie z amd minie, bo i tu i tu beda te same ram`y a postawke i procka i tak trzebabedzie zmienic...ogolnie calego sprzeta, wiec jak kase wybulic, to na lepsze, chyba oczywiste, nie ??

najtansza oferta jaka znalazlem to 1198.28 zl w skapcu wiec co to za niewiele drozej niz 1000

1200zl to nie jest niewiele drozej niz 1000zl tylko 1200zl, co to w ogole za okreslenia

dla mnie niewiele drozej niz 1000zl to np 1030zl wiec konkrety co gdzie a nie ogolniki

 

dla conroe tez bedzie trzeba zmienic plyte heh problemy sa z ukladem zasilajacym i watpliwe ze na obecnych plytach ruszy dopiero najwyzej na nowych rewizjach plyt ktore maja odpowiednie chipsety a 4 rdzeniowe tez pewnie nie pojda bo intel wymysli nowy chipset jak zwykle

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do porównania venice E3 i E6 to chciałbym przypomnieć, że wcześniej był winchester i w tym przypadku nowa rewizja (->E3) dużo zmieniła...

może tak być z am2, poza tym postęp technologiczny zap...dala jak szalony, amd zapowiedziało ostatnio pierwsze procki w 0,065 (chyba zaprezentowanie technologii) niedlugo, poza tym chodzą jakieś pierwsze wzmianki nt. AM3, które ma obsługiwać DDR3 - możliwe że podstawka zostanie taka sama (tutaj amd wyprzedzi intela, który nic nie mówi o ddr3, raczej chcą przepchnąć znowu jakąś efemerydę w stylu rambusa - chyba się FBRAM nazywa czy jakoś tak)

poza tym wyjdą dwu- i ośmiordzeniowe opterony taktowane 3ghz@jądro, także możliwości zwiększania magistrali są...

a dwa rdzenie są dla nas nieuchronne niestety, bo wszędzie jest faza na multi-core. nie wiem dlaczego ale podejrzewam że taniej jest wyprodukować dwurdzeniowy proc o wydajności XXX flops niż jednordzeniowy o takiej samej...

tylko kiedy wyjdzie super_pi na dwa rdzenie?? :D

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@myrddin669:

 

Super PI wyszło w 1995 roku i nic od tamtej pory praktycznie nie zmienili (poza „przecinkami” i sumą kontrolną ale ciężko to nazwać dużymi zmianami) więc raczej bym nie liczył na to że będzie wersja dwurdzeniowa lub wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

W takim wypadku póki co nie ruszam się z s939 nigdzie…

am3 moze bedzi godne uwagi ale napewno nie am2

a na 939 mozna wyrwac jeszcze takiego 2 jajowca ze niejednemu posiadaczowi am2 slinka poleci

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

am3 moze bedzi godne uwagi ale napewno nie am2

AM3, AM.. CO ? - sry ale chyba przegapilem AM1 :oops: :oops:

 

Rozumiem ze chciales napisac:

65nm na AM2 bedzie godne uwagi

a na 939 mozna wyrwac jeszcze takiego 2 jajowca ze niejednemu posiadaczowi am2 slinka poleci

... i wszystko jasne :lol: :lol: Edytowane przez gent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

AM3, AM.. CO ? - sry ale chyba przegapilem AM1 :oops: :oops:

 

Rozumiem ze chciales napisac:

... i wszystko jasne :lol: :lol:

tak 65 procki beda godne uwagi aczkolwiek ddr2 mnie zniechecaja

 

za 2-3 latka bedzie napewno cos nowego z ddr3

 

osobiscie czekam na x2 za 600-700zl

 

am1 nie bylo i nie bedzie obecnie zbliza sie premiera am2 ale widze nie jestes zabardzo w temacie

 

i nie podawaj linkow ktore dawno temu juz byly walkowane w tym temacie

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 65 procki beda godne uwagi aczkolwiek ddr2 mnie zniechecaja

 

za 3 latka bedzie napewno cos nowego z ddr3

 

osobiscie czekam na x2 za 600-700zl

IMo jeszcze mniej. W granice 400-500 ( kiedyś napewno zejdą). Wtedy pojawi się AM3 z DDR3 i MOŻE będzie jako taka wydajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak na razie różnica 939 vs. AM2 jest mniejsza (nie ma jej ?) nawet do 754 vs. 939 więc jak procki nie będą się super kręcić (pojęcie względne chodzi głownie powyżej 3GHz) to zmianę na AMD2 ciężko mi sobie wyobrazić. Tak czy siak to na razie tylko domniemania będą procesory w sklepach czas pokarze co i jak…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

IMo jeszcze mniej. W granice 400-500 ( kiedyś napewno zejdą). Wtedy pojawi się AM3 z DDR3 i MOŻE będzie jako taka wydajka.

w tym roku x2 3800+ na 939 powinien zleciec to 200$ (obecnie 301$)

a czemu

bo bedzie premiera conroe am2 juz bedzie jako highend u amd

amd konczy produkcje na 939 co najczesciej wiaze sie z przecena

 

obecnie ceny sa u amd na x2 lekko wywindowane ale to sie zmieni

 

a amd x2 3800+ jak dla mnie 1200 zl wart nie jest

proporcje cenowe powinny byc takie jak np cena najtanszego a64 oema x 1.5

 

a amd taki x2 napewno nie kosztuje tyle il 2 osobne procki o jednym rdzeniu bo praktycznie to sa 2 jajka na jednym laminacie

pozostaje kwestia uzysku z wafla

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 65 procki beda godne uwagi aczkolwiek ddr2 mnie zniechecaja

 

za 2-3 latka bedzie napewno cos nowego z ddr3

 

osobiscie czekam na x2 za 600-700zl

 

am1 nie bylo i nie bedzie obecnie zbliza sie premiera am2 ale widze nie jestes zabardzo w temacie

wszysscy tu sa w temacie oprócz Ciebie ... mogłbys juz przestac sie wypowiadać? chyba wszystkim starczy 'rzeczowych' wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

wszysscy tu sa w temacie oprócz Ciebie ... mogłbys juz przestac sie wypowiadać? chyba wszystkim starczy 'rzeczowych' wypowiedzi

ze co kolego z ktorego drzewa sie urwales, to jest forum dyskusyjne jesli ci sie to nie podoba to wracaj do tej dziury z ktorej wypelzles :lol2: :lol2:

a takie porady to moze udzielac swoim kolega z warszawy albo swoim rodzica

 

lepiej sie zastanow co ty rzeczowego napisales

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku x2 3800+ na 939 powinien zleciec to 200$ (obecnie 301$)

a czemu

bo bedzie premiera conroe am2 juz bedzie jako highend u amd

amd konczy produkcje na 939 co najczesciej wiaze sie z przecena

 

obecnie ceny sa u amd na x2 lekko wywindowane ale to sie zmieni

 

a amd x2 3800+ jak dla mnie 1200 zl wart nie jest

proporcje cenowe powinny byc takie jak np cena najtanszego a64 oema x 1.5

 

a amd taki x2 napewno nie kosztuje tyle il 2 osobne procki o jednym rdzeniu bo praktycznie to sa 2 jajka na jednym laminacie

To Twoim zdaniem za kilka miesiecy FX60 bedzie procesorem low end'owym ? :blink:

Sory, ale na platformie AM2 beda procesory z niskiej, sredniej i wysokiej polki, czyli do koloru do wyboru i nie pisz o AM2 jako high end'zie bo najwidoczniej nie rozumiesz pojecia tego slowa.

 

To, ze ceny procesorow dwurdzeniowych spadna to zadne odkrycie. A na to ile kosztuje w danej chwili ma wplyw wiele czynnikow tj. konkurencja, popyt itd. I dopoki AMD ma dobre wyniki w sprzedazy X2 to nie dziwne, ze ceny sa dosc wysokie. A cena procesora to nie tylko laminat, wez pod uwage na przyklad proces technologiczny i koszty jego wdrozenia.

 

Co do tematu samej wydajnosci AM2 to poczekajmy jak pojawi sie w sklepach i dopiero oceniajmy czy jest krokiem w tyl czy nie. Na razie byly jakies wczesne testy, ktorych wyniki nie musza sie pokrywac z tym co bedzie za dwa miesiace.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

To Twoim zdaniem za kilka miesiecy FX60 bedzie procesorem low end'owym ? :blink:

Sory, ale na platformie AM2 beda procesory z niskiej, sredniej i wysokiej polki, czyli do koloru do wyboru i nie pisz o AM2 jako high end'zie bo najwidoczniej nie rozumiesz pojecia tego slowa.

 

To, ze ceny procesorow dwurdzeniowych spadna to zadne odkrycie. A na to ile kosztuje w danej chwili ma wplyw wiele czynnikow tj. konkurencja, popyt itd. I dopoki AMD ma dobre wyniki w sprzedazy X2 to nie dziwne, ze ceny sa dosc wysokie. A cena procesora to nie tylko laminat, wez pod uwage na przyklad proces technologiczny i koszty jego wdrozenia.

 

Co do tematu samej wydajnosci AM2 to poczekajmy jak pojawi sie w sklepach i dopiero oceniajmy czy jest krokiem w tyl czy nie. Na razie byly jakies wczesne testy, ktorych wyniki nie musza sie pokrywac z tym co bedzie za dwa miesiace.

zgoda dlatego sytacja na rynku musi ulec zmianie dlatego czekamy na conroe i am2 i q4 2006 q1 2007 kiedy to amd zakonczy produkcje prockow na 939 (wg roadmap)

 

amd obecnie wielkiej konkurencji w x2 nie ma , na x2 jest duzy popyt w segmecie procesorow dwurdzeniowych amd jest liderem wydajnosci i jakosci , w zalozeniach polityki cenowej ma obecnie maxymalizacje zysku co przy obecnej cenie i popycie amd realizowac -> nie ma bodzcow aby obnizac ceny .

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgoda dlatego sytacja na rynku musi ulec zmianie dlatego czekamy na conroe i am2 i q4 2006 q1 2007 kiedy to amd zakonczy produkcje prockow na 939 (wg roadmap)

 

amd obecnie wielkiej konkurencji w x2 nie ma , na x2 jest duzy popyt w segmecie procesorow dwurdzeniowych amd jest liderem wydajnosci i jakosci , w zalozeniach polityki cenowej ma obecnie maxymalizacje zysku co przy obecnej cenie i popycie amd realizowac -> nie ma bodzcow aby obnizac ceny .

no a kiedy te AM3 wyjdzie co wczesniej mówiłeś?? ja juz sie doczekac nie moge, kaske zbiram i dwa dni po premierze kupuje, za każdą cenę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

no a kiedy te AM3 wyjdzie co wczesniej mówiłeś?? ja juz sie doczekac nie moge, kaske zbiram i dwa dni po premierze kupuje, za każdą cenę !

:lol2: :lol2: no takie ploty patrzac na zywot 939 am2 moze 2 latka pociagnie

 

am2 (2) jak ddr2

 

am3 (3) jak ddr3

 

o zapatrywaniu sie amd i intela na ddr3 chyba nikogo przekonywac nie trzeba

 

w kazdym razie zanim wyjdzie nastepca am2 bedziesz mial sporo czasu aby nacieszyc sie 4 rdzeniowym prockiem na am2 i swoimi super wypasionymi pamiatkami ddr2 o zajefanych timingach

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...