Skocz do zawartości
myrddin669

Am2 - Krok W Tył?

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie te testy mnie rozbawily, nie wiem jak sobie AMD wyobraza egzystencje AM2 w takiej postaci i z taka wydajnoscia jak teraz, skoro kupujac s939 i jakies lepsze pamieci DDR mozna uzyskac sporą przewage nad "nowa" podstawka. Skok z s939>AM2 to chyba najmnniej sensowny wybor w tej chwili.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak gorsze skoro ma DDR2 ! Eh nie takie rzeczy już marketing wypromował…

Mnie bierze na mdłości jak słyszę o DDR2. Nie wiem czemu, po prostu nie lubię tych pamięci. Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bierze na mdłości jak słyszę o DDR2. Nie wiem czemu, po prostu nie lubię tych pamięci.

Mówiąc szczerze też za nimi nie przepadam co nie zmienia faktu ze marketing i tak zrobi swoje bo przecież DDR2>DDR tak to już bywa „z kolejnymi cyferkami”. Jedyne co mogło by mnie skłonić do miny s939 na AM2 to jakieś wybitne wyniki w O/C tych proców, ale jak to się nie „spełni” to chyba będzie trzeba myśleć o niebieskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale nie zapominajcie o jednym ze ceny ramow ddr2 beda duzo nizsze od ddr1 teraz:/

Właśnie „będą” a mowa o sytuacji obecnej. No chyba że ktoś planuje kupno AM2 za 6miechów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość helmut

ahh :mur: :mur: :mur:

smiesza mnie niektore wypowiedzi ze wyjscie nowego soketu wiaze sie z koniecznoscia zmiany

 

z mojej perspektywy 939 posluzy mi do konca dekady 4 latka

 

obecnie sensu nawet nie widze w kreceniu venica3000+ na codzien bo gry z reguly gpu limited sa przy 6800gt w inne [ciach!]ly sie nie bawie

 

niezapominajmy ze athlon 64 jest prockiem 64 bitowym ktore dzisaj jest praktycznie niewykozystany a dla 40-50% wiekszej wydajnosci to ludzie cale komputery wymieniaja

a to bedzie za friko wiec na moje taki a64 moga nawet miec 2 krotnie dluzszy cykl zycia niz obecne dziki axp t-bred 1700+ ktore po oc nawet dzisaj sa dobrymi procami a ponad 3.5-4 lata juz niektore maja

 

2 rdzenie owszem ale za 500zl a kiedy to bedzie kto powie bedzie i tak w bledzie :lol2: zapewne jak 4 rdzeniowce beda za 1200zl :lol2: :lol2:

 

co do podkrecania na am2 to cienko to widze

jakie htt bedzie natywne 333 z 200 na 939

no i jakie mnozniki niskie dla najtanszych modeli np takiego 1.8- 2ghz

6x 450=2700

a juz widze te plyty z 450mhz jak niektore pewnie te 333mhz ledwo ledwo beda ciagnac

no ale moze drutmody na mnoznik powroca do lask

Edytowane przez helmut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahh :mur: :mur: :mur:

smiesza mnie niektore wypowiedzi ze wyjscie nowego soketu wiaze sie z koniecznoscia zmiany

 

z mojej perspektywy 939 posluzy mi do konca dekady 4 latka

 

obecnie sensu nawet nie widze w kreceniu venica3000+ na codzien bo gry z reguly gpu limited sa przy 6800gt w inne [ciach!]ly sie nie bawie

 

niezapominajmy ze athlon 64 jest prockiem 64 bitowym ktore dzisaj jest praktycznie niewykozystany a dla 40-50% wiekszej wydajnosci to ludzie cale komputery wymieniaja

a to bedzie za friko wiec na moje taki a64 moga nawet miec 2 krotnie dluzszy cykl zycia niz obecne dziki axp t-bred 1700+ ktore po oc nawet dzisaj sa dobrymi procami a ponad 3.5-4 lata juz niektore maja

 

2 rdzenie owszem ale za 500zl a kiedy to bedzie kto powie bedzie i tak w bledzie :lol2: zapewne jak 4 rdzeniowce beda za 1200zl :lol2: :lol2:

A64 nie jest prockiem 64bitowy tylko Prockiem który potrafi wykonać 64bitowe instrukcje a to jest różnica ! O czym samo AMD nie jedno krotnie powtarzało, nawet na wykładzie na ostatnich targach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość helmut

A64 nie jest prockiem 64bitowy tylko Prockiem który potrafi wykonać 64bitowe instrukcje a to jest różnica ! O czym samo AMD nie jedno krotnie powtarzało, nawet na wykładzie na ostatnich targach.

no to chyba kazdy to wie ale nie bede ciagle pisale x86-64 procek bo to sie mija z celem

powiedzmy quasi 64 bitowym

wazne ze 50% skok wydajnosciowy bez zmiany proca mozliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba kazdy to wie ale nie bede ciagle pisale x86-64 procek bo to sie mija z celem

powiedzmy quasi 64 bitowym

wazne ze 50% skok wydajnosciowy bez zmiany proca mozliwy

Możliwy, tylko zanim powstaną programy wykorzystujące w 100% procki 64bit to pewnie taki Venice 3000+ bedzie czymś czym jest Duron 600 dziś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bierze na mdłości jak słyszę o DDR2. Nie wiem czemu, po prostu nie lubię tych pamięci.

no cóż - bywa

DDR2 nie są takie złe, a przy ostrych :mrgreen: timingach rozwalają DDR1

 

mówię o czymś takim 350MHz (DDR700) @ 3-2-2-x, 390MHZ 3-3-2-x, 480MHz 4-3-2-x - to miły kąsek nawet dla ekstremalnych bencherów :D (coś jak DDR @ 265+ 2-2-2-5)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie czy mam dobre informacje, bo mam słabą pamięć a i leniwy jestem troche i nie chce mi sie teraz szukać artykułów, które czytałem 2 tygodnie temu, ale procki na am2 chyba będą wydzielać mnie ciepła przy takich samych taktach jak s939. może to mieć związek z tym, że proces technologiczny, mimo że nadal w 0,09, to jednak cały czas przechodzi ewolucję - SOI, SSOI i jeszcze coś, nie pamiętam dokładnie jak się nazywało ale polegało na włączaniu germanu w strukturę krzemową, co miało przynieść korzyści w postaci dużo mniejszego wydzielania ciepła w idlu i i trochę mniejszego w stresie.

poza tym, wygląda na to, że procki na AM2 będą się kręcić rewelacyjnie na powietrzu (powiedzmy przeciętna to 3ghz - teraz też się zdarza ale jednak dość rzadko), na subzero zobaczymy...

jeśliby AMD udałoby się coś coś zrobić z CB, wtedy może wielu z nas nie owdróciłoby się od tej firmy, chociaż z drugiej strony dla ludzi którym zależy na, tak to nazwę, "OC użytkowym" AM2 będzie platformą bardzo kuszącą - dobre OC małym kosztem (dobre AC, względnie średnie WC) a po rekordy trzeba będzie zwrócić głowę w stronę niebieskich ;)

wreszcie, przejście na 0,065 już się odbywa za naszą zachodnią granicą - w Fab36 (Drezno, Niemcy) i całkiem prawdopodbne jest że procesory dla nas będą na początku 2007r. - układ znowu się może trochę zmienić, nie powiem że diametralnie, ale AMD będzie mogło chociaż podnieść głowę...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość helmut

Możliwy, tylko zanim powstaną programy wykorzystujące w 100% procki 64bit to pewnie taki Venice 3000+ bedzie czymś czym jest Duron 600 dziś...

oj oj oj nie przesadzajmy mowiac venice 3000+ mam na mysli venice 2600-2700mhz

kwestia mnoznika nie jest istotna przy dobrych plytach

 

po drugie wlasciwie co my bysmy chcieli 64 bitowego po premierze visty ( koniec 2006)

bo word exel msoffice 64 bitowy mi zwisa

napewno bedzie wiecej kodekow pod 64 bity szybsza komprecha

 

a gry wlasnie gry

i co crysis bedzie 64 bitowy unreal 2007 + cala masa gier na unreal engine 3.0

 

w kazdym razie ja visty 32 bitowej instalowac zamiaru nie mam

 

a na venice 3000+ mozna patrzec z perspektywy prawie 4 letniego athlonxp 1700+ ktory dzisaj krecony jest nadal niezlym prockiem aczkolwiek xp 1700+ nie mial ukrytej tajnej broni x86-64 jaka venice ma ktore napewno przedluzy cykl zyciowy procka a jezeli dzisaj xp 1700+ ma sie calkiem dobrze to zrob analogie do venice 3000+ majac na uwage jego ukryty potencjal

Edytowane przez helmut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

helmut@

 

wez pod uwage, ze teraz wszystko szybciej sie zmienia...

 

s.A trzymal sie okolo 3-4 lata (serio :lol:) i nadal sie trzyma ;) / sig :P

a s.939 juz bedzie "wypierany" przez AM2 po okolo 2 latach bytowania...

 

wiec, wszystko idzie do przodu :) i w takim tepie to za 2 lata A64 3+ bedzie jak athlon xp 1200 MHz teraz :lol:

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość helmut

helmut@

 

wez pod uwage, ze teraz wszystko szybciej sie zmienia...

 

s.A trzymal sie okolo 3-4 lata (serio :lol:) i nadal sie trzyma ;) / sig :P

a s.939 juz bedzie "wypierany" przez AM2 po okolo 2 latach bytowania...

 

wiec, wszystko idzie do przodu :) i w takim tepie to za 2 lata A64 3+ bedzie jak athlon xp 1200 MHz teraz :lol:

jak juz a64 4+ a biorac pod uwage x86-64 to nawet a64 6+ ale widze nie zrozumiales tego co pisalem

 

co do wypierania to testy wydajnosciowe mowia co innego

 

ot taka zmiana dla zmiany aby przypodobac firma robiacym ram

 

za 4 lata bedzie jak dzisaj axp 2200mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

chyba jednak zrozumialem : P

 

ale ty zrozum, ze kiedy wyjdzie oprogramowianie w pelni wykorzystujace 64b - bedziesz se mogl w d*** wsadzic ten procek :P

 

/ no moze nie tak drastycznie, ale na pewno nie bedzie to cos extra ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 nie jest prockiem 64bitowy tylko Prockiem który potrafi wykonać 64bitowe instrukcje a to jest różnica ! O czym samo AMD nie jedno krotnie powtarzało, nawet na wykładzie na ostatnich targach.

A możesz mi wyjaśnić dlaczego? Tyle osób już to pisało a nikt nie był w stanie odpowiedzieć dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi wyjaśnić dlaczego? Tyle osób już to pisało a nikt nie był w stanie odpowiedzieć dlaczego.

Miedzy innymi dlatego że nie posiada pełnego adresowania pamięci jakie posiada procesor 64Bitowy jest to 42Bit albo 48Bit o czymś jeszcze była mowa ale naprawdę nie pamiętam a w błąd nie chce wprowadzać, tak czy siak głownie chodziło o sprzętową kompatybilność ze standardem 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż - bywa

DDR2 nie są takie złe, a przy ostrych :mrgreen: timingach rozwalają DDR1

 

mówię o czymś takim 350MHz (DDR700) @ 3-2-2-x, 390MHZ 3-3-2-x, 480MHz 4-3-2-x - to miły kąsek nawet dla ekstremalnych bencherów :D (coś jak DDR @ 265+ 2-2-2-5)

Może i się nie znam, ale to nie jest tak z DDR2, że pracują z prędkością załóżmy 200MHz ale po jednym zboczu sygnałowym przesyłają 2bity nie jeden jakt to jest w DDR1?

 

I dwa, czy 480MHz 4-3-2-x zrobią pamięci za ~150ziko( 512MB) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moje @375 cl3-4-3-4 tez nie sa takie zle ;] choc po wsadzeniu drugiego kompletu musialem podniesc napiecie i poluzowac timingi do 3-4-4-4 :/ choc nie wiem czy jest to zasluga 4 kosci i czy tego, ze drugi komplet jest slabszy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i się nie znam, ale to nie jest tak z DDR2, że pracują z prędkością załóżmy 200MHz ale po jednym zboczu sygnałowym przesyłają 2bity nie jeden jakt to jest w DDR1?

 

I dwa, czy 480MHz 4-3-2-x zrobią pamięci za ~150ziko( 512MB) ?

 

taa

tak samo jak DDR1 (512MB)za 150PLN robią 265MHz 2-2-2-5 NC

 

DDR = Double Data Rate

wszystkie DDR działają tak samo a DD1, DDR2, DDR3 to tylko kolejne generacje

 

>> lukmek - pokaż mi takie :ph34r:

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijając wyższośc DDR2 nad DDR1 nasuwa sie ciekawy wniosek co do mocy obliczeniowej CPU , w kolejnych roadmapach intel jak i AMD ida w kierunku "wielordzeniowatości" a nie MHz-ów.Samo zmniejszenie procesu tech. ma na celu zwiększenie ilości jajek i zmniejszenie poboru energii.Już nikt nie chwali sie że za rok czy dwa wypuści 8GHz-cowego potwora.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa

tak samo jak DDR1 (512MB)za 150PLN robią 265MHz 2-2-2-5 NC

 

DDR = Double Data Rate

wszystkie DDR działają tak samo a DD1, DDR2, DDR3 to tylko kolejne generacje

 

>> lukmek - pokaż mi takie :ph34r:

 

Hipowe GR na D9 prawie spelniaja to kryterium [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijając wyższośc DDR2 nad DDR1 nasuwa sie ciekawy wniosek co do mocy obliczeniowej CPU , w kolejnych roadmapach intel jak i AMD ida w kierunku "wielordzeniowatości" a nie MHz-ów.Samo zmniejszenie procesu tech. ma na celu zwiększenie ilości jajek i zmniejszenie poboru energii.Już nikt nie chwali sie że za rok czy dwa wypuści 8GHz-cowego potwora.

No i dobrze. Po co nam 8GHz i domowa elektrownia :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipowe GR na D9 prawie spelniaja to kryterium [;

No własnie prawie :lol: prawie jak piwo :D

 

prawie czyni różnice

POKAŻCIE GoodRAM na Micron D9 ROBIĄCE 480MHz 4-3-2-x

Dołączona grafika

 

 

Prawie ;) 480MHz ale niestety o ostrych timingach typu 4-3-2-x możemy zapomnieć, moze jakbym sie bardzo postarał to bym wyczarował jeszcze te 4-4-3-x ale to i tak daleko w stosunku do fat body. Niestety moje memki nie idą wyzej pomimo podnoszenia napiecia, wynik uzyskany na 2,3V. Cena 160zł za 512MB wiec jak dla mnie to rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym coś ta twoja Sandra Hipo nie przekonuje zbytnio ;) Tutaj zaledwie 250MHz 2-2-2-5-1T co dla Winbonda 2x256MB nie jest jakimś specjalnym wyczynem, nie wspominając już o reszcie timingów które są bardzo luźno:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym coś ta twoja Sandra Hipo nie przekonuje zbytnio ;) Tutaj zaledwie 250MHz 2-2-2-5-1T co dla Winbonda 2x256MB nie jest jakimś specjalnym wyczynem, nie wspominając już o reszcie timingów które są bardzo luźno:

 

Dołączona grafika

Moja Sandra jest jaka jest bo robiona tylko do tego aby miec pełnego skrina do rankingu DDR2, nie musze Ci chyba mówić jak bardzo jest uzależniona od taktowania procesora ;) poza tym miałem winbondy i wiem co potrafią, wcale nie twierdze ze mam lepsze memki. Poza tym mówisz ze alphy są luźne ;) pokaż na skrinie to uwierze, tak samo taktowanie CPU i Sandre 2005 RC3 tak żebyśmy juz mieli w miare porównywalne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z sandra nie jest tak jak z everestem, ze wynikow z roznych wersji nie mozna porownywac??

W Sandrze wiem że zmienił się z czasem benchmark do Multimediów, czy zmienił się tak że do ramu tego nie wiem ja użyłem wersji 2005.

 

Moja Sandra jest jaka jest bo robiona tylko do tego aby miec pełnego skrina do rankingu DDR2, nie musze Ci chyba mówić jak bardzo jest uzależniona od taktowania procesora ;) poza tym miałem winbondy i wiem co potrafią, wcale nie twierdze ze mam lepsze memki. Poza tym mówisz ze alphy są luźne ;) pokaż na skrinie to uwierze, tak samo taktowanie CPU i Sandre 2005 RC3 tak żebyśmy juz mieli w miare porównywalne wyniki.

Eh Hipo Hipo ;)

 

Dołączona grafika

 

 

 

Jak już wcześniej pisałem nie nazwał bym tych timingów niczym wyczynowym jak na Winbond 2x256MB.

 

*Wersja 2005 Prof. Chyba niczym się od RC prócz nowych wpisów nie różni.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...