Skocz do zawartości
Scorcho

Karta Sieciowa - Suse 10.1 Beta4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejny (wstyd mi) lamerski problem. Za cholerę nie udaje mi się uruchomić karty sieciowej w SUSE 10.1. Wpisałem wszystko:IP, bramę, maskę. serwery DNS, tylko nazwy komputera i domeny nie, bo nie znam a w Windows`ie nie było to potrzebne... Ma to jakieś znaczenie? Wie ktoś jak skonfigurować tą kartę?

 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny (wstyd mi) lamerski problem. Za cholerę nie udaje mi się uruchomić karty sieciowej w SUSE 10.1. Wpisałem wszystko:IP, bramę, maskę. serwery DNS, tylko nazwy komputera i domeny nie, bo nie znam a w Windows`ie nie było to potrzebne... Ma to jakieś znaczenie? Wie ktoś jak skonfigurować tą kartę?

 

z góry dzięki za pomoc

A chociaż system poprawnie Ci ją wykrywa? Wykonaj polecenie dmesg |grep eth i wklej tu, co wyświetli. Poza tym ostatnio walczyłem z kartą na płycie NForce'a. Okazało się, że linux próbuje ładować moduł jeszcze zanim karta przejdzie jakiś swój własny test (a przynajmniej tak podejrzewam) i moduł się nie ładuje, oczywiście mimo poprawnej konfiguracji samego linuksa. Trzeba było konfigurację z palca wpisać do rc.local łącznie z ładowaniem modułu (tyle, że na początku "sleep 10"). Może też być tak, że zamiast karty sieciowej konfigurujesz FireWire ;) , które też jest widziane jako eth (a często zdarza się - tak było u mnie - że FireWire to eth0 i eth1, a właściwa karta sieciowa to eth2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale już sobie poradziłem w inny sposób. Zanim użyłem podanego przez ciebie polecenia dmesg|grep eth, wpisałem w ustawieniach nazwę domeny "local" i teraz działa bez problemu. Tego posta piszę już w Linux`ie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...