Skocz do zawartości
sudzio

Zmniejszanie Napiecia Proca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W walce z głosnością kompa postanowiłem zmniejszyć napiecie procka. Okazał sie w miare stabilny na 1,32v i 2250 mhz. Pytanie tylko czy zmniejszająć napiecie mozna w jakis sposób uszkodzić procka (jakby miał tak pracować przez pare lat). Wiadomoże rze na wysokim napieciu mozna go zjarać ale co kiedy jest ono zaniżone?

 

proc w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Moj dziala na 1.6 i boxowym chlodzeniu i jakos zyje jak sie zjara to sie odda na gware tez problem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Teraz w fazie testów potem raczej zmiejszę. Moze nie potrzbne az tak ale satysfakcja i lekki przyrost wydajności-czymś trzeba nadrabiać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam w zupełności wystarcza 2250 - do photoshopa i gierek, miałem na 2400 jakis czas ale praktycznie zadnej róznicy nie było. Benchmarki jej nie wychwytywały (3d smarki).

 

Mam jeszcze małe pytanko. Czy jesli podkrecona pamiec na karcie graficznej (powiedzmy 500 @ 670) działa stabilnie to czy dłuższe uzytkowanie tak podkreconej karty mnoże skrócić żywot pamieci? Podniosłem tylko zegar, timingów i napiecia nie ruszałem. Pomijam podkrecanie gpu.

Edytowane przez sudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym 1,3v tempy mi spadly srednio ze strssu i idle o 5stopni..ale to od wielu czynnikow zalezalo..

co do padania prockow to od 1,6v juz kilka venicow tu padlo na forum :) a sempron to venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym 1,3v tempy mi spadly srednio ze strssu i idle o 5stopni..ale to od wielu czynnikow zalezalo..

co do padania prockow to od 1,6v juz kilka venicow tu padlo na forum :) a sempron to venice

nie :-P dużo więcej v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Nie przesadzaj przeciez 1.6 nie jest az takie wysokie. Ja mam na s754 a nie 939 wiec to nie venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj przeciez 1.6 nie jest az takie wysokie. Ja mam na s754 a nie 939 wiec to nie venice

No to się mylisz, bo Palermo(rdzen na ktorym jest sempron) to jest VENICE z obciętym cachem, KAŻDY sempron jest na venice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myśle i można by zrobić ten topic z wynikami jak najmniejszego napięcia i jaknajwiększego o/c..ostatnio jest to modne :) wyczyścić topic z OT i wyedytować pierwszy post i byłoby gotowe :P co wy na to ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myśle i można by zrobić ten topic z wynikami jak najmniejszego napięcia i jaknajwiększego o/c..ostatnio jest to modne :) wyczyścić topic z OT i wyedytować pierwszy post i byłoby gotowe :P co wy na to ?? :D

Dobry pomysł...wtedy nie byłoby w topicu o sempronach pytań na ile wam chodzi na default vcore... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No to się mylisz, bo Palermo(rdzen na ktorym jest sempron) to jest VENICE z obciętym cachem, KAŻDY sempron jest na venice.

To sory nie wiedzialem tego jakos nigdy nie paliłem sie do przerzucania 78 stron topicu o sempronach <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sory nie wiedzialem tego jakos nigdy nie paliłem sie do przerzucania 78 stron topicu o sempronach <_<

nie trzeba przerzucać całego topicu, wystarczy poszukac na kilku poprzednich stronach zawsze ktoś coś wspomina :P pozatym mozna odpalic GCPUID, pokazuje nazwe rdzenia jako VENICE...zresztą z sempronami jest tak jak z Duronami Applebred i Athlonami T-bred, ten sam rdzen tyle ze cache wyłaczony :)

 

 

EDIT: Jak ktoś się zabiera za tworzenie rankingu, to proszę o odezwanie na gg/Prv, chętnie pomogę :P

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Kilka razy widziałem jak w progrmie pozawyało venice ale myślałem ze to jakiś błąd. Teraz jestem mądrzejszy o to :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu katowac procka caly czas na max zegarze. Mozna zrobic sobie kilka profili w RM Clock i program automatycznie bedzie dobieral zegar do obciazenia systemu ;)

 

Ja mam w idle 2GHz@1.1V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu katowac procka caly czas na max zegarze. Mozna zrobic sobie kilka profili w RM Clock i program automatycznie bedzie dobieral zegar do obciazenia systemu ;)

 

Ja mam w idle 2GHz@1.1V

Taa, tylko trzeba mieć A64 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemacie, ja posiadam sempa 2800 i asusa k8n4e na standardowych biosach

 

mam zainstalowane stery od plyty glownej i jest tam program NVIDIA Monitor, on mi pokazuje napiecie 1,5500 z tego co czytam to jest zawysokie, wiec bym zmienil ale na ile? i jak skoro w biosie z tego co widze to moge tylko odczytac napiecia a zmienic nie:( chyba ze jest gdzies ukryta opcja gdzie jej nie odkrylem.. choc watpie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...