Skocz do zawartości
RaDZioS2k

Dual 7900 Gtx Czy Dual 1900xt?

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, co wybrac?

Czekalem na dzien dzisiejszy zeby sie zdecydowac, jedyne porownanie jakie znalazlem jest TUTAJ .

I z niego wynika ze 7900 jest troszke szybsza od 1900, ale chcialbym wysluchac wiecej opini.

Czy moze mam kupowac ten komplet, ktory jest tanszy bo roznica jest znikoma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście brałbym radki... mają lepszą jakość obrazu... a co do testów to nie sugeruj się wynikami za bardzo bo dużo gier jest optymalizowanych pod nVidie... a syntetyczne benchmarki raczej nie są najobiektywniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thannis daj spokoj z tym ze gry sa optymalizowane po nV ,bo zalatuje ciemnota i wiedza na poziomie sredniowiecza :lol2:

CF jest imo jak SLI przed rokiem ,wymaga plyty z ukladem Ati ,dodatkowo karty master :? Same problemy :sad: Co gorsza gry wykorzystujace SLI nie potrafia korzystac w rownym stopniu z dobrodziejstw CF :?

 

Zeby nie byc goloslownym http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2717 :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście brałbym radki... mają lepszą jakość obrazu... a co do testów to nie sugeruj się wynikami za bardzo bo dużo gier jest optymalizowanych pod nVidie... a syntetyczne benchmarki raczej nie są najobiektywniejsze...

Co od lepszej jakosci obrazu ATi nad NVidia- to kompletna bzdura, bylo tak kiedys (FX'y) ale teraz jest nawet odwrotnie

Rendering ATI i NVIDII

 

Ze tak wszystko teraz pod NVidie optymalizuja- to chyba jakas zmowa? :-P

Jak wszystko robione pod Gf to branie Radka jest bez sensu :) Strata kasy.

 

Co do SLI vs CF- zgadzam sie z chemiczny_ali, CT nie jest jeszcze tak dopracowane jak SLI, z czasem pewnie ja dopieszcza, ale narazie rozwiazanie NV jest bardziej sprawdzone, a i 7900 nie ustepuja X1900 wydajnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co od lepszej jakosci obrazu ATi nad NVidia- to kompletna bzdura, bylo tak kiedys (FX'y) ale teraz jest nawet odwrotnie

 

test Vegi pominmy milczeniem

byc moze Tobie przypadł do gustu -jednak nie za bardzo odpowiada prawdzie co znajduje potwierdzenie w innych recenzentów, róznice sa tak znikome i nie widoczne na 1 a nawet 2 rzut oka ze nie ma sensu sie nad tym rozwodzic

 

Ze tak wszystko teraz pod NVidie optymalizuja- to chyba jakas zmowa?

Jak wszystko robione pod Gf to branie Radka jest bez sensu icon_smile3.gif Strata kasy.

 

niby co??

bredzisz

 

do autora topicu- po co Ci 1900xt w cf czy 79gtx w sli??

mocy Ci nie styka jaka daje pojedyncza karta ??

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze jedna karta wystarczy, sli ,niewiem jak z crosfire ale SLI nie dziala jeszcze tak jak oczekujemy tego.

gdyby sli dzialalo tak jak wzrastaja wyniki w 3dmarkach to byloby super ale niestety nie jest.....mialem 7800gt w sli. Lepiej kup jedna 7900gtx albo nawet 7900gt i podkrec, albo x1900xtx ale jedna sztuke bo z crosfire mysle ze bedzie to samo...ze to raz dziala ,raz nie, i w ogole. chyba ze masz tyle kasy ze mozesz sobie pozwolic ale moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakosc obrazu nv niczym nie odbiega od tej z radka, AA i hdr tez jest (pisalem to juz wieki temu jak ludzie podniecali sie tym w nowych radkach, to sie nazywa miec klapki na oczach), no i sli bardziej dopracowane.. hehe, zapomnialem o mniejszych problemach ze sterami B)

 

taki ze mnie maniak nvidii... a mialem 100 radkow wczesniej... no tak ale wtedy one byly lepsze niz konkurencja, nie to co dzis :D

 

anyway, w sli bym nie inwestowal, lepiej kupic jedna karte imho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, co wybrac?

7900gtx SLi. do x1900 CF musisz dokupic chlodzenie, aby dalo sie to normalnie uzywac w CF. tez w przypadku x1900 CF musisz brac poprawke na zasilacz, mocny zasilacz. szybkosc obu rozwiazan porownywalna. ati daje hdr+fsaa, nv ssaa, tak wiec co kto lubi.

btw. jak mialbym skladac CF to tylko na rd580

 

A wracając do postawionego wcześniej pytania: jak to w końcu jest, nVidia 7900 obsługuje HDR + AA czy nie obsługuje?

nie z msaa, tylko z ssaa. ale to wymaga implementacji z poziomu programu (np.AoE3) Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziala. tzn mi nie udalo sie wlaczyc hdr+fsaa, a nawet jak sie wlaczyl to i tak nie dzialal.

dziala, ale 2x only przy hdr

 

EDIT:

 

err, nie wiem czy to 2x, ale w ss "medium" dziala z hdr

 

hdr + fsaa

 

szczegolnie na broni to widac, chociaz na zywo zdaje sie lepiej :)

na screenie multi/supersampling jest na off.

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartezjusz spkojnie, pozwol wytlumaczyc.

Napisalem to bo wkurzaja mnie slogany w sylu:

Radeon ma lepsza grafike od Gf-> Widzialem jakosc grafiki na roznych Radkach i Gf jest niemal identyczna.

Gry optymalizowane sa pod NVidie-> Czesc z nich optymalizowana jest rowniez pod ATi.

 

A teraz chyba najlepszym pomylem jest zakupic jedna karte, a gdy zacznie jej brakowac wydajnosci w grach(niepredko :-P ) i potanieje wziazc druga sztuke.

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił jedną a dokupowanie później drugiej jest pomyleniem dla mnie poniewaz bardziej będzie się opłacało sprzedać "starą" i dozucić troche grosza i kupić nowa , przynajmniej dla mnie , tzn ja jakbym miał GF6600Gt za 300 zł to moze powtarzam moze bym się skusił na drugą ,albo jak będzie coś lepsiejszego to dołożyć /i sprzedać starą za 800 zł mam 7600Gt który jest prawie dwa razy wydajniejszy w grach , zapewne za nie długo 7800Gt stanieje do 900-1000 zł i będzie też spoko propozycja ;) , wracając do tematu wybrałbym SLI , wady CF juz zostały wymienione , hmm trudno się dziwić zeby xpress 3200 był lepszy , w końcu NF4 troszke już ma więc po co mieli by wydawac gorszą chipset hehehe aaa i montać kart w SLI jest lepszy nie trzeba jakiś kabli jak w CF wystarczy mostek zresztą bez tego karty jeszcze jkako tako działają

 

 

I nie wiem czemu patrzą nie którzy na marki :/ nie zdaza się aby po dołozeniu następnej karty wynik wzrósł dwu krotnie , w grach prędzej wiadomo ze nie o 100% ale te 90 tak szczególnie też nie opłacalnym rozwiązaniem jest SLI gdy gramy w rozdziałkach poniezej 1600x1200 bez AA i FA dopiero w takich możemy zobaczyć wydajność i wzrost jej w SLI w rozdziałce 1024x768 wzrost jest czasami o pare FPS a nawet moze być gorszy

Edytowane przez Lolek007(17)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze Ciekawi jeden aspekt.

Gdzie zakładający temat ma zamiar zakupić X1900XTX MASTER ?

bo łączenie tych graf przez PCI-E (na razie dopuki nie wyjdzie RD580) to nieporozumienie...

Co do samych grafik to kupił bym tą CICHSZĄ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw x1900 nie da sie laczyc wewnetrznie poprzez pci-e, ponieważ nie maja potrzebnego ukladu (zapomnialem jak sie nazywa). Zabawne jest ze X1600 go ma a x1800/x1900 nie i trzeba je laczyc "wolnym" kablem :?

 

PS: RD580 wyglada bardzo ladnie :] (glownie chodzi mi o prawdziwe 2x16)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do wyboru stajni (nv/ati),to dochodzi efekt "bolących oczu",byc moze niektórzy juz o tym zapomnieli,lub nieodczuli tego,ale kiedys na radku 9600 mogłem dłużej grać niż teraz na gf6800,a różnica technologiczna przecież jest ogromna w tym przypadku.Moze,gdybym mial nowszy/lepszy ekran byloby lepiej...(od poczatku jade 1024/768/85Hz)

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...