Skocz do zawartości
Vitton

Pilnie..bebechy Do 1350zl Nie Smiac Sie :p Juz Prawie!...

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim! Czytam tak sobie posty od 3 godzin...i mam problemy jeszce co kupic.

Mysle nad Sempronem 2800 64bit, na mobo..i tu problem (moze GA-K8NE nf4),ram to chyba kingstona 512 cl2.5? hm?, dysk no tu nie wiem...wiadomo do 200zl :P, grafaPCI-E to najlepiej taka tania i dobra np. jak radek 9550 co si eladnie kreci......i zasilka....Chieftec GPS-350EB 101A? Wiec widzicie ze ja juz nic nie wiem...wiec prosze was bardzo...zlozcie mi cos za te marne 1300zl...cos naj oczywiscie heh z gory bardzo bardzo dziekuje.

Edytowane przez Vitton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock K8NF4G-SATA2 nForce6100 VGA s.754

Athlon 64 3000+ s.754 lub Sempron 2800+

TwinMOS DDR 512Mb CL 2.5

Samsung 80GB NCQ

 

Ram-u zawsze bedziesz mogl dolozyc.

 

Jesli wezmiesz sempa mozesz sie pokusic o ktoras wtedy mozesz wziac jakas lepsza grafe:

X700 128MB 128bit PCI-E lub GF 6600 PCI-E

 

W innym wypadku jestes zdany na laske zintegrowanej grafiki lub jakiegos radeona 9550 lub 9600.

 

Co do zasilki, to bierz razem z buda(najlepiej jakiegos modecoma) lub kup tania bude i Fortrona z allegro.

Edytowane przez Cael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilki modecoma to znalazlem za 109zl ...wiec 40zl oszczedzam :P ale zachodzi teraz pytanie czy ten zasilac zmi pociagnie podkreconego Sempa np. na 2,4ghz a jest to modecom 350w....acha co do tego asrocka to wolalbym cos na nf4 :P...kurde jak trza to sie 1350zl skoluje eh.... ciezkie zycie studenta jest... -_-.........co do grafy to znalazlem we wrocku w ARESCIE ...tego 6600 turbo force za 350 zl....w sumie tam bym kompa zlozyl... bo w Pro Line nie ryzykowalbym..tam syf maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilki modecoma to znalazlem za 109zl ...wiec 40zl oszczedzam :P ale zachodzi teraz pytanie czy ten zasilac zmi pociagnie podkreconego Sempa np. na 2,4ghz a jest to modecom 350w....acha co do tego asrocka to wolalbym cos na nf4 :P...kurde jak trza to sie 1350zl skoluje eh.... ciezkie zycie studenta jest... -_-.........co do grafy to znalazlem we wrocku w ARESCIE ...tego 6600 turbo force za 350 zl....w sumie tam bym kompa zlozyl... bo w Pro Line nie ryzykowalbym..tam syf maja

jedno pytanie, czy ty skladasz sprzęt by wymienic kompa z sygnaturki ktorego posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie, czy ty skladasz sprzęt by wymienic kompa z sygnaturki ktorego posiadasz?

Nie to jest komp mojego brata...a ja sie wyprowadzilem do Wrocka i tam chce sobie zlozyc....(obudowe to kupie sobie na gieldzie za 10,15 zl i odpowiednio przerobie:)

A co do grafy....to w Arest.pl znalazlem Gf 6600 Gigabyte Turbo Force 128MN 128BIT ZA 350...jak wiadomo piknie sie kreci...i mysle ze przy niej zostane tak jak przy Sempronie 2800+ :)

Edytowane przez Vitton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitton jak chcesz krecic to bierz Fortrona 400W, bo na nic lepszego cie nie stac, buda najtaniej jak sie da, byle miala dobry obieg powietrza.

Co do plyt 754 to nie mam pojecia jakie sa na nich O/C(duzo pewnie zalezy od wersji Biosa), co do prockow to ten Clawhammer s.754 fika podobno niezle z chlodzeniem ACF 64 pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semp 2800+ 285zl

Epox 8NPA7I 235zł

512MB DDR400 TwinMos CL2.5 142zł

Samsung 80GB SATAII NCQ 192zł

Gigabyte GeForce 6600 333zł

Modecom MC-350ATX 102zł

Buda + FDD 30zł

 

RAZEM: 1320 (Apollo)

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to tak Proc byl by to Sempron 2800+ BOX 64bit (teraz pytanie jaki rdzen? bo wszedzie jest Palermo czy on sie pokreci tak do 2,4ghz na tym epoxie?),no ten Epox to plytka,Ram Twinmosy 512,dysk ok Samsung sata 2 ncq,zasilka 300w??? wystarczy przy kreceniu? bo jeszce grafa GF Gigabyte 6600 ta wersja turbo z pasywnym co si eladnie kreci gdzi epamiatki do 600mhz ida luzem. Acha i to wszystko zadnych dvd nie chce a bude to kupie za 10 15 zl na gieldzie i gra. to jak moze tak byc jak napisalem bedzie to hulalo?? szczegolnie ten proc Palermo? pozdr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300W powinna starczyc do tego sprzetu o/c tez, ale na styk. Wiec skoro DVD-RW nie chcesz to spokojnie mozesz dolozyc do 350W, ktore juz w zupelnosci ci starczy.

 

Poogladaj sobie sigi uzytkownikow. Wiekszosc Palermo 2800+ wyciaga te 2400MHz (oczywiscie zalezy tez od mobo).

 

No i masz fajny zestaw :D

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300W powinna starczyc do tego sprzetu o/c tez, ale na styk. Wiec skoro DVD-RW nie chcesz to spokojnie mozesz dolozyc do 350W, ktore juz w zupelnosci ci starczy.

 

Poogladaj sobie sigi uzytkownikow. Wiekszosc Palermo 2800+ wyciaga te 2400MHz (oczywiscie zalezy tez od mobo).

 

No i masz fajny zestaw :D

No to rano wstaje na gilede polowac na bude hmm ten Epox ma wymiary 21 na 30,5 cm wiec stndart jakis bedzi e stykal...potem jak juz kupie bebechy :P to sie bede zastanawial jak wyciac otworki na wylot powietrza.

Co do Palermo to mysle ze wlasnie na Epoxie wyciagne te 2,4...ona nie posiada zadnych blokow na Sempów...jest stabilna ..i o to chodzi jedyna wada jest dzwiekowka...ale co tam....kiedys zawsz emozna Live 5.1 kupic na allegro za grosze i styka :D. nooo to si ezmiescilem nawet chyba 50 zl. bede do przodu nawet..ale juz nic nie zmianiam pozostane przy tej konfiguracji...chociaz moglbym dolozyc do grafy ..ale po co jak ja podkrece fajnie ..no jakby ktos cos chcial jeszce napisac ciekawego to bardzo sie uciesze...a na obecna chwile DZIEKUJE WSZYSTKIM CO MI POMOGLI LUB SIE STARALI .!! Pozdrowka. P.S. acha jaka ta zasilka Fortron czy modecom?

Edytowane przez Vitton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mi sie obilo o uszy ze Palermo niezle sie grzaly, wiec moglbys pomyslec tez o odp.wentylacji.

Koledze się coś przesłyszało...

Palermo się prawie wcale nie grzeją :mur:

 

Modecom MC-350ATX to zasilka robiona czesci FORTRONA. Wiec prawie na jedno wyjdzie czy wezmiesz ją czy jakiegos Fortrona 350W lub 400W z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bier zmodecoma 350 GTF :P :rolleyes:

350-GTF:

jeden 8cm wiatrak wyciągowy tylnej ścianie

brak zgodności z ATX 2.0, czyli brak gniazda zasilania SATA, główna wtyczka zasilania ATX ma 20 pin, brak złącza zasalania PCI-E, pojedyncza linia +12V

 

MC-350ATX:

jeden 12cm wiatrak na spodniej ścianie

jest zgodny z ATX 2.0 czyli ma złącza zasilania SATA, główna wtyczka ATX na 24 pin, jest złącze zasilania PCI-E, podwójna linia +12V

 

MC-350ATX lepszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja to :D wezme tedo Modecoma co piszesz on wszystko ma .. : ) a co do Palermo to one sie nie grzeja tak jak piszesz i mysle ze na Epoxie poleci spokojnie 2,4..pytanie tylko czy mnoznik ma odblokowany... fajnie by bylo gdyby ktos napisal czy poszlo na Epoxie oc z tym Palermo. Abudy nie kupilem byla za 25zl pod P4 al ekurde mala jakas...i chyba wezme w sklepie jakas najtansza ...cos czuje...chyba ze we wrocku na gieldzi eelektronicznej jeszce lookne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznice:

 

Epox 8NPA7I: Maksymalny rozmiar obslugiwanej pamieci 2x1GB DDR400, 6-kanałowa karta dźwiękowa.

Gigabyte GA-K8NE: Maksymalny rozmiar obsługiwanej pamięci 3x1GB, 8-kanałowa karta dźwiękowa.

 

Różnice są niewielkie (jestem ciekaw czy faktycznie Gigabyte K8NE z Sempronem 2800+ poradziły by sobie z 3 modułami pamięci DDR400 o pojemności 1GB).

 

Jeśli nie masz głośników 7.1 to rownie dobrze mogłbyś rzucić kostką - nieparzysta liczba oczek Gigabyte, parzysta Epox :D.

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm ale watpie bym wsadzal do niej 3 moduly pamieci,.....al egigabyte ma lepszy dzwiek jezeli chodzi o jakosc.. i w grach nie bedzie sie nic kopalo...a epox ma lipe... dobra koniec tego :P co lepsze epox czy gigabyte? prosz eo relacje ktora jak si esprawuje z tym procem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...