Skocz do zawartości
Lumpy

Laptop Z Usa - Kilka Pytań

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

Mam małe pytanie. Chciałbym ze stanów sprowadzić Dell'a 9400 . Na ebay'u sa w cenie około 1800$ .

Niedługo moja siostra jedzie do stanów na kilka miesiecy i mogla by go przywisc. Sobie tez prawdopodobnie chce kupic jakiegos lapa. Czy nie bedzie zadnych problemow na odprawach celnych gdy bedzie wiozła 2 kompy? Czy kupujac w stanach na ebay'u mozna sprawdzic przesylke kurierska biorąc za pobraniem, odpakowac paczke zanim sie zaplaci? Jesli ma ktos juz jakies doswiadczenie w sprowadzaniu lapow ze stanow niech cos doradzi.

Edytowane przez Lumpy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna sluszna droga to zeby ktos osobiscie przywiozl lapa bo nie placi sie cla tylko lapek idzie jako bagaz podreczny. Nie bedzie zadnych problemow z przejsciem przez odprawe. Ludzie przywoza cale zestawy kina domowego w orginalnych kartonach sie przepychaja przez odprawe i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze stanów nigdy nie ściagałem sprzętu lecz mam doświadczenie ze Szwajcarią

Za pierwszym razem chciałem przywieźć lapka z kartonem itd. to od raz celnicy mnie zawołali.

Drugiego lapka juz przywiozłem bez kartonu, jako podręczny bagaż i tu żadnych obiekcji nikt nie miał.

Pewnie z USA jest podobnie

Musisz tylko pamiętać o maksymalnej wadze bagażu. Dla różnej klasy biletu lotniczego są przewidziane różne wagi.

Możesz śmiało włożyć do torby dwa lapcie i nikt się nie powinien tego trzepiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mozesz nawet wiecje niz 2 przywiez naraz ale bez kartonow na bank bo to jest przesada doczepia sie na bank, cła zadnego nei zapłacisz, kupełm 3 laptopy na ebayu.com i nigdy nie było zadnego problemu i z tego co sie orientuje to w USA nie ma czegos takiego jak za pobraniem tylko sie karta płaci - wpełni bezpiecznie więc nie ma sie czego bac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o opcji za pobraniem do Polski zapomnij bo nikt ci nie wysle (ani z ebay ani z firmy)

 

a tak wogole to nie ma juz na stronach della I9400 z gforcem go7800 - max x1400 !!!!

 

prawdopodobnie tylko tymczasowo bo maja problemy z zaopatrzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stanach, za pobraniem, nie ma czegos takiego. Albo placisz PayPalem, ew czekiem albo Money Order (Kupujesz na poczcie) no i karto jak z duzej firmy. Jak bedziesz kupowal od jakiegos business seller to mozesz bez obae karta placic oczywiscie tzeba sprawdzic liczbe komentarzy itp.. Sporo duzych firm ma po kilkadziesiat tysiecy feedbacku ale przy takiej ilosci znaczy ze duzo sprzedaja i takim sie sporo wpadek zdarza wiec nie zostawiaj wszystko na ostatnia chwile przed wyjazdem. Od "prywaciarzy" nizsze ceny ale tza byc ostroznym. Paczke przewaznie mozna sprawdzic ale chyba wysylajacy musi to zaznaczyc przy nadawaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info, kurde tylko chcialbym zeby siostra wziela go za pobraniem. Wiem ze nie ma czegos takiego jak wysylki miedzynarodowe za pobraniem ale na terenie stanow chyba firmy kurierskie swiadcza takie uslugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mozna miec 1 kompa na łeb, jako osobisty. Ale jesli nie bedzie miec pecha i ktos sie akurat nie przyczepi bardzo to nie powinno byc problemu, wazne zeby oba laptopy sprawialy wrazenie uzywanych ( nie zapakowane w kartony, nie z naklejonymi folijkami, nie bez systemu itp ;)) w razie czego mowi ze uzywa dwoch.

 

Wysylka sie nie oplaca, zwlaszcza ze za kilka miechow moze przywiezc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na allegro to nie bardzo sie oplaca kupowac uzywanego, na ebayu wyszedl by mnie nie cale 6000 zł a na allegro buczeli by z dobre ponad 8000 zł.

Niech mi tylko ktos wyjasni dlaczego w stanach mozna kupic markowy sprzet jak dell o wiele taniej niz w polsce acera (i temu podobne marki) o slabszym konfigu , i dlaczego amerykanin pracuje na to gora 2 miesiace a polak pol roku ? :[ :[ :angry:

Tak to jest byc 1000 lat za murzynami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia sie klania. USA byla tam gdzie my jestesmy teraz jakies 50 lat temu. Podziekowania mozna slac na rece (chyba najtrafniej) ambasadora Rosji+Niemiec - jednym podziekuj za rozpierduche kraju drugim za grabienie tego co zostalo przez kilka dekad. Koniec z OT, pozdro

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia sie klania. USA byla tam gdzie my jestesmy teraz jakies 50 lat temu. Podziekowania mozna slac na rece (chyba najtrafniej) ambasadora Rosji+Niemiec - jednym podziekuj za rozpierduche kraju drugim za grabienie tego co zostalo przez kilka dekad. Koniec z OT, pozdro

Mial byc koniec, ale dodam jeszcze od siebie (sorki maSTHa): trzecie podziekowania do ambasadora USA za milosc prezydenta Roosevelta do ZSRR (i komuchow w ogolnosci) i sprzedanie nas w Jalcie, zeby sie wujaszkowi Stalinowi przypodobac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na granicy 1 komp/laptop na osobe, bez pudelek i dokumentow (jako wlasny!)

wysylki za pobraniem nie ma i nie uswiadczysz!

taki sprzet nie chcialbym kupowac w usa z racji gwarancji ;]

niestety nowe delle nie maja bezawaryjnosci tych starych modeli i w razie czegos naprawa bedzie wynosic naprawde sporo...

ze stawnow mozna kupic sobie lapka za 2-3tys, ale nie za 7tys ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest w stanie na tym zaoszczedzic 2-3k pln to dlaczego nie ?

co by musialo sie stac zeby za naprawe tyle wydac... a i tak najwyzej wyjdzie na 0.

Zreszta jesli usterka jest mala (tania) to mozna zrobic bez gwarancji (i tak bedzie na +) a jesli cos powaznego to wtedy moze zastanawiac sie nad wysylka do serwisu do US ewentualnie do krajow starej Unii.

 

Ja bym powiedzial ze wlasnie za 7tys oplaca sie sprowadzac, a nie takich za 2-3 gdzie praktycznie oszczednosc rzadna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa, dokladajac 800zl mozna miec nowke w pl z normalna gwarancja ;]

to, e nowe delle strasznie sie sypia, tak samo jak HP

jak przyjdzie wymienic matryce to nie bedzie juz tak milo.... bo jest to koszt ok. 2tys

w najnowszych HP padaja znowu strasznie plyty glowne

wiem, bo troszke tego sprzetu naprawialem...

kupujac lapka za 2-3tys oszczedza jakies 1k-1.5k niz kupujac w pl, wiec dalej sie oplaca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy mi na matrycy wuxga i zeby byla 17 calowa , do tego dobra grafa a cos takiego tylko raczej dell oferuje.

chcialbym cos mocniejszego niz geforce 6800.

Na naszym rynku jest chilligreen , ale slyszalem niezbyt pochlebne opinie na jego temat. Kazdy sprzedawca czy to w sklepie normalnym czy internetowym powiedzial DELL to niestety nie jest. Parametry ma nawet nawet tylko ze ten ekran XGA to mi sie nie usmiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial ze stety. Delle to nie zadne och ach. Masowka i tyle.

A ich support to tragedia. Na hotline ledwo po angilesku mowia. Na odpowiedz na meila czekasz 2 miechy. Pokaz mi takiego sprzedawce co mowie ze clony clevo to "gowno" to ja juz z nim porozmawiam, mu wytlumacze i oswiece. Hallowed Are The Ori.

Nie ma przesylek za pobraniem na terenie stanow, przynajmniej nie bylo do niedawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak na della sie zdecyduje

na ebayu z prockiem 1,66 core duo , wuxga i geforce 7800 z wysylka juz za 1550$ dostane

cena rewelacyjna tylko nie znam sie kompletnie na tych platnosciach online i jak dam pieniadze siostrze zeby tego nie sknocila;) na czym polega ten paypal? to bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlatwiej bedzie jak akceptuje money order. wtedy idzesz na poczte kupujesz money order (czy tam postal order juz nie pamietam) na sume i wysylasz mu. Tylko poczta bierze prowizje i za taka sume moze byc calkiem spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, a może jeszcze Western Union... Nie ma chyba mniej bezpiecznego sposobu na zakup sprzętu z e-bay!

Najbezpieczniej przez Escrow, ewentualnie karta kredytowa przez PayPal (mozliwość chargebacków), możesz też zlinkować konto bankowe z kontem PayPal, ale taki przelew zwykle trwa 3 do 7 dni i konto musi byc wcześniej potwierdzone. Nikt przy zdrowych zmysłach nie poleci Ci money order, czy wired transfer (np. Western Union), bo taka forma płatności nie zapewnia żadnej ochrony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bys uwaznie czytal to bys zobaczyl, ze napisalem ze mozna zaryzykowac monyorder jak ktos jest w miare wiarygodny (zdarzylo mi sie placic raz czy dwa). Na Escrow niewielu sprzedawcow sie zgadza bo to niepotrzeba komplikacja i oczekiwanie na kase oraz laske i nielaske kupujacego. Western Union zostal wycofany jako forma platnosci przez eBay jak bys nie wiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, a może jeszcze Western Union... Nie ma chyba mniej bezpiecznego sposobu na zakup sprzętu z e-bay!

Najbezpieczniej przez Escrow, ewentualnie karta kredytowa przez PayPal (mozliwość chargebacków), możesz też zlinkować konto bankowe z kontem PayPal, ale taki przelew zwykle trwa 3 do 7 dni i konto musi byc wcześniej potwierdzone. Nikt przy zdrowych zmysłach nie poleci Ci money order, czy wired transfer (np. Western Union), bo taka forma płatności nie zapewnia żadnej ochrony!

wszystko ok, tylko trzeba miec:

karte kredytowa na adres amerykanski, zeby mozna bylo go zweryfikowac, bo niewielu sprzedawcow chce wysylac sprzet na adres niezweryfikowany, a chyba jego siostra w miesiac nie dostanie karty (zreszta jak ja wogole dostanie)

kupujac od sprawdzonych sprzedawcow mozna spokojnie robic money ordera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok, tylko trzeba miec:

karte kredytowa na adres amerykanski, zeby mozna bylo go zweryfikowac, bo niewielu sprzedawcow chce wysylac sprzet na adres niezweryfikowany, a chyba jego siostra w miesiac nie dostanie karty (zreszta jak ja wogole dostanie)

kupujac od sprawdzonych sprzedawcow mozna spokojnie robic money ordera

Na kartę kredytową z zabezpieczeniem (secured) czekasz max. do trzech tyg. od złożenia wniosku. Nie potrzebujesz SSN, ani historii kredytowej - trzeba zamrozić tylko odpowiednią sumę na koncie (minimum $500, jeżeli dobrze pamiętam) i ta suma będzie twoim limitem kredytowym. Oczywiście nie wszystkie banki oferują nawet założenie konta bez SS, ale jak siostra poszuka, to znajdzie taki, który oferuje (np. Polish-Slavic Federal Credit Union). Nie musisz mieć karty, żeby płacić przez PayPal - trzeba tylko zlinkować i potwierdzić konto bankowe, a później jako opcje płatności wybrać e-check. Niestety, realizacja przelewu dość długo trwa, ale i tak jest to szybsze, bezpieczniejsze i tańsze:), niż money order. Potwierdzony adres, to np. billing address twojej karty kredytowej, więc też nie jest to problemem. Poza tym, sprzedawcy chodzi zwykle o potwierdzony shipping address - ostatnio podawałem adres do pracy i przeszedł bez problemu, więc nie bardzo rozumiem na czym polega jego potwierdzenie. Generalnie, jeżeli jesteś na miejscu, w Stanach, to kupowanie na amerykańskim e-bay jest dziecinnie proste. Edytowane przez jaad75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolicz jeszcze 22% podatku jaki Ci wlepią w Urzedzie celnym w polsce :D

i kwote bedą naliczac od kwoty na jaką ubezpieczysz laptopa przy wysyłce...

z moich przyblizonych wyliczeń to okolo 1300zł CI dowalą w polsce, zapłacisz przy odbiorze towaru z poczty, jak nie zaplacisz to CI go nie wydadzą...ot cała polska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolicz jeszcze 22% podatku jaki Ci wlepią w Urzedzie celnym w polsce

i kwote bedą naliczac od kwoty na jaką ubezpieczysz laptopa przy wysyłce...

z moich przyblizonych wyliczeń to okolo 1300zł CI dowalą w polsce, zapłacisz przy odbiorze towaru z poczty, jak nie zaplacisz to CI go nie wydadzą...ot cała polska

Az tak g nie strasz bo na listonosza bedzie patrzył jak na komornika ;)

Vat naliczaja od wartosci przesylki (laptopa) + kosztow przesylki (ubezpieczenie nie rowna sie kwocie na jaka ubezpieczasz)

Ale fakt ze dobre kilka stow wtedy wyjdzie. Oczywiscie jesli nalicza bo z tym jest roznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Anglii nic sie nie opłaca kupować - ceny z kosmosu - drożej niż w Polsce

 

Jest małe, ale: w okresach przedświątecznych promocję są dość interesujące - zwłaszcza na sprzęt z wystawy - potrafią zejść o kilkaset funtów np z 1300 do 900

 

teraz a dokładnie tydzień temu za nową nokię N70 chcą po 400 a za uzywaną, styraną-bo angielska mloodzież o to nie dba 250 sprawdz na allegro ile kosztuje w Polsce - przykłady można mnożyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...