Skocz do zawartości
Lumpy

Laptop Z Usa - Kilka Pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze korzystam z edealinfo.com Codziennie ok 200 ofert z różnych działów, z czego laptopy są mnie więcej na 15-20 ofertach.

Polecam również zaglądanie na dell.com co jakieś dwa tygodnie są dobre oferty z promocyjnymi kodami gdzie można sporo taniej kupić (n. netbook dell mini 10v ~$200 czasem refurb, czasem tylko openbox) oraz lenovo.com lenovooutlet, dobre promocje są też czasem na bestbuy'u (ale czasem, szczególnie oferty back-to-school, black-weekend, święto dziękczynienia) oraz newegg. Był jeszcze swego czasu circuitcity, ale po kryzysie upadł i nowi właściciele którzy stworzyli na nowo sklep już nie są skorzy do dużych promocji. Na edeal'u oferty się jeszcze czasem pojawiają ze sklepów typu target, wallmart, ale w dużej mierze są to pick-up-in-store bez wysyłki.

 

Jakbyś chciał więcej info pisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka sklepów i znalazłem takiego Asusa Newegg.com - ASUS K52 Series K52DR-X1 NoteBook AMD Phenom II Triple-Core N830(2.1GHz) 15.6" 4GB Memory 320GB HDD 7200rpm DVD Super Multi ATI Mobility Radeon HD 5470 model K52DR-X1. Skupiłem się na firmach które oferują międzynarodową gwarancję i wybór padł na Asusa. Zapytałem się już w sklepie jaką gwarancję ma ten konkretny model, czekam na odpowiedź. Znalazłem podobnie wyposażony model w PL na Allegro w cenie 3tys. w USA on kosztuje 680 dolarów co po przeliczeniu 3,2 = 2176 pln. Możecie tutaj się wypowiedzieć coś na temat mojego wyboru czy założyć nowy temat traktujący o tym Asusie? A może coś jest innego do około 700 dolarów wartego uwagi z międzynarodową gwarancją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to kupiony przeze mnie dwa lata temu Asus miał gwarancję US&Canada, nie sądzę żeby coś się zmieniło.

Co do międzynarodowej to Dell'owska NBD chyba jest międzynarodowa. Istnieje coś takiego w dellu jeszcze cesja? gwarancji. Pamiętam jak przywiozłem na handel to się wypełniało jakiś tam formularz i miała być w PL. Nie wiem czy to wyszło, bo to podawało się maila nowego nabywcy i potem już z nim był kontakt. Szczerze mówiąc to nie wiem czy mu coś przysłali, bo widziałem go parę miesięcy po sprzedaży i nic nie mówił, więc albo wszystko OK, albo zapomniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem trochę na temat tej gwarancji i ona może nawet zależeć od konkretnego sklepu w jakim się kupuje lapka. Zależy konkretnie od umowy jaką sklep sobie wypracował z daną firmą. Z tymi gwarancjami to są różne "wałki", dlatego nie chcę się naciąć i zostać bez niczego po przywiezieniu sprzętu do kraju. Nie widzi mi się wysyłanie do z powrotem do Stanów w przypadku awarii. Zanim dokonam ostatecznego wyboru to jeszcze zadzwonię do producenta w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie podlacze

przebywam obecnie w kanadzie

i juz zakupilem kompa na czesci

lepiej wziac wszystko do bagazu podczas powrotu do pl

czy bezpieczniej bedzie to wyslac np. ups

czy celnicy beda sie czepiac do np trzech kart graficznych

i dwoch prockow

 

stivo z lapkiem z hp nie bedzie zadnych problemow w pl. z gwarancja

czy musze miec ta dodatkowa gware np. miedzynarodowa

bo wlasnie zakupilem hp g62

Edytowane przez tlusty25041

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku laptop miał roczną gwarancję USA&Canada. A dodatkowo nie miałem dowodu zakupu ;). Na stronach HP sprawdziłem sobie do kiedy gwarancja jest aktywna, a konsultant na czacie (musiałem wchodzić przez kanadyjską stronę HP, bo ten model nie był przewidziany na Europę, więc go nie wyszukiwało) potwierdził, że nawet mimo braku paragonu gwarancja na terenie Polski obowiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej wziac wszystko do bagazu podczas powrotu do pl

czy bezpieczniej bedzie to wyslac np. ups

czy celnicy beda sie czepiac do np trzech kart graficznych

i dwoch prockow

 

jak wyślesz to jest większa szansa że jednak zapłacisz podatek

Jak weźmiesz do bagażu to dobrze zabezpiecz. Ja bym brał do podręcznego, bo nadawanym zwykle rzucają :)

A czy celnicy będą się czepiać? Hmm zwykle na ~200 osób w Krk sprawdzają mniej niż 5%. Zwykle młodych typków co to dla każdych służb wyglądają podejrzliwie. Więc odpowiednio przygotowując się można się nie stresować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok za za co tak naprawde moge zaplacic clo czy tam podadek

bo wydawalo mi sie ze za np. czesci nowe/nie uzywane ktore moga isc na sprzedarz w mniemaniu celnikow

za nie musze zaplacic

a za czesci ktore maja ok 6-12 miesiecy i sa caly czas uzywane

a wiec przy pakowaniu ich nawet kurzu nie zetre

za nie tez trzeba by zaplacic czy juz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się tak.

Jeśli jest to przesyłka o niewielkiej wartości (do €150) to cła nie płacisz. Ale jak to w naszym kraju przepisy celne nie są spójne z "fiskusem", dlatego też z VAT zwolnione są tylko przesyłki do €22. Co oczywiście jest chore, no ale co zrobisz. Przepisy nie precyzują czy chodzi o nowe, czy używane (to jest ważne gdy przywozimy rzeczy osobiście), mówi tylko o przesyłkach zawierających towary o niewielkiej wartości. I to tyczy się np. przesyłek ze sklepów.

Jeśli jednak miałbyś kogoś kto Ci prywatnie prześle to tam masz wartość tylko €45 wolne. No i oczywiście są przesyłane "charytatywnie" przez nadawcę do odbiorcy, okazjonalnie i nie mogą nosić znamion chęci dalszego sprzedania.

 

To teoria. Praktyka jest zgoła inna. Czasem przejdzie lapek bez cła i bez VAT, a czasem będą obliczać wg. cenników (u nas ceny wyższe) gdy brak rachunku i można zapłacić, mimo że jakby się dołączyło rachunek i robiło to leg artis byłoby za free.

 

Ot to ceciach!e celnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...