Skocz do zawartości
alkesaltzer

Uszkodzona Matryca ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W moim notebooku HP nx8220 zauważyłem że wyświetlany obraz nie jest tak idealny jak na zwykłym LCD. Chodzi o to że np. w firefoxe jak napisze adres strony to wygląda on tak jakby składał sie z dwóch kolorów. Czarnego i spod niego wydostawał się czerwony. Czy to jest normalny objaw ?

jak zwiększę czcionkę to jest ok. Jednak nie po to mam matryce WSXGA+ obsługującą rozdzielczość 1650 aby teraz zwiększać czcionkę.

Robiłem test nokii i wygląda na to ze jest wszystko ok . W testach nie zauważyłem tego dziwnego objawu nakładania się dwóch kolorów jednak w praktyce on jest.

 

Widać to jeszcze w np. pojawiających się chmurkach (tych w win XP z informacją o plikach).

 

Pomórzcie proszę bo jest to mój pierwszy notebook i nie wiem czy one wszystkie tak maja czy nie.

 

Na pierwszy rzut oka tego nie widać lecz jak już sie raz zaówazy to zaczyna to człowieka denerwować i wydaje mi sie ze jest to jakiś znak ze matryca sie psuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca jest OK bo jak pisałeś w tescie nokii wychodzi dobrze...sprawdz rozdzielczosci...sprawdz też sterownik grafiki i jeszcze jedno sprawdz rozmiar czcionki systemowej :D może jest za mała dla tego ekranu i poprostu w ten sposób stara się literki wyświetlić... jednak najszyciej jakaś óznica w pixelach...poszukaj na sieci PowerStreepa i spróbuj nim poustawiać co trzeba :D(w zawansowanych opcjach masz wszystko :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...