Skocz do zawartości
Kuba TNW

Ati Fire Gl Z1

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj sobie możesz trochę o niej poczytać (na polskich stronach jest o niej tylko wspominane):

 

http://forum.overclockers.pl/viewtopic.php...aa8146f79ee957e

 

 

"Firma ELSA Korea wprowadza do sprzedaży dwie karty do zastosowań profesjonalnych z których pierwsza bazuje na układzie ATI FIRE GL X1, a druga na układzie ATI FIRE GL Z1.

Firma ELSA wykorzystywała dotychczas układy Nvidii, jednak od zeszłego roku ELSA Korea, będąca osobną firmą, stosuje wyłącznie konkurencyjne procesory ATI. Obie karty wyposażone będą w dwa złącza DVI, identyczne taktownie GPU 324 MHz i 522 MHz pamięci DDR SDRAM. ATI FIRE GL X1oparta jest na technologii Radeona 9700, który posiada 8 potoków renderujących. Natomiast ATI FIRE GL Z1 bazuje na rozwiązaniach Radeona 9500, czyli do dyspozycji będziemy mieli już tylko 4 potoki renderujące. Cena została ustalona na poziomie $800 za model z układem X1 (128 MB pamięci) i $600 za model z układem Z1"

cytat z benchmark.pl

 

**********************

 

Więc jeżeli to ma być Z1 - to nic innego jak przechrzczone 9500 (i moze trochę podrasowane)

 

 

btw. nie bój się uzywać Googli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat ;]

Mam wlasnie zamiar zrobic sobie soft-moda mojego 9500 Pro na owe FireGL X1 (btw. Z1 to wersja non PRO). Tylko jest pewnien pikus. Po wgraniu odblokowanego biosa do OC winda wykrywa mi ja jako 9700 PRO.

 

Pytanie dotyczy tego czy mam instalowac stery dla 9500Pro czy 9700 oczywiscie te FireGL zeby ja zmodowac??

W linku jaki podales nie widze wzmianki o 9700Pro i to mnie zastanawia...

 

i pytanie 2. Wiem ze ten mod ma na celu poprawe wydajnosci w 3DSMax i takich tam, ale czy wplywa to jakos na wydajnosc w DX, czyli grach. Nie ludze sie ze ja poprawia, ale czy aby jej nie kaszani?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ten topic i niczego nowego i wyjasniajacego moje watpliwosci w nim nie znalazlem ;/

 

Jedyne do czego doszedlem, to to ze chyba zrezygnuje z moda na FireGL, bo widze ze to wiekszego sensu nie ma.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe przeróbki:

9500 256-bit => FireGl X1 /ja tak mam/

9500 PRO => FireGL Z1

9700, 9700 PRO, 9800 też FireGL X1

9800 256 MB => FireGL X2

9600 => FireGL T2

 

Przerabiasz przy pomocy RivaTuner, lub przelutowując rezystory na chipie. Jeśli używasz programy CAD/CAM, DCC, to przeróbka jest wskazana :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat ;]

 

Pytanie dotyczy tego czy mam instalowac stery dla 9500Pro czy 9700 oczywiscie te FireGL zeby ja zmodowac??

W linku jaki podales nie widze wzmianki o 9700Pro i to mnie zastanawia...

Nie wiem jak to jest z firegl ale wiem,ze obojetnie czy posiadasz radeona 9500pro czy 9700 to sterowniki i tak Ci wykryja,ze posiadasz radeon 9500pro/9700 series wiec to nie ma znaczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...