Skocz do zawartości
DrKleiner

Nvidia G80 I Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

Juz chyba Bezbronny tlukl swego czasu w puste glowy ignorantow o tym dlaczego nie doczekamy szyny 512bit. ,jak widac Jego posty trafialy w powietrze :mur: W erze odchodzenia od tradycyjnych metod tworzenia obrazu (teksturowanie) na rzecz cieniowania szyna 512bit. nie ma racji bytu :) Wzgledy ekonomiczne tylko potwierdzaja ta teze ,ile warstw musialoby miec PCB i ile by kosztowalo :shock: pozdro

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz chyba Bezbronny tlukl swego czasu w puste glowy ignorantow o tym dlaczego nie doczekamy szyny 512bit. ,jak widac Jego posty trafialy w powietrze :mur: W erze odchodzenia od tradycyjnych metod tworzenia obrazu (teksturowanie) na rzecz cieniowania szyna 512bit. nie ma racji bytu :) Wzgledy ekonomiczne tylko potwierdzaja ta teze ,ile warstw musialoby miec PCB i ile by kosztowalo :shock: pozdro

Nawet oslawione xpudlo 360 ma 128bit magistrale gpu.

Poza 10MB pamieci wbudowanej w GPU do szybkiego AA.

Masz duzo racji w tym co piszesz o znaczeniu magistrali.

Ale nie mozna przesadzac o co innego 1200 lub 1400

przy 6600gt i 7600gt a 500-600 przy 6600.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat troche zboczyl z kursu

Ati R600 I Wspomoaganie Fizy Co Szykuje Nam Ati narazie nic nie wiadomo tylko ze ma wspomogac i uzyc doswiadczenia z xboxa

 

czyzby ageia powinna trzasc portkami.Havok fx u nvidia to jedna wielka kupa bardziej nastawiona na efekty wizualne zreszta to zupelna inna para kaloszy niz ppu i nie ma komunikacji wstecz miedzy karta a cpu. W przypadku ageia to dodatkowy ppu komunikuje sie z cpu z dokladnymi obliczeniami co gdzie kiedy i dalej jest to kierowane do gpu -> monitor

Ati mam nadzieje pojda dalej niz prostackie rozwiazanie nvidia nie stanowiace zadnej alternatywy dla ppu bardziej jako uzupelnienie

 

As for ATI, I would not worry about them. Basically what NV is

noting today--ATI announced 6 months ago! Further, ATI has exposed

this type of stuff all the way back to the 9700. ATI has actually

demoed this stuff. e.g. On their website download the Toy Shop demo.

The rain effect off the drains and on the car windows is ALL done on

the GPU. ATI cards are also better at this stuff right now. The

X1800XT is 4-5 times faster than the 7800GTX at GPGPU tasks like

"Folding". Last I heard ATI had been pushing hard to get

MEMEXPORT, the Xbox 360 feature where the GPU can coherantly read

and write to system memory, adopted into the DX10 spec.

 

Good stuff coming. MS has been posting jobs now for nearly a year

for positions to help develop a Physics API for Windows, and the job

positions SPECIFICALLY mention the use of GPUs and multi-core

processors.

 

tak wiec MEMEXPORT, the Xbox 360 feature where the GPU can coherantly read

and write to system memory, adopted into the DX10 spec

to moze znaczyc ze kombinuja cos lepszego niz havokfx na nvidia

bedzie feedback do cpu

Edytowane przez crysis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam takie pytanie, chcialem kupic 7900gt, ale skoro wychodzi dx10 to nie wiem czy nie poczekam. Chodzi o to, ze jak wyjdzie dx10 ze swoimi efektami tego typu CRYSIS to czy karty ze wsparciem dla dx9 typu np 7900GT w ogole nie beda wyswietlac efektow wdrozoych przez DX10 czy beda musialy to robic software'owo, co spowoduje spadek szybkosci? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się na razie generacją kart z dx10, wraz z jej wprowadzeniem nie pojawią się za szybka gry obsługujące to API :), a jak już się pojawią to r600 i g80 nie będą już w czołówce wydajności :)

co do softwerowej emulacji to zapomnij o tym, na karcie z dx9 nie uzyskasz efektów dx10

więc jak masz kasę to kupuj 7900GT

 

ps.

to jest topic o wywodach na temat "Nvidia G80 I Ati R600", a nie "czekać czy kupić 7900GT"

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się na razie generacją kart z dx10, wraz z jej wprowadzeniem nie pojawią się za szybka gry obsługujące to API :), a jak już się pojawią to r600 i g80 nie będą już w czołówce wydajności :)

co do softwerowej emulacji to zapomnij o tym, na karcie z dx9 nie uzyskasz efektów dx10

więc jak masz kasę to kupuj 7900GT

 

ps.

to jest topic o wywodach na temat "Nvidia G80 I Ati R600", a nie "czekać czy kupić 7900GT"

pozdro

niewarto kupowac na swieta bedzie juz r600a crysis i unreal engine 3.0 juz teraz maja opcje pod directx 10 gdryz beda chodzic lepiej. Pol roku cie nie zbawi. A crysis pod dx10 poza wedlug przedstawicieli cryteka wygladac bedzie o generacje lepiej ( i napewno wydajniej)

g80 odradzam to bedzie jakies quasi dx10 a r600 zunifikowana architektura

 

oczywiscie minie troche czasu zanim pojawia sie gry dx10 only ale wersje nowych enginow jak unreal engine 3.0 czy cryengine 2.0 beda wspieraly zapewne dx10 zaraz po premierze ( wersja inna jakies uaktualnienia patch)

no w koncu crysis to demo technologiczne dx10

Edytowane przez crysis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewarto kupowac na swieta bedzie juz r600a crysis i unreal engine 3.0 juz teraz maja opcje pod directx 10 gdryz beda chodzic lepiej.

aha. swietnie. a viste to sobie sam napisze.

 

g80 odradzam to bedzie jakies quasi dx10 a r600 zunifikowana architektura

aaaa wielka szkoda, bo juz mialem leciec kupic g80;)

 

no w koncu crysis to demo technologiczne dx10

no jezeli oni tak zaimplementuje dx10 jak zrobili to z PS3.0 i 64bit to nic tylko raczki i nozki zacierac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crysis tak mozna czekac do usra*** smierci. W grudniu powiesz żeby czekac do maja bo wtedy bedzie premiera r620 badz g81, a obecnie dostepne karty daja ciala w dx10 :mur:

 

Nostromo jezeli masz kase to kupuj 7900 GT badz x1900XT, osobiscie wybralbym tego drugiego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie, glownie kupuje komputer zeby Vista smigala porzadnie, mam 22lata, czas skonczyc powoli z grami:), a na rynku gier co chwila cos sie zmienia, a sam API Visty (AERO) bedzie wykorzystywal tylko DX9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczatek offtop

 

a bzdurki gadasz. ja mam 25lat i bardzo lubie w cos pograc. znam ludzi co maja i po 40 lat i grywaja. gry sa do relaksu. nie ma sie czego wstydzic - chyba, ze tez wstydzisz sie tego, ze lezysz na lezaku.

 

koniec offtop

 

przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, tez znam osobe ktora ma 40lat i gra w gry, ale to hmmm ... no comment. Niewazne, chodzilo mi o to ze stwierdzenie zeby poczekac rok, bo bedzie DX10 ze swoimi nowymi zajebistymi rozszerzeniami, ktorych pewnie trzeba bedzie szukac z lupa graniczy troche ze zboczeniem. Mysle ze jak kupie teraz 7900GT to nie bedzie to zly wybór, a jak za 1,5roku pojawia sie gry ktore beda w pelni obslugiwac DX10 a przede wszystkim beda ta gry ciekawe(ostatnio z tym baaardzo ciezko) to wtedy sie zastanowie nad kupnem nowej karty

Edytowane przez Nostromo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczatek offtop

 

a bzdurki gadasz. ja mam 25lat i bardzo lubie w cos pograc. znam ludzi co maja i po 40 lat i grywaja. gry sa do relaksu. nie ma sie czego wstydzic - chyba, ze tez wstydzisz sie tego, ze lezysz na lezaku.

 

koniec offtop

 

przepraszam.

no mysle ze za 20 lat kazdy 40 latek wywodzacy sie z tego pokolenia w od gier stronic nie bedzie a napewno nie ja

zamiast ogladac badziewne filmy w tv czy te seriale na poziomie na dobre i na zle to lepiej niech taki 40 latek pogra w gre

 

 

Ta, tez znam osobe ktora ma 40lat i gra w gry, ale to hmmm ... no comment. Niewazne, chodzilo mi o to ze stwierdzenie zeby poczekac rok, bo bedzie DX10 ze swoimi nowymi zajebistymi rozszerzeniami, ktorych pewnie trzeba bedzie szukac z lupa graniczy troche ze zboczeniem. Mysle ze jak kupie teraz 7900GT to nie bedzie to zly wybór, a jak za 1,5roku pojawia sie gry ktore beda w pelni obslugiwac DX10 a przede wszystkim beda ta gry ciekawe(ostatnio z tym baaardzo ciezko) to wtedy sie zastanowie nad kupnem nowej karty

na dx10 warto czekac bo to nie bedzie kilka efektow aby szukac z lupa no chyba ze ktos slepy

zamiast takie opinie wypisywac radzilbym poczytac na zagranicznych forach o dx10

np http://www.beyond3d.com i moze podziel sie z kolegami ze swiata twoimi nowatorskimi teoriami rodem z koziej wolki

a co do tego no comment lepsza osoba grajaca w gry niz ogladajace bezwiednie tv albo siedzaca w ogrodku ,pierdzac w krzeslo przygladajac sie jak piesek wacha czyjas kupe na trawie

Edytowane przez crysis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pojawienia się Visty jeszcze prawie rok, przez ten czas można przejść z przyjemnością wiele gier na tym 7900GT zamiast czekać na dx10.

vista dla korporacji bedzie juz w grudniu 7 miehow zostalo

 

wiele gier z przyjemnoscia mozna na tanszych kartach tez przejsc ala 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie na tych samych ustawieniach., zalzey tez dla kogo jak wygladaja przyjemna gra. Mi naprzyklad przyjemnie sie gra w 1280x1024 i wszystko na maxa :]

 

Imo pomysl czekania na dx10 jest straaaaaasznie chybiony, tak mozna czekac do usranej smierci. Wyjdzie DX10 i okarze sie że obecnie sprzedawane karty z obsluga wlasnie dx10 beda o wiele za slabe aby pograc w jakis przyzwoitych ustawianiach.

 

BTW: Co ty tak z ta Vista? Aero bedzie wykorzystywal tylko DX9, zanim wyjda gry obslugujace wpelni DX 10 minie jeszcze 6-10 miesiecy. W tym czasie ATi i Nvidia zaprezentuja juz napewno r600, g80, r620, g81 i bardzo prawdopodobne ze beda juz dostepne r640 i g82. Wiec po co czekac? Jeszcze rok zanim beda "odpowiednie" gry.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dx10 warto czekac bo to nie bedzie kilka efektow aby szukac z lupa no chyba ze ktos slepy

zamiast takie opinie wypisywac radzilbym poczytac na zagranicznych forach o dx10

np http://www.beyond3d.com i moze podziel sie z kolegami ze swiata twoimi nowatorskimi teoriami rodem z koziej wolki

a co do tego no comment lepsza osoba grajaca w gry niz ogladajace bezwiednie tv albo siedzaca w ogrodku ,pierdzac w krzeslo przygladajac sie jak piesek wacha czyjas kupe na trawie

1. Nie wiem jakie masz teorie w Koziej Wólce, ja mieszkam w Warszawie.

2. Calkiem mozliwe ze lepiej jak gra w gry niz oglada badziewne TV, ja tylko mowie o konkretnym przypadku 40letniej osoby ktora spedza po dobre kilka godzin dziennie grajac w gry i jest z nia slaby dosc kontakt(chyba zyje w wirtualnym swiecie). We wszystkim trzeba miec umiar, z grami jest podobnie jak z alkoholem, z ta roznica, ze jak dzieci graja po 8h dziennie to tylko szkoda ich wzroku i straconego czasu, ktory moznaby bylo poswiecic na cos bardziej pozytecznego. Ja sam gralem duzo bardzo kiedys i zaluje ze wczesniej nie zaczalem programowac, bo potem mialem problemy zeby nadgonic. Co do DX10 to nie widze problemu zeby kupic teraz 7900GT, a jak za te 1,5 roku zaczna juz wychodzic seryjnie gry ktore beda wspomagac DX10, to sie kupic cos wspomagajacego DX10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem jakie masz teorie w Koziej Wólce, ja mieszkam w Warszawie.

2. Calkiem mozliwe ze lepiej jak gra w gry niz oglada badziewne TV, ja tylko mowie o konkretnym przypadku 40letniej osoby ktora spedza po dobre kilka godzin dziennie grajac w gry i jest z nia slaby dosc kontakt(chyba zyje w wirtualnym swiecie). We wszystkim trzeba miec umiar, z grami jest podobnie jak z alkoholem, z ta roznica, ze jak dzieci graja po 8h dziennie to tylko szkoda ich wzroku i straconego czasu, ktory moznaby bylo poswiecic na cos bardziej pozytecznego. Ja sam gralem duzo bardzo kiedys i zaluje ze wczesniej nie zaczalem programowac, bo potem mialem problemy zeby nadgonic. Co do DX10 to nie widze problemu zeby kupic teraz 7900GT, a jak za te 1,5 roku zaczna juz wychodzic seryjnie gry ktore beda wspomagac DX10, to sie kupic cos wspomagajacego DX10...

skoro tak na mus muszisz miec ta 7900gt to kupuj ale za rok te karty beda 50% tansze wiec inwestycja z tego zadna. A czy z toba nie jest przypadkiem jak z tym 40 latkiem ze zyjesz w wirtualnym swiecie i chcesz zeby ta 7900gt juz teraz uczynila piekniejszym a podswiadome uzaleznienie niepozwala poczekac . Gry warte uwagi i tak dopiero beda w grudniu 2006. Skad wiesz jak inni oceniaja twoj kontakt z rzeczywistoscia. Akurat ta 40 letnia osoba moze byc introwertykiem co nie znaczy ze gry maja jakas przyczyne w tym, ze masz zly kontakt z ta osoba. Byc moze ta osoba cie tez nie lubi i tyle. Mieszkajac w warszawie nie znaczy ze nie mozna wysowac teori rodem z koziej wolki. Miejsce zamieszkania jest tu malo istotne i osobiscie to moglbys mieszkac nawet w londynie Edytowane przez crysis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak na mus muszisz miec ta 7900gt to kupuj ale za rok te karty beda 50% tansze wiec inwestycja

od kiedy jakikolwiek zakup sprzetu komp. mozna nazwac inwestycja? czy za rok ma sie cos zmienic w tej kwestii?

 

A czy z toba nie jest przypadkiem jak z tym 40 latkiem ze zyjesz w wirtualnym swiecie i chcesz zeby ta 7900gt juz teraz uczynila piekniejszym a podswiadome uzaleznienie niepozwala poczekac .

moze w koncu wyjasnisz na co mamy czekac? Twoje podejscie to dla mnie najzwyklejsza strata czasu i jakas odmiana wegetacji. czekanie wlasciewie niewiadomo na co , gdy tymczasem zycie przez palce ucieka. i jescze ta "nadzieja" przeplatana z naiwnoscia co do przyszlosci. imho zabawne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak na mus muszisz miec ta 7900gt to kupuj ale za rok te karty beda 50% tansze wiec inwestycja z tego zadna. A czy z toba nie jest przypadkiem jak z tym 40 latkiem ze zyjesz w wirtualnym swiecie i chcesz zeby ta 7900gt juz teraz uczynila piekniejszym a podswiadome uzaleznienie niepozwala poczekac . Gry warte uwagi i tak dopiero beda w grudniu 2006. Skad wiesz jak inni oceniaja twoj kontakt z rzeczywistoscia. Akurat ta 40 letnia osoba moze byc introwertykiem co nie znaczy ze gry maja jakas przyczyne w tym, ze masz zly kontakt z ta osoba. Byc moze ta osoba cie tez nie lubi i tyle. Mieszkajac w warszawie nie znaczy ze nie mozna wysowac teori rodem z koziej wolki. Miejsce zamieszkania jest tu malo istotne i osobiscie to moglbys mieszkac nawet w londynie

:blink: Ty chyba masz jakies problemy :? Jezeli piszesz, że za rok karta będzie tansza o 50%, to powiedz mi jaki sens ma czekanie karte z obsluga dx10, ktora ma byc za pol roku a za kolejne pol warta 60% swojej ceny i nie pozwalajaca juz grac na takich samych ustawieniach jak pol roku wczesniej?

 

To, że ty czekasz na jakas gre ktora ma wyjsc dopiero w grudniu to nie znaczy, że inni nie czekaja na jakas inna gre, ktora ma wyjsc we wrzesniu.

Jezeli ty chcesz czekac do premiery DX10 i kupisz sobobie odrazu karte to cos też z toba jest nie tak. Podswiadomie wierzysz że DX10 bedzie az tak genialne? Nie wiem czy pamietasz pokazy (przedpremierowe) mozliwosci DX8, naprawde zapieraly dech w piersiach, potem DX9 i co ? Az tak wielkiej roznicy (jak na pokazowkach) nie bylo widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy jakikolwiek zakup sprzetu komp. mozna nazwac inwestycja? czy za rok ma sie cos zmienic w tej kwestii?

moze w koncu wyjasnisz na co mamy czekac? Twoje podejscie to dla mnie najzwyklejsza strata czasu i jakas odmiana wegetacji. czekanie wlasciewie niewiadomo na co , gdy tymczasem zycie przez palce ucieka. i jescze ta "nadzieja" przeplatana z naiwnoscia co do przyszlosci. imho zabawne :)

no widzisz sam sie przyznales do uzaleznienia a tak dziobales na tego 40 latka

Karte kupuje sie w takim polapie cenowym aby byla dobra tania i z perspektywy czasu nie ztracila duzo na wartosci. Dzisaj taka karta jest 7600gs. Im karta drozsza tym wiecej sie bedzie na niej tracic co wielkosc zysku wydajnosciowiowego nie zawsze to usprawiedliwa. Za roznice w cenie lepiej kupic dokupic ramu do 2gb co da napewno wiekszy komfort grania.

 

[/size]

:blink: Ty chyba masz jakies problemy :? Jezeli piszesz, że za rok karta będzie tansza o 50%, to powiedz mi jaki sens ma czekanie karte z obsluga dx10, ktora ma byc za pol roku a za kolejne pol warta 60% swojej ceny i nie pozwalajaca juz grac na takich samych ustawieniach jak pol roku wczesniej?

 

To, że ty czekasz na jakas gre ktora ma wyjsc dopiero w grudniu to nie znaczy, że inni nie czekaja na jakas inna gre, ktora ma wyjsc we wrzesniu.

Jezeli ty chcesz czekac do premiery DX10 i kupisz sobobie odrazu karte to cos też z toba jest nie tak. Podswiadomie wierzysz że DX10 bedzie az tak genialne? Nie wiem czy pamietasz pokazy (przedpremierowe) mozliwosci DX8, naprawde zapieraly dech w piersiach, potem DX9 i co ? Az tak wielkiej roznicy (jak na pokazowkach) nie bylo widac.

o widze typowy przyklad osoby zindoktrynowanej przez marketingowcow ati i nvidia, ktora uzaleznia swoje szczescie i status quo od posiadania jak najszybszej karty graficznej za duze pieniadze

 

tak a co ma wyjsc we wrzesniu bo wiekszosc gier na unreal engine 3.0 bedzie dopiero w okolich grudnia

 

mnie to osobiscie nie interesuje co kto sobie kupi. Kazdy niech robi co mu sie zywnie podoba

 

robta co chceta

Edytowane przez crysis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak na mus muszisz miec ta 7900gt to kupuj ale za rok te karty beda 50% tansze wiec inwestycja z tego zadna. A czy z toba nie jest przypadkiem jak z tym 40 latkiem ze zyjesz w wirtualnym swiecie i chcesz zeby ta 7900gt juz teraz uczynila piekniejszym a podswiadome uzaleznienie niepozwala poczekac . Gry warte uwagi i tak dopiero beda w grudniu 2006. Skad wiesz jak inni oceniaja twoj kontakt z rzeczywistoscia. Akurat ta 40 letnia osoba moze byc introwertykiem co nie znaczy ze gry maja jakas przyczyne w tym, ze masz zly kontakt z ta osoba. Byc moze ta osoba cie tez nie lubi i tyle. Mieszkajac w warszawie nie znaczy ze nie mozna wysowac teori rodem z koziej wolki. Miejsce zamieszkania jest tu malo istotne i osobiscie to moglbys mieszkac nawet w londynie

Po raz drugi zgadzam sie z buu, a ponad to:

1. Ja na sprzecie komputerowym nie zarabiam, mam komputer dla przyjemnosci, wiec o inwestowaniu nie moze byc mowy. Jesli chodzilo Ci o to ze duzo strace, to przeważnie na tym rynku sie traci ze wzgledu na postep technologiczny, co chyba jest oczywiste.

2. 40 latkiem nie jestem, juz to chyba napisalem kilka postow wczesniej i moge powtórzyć jeszcze raz. Mój wiek to 22lata

3. Osoba, która znam nie jest introwertykiem. Potrafie jeszcze odróżnić introwertyzm od zagubienia sie gdzies w swiecie gier.

4. Z tym miejscem zamieszkania to w ogole juz nie wiem o co Ci chodzi. Co znaczy slowo wysować tez nie mam pojecia, może chciałeś napisać wysnuwać. Ja w kazdym razie nie wysnuwam żadnych teorii z Koziej Wólki, czy z Warszawy czy też z Londynu...

 

Tak czy innaczej proponuje zakonczyc ten OT i powrówcic do tematu Nvidii g80 i Ati R600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widze typowy przyklad osoby zindoktrynowanej przez marketingowcow ati i nvidia, ktora uzaleznia swoje szczescie i status quo od posiadania jak najszybszej karty graficznej za duze pieniadze

Idac twoim tokiem myslenia "miszczu", jako że niby jestem zindoktrynowany przez specow ati/nvidi/AMD/Intela ( bo ich to sie zapewne tez tyczna, przeicez maja dzial marketingowy, swoja droga "Biedronka" tez ma taki dzial :lol2: ) powinienem juz dawno wyrzucic swoj sprzet, poniewaz jest juz stary i malo wydajny :oops: Btw: wcale nie mam "topowej" karty ad ati/nv, wiec skoncz wasc.

 

Wiesz z mojego punkty widzenia to ty jestes osoba zindoktrynowaną ... wiesz przez kogo? przez CryTek oraz przez panow tworzących Unreal Engine 3. Pokazali "glodne kawalki" i ludzie sie slinia na ich widok

 

Co do wyboru karty. Wyobras sobie, ze na tym siwecie sa osoby dla ktorych rzecz kosztujaca 500zl jest tania ale to nie wszystko, wyobraz sobie ze sa na tym swiecie (ba nawet w tym kraju) dla ktorych rzecz kosztujaca 1000zl jest tania. Rozumiesz o co mi chodzi?

"Taniosc" jest rzecza wzgledna, dla jednego dobrą i tania karta (obecnie) jest 7600, dla innych 7600Gt a dla jeszcze innych 7900GT.

Btw wiekszosc osob kupujacych cos a la 7900GT-GTX badz x1900XT-XTX ma juz 2Gb ramu.

 

tak a co ma wyjsc we wrzesniu bo wiekszosc gier na unreal engine 3.0 bedzie dopiero w okolich grudnia

Mnie akurat pikus obchodzi Unreal Engine3, przeiciez to zrobilo sie juz tylko "tech demo". Nie orietuje sie jaka gra wychodzi kiedy, bo po prostu nie mam na to czasu wiem natomiast, że za jakies pol roku bedzie battlefield 2142 i na ta gre ja czekam, inne jak sie pojawia niech sie pojawia.

 

Btw: Czy ktos szumnie zapowiadal FarCry? Nie pojawil sie znikad, moze i w tym roku wyjdzie jakas swietna gra w podobny sposob.

 

mnie to osobiscie nie interesuje co kto sobie kupi. Kazdy niech robi co mu sie zywnie podoba

robta co chceta

To po co te poprzednie posty w stylu : " Czekaj, za pol roku beda genialne karty z pelnym wsparciem dla DX10"

<_<

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do nowych karty graficznych przydało by się coś podobnego do pomysłu AMD które zastosowało w technologii C`n`Q. Takie karty graficzne by się tak nie grzały jak byśmy grali w gry 2D i praca z systemem operacyjnym a nawet przy mniej wymagających grach. Taka karta to by był „full serwis”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Przeciez tak jest.

W Windzie karta dziala w trybie 2D (obnizone taktowanie, napiecie i obrony wiatraka) a w 3D przyspiesza, przynajmniej seria 7800 tak ma :wink: w radkach (nowych) tez tak jest.

Btw: Jak gram w Alien Vs Predator 2 to po wlaczeniu gry karta "startuje" w tryb 3D, a po pewnym czasie zwalnia do 2D i mozna grac w ciszy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Przeciez tak jest.

W Windzie karta dziala w trybie 2D (obnizone taktowanie, napiecie i obrony wiatraka) a w 3D przyspiesza, przynajmniej seria 7800 tak ma :wink: w radkach (nowych) tez tak jest.

Btw: Jak gram w Alien Vs Predator 2 to po wlaczeniu gry karta "startuje" w tryb 3D, a po pewnym czasie zwalnia do 2D i mozna grac w ciszy :]

Wiem wiem :D rozpędziłem się trochę :) ale nie każda gra 3D zjada całą potrzebną moc grafy a ona się jednak grzeje jak przechodzi w 3D (przynajmniej moja) więc coś co odpowiadało by za prędkość grafy w zależności od użycia a nie 2D/3D przydało by się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz teraz gf 7900 gt to będziesz totalnym imbecylem. Po pierwsze na cholere ci to widze w twojej specyfikacji że masz radeon 9600 pro no i spoko i co cos ci bardzo źle działa? czy mozesz chcesz w tego frajerskiego obliviona zagrać. Ja bym ci radził składać na radeona z chipem r600. Ja sam bede go planowal kupic ale dopiero gdy bedzie w pelni obslugiwal directx10 czyli tak jak teraz radeon x1900xtx w pelni obsluguje directx9.0c. Czyli to bedzie gdzies za 3-4 lata. Po prostu jakas mala modernizacja(plyta glowna na pciexpress,grafa z r600, i procek z dual core np. jakis w nizszej cenie 2x4.0 ghz). A tak wogóle to czego chcesz kupować tego gf 7900 a nie radeona x1900xt ? W sumie seria gf 5xxx, to nie wypał,[ciach!]o jak nic w porównaniu do radeonów.Jak kupowalem karte to z poczatku wzialem tego gf 5900xt(przesiadlem sie z radeona 9600pro),mialem go jeden dzien potestowalem w 3dmarku i grach i totalne dno,kolory kiepskie i nie taka wydajność i jakość jakiej się spodziewalem,zwróciłem do sklepu i oddali mi kasę i kupilem pozniej radeona 9800 pro któy spełnił moje oczekiwania .

 

Directx 10 te screeny wszystko mówią http://images.google.pl/images?hl=pl&q=cry...lr=&sa=N&tab=wi

unreal engine 3.0 się chowa w porównaniu do crysisa...

Edytowane przez H@kowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz teraz gf 7900 gt to będziesz totalnym imbecylem. Po pierwsze na cholere ci to widze w twojej specyfikacji że masz radeon 9600 pro no i spoko i co cos ci bardzo źle działa? czy mozesz chcesz w tego frajerskiego obliviona zagrać. Ja bym ci radził składać na radeona z chipem r600. Ja sam bede go planowal kupic ale dopiero gdy bedzie w pelni obslugiwal directx10 czyli tak jak teraz radeon x1900xtx w pelni obsluguje directx9.0c. Czyli to bedzie gdzies za 3-4 lata. Po prostu jakas mala modernizacja(plyta glowna na pciexpress,grafa z r600, i procek z dual core np. jakis w nizszej cenie 2x4.0 ghz). A tak wogóle to czego chcesz kupować tego gf 7900 a nie radeona x1900xt ? W sumie seria gf 5xxx, to nie wypał,[ciach!]o jak nic w porównaniu do radeonów.Jak kupowalem karte to z poczatku wzialem tego gf 5900xt(przesiadlem sie z radeona 9600pro),mialem go jeden dzien potestowalem w 3dmarku i grach i totalne dno,kolory kiepskie i nie taka wydajność i jakość jakiej się spodziewalem,zwróciłem do sklepu i oddali mi kasę i kupilem pozniej radeona 9800 pro któy spełnił moje oczekiwania .

 

Directx 10 te screeny wszystko mówią http://images.google.pl/images?hl=pl&q=cry...lr=&sa=N&tab=wi

unreal engine 3.0 się chowa w porównaniu do crysisa...

Kolego ale foty z tej gry są na DX 9 :unsure:

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na GF 7600GT 128 bit a kopie nie jedną karte z 256bit. 512 bit? To by chyba było na wyrost bo takie pamięci byłyby cholernie drogie a wydajnościowo były by mocniejsza ale skoro gry i tak by chodziły na 256 bit bez problemowo to po co 512 bit? Chyba za bardzo patrzysz na bity :P Tu masz test 128 bit w 6600GT i 256 w 9800http://sprzet.pclab.pl/art13696-8.html Ati wygrywa w HL2 gdzie jest dużo tekstur o wysokiej rozdzielce jednak nie jest to wielka przewaga jakiej mozna by się było spodziewać po dwu krotnej liczbie bitów :wink:

JAkiej dwu krotnie większej liczbie bitów ?????? Geforce ma 128bit x 1000 Mhz ( ew. 900 w słabszych wesjach ) a Radeon 256 x 680 Mhz czyli ~14,9 GB/s vs. ~20,3 GB/s więc max możemy mówić o większej o ~1/3 liczbie bitów przesyłanych na sekundę !!! Szerokość magistrali to nie wszystko !!! Dobrym porównaniem aby sobie co poniektórzy zapamiętali jest Sata 2 ( magistrala 1 bit :] ) kontra PATA ( 8 bit ? - napewno nie mniej ). Pomimo to 1 bitowe SATA 2 jest ponad 2x szybsze od najszybszej wersji PATA .

 

Poza tym gdybyś wiedział to obecnie na karcie graficznej mamy pamięci 64 bitowe :] - bo napisałeś "Zobacz na GF 7600GT 128 bit a kopie nie jedną karte z 256bit. 512 bit? To by chyba było na wyrost bo takie pamięci byłyby cholernie drogie" - to nie o pamięci chodzi ale o ilość rownolegle przesyłanych danych do kości czyli o złożoność ścieżek PCB ( tych płytek drukowanych ) więcej "kanałów " = więcej ścieżek = więcej warstw = większa cena płytki. Ale myślę że 256 bit to taki ekonomiczny ( obecnie ) złoty środek i wszystkie karty ( poza biurowymi ) te 256 bit powinny mieć ( 128 bit moim zdaniem to jest takie na siłę marketingowe podejście aby pokazać : o patrzcie to jest gorsze od naszego high end ).

 

Pomyślałęm sobie że obecnie producenci ( nVidia i Ati ) na siłę pogarszają wydajność wolniejszych modeli ( w ten sposób więcej kart im "zejdzie" - kiedyś nie było takiej przepaści pomiędzy modelem najwolniejszym a najszybszym. Idąc dalej tym tokiem myślenia dochodzę do wniosku że obecne karty segmentu mid są przepłacane przez kupujących , na razie nie obliczyłem w jakim stopniu.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...