Skocz do zawartości
DrKleiner

Nvidia G80 I Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

"G80" To Feature 128-bit HDR, 16X AA

 

As if we mere mortals needed more reasons to be excited about G80, here are a couple more tidbits: 128-bit high dynamic-range and antialiasing with 16X sampling.

 

The high dynamic-range (HDR) engine found in GeForce 7950 and Radeon series graphics cards is technically a 64-bit rendering. This new HDR approach comes from a file format developed by Industrial Light and Magic (the LucasFilm guys). In a nutshell, we will have 128-bit floating point HDR as soon as applications adopt code to use it. OpenEXR's features include:

 

* Higher dynamic range and color precision than existing 8- and 10-bit image file formats.

* Support for 16-bit floating-point, 32-bit floating-point, and 32-bit integer pixels. The 16-bit floating-point format, called "half", is compatible with the half data type in NVIDIA's Cg graphics language and is supported natively on their new GeForce FX and Quadro FX 3D graphics solutions.

* Multiple lossless image compression algorithms. Some of the included codecs can achieve 2:1 lossless compression ratios on images with film grain.

* Extensibility. New compression codecs and image types can easily be added by extending the C++ classes included in the OpenEXR software distribution. New image attributes (strings, vectors, integers, etc.) can be added to OpenEXR image headers without affecting backward compatibility with existing OpenEXR applications.

 

NVIDIA already has 16X AA available for SLI applications. The GeForce 8800 will be the first card to feature 16X AA on a single GPU. Previous generations of GeForce cards have only been able to support 8X antialiasing in single-card configurations.

 

This new 16X AA and 128-bit HDR will be part of another new engine, similar in spirit to PureVideo and the Quantum Effects engines also featured on G80.

może G80 będzie już z "nalepką" Intel lol

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zle wiadomosci.W przeciagu 2 miesiecy na rynku pojawi sie PCI-E 2.0.Ma obslugiwac karty graficzne wymagajace 225-300W.Nowe zlacze ma miec przepustowosc 5 gb/s.Czyli oznacza ze nowe G80 oraz R600 raczej nie wejda na PCI-E1.0.

Pelna tresc wiadomosci:

Jak podaje serwis News.com, w ciągu dwóch kolejnych miesięcy na rynku zadebiutuje nowy standard interfejsu PCI Express oznaczony numerem 2. Wprowadzone udoskonalenia z pewnością zadowolą przede wszystkim miłośników elektronicznej rozrywki, ponieważ nowa generacja PCI-e zapewnia szybszy transfer danych.

Najbardziej istotną zmianą jest jednak zwiększenie dostaw energii dla karty graficznej, co w znaczny sposób ma wpływać na jej działanie. PCI Express 2.0 obsługuje układy graficzne wymagające mocy na poziomie 225W lub 300W.

 

Nowy interfejs zaoferuje również szybszy transfer danych, zwiększając prędkość z obecnych 2,5 Gb/s do 5 Gb/s. Ciekawym rozwiązaniem jest obsługa tzw. PCI Express Cable, czyli miedzianego kabla, który umożliwia przesyłanie danych między urządzeniami, oddalonymi max. o 10 metrów.

 

Standard PCI Express 2.0 będzie również w przyszłości współpracował z technologią Geneseo, zapewniającą zwiększenie prędkości wymiany danych pomiędzy procesorem a kartami rozszerzeń, czyli np. układem graficznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zle wiadomosci.W przeciagu 2 miesiecy na rynku pojawi sie PCI-E 2.0.Ma obslugiwac karty graficzne wymagajace 225-300W.Nowe zlacze ma miec przepustowosc 5 gb/s.Czyli oznacza ze nowe G80 oraz R600 raczej nie wejda na PCI-E1.0.

Pelna tresc wiadomosci:

no i ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zle wiadomosci.W przeciagu 2 miesiecy na rynku pojawi sie PCI-E 2.0.Ma obslugiwac karty graficzne wymagajace 225-300W.Nowe zlacze ma miec przepustowosc 5 gb/s.Czyli oznacza ze nowe G80 oraz R600 raczej nie wejda na PCI-E1.0.

Pelna tresc wiadomosci:

to raczej nie są złe wieści tylko dobre :)

lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja słyszę?NOWE PCI-E,no no-jeszcze się nie wytłumaczyli dlaczego PCI-E nie jest szybsze od AGP,a tu proszę- jeszcze szybsze PCI-E.A może to news sprzed 2 lat?Nieee-data dzisiejsza...

To samo można było przeczytać odnośnie AGPx4 VS X8,te krzyczące napisy na pudełkach"double your bandwith" i rzekomy przyrost wydajności na AGP x8.Uff, ale to mamy już za sobą.

PCI-E?przepustowość 8GB/s- w zasadzie 4Gb/s- ale kto by się tam przejmował drobiazgami,4-8 co za rożnica,ma się ładnie prezentowac na folderach reklamowych.

PCI-2?Większa przepustowość?A po co?To już 512MB na karcie nie wystarcza?A przepustowość kilkudziesięciu Gb/s to nic i trzeba jeszcze dołożyć te parę gigsów...

 

Co do G80-dziwna szyna pamięci oznacza,iż NV bardzo potrzebowała dodatkowej przepustowości.Może -to oznaczać ,że jednostek pixel shader będzie cała gromadka.Skoro szyna pamięci 512bit jest zbyt droga,a wystarczjąco szybkie pamięci również nie są tanie, i jest ich śladowa ilość,to musieli sięgnąć po niestandardowe rozwiązanie-czyli kompromis między ceną a potrzebną przepustowością.Wszak PS trzeba czymś "nakarmić",bo do zwykłego teksturowania , takie wynalazki nie są potrzebne.

 

A chłodzenie ,to już lekka przesada-nie każdy ma zacięcie hydraulika.,a jeśli już ,to

powinni do karty dawać klucz "żabkę" z logo NV...

 

 

Aaa-i zapomniałem odnieść się do nowego HDR-mam nadzieję że tym razem o AA+HDR nie zapomnieli...

 

Dobrze ,ze przynajmniej wiadomo ,że będzie 128 Unified Shaders-tylko NV ciągle powtarza ,że nie sa one(zunifikowane) potrzebne-a M$ też to potwierdził,ważne jest wsparcie dla SM 4.0-a jak to zrealizują to nieistotne.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi sie ze beda 2 wersje kart.Jedne z dodatkowym wtykiem do zasilacza(PCI 1.0) a drugie na PCI-E 2.0.Mam nadzieje ze nie wprowadza tego tak jak zapowiadali czyli w przeciagu 2 miesiecy.Poczekajmy wiec.....Nie ma co gdybac......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie tak jak z 6800 i X800 ... najpierw na AGP były, a potem na PCI-E... teraz R600 i G80 będą najpierw na PCI-E 1 a potem wejdą na PCI-E 2.

no to czekam na R600 na PCI-E ;] (no i zasilacz bedę musiał kupić mocny... chiftec 450W chyba nie wystarczy ... jak myślicie?

Edytowane przez Reynevan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nie wprowadza tego tak jak zapowiadali czyli w przeciagu 2 miesiecy.Poczekajmy wiec.....Nie ma co gdybac......

skoro raz się udało zmusić conajmniej 1/3 użytkowników do zmiany platformy bez wyraźnego powodu (brak róznic wydajności między agp i pcie ) a tym samym do wydawania kasy na moba procki chłodzenie a przy okazji zasilacze i obudowy ( czasem )

to dlaczego nie mieli by spróbowac drugi raz :D ja z czystej polskiej zawiści posiadaczom pci-e tego życzę !! B-)

 

A chłodzenie ,to już lekka przesada-nie każdy ma zacięcie hydraulika.,a jeśli już ,to powinni do karty dawać klucz "żabkę" z logo NV...

oh yes yes B-)

Jak sięgnę pamięcią to G70 miało nie być na AGP, a jak jest wiemy. Także proponuje nie panikować z tym PCI-E 2 a poczekać na rozwój sytuacji.

tylko że tak jakby nie wszystko jest na agp - a własciwie nie ma tego co jest istotne np 73gt galaxy ddr3 :wink:

no i jak juz jest to jest 150-200 zł droższe jak np 7600 gt 8)

Edytowane przez kizis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Co ja słyszę?NOWE PCI-E,no no-jeszcze się nie wytłumaczyli dlaczego PCI-E nie jest szybsze od AGP,a tu proszę- jeszcze szybsze PCI-E.A może to news sprzed 2 lat?Nieee-data dzisiejsza...

To samo można było przeczytać odnośnie AGPx4 VS X8,te krzyczące napisy na pudełkach"double your bandwith" i rzekomy przyrost wydajności na AGP x8.Uff, ale to mamy już za sobą.

PCI-E?przepustowość 8GB/s- w zasadzie 4Gb/s- ale kto by się tam przejmował drobiazgami,4-8 co za rożnica,ma się ładnie prezentowac na folderach reklamowych.

PCI-2?Większa przepustowość?A po co?To już 512MB na karcie nie wystarcza?A przepustowość kilkudziesięciu Gb/s to nic i trzeba jeszcze dołożyć te parę gigsów...

Prawda, prawda, święta prawda... niestety.

Jeszcze śmieszniej wygląda przepustowość RAMu systemowego - ~3.x GB/s Read (bo dual to też lipa) i to przy nieobciążonym systemie -> PCI-E 2 i każda szybsza nic nie daje, bo niby skąd ma tak szybko przesyłać dane - z hdd? :lol: Większa obciążalność - po co? i tak mocniejsze karty będą potrzebować wtyczek. Nowa magistrala ma na celu wyparcie starszych płyt, czyli zwiększenie sprzedaży nowych - to samo zrobiono z AGP.

Co do G80-dziwna szyna pamięci oznacza,iż NV bardzo potrzebowała dodatkowej przepustowości.Może -to oznaczać ,że jednostek pixel shader będzie cała gromadka.Skoro szyna pamięci 512bit jest zbyt droga,a wystarczjąco szybkie pamięci również nie są tanie, i jest ich śladowa ilość,to musieli sięgnąć po niestandardowe rozwiązanie-czyli kompromis między ceną a potrzebną przepustowością.Wszak PS trzeba czymś "nakarmić",bo do zwykłego teksturowania , takie wynalazki nie są potrzebne.

Jest jeszcze inna możliwość - NV coś nie poszło z kontrolerem VRAM, i żeby nie dać ciała (czyli nie przegrać z ATI) zastosowali takie rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko nadzieje że nie wypuszczą już gniota w postaci x1600 z 4 tmu i rop - mam nadzieje że dostali po [gluteus maximus] przez to że ludzie kupowali 7300 i 7600 zamiast ati na tyle mocno że tym razem sie po prostu sprężą tak jak chocby zrobiła to nVidia po serii 5xXx 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę że 512-bitową szynę NV zastosuje w nastepcy G80 (G81?? G90??).... Narazie nie ma poprostu takiej potrzeby i rozwiązanie pośrednie w zupełności wystarczy a zastosowanie 512 bitowej szyny wiązałoby się z ogromnymi kosztami związanymi z samym PCB.... Jesli r600 rzeczywiście będzie posiadał taka szyne i dodatkowo będzie korzystał z droższych DDR4 to ciekaw jestem ile będzie kosztowac taka karta bo co z tego że będzie wydajniejsza o kilkanaście procent od konkurenta skoro bedzie o kilkadziesiąt procent droższa?? Pozatym to że r600 pojawi się 3-4 miesiące po G80 wcale nie musi oznaczać że będzie szybszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R600 powinno być szybsze od G80, gdyż wychodzi 3 miesiące później od swojego głównego rywala :lol2: , ale pamiętacie nv30 :lol:

 

najnowsze newsy mówią, że R600 będzie miało prawdziwy 512b kontroler pamięci :)

juz nie pierwszy raz taka akcja :) pozniej po 5 miechach od swojej premiery nv znow wyda karte szybsza niz ati, na co ati odpowie po dwoch miechach, itd itd itd itd, w miedzyczasie ukaza sie informacje na temat nowych ukladow, i dalej jazda :D

 

hehe, tym razem nie wiem co kupie, ale raczej bede nastawial sie na dx10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie pierwszy raz taka akcja :) pozniej po 5 miechach od swojej premiery nv znow wyda karte szybsza niz ati, na co ati odpowie po dwoch miechach, itd itd itd itd, w miedzyczasie ukaza sie informacje na temat nowych ukladow, i dalej jazda :D

ja tam nie chce krakac, ale to juz nie ATI decyduje czy wyda nowy uklad, czy nie. Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie chce krakac, ale to juz nie ATI decyduje czy wyda nowy uklad, czy nie.

hehe, ja tymczasowo sprzedalem swojego kompa :) kupilem za ta kase rower (sic! :D ), i teraz bede czekal na odpowiedni moment by zakupic nowego kompa. mysle nastapi to gdy sytacja z kartami dx10 sie nieco ustabilizuje :) narazie w temat sie nie zaglebiam, i nie wiem jak to wszystko wyglada teraz :F moze ktos w pigulce najwiarygodniejsze plotki poda? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

a wiadomo coś o kartach 8300/8600, dacie premiery wydajności i cenie ??

pozdr

btw bo nie wiem czy kupowac x1950pro (lub cos w tym stylu ;)) czy czekac na g80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hmmm to nie wiem czy jest sens czekać 6 miechów :/ co o tym myślicie ? jest sens czekac na dx9l?? bo nie wiem czy kupowac jakis x1950pro czy czekac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...