Skocz do zawartości
DrKleiner

Nvidia G80 I Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm to nie wiem czy jest sens czekać 6 miechów :/ co o tym myślicie ? jest sens czekac na dx9l?? bo nie wiem czy kupowac jakis x1950pro czy czekac :/

6 miesięcy czekania na przejściowej grafie typu x300/6200 mi by sie raczej nie podobało ;) Zresztą czekać mozna zawsze, bo ciągle wychodzi coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to nie wiem czy jest sens czekać 6 miechów :/ co o tym myślicie ? jest sens czekac na dx9l?? bo nie wiem czy kupowac jakis x1950pro czy czekac :/

Nie ma i nie będzie DX9.0L . DX9.0L to wczesna nazwa Direct X-a dla Longhorna, dlatego w nazwie jest L. M$ juz tą plotkę zdementował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niezłą ściema:

 

Nvidia Geforce 8900 GTX(dual GPU):

- Dual GPU at 1.2GHz(800-1.6GHz)

- 1024 DDR4 2.4GHz RAM

- DX10 Full, incl. Shader Model 4.0

- Cine FX 5.0

- SLI Ready

- Win Vista Ready

- Ultra Shadow v.4.0 tecnology

- (:.)

- Others models: Geforce 8200, 8500, 8600, 8800.

 

Real Information, by NVIDIA Secret corporation @2006 Rui Copyright

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

wsumie nie musiała by to byc sciema ale dlamni by to było bardziej 8850 x2 czy jakos tak

a te 1.2ghz dla pgu, to jest pewnie po 600 mhz na jedno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam niezłe info ;). Ciekaw jestem cen tylko. Bo ostatnio nie jest aż tak zle (np 1 tani nowy proc od intela jakim jest c2d). Może z gpu też tak bedzie.

 

Co do czekania. Ja nie czekam tylko biore teraz 7900gto. Dlaczego ? I tak musiałbym miec c2d + 2GB ram ddr2 + nowe mobo + nowa zasilka (ta pewnie przy 7900gto też bedzie potrzebna). Za duzo bym musiał kupić aby g80/r600 nie dusiło sie na moim kompie i działało optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niezłą ściema:

 

Nvidia Geforce 8900 GTX(dual GPU):

- Dual GPU at 1.2GHz(800-1.6GHz)

- 1024 DDR4 2.4GHz RAM

- DX10 Full, incl. Shader Model 4.0

- Cine FX 5.0

- SLI Ready

- Win Vista Ready

- Ultra Shadow v.4.0 tecnology

- (:.)

- Others models: Geforce 8200, 8500, 8600, 8800.

 

Real Information, by NVIDIA Secret corporation @2006 Rui Copyright

 

Jakiś link??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R600 will be known as Redeon U!

A new generation of ATI's flagship R600 will release in January-February next year, according to Taiwan's Card industry, the GPU new rules will change its name. The new name will be "unified" (Unified), "U" symbol at the demarcation marked with exaggerated the number of modules :

 

Redeon U64 XTX/Redeon U64 XT/Redeon U64 Pro

Redeon U32 XT/Redeon U32 Pro/Redeon U32

Redeon U16 XT/Redeon U16 Pro/Redeon U16

 

The U64 and U64 XTX /XT high-end which will be integrated 512M/512bit the DDR4 Xiancun specifications Pro and the U64 dropping CMOS DDR4 Xiancun "by everywhere future ATI may launch another U48 and U24 to expand product line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam zbyt wiele czsu by śledzić wszystkie nowinki z brażny GPU,bo mnogość pojawiających się karcioszek(przeróżnych odmian,obciętych,przyciętych podkręconych itd.) zresztą to utrudnia...

Z tego -co dość pobierznie odszukałem- to R600 ma mieć 96PS ,całkiem miła gromadka.

Jeżeli jeszcze dodamy szyne 512bit(jestem sceptykiem)i superszybkie GDDR4 ,to widać jasno ,że ATI chce za wszelką cenę stworzyć coś ,co bez problemu prześcignie G80 w każdym benchmarku i każdej grze.ATI potrzebuje i chce stworzyć coś na miarę R300,czyli bezdyskusyjnie naj-pod każdym względem.Bez kompromisów.

 

Cena tego sprzetu moze być calkiem spora,ale widocznie spece od marketingu doszli do wniosku ,że skoro można sprzedawać procesory po 1000$ sztuka ,to czemu za nieco niższą cenę ,nie zaoferować czgoś absolutnie na technologicznym topie ?

Na pewno chętni się znajdą.

 

Oczywiście stworzenie czegoś na miarę R300 w dzisiejszych czasach jest raczej mało prawdopodobne,z uwagi na fakt ,iż NV opanowała znaczna częśc rynku,od low-endu,przez mainstream,po hig-end.

Wpadka NV przy NV30,raczej sie nie powtórzy,choć trzeba zaznaczyć ,że prace nad chipem NV2A(do Xboxa)na pewno się do tego przyczyniły(część inżynierow została oddelegowana do tego projektu).ATI pracowała nad Xenosem i chipem do Wii,więc też nie mogla rzucić wszystkich sił do walki z NV.Teraz, mając już doświadczenia z pracy nad Xenosem,jasno widac ,że idą ścieżka wytyczoną przez ten chip.96 PS -wygląda na "zespawane" 2 Xenosy.Być może będzie to DualGPU,każdy z odzielną szyną,a moze jedem wielki chip-tego na razie nikt nie wie.

Tak czy inaczej ,widać olbrzymią determinację Kanadyjczyków,oby tylko sterowniki i co ważne studia developerskie to doceniły(Crytek juz to zrobił).Bo na papierze X1900 pod każdym względem jest lepsza od swojego Zielonego Konkurenta-ale w grach często tego nie widać.

 

Na pewno pomoże w tym DX10,bo przynajmniej tutaj jest jasność,jeżeli karta ma spełniac wymogi DX10,to MUSI oferować pewne funkcje .Nie będzie sytuacji ,że pojawią sie teksty jak kiedyś typu: "karty NV nie są w rzeczywistości zgodne z DX9c bo to i tamto ".Jesto to spore ułatwienie dla devów,bo nie muszą sie zastanawiać nad tym ,że na karcie NV to będzie działać ok,a na ATI?Hmm,wypuści się patch jakby co...

 

Mnie tylko wciąż nurtuje jedna sprawa,a w zasadzie kilka...

 

Mamy lśniącego ,nowiutkiego kompika,z lśniącą ,miedziano-aluminiowo-heatpipe-owo,wiatrakową kartą graficzną.Właśnie odpaliliśmy świeżutką instalkę Windows Vista,FRAPS pokazuje 100+ FPS na pulpicie(Yeah!!to jest to ),okienka śmigają jednym słowem "jak ta lala" i...

Z szafki na liczniki dochodzi jakiś dziwny swąd,ale co tam,zmieniamy bezpiecznik na mocniejszy i wsio ok.Niestety ,błyszczący Aero Glass wymusza pracę 3D...a więc wiatraczki robią mały przeciąg ,my zakładamy zatyczki do uszu,no i teraz możemy się cieszyć nowym nabytkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plus taki ze chipy 7900gtx - do niedawna flagowy produkt nv poleca na leb na szyje ;] mysle ze w styczniu mozna sie pokusic o wymiane sprzetu na wlasnie cos takiego ;] w grudniu ceny sie utrzymaja zapewne z uwagi na swieta ... poza tym nv zaczyna sprzedawac gf7900GTO [kiedys tylko jako oem] za naprawde dobre pieniadze - wyraznie widac ze pozbywaja sie magazynowych zapasoow !!! ;]

 

odnosnie gf 8 to uwazam ze nie ma sensu - gry pod dx10 pojawia sie za rok pewnie, a wtedy wyjdzie juz gf 9 ktory bedzie sie charakteryzowal zapewne:

- nowym procesem technologicznym

- mniejszym zapotrzebowaniem na energie [patrz wyzej]

- mniejszymi gabarytami

- jeszcze wieksza moca

- zapewne stosunkowo [ w porownaniu do okresu premiery gf8 ] nizsza cena wyjsciowa...

 

to ode mnie ... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony, na razie nie ma gier które by wymagały Dx10

Pierwszą testową bedzie Crisis i wtedy porównamy jaka róznica DX9 do DX10 ale to juz w styczniu więc o lutego wytrzymamy na testy porownanwcze z ATI.

W przyszłym roku będzie wysyp gier na Enginie Unreal 3 więc może to spowoduje przesiadke na "ósemki Nvidi lub ich brata z ATI". I bedzie

Comand & Conquer który ma byc bardzo wymagający co do grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na razie czekam na spadek cen na początku przyszłego roku i kupie jakiegoś wypaśnego radka ;)

IMO nie opłaca się teraz pchać w G80 czy też R600...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na razie czekam na spadek cen na początku przyszłego roku i kupie jakiegoś wypaśnego radka ;)

IMO nie opłaca się teraz pchać w G80 czy tesz R600...

piłeS coś ;-) ??

przecież R600 czyt. "wypasiony radek" wyjdzie na poczatku przyszłego roku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony, na razie nie ma gier które by wymagały Dx10

a jakie to ma znaczenie, jezeli karta byc moze jest prawie 2x szybsza od obecnie najszybszych?

 

Pierwszą testową bedzie Crisis i wtedy porównamy jaka róznica DX9 do DX10 ale to juz w styczniu

crysis nie pojawi sie przed kwietniem '07

 

więc o lutego wytrzymamy na testy porownanwcze z ATI.

osobiscie BARDZO w to watpie. w ogole watpie czy ati cos nowego wyda

 

W przyszłym roku będzie wysyp gier na Enginie Unreal 3 więc może to spowoduje przesiadke na "ósemki Nvidi lub ich brata z ATI".

wydajnosc nowych GPU w dx9 to spowoduje.

 

I bedzie Comand & Conquer który ma byc bardzo wymagający co do grafiki.

jezeli jest na tym samy silniku co BFMEII (a zdaje sie, ze jest) to bardziej potrzebny bedzie mocny procek, niz karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tak sie zastanawiam - skoro te nowe karty maja byc tak bardzo szybkie w DX9.0c to co dopiero bedzie w DX10 ktorego zaloezniem ma byc wieksza wydajnosc niz 9.0c + shadery i inne duperele. A moze Te nowe karty az tak szybkie w 9.0 nie beda a pokaza swoja moc dopiero w 10 ? hmmm :huh:

Ja uwazam ze na poczatku 2007 roku warto bedzie inwestowac....w karty 79xx i 19xx ;) Podobnie bylo z radkiem 9700 - super wydajnosc , nowa technologia...ale co z tego skoro wtedy nie bylo gier ktore potrafily to wykorzystac :)

 

ot takie moje przemyslenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie BARDZO w to watpie. w ogole watpie czy ati cos nowego wyda

Pachnie mi to fanboy'em Nv :ploom:. Ati coś nowego napewno wyda. Oby tylko to było przed marcem 2007 i nie potrzebowało w singlu ponad 500W zasilki a ktoś właśnie pisał (chyba nawet w tym temacie) ze ATi bedzie ciągneło wiecej niż g80 :|. Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pachnie mi to fanboy'em Nv :ploom:.

nie no jasne. mam nadzieje, ze tym razem sie myle...ponad rok temu jak pisalem, ze z takim podejsciem rynkowym ati pojdzie pod noz, tez mialem cicha nadzieje, ze sie myle...dla mnie ati sie wypalilo finansowo i rozwojowo. EOT Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jasne. mam nadzieje, ze tym razem sie myle...ponad rok temu jak pisalem, ze z takim podejsciem rynkowym ati pojdzie pod noz, tez mialem cicha nadzieje, ze sie myle...dla mnie ati sie wypalilo finansowo i rozwojowo. EOT

Według mnie ATI dopiero pokaze co potrafi, myślę ze r600 napewno bedzie wydajniejszy niz g80, ale czas pokaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie ma wiekszego info o kartach ale ważne ze chociaż znamy orietacyjna date wydania 8600 i 8300 ;). Mnie najbardziej interesuje o co te karte beda obcięte, jaka bedzie ich wydajność, pobor mocy i oczywiscie cena ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...