Skocz do zawartości
DrKleiner

Nvidia G80 I Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

Sulaco jest "zielony", wiec musi byc troszke przeciwko ATI.

Ja tez tak moge, ale gdzie mam sie zglosic?? :lol:

 

 

Co do finansow Ati to coz mieli problemy, ale w koncu wypuscili swego czasy godna karte.

Stracili na tym duzo, ale sam fakt wykupienia ich przez AMD wyraznie powinnien dac do zrouzmienia, ze raczej z kasa problemow miec nie beda, wiec skad te brednie??

 

 

A ogolnie co do rynku do czym wiecej firm tym lepiej, a przeciez nikt nie zmusza nas to kupowania danej karty.

 

R600>G80 wybor pada na ATi

R600<G80 wybor pada na NV

Proste i logiczne.

 

 

A odnosnie 8800gtx/gts to nie zdziwie sie jak niedlugo NV wypusci ot tak po porstu lekko poprawiona karte(proces tech, itp.)

Wiadomo przeciez, ze gdyby G80 mialo byc w tech np. 65nm to premiery jeszcze dlugo bysmy nie ujrzeli.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco jest "zielony", wiec musi byc troszke przeciwko ATI.

jezeli sie nie myle to juz tylko zieloni sie ostali ;)

 

Stracili na tym duzo, ale sam fakt wykupienia ich przez AMD wyraznie powinnien dac do zrouzmienia, ze raczej z kasa problemow miec nie beda, wiec skad te brednie??

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2380943

cos jescze chciales dodac odnosnie "bredni" i "kolorow" ? otworz oczy - nie ma juz firmy ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli sie nie myle to juz tylko zieloni sie ostali ;)

A czy to sie nie zamieni w niebieskich to juz przyszlosc pokaze.

Laczenie firm jest ostanio bardzo popularne i daje znacznie wieksze szanse na zdobycie rynku.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2380943

cos jescze chciales dodac odnosnie "bredni" i "kolorow" ? otworz oczy - nie ma juz firmy ATI

Cztales w ogole to co napisalem wczesniej??

Ati zostalo wykupione, ale to nie znaczy, ze AMD nie bedzie kontynuowac produkcji ich kart.

Swoja droga(jesli AMD nie pomiesza) moga wydac cos konkretnego, bo kasa jest, wiec teraz wystarcza tylko checi.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem ati, a mam geforca, bo w sowojej klasie cenowej nie ma konkurenta od ati. Kieruję sie zawsze wydajnością, ale jak mam do wyboru za podobną cene i z podobną wydajności albo ati albo nv to biore ati. Dlaczego? Bo nvidia mnie nudzi, niczego ciekawego nie mają, nawet nazwy modeli są nudne 6xxx, 7xxx, teraz 8xxx. Odchyłem jakims były fx`y. Ati prawie zawsze nowe nazwy daje i to mi sie podoba. Wiem ze ten post nic nie wnosi i pewnie to było juz nawet poruszane, ale jakos tak miałem natchnienie i musiałem to napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wiadomości dla fanów ATI:

From benchmark.pl:

ATI R600 już jest!

No może nie do końca w pełnej wersji, ale ATI poinformowało, że udało się jej wreszcie wyprodukować kilka sztuk nadchodzącej karty graficznej R600, która oficjalnie pojawi się dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. W porównaniu do początkowych planów producenta jest to już prawie pięć miesięcy spóźnienia, jednak jak mawiają - lepiej późno niż wcale.

 

Pierwsze egzemplarze R600 mają nieco wolniejsze taktowanie od docelowego i będą przesłane do producentów gier, aby mogli się zapoznać z nowym układem. Dzięki temu ATI ma nadzieję, że w chwili premiery finalnej wersji karty, na rynku pojawią się również nowe lub odpowiednio zmodyfikowane gry, wykorzystujące możliwości jakie zaoferuje R600.

 

Podobna sytuacja wystąpiła w przypadku kart z układem NVIDIA G80, które były rozsyłane do wybranych producentów już we wrześniu. Wypuszczenie testowych modeli ATI R600 jest niewątpliwie próbą przypomnienia o swojej pozycji na rynku, na którym swoje panowanie rozpoczęły właśnie produkty z układem GeForce 8800 GTX i GTS.

Mozemy wiec czekac na dalsze informacje :D.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wiadomości dla fanów ATI:

 

Mozemy wiec czekac na dalsze informacje :D.Pozdrawiam.

Sadze, ze karta moze byc lepsza od G80, raczej napewno technologicznie nowoczesniejsza(bo chyba nie wypuszcza slabszej, przez co przeciez pogrzebaliby sie), ale NV wypusci w obronie 8850gx2 i znowu bedzie klotnia, kto jest w koncu lepszy.

Moze tez byc tak, ze dadza G80 w normalniejszym procesie technologicznym czyli 80nm i podwyzsza zegary.

 

 

Pozostaje czekac, bo wszystko jest mozliwe.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem ati, a mam geforca, bo w sowojej klasie cenowej nie ma konkurenta od ati. Kieruję sie zawsze wydajnością, ale jak mam do wyboru za podobną cene i z podobną wydajności albo ati albo nv to biore ati. Dlaczego? Bo nvidia mnie nudzi, niczego ciekawego nie mają, nawet nazwy modeli są nudne 6xxx, 7xxx, teraz 8xxx. Odchyłem jakims były fx`y. Ati prawie zawsze nowe nazwy daje i to mi sie podoba. Wiem ze ten post nic nie wnosi i pewnie to było juz nawet poruszane, ale jakos tak miałem natchnienie i musiałem to napisac.

He, rzeczywiście musiałeś sie bardzo nudzić :wink:

Co do nazw mieliśmy X8xx, X1xxx no to teraz pewnie doczekamy sie X2xxx chyba, że ATi(AMD) znowu jakiejś orginalnej nazwy nie wymyśli (przynajmniej będzie ciekawie :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem ati, a mam geforca, bo w sowojej klasie cenowej nie ma konkurenta od ati. Kieruję sie zawsze wydajnością, ale jak mam do wyboru za podobną cene i z podobną wydajności albo ati albo nv to biore ati. Dlaczego? Bo nvidia mnie nudzi, niczego ciekawego nie mają, nawet nazwy modeli są nudne 6xxx, 7xxx, teraz 8xxx. Odchyłem jakims były fx`y. Ati prawie zawsze nowe nazwy daje i to mi sie podoba. Wiem ze ten post nic nie wnosi i pewnie to było juz nawet poruszane, ale jakos tak miałem natchnienie i musiałem to napisac.

 

Rozbroiłes mnie ;) . Od dzis nie kupuje AMD tylko intela, bo maja nudne nazwy. Ile mieli tych procesorow tak samo nazwanych od 1500+ do 5000+ :D

 

Chociaz intel tez jest nudny - 3xx, 4xx, 5xx, 6xx, 7xx, 8xx, 9xx , teraz E 6xxx :D

 

Kupuje VIA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoMagNeT - ten post byl naprawde dobry ;] - malo tego - dodam cos od siebie - na przyklad nie kupuje produktow firmy samsung - dlaczego ? - zwroccie uwage na litere A w nazwie - irytuje brak poprzecznej kreski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze karta moze byc lepsza od G80, raczej napewno technologicznie nowoczesniejsza(bo chyba nie wypuszcza slabszej, przez co przeciez pogrzebaliby sie), ale NV wypusci w obronie 8850gx2 i znowu bedzie klotnia, kto jest w koncu lepszy.

Moze tez byc tak, ze dadza G80 w normalniejszym procesie technologicznym czyli 80nm i podwyzsza zegary.

Pozostaje czekac, bo wszystko jest mozliwe.

tak tylko czym oni to schlodza chyba suchym lodem albo wc na standardzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Widzieliście TEN art? Ciekawe, czy to podpucha.

Totalny fake. Level505 popatrzcie jak "dużo" się tam znajduje :wink: Strona robiona na odwal chyba przez jakichś ludzi chcących sobie humor poprawić. Wyniki wyssane z palca a tekst pisany byle jak. Gdyby ATI dawało swoje karty teraz to raczej trafiły by w inne ręce niż nieistniejącego levelu505 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...