Skocz do zawartości
golly

Ile Wentylatorow Do Chieftec Bh-01bbb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obudowe Chieftec BH-01BBB. zastanwiam sie czy powinienem zamontowac wszystkie 5 wentylatorow czy moze nie ma potrzeby az tylu. Czy 4xARCTIC FAN PRO TC! oraz np ARCTIC COOLING ARCTIC FAN 12 to dobre rozwiazanie ? Mam A8N-SLI Delux, Athlon 64 3200 + grafy jeszcze nie mam ale pewnie 6600GT lub Radeon bedzie. Moze troche bede sie bawil w podkrecanie ale nie ekstremalnie. Prosze o rady i sugestie.

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna 120 (glacialtech) z tyłu w zupełnosci wystarczy przynajmniej ja mam tak.

gdy zamontowałem dodatkowo 2 wentyle to temperatura spadła 1 czy 2 stopnie wiec szkoda kasy i zachodu.

Edytowane przez Witaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obudowę jak w podpisie (od Twojej różni się chyba tylko frontem). W tej chwili mam dwa wentyle - tył Fander 120@900rpm i bok na kartę graficzną (bo chłodzenie na grafice wentyla nie ma) - Fander 92@900rpm. Dodatkowo w budzie na Ninja też Fander 120@900rpm. Wystarcza do tego, żeby temperatura w stresie na procu nie przekraczała 38 stopni, a grafiki 50 stopni. I jest cisza - najgłośniejszy z całego zestawu jest teraz HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obudowę jak w podpisie (od Twojej różni się chyba tylko frontem). W tej chwili mam dwa wentyle - tył Fander 120@900rpm i bok na kartę graficzną (bo chłodzenie na grafice wentyla nie ma) - Fander 92@900rpm. Dodatkowo w budzie na Ninja też Fander 120@900rpm. Wystarcza do tego, żeby temperatura w stresie na procu nie przekraczała 38 stopni, a grafiki 50 stopni. I jest cisza - najgłośniejszy z całego zestawu jest teraz HDD.

sam chyba nie wiesz jaka masz obudowe bo lbx sie sporo rozni od bh (lbx jest wyzszy , z boku 3 wentyle mozna zamontowac , usb schowane i klapka otwieraja do polowy budy.) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam chyba nie wiesz jaka masz obudowe bo lbx sie sporo rozni od bh (lbx jest wyzszy , z boku 3 wentyle mozna zamontowac , usb schowane i klapka otwieraja do polowy budy.) :lol2:

Fakt, BH ma z prawej dwa wentyle, u mnie jest trzy. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że różni się tylko tym, że ma otwierany cały przód, a w lbx tylko góra. Ale faktycznie, BH jest niższa, zwracam honor. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie założyć wentylator nadmuchowy w mojej obudowie ? Ja obstawiam ze na bocznej sciance (tej zdejmowalnej) w dolnym polozeniu. Ale zastanawiam sie czy nie lepiej na tylnej sciance nad dyskiem twardym ? Troche mnie wqrza ze nie moge swobodnie sciagac tego boku. Kabelek od wentylka dosc krótki, a odpinanie i przypinanie na pl.gł. jest uciażliwe na pojej płycie. Saly dostep do zasilania wentylkow. Może macie jakies rady dla mnie w tym temacie ?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w obudowie BH-....

1. koniecznie wentyl 120mm wypychajacy z tylu

2. jesli to konieczne to wentyl 92mm z prawej przy hdd (jesli wiecej hdd to dwa, zalezy czy sie grzeja czy nie), generalnie ten wentyl nie obnizy temperatury w srodku, on chlodzi tylko hdd

3. z lewej, u dolu wpychajacy u gory wypychajacy, musisz zobaczyc czy ci cos daje, jesli masz chlodno w srodku to nie ma sensu, a moze masz pasywnie chlodzona grafike? a moze i chipset na plycie glownej? wtedy warto, ja tak mam i pomaga

 

@Jenot

prog nieslyszalnosci szumu powietrza dla 120mm dla mnie wynosi ok 800rpm, mam glaciala i na 900rpm slysze przeplyw powietrza, dopiero na 800rpm hdd go zaglusza, ja mam barracude 7, moze masz glosniejszy dysk? i mowie o szumie powietrza, lozyska nie slychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jesli temperatura dysku wynosi tyle co temperatura powietrza w budzie (+ max 3C) tzn ze sie nie grzeje, jednak jesli masz cieplo w budzie i dysk ma temperature 40C lub wiecej to ja bym juz sie zastanowil nad chlodzeniem, dane jednak sa najcenniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...