Skocz do zawartości
exe1987

Nieszczelny Zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

@exe1987 nie masz przypadkiem podlaczonego mikrofonu? :)

 

Z tym uzyciem procesora hmmm...

 

Jaka masz plyte i czy nie masz przypadkiem wlaczonej funkcji halt procesora?

Edytowane przez Manial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mgr. i opowiada sie za uziomem poprzez kaloryfer buhaahahhah smiech na sali skoro buczy prawdopodbnie musi wystepowac roznica potencjalow takie problemy zglos do adminstracji nie sugeruj sie forum bez pozwolenia administracji nie wolno ingerowac w instalacje mostkowanie z zerem bolca moze zaszkodzic a nie pomoc spowodowane moze byc przerwa na lini rozdzielaczu itd i moze tam polpynoc fazowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje zdrapać farbę, choć czuję, że to może być raczej wina płyty/windowsa (choć pod linuxem mialem to samo), płyta to MSI 8465 Neo-S ,i w biosie nie ma takiej opcji. Mimo wszystko dzięki wielkie każdemu kto przynajmniej przeczytał ten temat :)

 

No więc gdy obudowe podłączę do kaloryfera to wtedy z suba dochodzi mnie piękne soczyste BUUUUUUUUUUUUU nawet jak jest maxymalnie przyciszony. Nie slychać popierdywania, niczego nie słychać poza BUUU. To chyba raczej nie pomoże :D

Edytowane przez exe1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mgr. i opowiada sie za uziomem poprzez kaloryfer buhaahahhah smiech na sali skoro buczy prawdopodbnie musi wystepowac roznica potencjalow takie problemy zglos do adminstracji nie sugeruj sie forum bez pozwolenia administracji nie wolno ingerowac w instalacje mostkowanie z zerem bolca moze zaszkodzic a nie pomoc spowodowane moze byc przerwa na lini rozdzielaczu itd i moze tam polpynoc fazowe...

po pierwsze mgr sie pisze bez kropki :lol2:

jesli jestes taki madry to dlaczego u mnie mostkowanie nie pomoglo a kaloryfer pomogl? (wskazowka: odpowiedz juz dalem wczesniej), i to rowniez moze powodowac roznice potencjalow, administracja nic na to nie poradzi w takim przypadku, to sa wady instalacji dwuzylowej

@exe1987

na pewno dobrze zdrapales farbe? ja mialem dokladnie te same objawy... buczenie o jednakowej glosnosci

a moze masz jakies dziwne urzadzenie podlaczone do sieci ktore wprowadza zaklocenia? ja np mialem tak ze starter od jarzeniowki wprowadzal zaklocenia do sieci i wszystko slyszalem w glosnikach

moze to bedzie glupie pytanie.... czy jestes pewien ze rura kaloryfera idzie do ziemi? (czy masz centralne ogrzewanie?) :wink:

ja bym rozniez sprawdzil same glosniki u innej osoby (w innym budynku), moze masz walniety wzmacniacz?

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na słuchawkach to nie występuje, tak samo jak na wzmacniaczu i pod niego podpiętych głośnikach. Jednak nie jest to wina suba gdyż np. Gdy mam odpalony tylko BIOS siedzi on cicho, tak samo jest pod MP3 playerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczyna buczec w momencie kiedy windows zaladuje sterownik czyli kiedy karta jest w stanie cos podawac na wyjscie

masz moze jeszcze jakies inne glosniki ze wzmacniaczem? np wieze? ja mialem buczenie tylko na wiezy, na glosnikach nie wystepowalo - jesli buczenie wystepuje tylko na niektorych glosnikach to jest to wina uziemienia

masz wyjscie sluchawkowe w glosnikach? podepnij i sprawdz

napisz rowniez jakie masz glosniki (jaki sposob podpiecia do karty: optyczne, 1xjack, 2xjack, 3xjack?)

a probowales innej zasilki? moze faktycznie ten codegen ci nawala

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie że zaczyna pierdzieć(to nie jest buczenie tylko pierdzenie takie pry pry pry pry:D) gdy windows pewno zaczyna inicjalizować urządzania i w tym pewno karte. Sterów mialem i orygnalne i z windowsa i kx'y i na każdych było to samo. Jak juz pisałem na wzmacniaczu nie ma takich popierdywań. Innej zasiłki nie próbowałem, nie mam bardzo jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy ze na wzmacniaczu nie ma popierdywan? jak to sprawdzasz bo nie kumam

jak masz polaczone glosniki z karta (ile kabli)? buczy ci tylko subwoofer? w satelitach cisza?

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiednie pozwolenie otrzymuje się po zdaniu egzaminów SEP. Wtedy otrzymujesz odpowiednie świadectwo kwalifikacyjne w zależności na jakie napięcia zdajesz .Taki egzamin jest ważny 5 lat ,po tym okresie trzeba zdawać ponownie ponieważ zmieniają się przepisy itp.

Teraz już uprawnienia są bezterminowe.

Reszta cała prawda. Mostkujemy łącząc przewód zerowy z bolcem. I jest to jedyna metoda. Nie podłącza się żadnych kabli do grzejników czy futryn lub innych instalacji wodociągowych. Nie podlączamy również do instalacji gazowej która obowiązkowo musi być uziemiona, bo później przychodzi sąsiad do administracji i zawraca du... , że go "prond" kopie jak dotyka grzejnika i mam problem bo muszę wysyłać ludzi żeby szukali takiego instalatora.

Jeżeli mostkowanie nie pomoże przyczyny należy szukać w sprzęcie.

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj ty mgr za dyszkenieradzmu pod kaloryfer podpinac... instalacja co nie jest uziomem moze byc wykona a raczej napewno z pcv nizej do centrali...

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mostkowanie nie pomoże przyczyny należy szukać w sprzęcie.

hm.... tzn ze u mnie nie da sie tego logicznie wyjasnic? mostkowanie nie pomoglo a kaloryfer tak......

Mam do przedniego kanłu podłączny wzmacniacz z dwoma monitorkami. Do kanału sub/center aktwyny subwoofer który popierduje :) w monitorkach cisza :)

mam rozumiec ze podlaczasz tak:

Front Out ----> Wzmacniacz + satelity

Sub/Center Out ----> Subwoofer z wbudowanym wzmacniaczem

??

jesli tak to do wyjscia Sub/Center podlacz cos innego - moze masz to wyjscie uwalone

sluchaj ty mgr za dyszkenieradzmu pod kaloryfer podpinac... instalacja co nie jest uziomem moze byc wykona a raczej napewno z pcv nizej do centrali...

przetlumacz na polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego wyjścia uwalonego gdyż sprawdzalem na wszystkich wyjściach. Uwierz mi, że walczę z tym juz ze 3 miesiące i na podstawowe rzeczy takie jak przełożenie karty, sprawdzanie na czymś innym czy sprawdzanie kabli mam juz za sobą. A jeśli chodzi o ten kaloryfer to, źle mnie zrozumiałes. to nie pomoglo. Poprotu to BUUU, które wydobywa się z suba po podłączeniu obudowy do kaloryfera zaglusza to pierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumiec ze:

subwoofer buczal natomiast glosniki pierdzialy, po podlaczeniu do kaloryfera glosniki sie uciszyly ale subwoofer nadal swoje (mostkowanie w tym przypadku nie pomoglo? dopiero kaloryfer uciszyl glosniki?)

jesli tak to oznaka ze jest cos nie tak ze wzmacniaczem subwoofera, nic innego do glowy mi nie przychodzi, podlacz ten subwoofer do innego zrodla dzwieku jak i rowniez do innego wyjscia na karcie muzycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja nie wyraźnie pisze albo ty niewyraźnie czytasz :) Głośniki i wzmacniacz nigdy nie pierdziały ani nie buczały, one grają dobrze i do nich nie wracają. Sub pierdzi a podłączenie obudowy od kompa do kaloryfera spowodowało u niego wielkie BUUUU, co jest dużo gorsze niż pierdzenie. Był podłanczany i do laptopa jak i do mp3 playera i także do innych wejść na karcie muzycznej i dalej jest to samo. Pierdzenie zaczyna się wraz z wgrywaniem windowsa Xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro podlaczyles do mp3 playera, laptopa (urzadzen ktore nie maja uziemienia) a pierdzenie w subie nadal wystepuje to na bank jest walniety wzmacniacz

jedyne wyjscie: oscyloskop w raczki i sprawdzamy od wejscia wzmacniacza do wyjscia gdzie pojawia sie pierdzenie

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku nie wiem, jak sie tego nie zobaczy to ciezko jest cos powiedziec

sprawdz na innej zasilce, na innej karcie muzycznej (korzystasz z tej na plycie? jak nie to podepnij pod plyte)

czy wzmacniacz od subwoofera jest wlasnej roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie obudowa nie kopie, dopiero jak przystawi się policzek ewentualnie język to czuć :P

 

Po dotknięciu kablem podpiętym do budy na rurke od kaloryfera przeskakuje iskra i buda już nie kopie :)

 

Chyba tak zostawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie obudowa nie kopie, dopiero jak przystawi się policzek ewentualnie język to czuć :P

Po dotknięciu kablem podpiętym do budy na rurke od kaloryfera przeskakuje iskra i buda już nie kopie :)

Chyba tak zostawie.

iskra to normalne.... obudowa ma jakis potencjal a jak podlaczysz do masy to musi on splynac, objawia sie to przeskokiem iskry przy zwarciu, mozesz tak zostawic, nie ma zadnego niebezpieczenstwa,

Próbowałem też na karcie zintegrowanej jest to samo. Jeśli chodzi o wzmacniacz w subie to jest to gotowy panel po paru przeróbkach :)

i byc moze te przerobi sa kluczowe, przez forum ciezko jest cos poradzic, poszukaj elektronika co zna sie na tym i niech zerknie na ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapiąłem ten kabelek na stałe i mineło mi buczenie wieży. :blink:

A przedtem całkowićie wykluczyłem że może buczeć przez prąd na budzie...

W każdym razie juz jest wszystko w porządku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...