Skocz do zawartości
narcyz

Konfiguracja Małej Sieci Lan.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem- nie działa mi internet na drugim komputerze. W swoim kompie mam 2 sieciówki, ponieważ sam mam net z sieci lokalnej opartej na routerze. W tej sieci mój komp ma ip 192.168.1.5, a na drugiej karcie ip ustawione jest na 192.168.0.1 po to żeby drugi komputer mógł się łączyć z internetem poprzez udostępnione połączenie z głównej sieci. Zawsze wystarczyło, żebym ustrawił na tym drugim kompie ip i brame (192.168.0.1) i net działał- niestety po zmianie płyty głównej nie działa; niewiem czy to ma jakikolwiek związek z tym.

Dodam, że na tym drugim komputerze jest win98 i to raczej utrudnia całą tą sytuację.

Macie jakieś propozycje jak powinienm to skonfigurować aby i na drugim kompie był net?

Jeśli napisałem coś mało precyzyjnie, lub wogóle niezrozumiale, to prosze pytać, bo zależy mi na tym żeby uruchomić tam net jak najszybciej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że było ale z tamtych tematów i porad nic nie wynika względem mojego problemu. Bramy, adresy, itd próbowałem ustawiać na różne sposoby, a sterowniki są dobre. Wygląda na to jakby wogóle drugi komp. nie wysyłał sygnału żadnego przy pingu, bo w drugą stronę jakoś może iść skoro mi się pokazuje, że ping poniżej 1ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że było ale z tamtych tematów i porad nic nie wynika względem mojego problemu. Bramy, adresy, itd próbowałem ustawiać na różne sposoby, a sterowniki są dobre. Wygląda na to jakby wogóle drugi komp. nie wysyłał sygnału żadnego przy pingu, bo w drugą stronę jakoś może iść skoro mi się pokazuje, że ping poniżej 1ms.

a jakis zabezpieczen po adresach mac nie macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakis zabezpieczen po adresach mac nie macie ?

Sądze, że nie skoro jeszcze 3 tyg. temu działało bez problemu, a teraz nie działa jak zmieniłem mobo na nf7.

 

miałem to samo, okazało się że sieciówka padła :D sprawdź u siebie wszystkie sieciówki.

No ale skoro pakiety są wysyłane chociaż w jedną stronę, to mogłoby się to objawiać w ten sposób? Mi się wydaje, że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to płyta? Pytam, bo pare miechów temu czytałem coś tutaj na forum o problemach z Nvidia Firewall czy jakoś tak. Ogólnie chodzi o jakiś wbudowany firewall na nowych nForcach (sprzętowy lub sprzętowy-programowy).

Ewentualnie jakiś inny program typu: antywirus/firewall może blokować sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim komputerze jest Abit NF7, a w tamtym to niewiem bo to jakiś stary grat z prockeim 300MHz 64MB ramu ;] Program antywirusowy ani żaden firewall raczej nic nie blokuje, skoro przy pingowaniu dostaje za każdym razem czasy <1ms, tylko z drugiego komp. przy pingowaniu za każdym razem jesta "upłynał limit czasu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...