Skocz do zawartości
e!Gr00bY

Płyta pod Dual Athlon 1700+

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze byłoby gdyby na niej chodziły T-Bred'y. Niestety nie trafiłem na jakiegolwiek porównanie płyt pod dwa Athlony. Chyba najczęściej spotykane modele to:

- Epox M762U/M762A (AMD 760MPX)

- Tyan S2466N (AMD 760MPX)

- Gigabyte GA-7DPXDW (AMD 760MPX)

 

 

A to chyba wszystkie dostępne płyty pod dwa Athlony.

 

http://www.partspc.com/store/MBAMDMultiPro...ssorSocketA.htm

 

I na koniec pytanie - czy istnieje inny chipset pod dwa Athlony niż AMD 760MPX (wiem, że to dobry chipset, ale... już trochę "przeterminowany")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sama koncówka linka optymistycznie nastraja. Biorę sie za lekture. Thx :)

 

Update:

 

Więc mamy następujących zawodników (wszyscy na AMD760MPX).

- Epox M762U/M762A

- Tyan S2466N/Tyan Tiger MPX (to chyba to samo :? )

- Gigabyte GA-7DPXDW

- Asus A7M266-D

- MSI K7D Master

 

Jest za MSI bo jak zauważyłem na zdjęciach jest w BIOSie od razu zmiana mnożnika i FSB. Niestety max. FSB dla tego chipsetu to 150MHz. Trzeba będzie jechać z mnożnikiem w górę. Wydaje mi się, że dostępność tej płyty powinna być największa ze względu na popularność MSI w Polsce. Tyan tez ma wszystko co potrzeba, ale dostępność tej płyty u nas w kraju jest bardzo wątpliwa :? Pozostają jeszcze "tylko" trzy kwestie.

- gdzie ja taki "wynalazek" kupie?

- czy istnieje jakiekolwiek pradopodobieństwo, że pójdzie na tym T-Bred

- i ostatnio (chyba najbardziej mnie nurtuje). Jak dobrze wyczytałem, to do tych płyt głównych nie wkłada się zwykłych pamięci? Muszą być bufforowane? Dokładnie nazywają się "Registered" :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie już sobie sam odpowiedziałem :)

 

- MSI K7D Master (1145zł @ komputronik.pl) (towar tylko na zamowienie) :? :roll:

 

- Gigabyte GA-7DPXDW-C (945zł @ komputronik.pl) (towar na wyczerpaniu)

 

No i częściowo na trzecie znam odpowiedź. Do MSI trzeba włożyc pamięci Registered, a z opisu Gigabyte'a wynika, że można jedne i drugie.

 

Kurde. Już zaczęłem się przekonywać do konfiga na AMD, a tu okazuje się wcale to tak fajnie do końca nie jest. Nie dość, że dostępnych tych płyt jest znikoma, ich możliwości podkręcania bardzo ograniczone, to jest cena bardzo wysoka (na poziomie GraniteBay :!: ). Do tego jeszcze dochodzi najprawdopodobniej konieczność zakupu prawie dwukrotnie droższych (512MB DDR266 ~945zł 8O ) pamięci ECC-Registered (na dodatek kiepsko dostępnych) :roll: Jak nie urok to sraczka :lol: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm czemu sie nie zapytać jakiegoś urzytkownika :-) czyli mnie ... he he he :-)

 

podkręcanie magistralą sobie odpuść 150 ... to max a 166 wątpie czy wycisniesz bo brak dzielnika i pamięci 266 bo takie tylko są ECC-Registered

 

najlepiej mnożnikiem ... :-)

co do procków palmino XP napewno pujdzie po zamalowaniu mostka jednego mostka

 

co do wydajnośći .. radze sie zastanowić bo dwa procki do ograniczenie ....

winda 2000 i programy które kożystają z duala ( Dvix mp3 zip spoko) ale gry nie wszystkie :-(

 

jeszcze jedno pożądny zasilacz ... nawet badziewny 400W tego nie pociagnie bez ryzyka

i chłodzenie ...... ja cie przesiadłem na wode ....

 

eeeeech narazie leży wszystko w czesciach .:-( moze zloze to po wyplacie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio widziałem na Krakowskiej gieldzie ASUSa DualCPU za 500zł w komisie z gwarancją!!!. PS. DO MSI WŁOŻYSZ BEZ PROBLEMU ZWYKŁE DDR NONECC POPATRZ NA TEST MSI NA IN4.PL PAMIECI UZYWANE TO OCZ 3000!!! Btw. Też sie zastanawiam na DualAthlon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pamięci można władować zwykłe ddr ... ale podobno wydajność znacznie spada w porównaniu z ECC-Registered

( niektóre płyty to akceptują np. Asus )

 

 

( ja wolałem dołożyć kilka zł ...i mieć ECC-Registered )

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vegan - o wszystkich wadach, które wymieniłeś wiem :) Co do wykorzystania dwóch procków to do wszyskiego innego starczy jeden 1700+@~13x133 :) Zasilacz - myślałem o jakiejś porządnej 400W. Ale czy starczy? A jak z przekręcaniem na Twoim mobo? Czym kręcisz? Mnożnikiem/FSB (bo w BIOSie nie widzę wyboru mnożnika) Z tego co wyczytałem max. co można osiągnąć na tym chipsecie to 12.5x150=1875 czyli w pełni wystarczająco jak na Athlona 1700+. I wreszcie który mostek połączyłeś aby umożliwić pracę dwuprocesorową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostek L5 ( ostatnia para) ..... czym kręce ..... wiesz myślałem o odblokowaniu mnożnika ... ( ale ani razu nie udało mi sie odblokować ) a FSB to delkatnie za duzo razy twardziel mi padl i dane stracilem rekord to 150 ... ale już pamięci nie wyrobiły ... mogłem zwiękrzyć napięcie .... ale darwoałem sobie

 

zasilacz ... wszstko zależy jak chcesz ryzykować ;-) miałem codegena 400w odrazu mówie nie kupuj :-) strasznie sie grzeje ( nie było mowy o zwolnieniu obrotów )choć napięcia trzymał ... mój 550w ( jakić vip) już sie nie grzeje ale napięcia potrafią poskakać :-( myśle że coś z 400w markowego pociągnie

 

a czym chcesz to chłodzić ( jak wiatraki to kup dobrą obudowe ... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno Vegan - gdzie kupiłeś swoje mobo? Jako iż jesteś z W-wy bardzo mnie to interesuje.

na allegro .... nową ale bez gw. ( ale gość juz ich niema było to 0,5 roku temu )

 

 

 

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście powietrzem. Cyrkulacja powietrza będzie wymuszona. Rzeczy do zaczynają się na Code... nie dotykam z zasady :D Ponawiam pytanie. Skad masz to mobo? Powiec, że nie z allegro tylko z jakiegoś fizycznie istniejącego puntku w W-wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pozno sie wtracam ale...

 

1. Do kiedy sie interesowalem (bo potem kupilem i zapomnialem o sprawie) Quadro4 bylo najszybszym sprzetem pod 3dsmax, nawet Wildcata przeganialo nie mowiac o FireGL.

 

2. Zamiennik Radeona 8500 FGL bodaj 8800 mial dodatkowe uklady na PCB wiec to nie tylko identyfikacja karty.

 

3. Sterowniki od nVidii sa lekko 2x lepsze niz od Ati.

 

4. Jak pobawisz sie lepiej nVidia to zmieniajac id karty na Elsa (teraz moze PNY albo Leadtek bo obie robia Quadro) mozesz zapodac maxtreme, czasem ten sterownik jest 2x szybszy od OGL. Jeszcze jedno maxtreme woli Intela.

 

5. Athlon a PIV. Dual Athlon jest duzo szybszy od PIV ale to juz slepa uliczka, jak trafisz na plyte o wczesnym rev. to zapomnij o upgrade do np. dual 2400+.

 

6. W programach bez obsl. sse2 3ghz PIV = 1.9ghz AXP, natomiast te, ktore obsluguja radza sobie duzo lepiej np. lightwave 7.5 na 3Ghz liczyl wszystkie sceny od 50 do 120% szybciej od 1750Mhz AXP.

 

7. Od roznicy w szybkosci renderingu w granicach 20-30% o wiele wazniejszy jest RAM a w zasadzie jego ilosc. Zabawa zaczyna sie dopiero od 1GB.

 

Moj typ:

 

CPU: Intel PIV 3GHz

RAM: 2x512MB

Plyta: DualDDR

VGA: nVidia GF4. Jakikolwiek model krecacy sie ale na standardowym PCB i sprzetowa przerobka na Quadro ze zmiana id karty (Ray Adams..) na ta ktora da mozliwosc instalacji maxtreme. DualVGA, bo praca na dwoch monitorach znaczaco rozni sie od tej na jednym, no chyba ze ktos ma 21 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie polecam MSI a nie polecam Asusa :D (to po długiej analizie dostępnych mobo na rynku)

 

ale faktycznie mozna trafic asusa na allegro za ok 500pln

w MSI chodzą zwykłe DDRy (i taka kinfiguracja jest nieco szybsza od ECC)

max fsb to 150 a z biosem 1.6 chodza (ponoc) 2400 i 2600

 

mój komp wygląda tak:

http://www.tweak.pl/artykul/mod_fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosher - no ja właśnie jestem rozerwany :mrgreen: I to ze względu na Dual. Albo znajdę płytę z Dual Athlon, albo znajdę płytkę pod Dual DDR za mniej niż 1000zł :) W zalezności od tego co się trafi czuje, że chyba na tym będzie oparty zestaw. Co do przeróbki na Quadro to problem leży właśnie w przeróbce... Komp. nie jest dla mnie, a przyszly właściciel bardzo niechętnie patrzy na lutowanie itp. Ramu oczywiście będzie 1GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już trochę na ten temat powiedziałem :

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=11996&highlight=

 

mam od roku asusa i go b. polecam. inna sprawa - przeczytaj powyższy topik, pare wątpliwości może ci wyjaśnić.

 

aha, oto opis fix'ów do biosu 1007:

 

Support AMD XP2400+ and XP2600+ CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forums.2cpu.com/forumdisplay.php?forumid=28

 

to sobie przeglądnijcie a w szczególności podpisy konfigów kolesi. najbardziej mnie cieszy że chodzą im 2x XP2400+. jeszcze poszukam, może ktoś odpalił t-breda w dualu, chociaż znalazłem posty, że się nie da. ale 2x 2400+ to i tak jest już wypas. takie dwa proce by sprawiły, że przez następny rok żaden komp by w renderze nie podskoczył :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...