Skocz do zawartości
fetorman

AXP 0,13 steping B0 czy juz dostane?

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie czy juz mozna dostac gdzies w naszym pieknym kraju. Na tweaku jest ruska strona po angielsku i tam mozna znalezc info na temat jak rozpoznac stepping B0.poczytajcie

 

P.S temat otwarty do najblizszego zamkniecia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czy juz mozna dostac gdzies w naszym pieknym kraju. Na tweaku jest ruska strona po angielsku i tam mozna znalezc info na temat jak rozpoznac stepping B0.poczytajcie

 

P.S temat otwarty do najblizszego zamkniecia  :wink:

Juz czytalem tylko ze po polsku:)TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Rapra ma juz takiego. Inni tez maja. Podpowiem ze nowe AXP1700+BOX z Action sa na tym jadrze. Wynik podkrecania wersji OEM? Proce z 51tygodnia przy Vcore 1,625~1,65V chodza na 2GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tylko mówiłeś, że z 51 tygodnia, więc pytam czy sprawdzaleś inne, np. z 52 tyg :wink: 8O  Czy, jedyny który miałeś w łapkach to 51 tydzień :?:

Nie poprostu wszystkie APX 1700+ 0,13um B0 w Action (bo stamtad pochodza proce) sa z 51tygodnia. Ale ich krecliwosc jest krancowo rozna. Jedne ladniej kreca sie ladniej od innych-jedne chodza na 2,1GHz inne nawet nie wstaja. Testoewane juz kilkanascie sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Wyslalem majla z zapytanie, do sklepu w krakowie (PCPROJEKT) z dokladna instrukcja jak odroznic, twierdza ze maja 1700+ B0 i 2000+ B0.Moshe dzis jutro sie przejade i sprawdze organoleptycznie.

RaV[666] napisz koniecznie, czy w PCProjekcie mają B0, bo jak tak, to chyba się skuszę(tylko, że za 2 tygodnie).

PS. Ktoś chce qupić Athlona 1700XP+ 0,18?? :P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec napisalem im konkretnie ze interesuja mnie tylko steppingi z "B" na koncu i odpowiedzieli ze maja tylko 1700+ i 2000+ tego typu (a 0.13 maja jeshcze 1800+).Chlopaki tam sa raczej pojetne i sie troche znaja wiec im wierze,a do sklepu sie przejade jutro to dam znac.Ciekawe czy wymieniliby procka nie u nivch kupionego za doplata :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Przykro mi cie zmartwic Piotrux ale masz stepping A0, wynika to z tego ze B0 konczy sie na B ;] ,np JIUC a ty masz RIRG[A]

OK :oops: racja mam A0 :( ale poczekam az sie pojawia B0 i se wymienie :), aha i nie wszystkie ktore koncza sie na ...A sa A0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tylko mówiłeś, że z 51 tygodnia, więc pytam czy sprawdzaleś inne, np. z 52 tyg :wink: 8O  Czy, jedyny który miałeś w łapkach to 51 tydzień :?:

Nie poprostu wszystkie APX 1700+ 0,13um B0 w Action (bo stamtad pochodza proce) sa z 51tygodnia. Ale ich krecliwosc jest krancowo rozna. Jedne ladniej kreca sie ladniej od innych-jedne chodza na 2,1GHz inne nawet nie wstaja. Testoewane juz kilkanascie sztuk.

Rozumiem...

A zauważyłeś może jakąś prawidłowość..? Może wg. numerka tego po JIUCB? Ja tam się na Antkach za bardzo nie znam, pytam bo jak dobrze pójdzie i opchne Asuska P3V4X (kce ktoś qpić :?: :P ) to przechodze na AMD 8) A konkretnie 8RDA+/8RDA2+ (o ile będzie) i oczywiście AXP T-Bred B0 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidlowosci nie ma oczywiscie zadnej. Egzemplarze rozniace sie o jeden numer moga byc calkiem rozne - jeden bedzie chodzil na 2G przy default drugi nawet nie wstanie albo zrobi cmos chcecksum error. Jedyna prawidlowosc jest taka, ze wsrod kilkunastu na pewno znajdziesz jeden, dwa dobre. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]No wiec napisalem im konkretnie ze interesuja mnie tylko steppingi z "B" na koncu i odpowiedzieli ze maja tylko 1700+ i 2000+ tego typu (a 0.13 maja jeshcze 1800+).Chlopaki tam sa raczej pojetne i sie troche znaja wiec im wierze,a do sklepu sie przejade jutro to dam znac.Ciekawe czy wymieniliby procka nie u nivch kupionego za doplata :?

Też masz ten problem?? :) Ja musze się pozbyć tego AXP+, ale wątpie, żeby nam w PCProjekcie zamienili, choć zawsze warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak ,w pcprojekcie ostatecznie niebylem,ale wiem na 99% ze maja 1700+ i 2000+ na rdzeniu B0, bylem w BIT-cie gdzie kupilem mojego procka (0.18u) a ze mialem w sumie dlug wdziecznosci u szefa to mi wymienil na 1700+ B0 bez doplaty ;]]].

Pelny stepping:

AXDA1700DUT3C

JIUGB 0251XPEW

Czyli tydzien 51szy, wiem ze nie jest to najlepszy stepping B0 z zachodnich forow ,ale za zerowa doplate to sie oplaca ;]],mam dzialajaca zmiane mnoznika,Na sklepie mieli 4sztuki B0 i 2 sztuki A0 (AIUGA) wszystkie mialy identyczny stepping i dokladnie nastepujace po sobie numery seryjne czyli jeden wafel.

Dla chcacych kupic mam rade, z zachodnich forow wynika ze poki co 1700 i 1800+ maja steppingi zaczynajce sie na "J" ktore sie kreca owszem ok ale bez rewelacji,natomiast 2100+ maja stepping zaczynajcy sie na "A" i kreca sie swietnie (pod 2300-2400mhz na AC), w PCProjekcie maja 2000+ na B0 i jest spora szansa ze to jest jush stepping "A" i to by byly procki killery ;].Wracam do testowania...

 

update:

Wlasnie dzialam 12.5x133=1666mhz na standard voltarzu 1.6v,mnoznik 13x nie wskoczyl czyli na tym asusie trzeba robic L3 dla wyzszych mnoznikow ale i tak niebeda mi potrzebne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...