Skocz do zawartości
fetorman

AXP 0,13 steping B0 czy juz dostane?

Rekomendowane odpowiedzi

poradzcie mi

moge sprzedac mojego 1.6+ agoia ktory idzie bez problemu na fsb 166 za 200zl i kupic za 260zl 1.7+ 0.13 B0 .........

opolaca sie ta wymiana czy poczekac az 2000+ serie A...B stanieja

(podono super sie to kreci )

 

stary proc chodzi na 1750 mhz bez zmiany napiecia , wycisne na tym 1.7+ 2.2Ghz ?

plyta Ga-7VA wiec zmiana mnoznika tylko w windzie ale to mi racze nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,ostatecznie narazie zostaje przy 12x175=2100mhz 8) 1.85v, Prime95 idzie jush kilkanascie minut i zostawiam do rana.Mysle ze po jakims czasie wygrzewania procka pojdzie wiecej, ale jush nie na tym asusie, bedzie 8RDA+ 8) .

Jest dziwna sprawa wkazdym razie, chyba problem z KT400, asynchronicznie ramy mi chodza na 390mhz 2-2-2-1t cmd, po zalaczeniu synchro jush tylko 370 na niskim mnozniku.A jak proc osiaga wysokie zegary to jest stabilny dopiero jak przelacze Cmd Rate z 1t na 2t.Mozliwe ze chodzi o to ze Kt400 nie lubi miec dwoch kostek na wysokich zegarach.No coz ,ale nadchodzi Nforce ;].

Pozdrowienia dla @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

Jest dziwna sprawa wkazdym razie, chyba problem z KT400, asynchronicznie ramy mi chodza na 390mhz 2-2-2-1t cmd, po zalaczeniu synchro jush tylko 370 na niskim mnozniku.A jak proc osiaga wysokie zegary to jest stabilny dopiero jak przelacze Cmd Rate z 1t na 2t.Mozliwe ze chodzi o to ze Kt400 nie lubi miec dwoch kostek na wysokich zegarach.No coz ,ale nadchodzi Nforce ;].

Pozdrowienia dla @ll

To tak jak u mnie asynchro 422-2-2-6-2-1T, a synchro już 400-2-2-6-2-2T

ale o i tak nieźle jak na DDR333 CL2.5 :)

Mam 1 kostkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ma XP1700+ B0 i na razie biega mi na 1,9GHz na napięciu 1,6v , więcej niemoge bo za chiny ludowe niechce mi chodzić na FSB powyżej 152 niezależnie od mnożnika :( . Niechciało mi sie szukać , wie ktoś może jak odblokować mnożniki powyżej 12,5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ma XP1700+ B0 i na razie biega mi na 1,9GHz na napięciu 1,6v , więcej niemoge bo za chiny ludowe niechce mi chodzić na FSB powyżej 152 niezależnie od mnożnika :( . Niechciało mi sie szukać , wie ktoś może jak odblokować mnożniki powyżej 12,5 ?

 

A mozesz napisac jaki to procek seria (pewnie JIUGB), ktory miech(pewnie 51??) a moze jakies inne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA narazie stanąłem przy swoim na 11,5x175=2012MHz przy napięcu 1,85:lol: Komp normalnie wstaje sobie i jest cacy XP 2400+, ale już przy 2070 mam zwisy, niezależnie od napięcia jakie dam na proca i pamięci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z wawy z dobrym sprzętem tzn. mobo i pamięci i jakimś WC jest w stanie sprawdzić mi proca?

Bo chce sprawdzić na ile max sie kręci a u mnie nie można za bardzo.

Zaznaczam że napięcie myśle max 2V ustawiać no może 2.1V

Mnożnik to mam odblokowany ale max to chyba 12.5 ale moge sie mylic.

Może płytami ogranicza. Dlatego licze raczej na wysokie FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów.

Koleś podkręcił XP 1.7+ o ponad 1000MHz

Dołączona grafika

 

Boże może ktoś kupi słabo kręcącego sie Antka XP 1.7+@2.3+ (1875) na nędznej płycie i nędznym chłodzeniu.

Zwróciliście uwagę co mu wyświetla ten mały programik na dole ??

CPU/DDR/PCD = 201.9/403.9/40.3 - wygląda na to że mu PCI chodzi na 40.3 - na Epoxie 8KHA+ :!:.

Chyba że ten progs działa też z 8K3A i nowszymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów.

Zwróciliście uwagę co mu wyświetla ten mały programik na dole ??

CPU/DDR/PCD = 201.9/403.9/40.3 - wygląda na to że mu PCI chodzi na 40.3 - na Epoxie 8KHA+ :!:.

Chyba że ten progs działa też z 8K3A i nowszymi.

 

Witam.

Więc z tego wynika ze 8kha+ ma dzielnik 1/5. Sam mam taką płyte i już na ten temat przeczytałem chyba książke wiadomości. Prawdopodobnie ta plyta ma dzielnik 1/5 ale jakoś ukryty. Co do samego programiku to w necie natknąłem się na strone z tym progsem i do każdej płyty głównej pod AMD był osobny programik. Więc twierdze, że jadnak koleś to odpalił na epoxi 8kha+. Poza tym to niezły wynik uzyskał.

Mam jeszcze pytanko co byście polecili czy epoxa na kt333 (8K5A) czy na kt400 (8K9A) płyty są w tej samej cenie więc sie zastanawiam nad wymiana zasłużonego mojego 8kha+ ???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie 8KHA+. W podpisie gościu ma Epox 8k3a- sprawdź TUTAJ.

BTW- u mnie (8KHA+) przy fsb 194 jest już 49MHz PCI link. Gdyby to była 8KHA+ to przy fsb 201.9 PCI było by wyższe niż 40.3MHz. Chyba???

No to może masz racje. Dlatego wymieniam 8kha+ na epoxa na kt333 lub kt400 i swiety spokoj z dzielnikami 1/5 bede mial :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jush apropo ,Tbredzik biega sobie na 183x11=2013 przy vcore 1.78v i temp 46C na obciazeniu (dane pobrane z sandry bo w biosie i Probe podaje mi ze mam temp 30C :lol: ) w porownaiu palomino biegal ostatnio na 1666mhz @1.78v temp 62C (najprawdopodobniej odczyt z diody termicznej). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Tak jush apropo ,Tbredzik biega sobie na 183x11=2013 przy vcore 1.78v i temp 46C na obciazeniu (dane pobrane z sandry bo w biosie i Probe podaje mi ze mam temp 30C :lol: ) w porownaiu palomino biegal ostatnio na 1666mhz @1.78v temp 62C (najprawdopodobniej odczyt z diody termicznej).  :D

JIUCB0251 ?? - jak tak to jush jestem happy - jedzie taki do mnie na 22 będe go miał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechaly wyjatkowo marne - zaden nie wstaje nawet na 2075@1.65V.

Pelny opis:

JIUCB0251RPMW 9267524xxxx - takich nie warto kupowac.

Lepsze sa np.:

JIUCB 0251SPMW 952409328xxxx - znacznie wieksze prawdopodobienstwo trafienia na dobry okaz.

Przy okazji - jeden mi zostal (2075MHz @1.675V) - ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=9804829 ) sorry za kryptoreklame.

Przy okazji moze Ci ktorym sie poszczescilo tez podaliby serial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z B0 średnio zadowolony. Po pierwsze udało mi się wykręcić tylko 2100 (12.5x168) przy 1.85V, po drugie z niewiadomych przyczyn na tym jądrze nie mogę podkręcać wysoko FSB - zwisy przy FSB 170,181 i częstotliwości ok. 1900 - chyba musze mobo wymienić.

 

Update

 

Postęp 12x175 - testuję dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości.

 

Jakie napiecię max dla AMD XP B0 można dać ? Czy 1.85V jest już niebezpieczne ? A powyżej ??? Czy lepiej trzyać się niżej ...

 

Mój (wypożyczony) AMD XP 1700+ B0 działa stabilnie tylko przy 11,5 x 166Mhz (innych FSB nie sprawdzałem) przy 12x następuje bo kilku minutach wygrzewania zwis (myślę że trzeba by podnieść napięcie). Niestety moja płyta głowna nie ma mnoznika 12,5 tylko odrazu 13x i od 13x aż do 22,5x ...

 

Czy jest szansa aby procek wstał przy 13x166Mhz (bop przy 1.75V) wogóle nie wstaje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie prswie skoczylem pierwszy etap testow moj proc BO osiagnalem 12x167 (@c2l-2-2-2-5-2T)czyli 2G!!!! wkonczy na porzednim A0 wycisnalem wieksze fsb 9x191 ale testy trwaja dzisiaj zawale nocke jutro bede wuedzial na czym stoje i jak przekracza sie bariere 2050 pozdro trzymcie za mnie kciuki albo ja albo mi sie moj grzejnik stopi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...