Skocz do zawartości
BusteR

The Lord Of The Rings Online: Shadows Of Angmar

Rekomendowane odpowiedzi

Sam zgarnąłem jeden, ale na razie nie pogram, bo mam jeszcze subskrypcję warka.

Orientujesz się jak z ważnością tych kluczy, bo coś słyszałem, że tylko do końca kwietnia można na nich zakładać konta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie znów zacząłem przygodę z lotro po 5 miesiącach grania w WAR.

 

Warhammer znudził mi się ciągłym czekaniem w warcampach, bieganiem z jednego RVR do drugiego i robienia scenariuszy, żeby tylko ponaparzać się z ludzmi.... naprawdę po paru miesiącach robi się to nudne.

 

W lotro grałem jak wyszło.

Gdy teraz wróciłem widze wiele pozytywnych zmian... na przykład podawany tu brak lokalizacja questgivera i samego miejsca questa.

Nowe klasy, nowe questy, nowe lokalizacje. Klimat i wątek fabularny na wysokim poziomie. Świat już na ten moment bardzo duży, a dopiero doszli do Morii

Grafika bardzo ładna no i widać że popracowali nad wydajnością. Da się bez problemu grać z dx10.

 

No i nie uświadczy się tu elo dzieci neostrady....

 

Giera naprawdę warta uwagi... w końcu nagroda best mmmo 2008 o czymś też musi świadczyć

 

Btw mój nick Vuko (dwarf rune keeper lvl 18 jak narazie)

Edytowane przez sparhawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem tego Lorda, za 8 euro + 45 dni gry gratis + kody na gratis konia od 25 lev :)

I utknąłem w drugim mieście, mam takiego questa że nie da sie go przejść samemu... trzeba we 2 lub 3 osoby tam iść żeby nie zostać zmasakrowanym.

Ogólnie gierka fajna, szkoda że nie można wynająć jakiegoś komputerowego najemnika.

Mam 11 lev.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kusicie! :angry: ... pare miesięcy temu - pobrałem zainstalowałem, grałem 2dni prawie bez przerwy i dostałem bana od mojej baby :-D... no i papa lordziku :sad: - uninstall

 

gierca jest naprawdę super, graficznie szału nima ale też nie razi, ogólnie OK. ale klimat i liczne questy wciągają jak bagno :)

 

no nic biegiem do empiczka :-D i jakbyście widzieli w grze księdza z mieczykiem -> to JA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zeszła na psy, bo będzie darmowa?

 

Czy czasem nie jest tak, że DDO było na początku płatne, a dopiero potem stało się darmowe? I czy nie jest tak, że właśnie kiedy stało się darmowe, zaczęło przynosić większe zyski i stało się bardziej popularne?

Runes of Magic też jest darmowe, a wystarczy popatrzeć jak niektórzy potrafią wydawać prawdziwą kasę, aby kupić diamenty, które to są potrzebne w Item Shop. Darmowe nie musi oznaczać, że nie przynoszące zysku.

 

Ja tam się ciesze, że gra będzie darmowa, być może nawet kiedyś w nią zagram.

 

You will automatically be upgraded from Free player to Premium player status with your first purchase of Points in the LOTRO Store.

Zawsze można zakupić minimalną ilość punktów, aby stać się graczem premium, a pewnie sporo graczy właśnie tak zrobi. Następnie gromadzić punkty z samej gry i grać casualowo.

 

Ogólnie to może być dobry pomysł z tym free to play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDO do czasu zanim stało się darmowe ssało na całej linii. Teraz gierka jest ok, nawet bardzo OK ;]. Przejście na bezpłatny tryb gry z mikrotransakcjami przynosi więcej korzyści niż utrzymywanie gry z małą ilością graczy płacących abonament.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zeszła na psy, bo będzie darmowa?

 

Czy czasem nie jest tak, że DDO było na początku płatne, a dopiero potem stało się darmowe? I czy nie jest tak, że właśnie kiedy stało się darmowe, zaczęło przynosić większe zyski i stało się bardziej popularne?

Runes of Magic też jest darmowe, a wystarczy popatrzeć jak niektórzy potrafią wydawać prawdziwą kasę, aby kupić diamenty, które to są potrzebne w Item Shop. Darmowe nie musi oznaczać, że nie przynoszące zysku.

 

Ja tam się ciesze, że gra będzie darmowa, być może nawet kiedyś w nią zagram.

 

Zawsze można zakupić minimalną ilość punktów, aby stać się graczem premium, a pewnie sporo graczy właśnie tak zrobi. Następnie gromadzić punkty z samej gry i grać casualowo.

 

Ogólnie to może być dobry pomysł z tym free to play.

 

Chodzi o to, że zawsze ci co płacą będą mieli przewagę nad graczami, którzy korzystają z darmowej wersji, większy content->lepsze przedmioty->win.

W tibii też kupują przedmioty za kilkaset zł, ale to nie jest dla mnie wyznacznikiem dobrej gry (która ma grafikę jak na pegasusie i w dodatku brakuje w niej dźwięku..).

Ja nie gram w darmówki, bo niestety, ale nie prezentują one za wysokiego poziomu, taki zapychacze rynku z mikrotransakcjami. Jak mam już marnować czas na mmo, to musi to być produkt z najwyższej półki. Zresztą lotro słynęło z bardzo dojrzałego community, nie muszę tłumaczyć co się stanie z tą grą po wejściu f2p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że zawsze ci co płacą będą mieli przewagę nad graczami, którzy korzystają z darmowej wersji, większy content->lepsze przedmioty->win.

Tylko przy założeniu, że grasz po to, aby wymaksować swojego avatara. Ta gra to nie WoW, tu nie ma wyścigu "która gildia ubije najnowszego bossa". Mnóstwo osób gra w gry MMO nie dla przedmiotów i nie w celu wygrania wspomnianego wyścigu. Nie każdy gra po to, aby zobaczyć wszystkie dostępne raidy czy zdobyć BiS gear. Wiele osób czerpie radość z levelowania, z eksploracji czy wspólnej gry z przyjaciółmi.

Czy w tej grze jest PvP? W tej materii ci co płacą będą mieli oczywistą przewagę, ale w PvE to nie ma aż takiego znaczenia.

 

Autorzy tej gry mogą więcej zarobić na udostępnieniu tej gry jako f2p z mikrotransakcjami, niż pozostawieniu jej jako płatnej. DDO jest tego najlepszym przykładem. Tym bardziej, że LOTRO raczej nie miał zbyt wieu graczy do tej pory, a to się może zmienić po wprowadzeniu f2p.

 

W tibii też kupują przedmioty za kilkaset zł, ale to nie jest dla mnie wyznacznikiem dobrej gry (która ma grafikę jak na pegasusie i w dodatku brakuje w niej dźwięku..).

:blink: Aż spytam, dla kogo możliwość zakupu przedmiotu za realną kasę musi być wyznacznikiem dobrej gry? Ja szczerze mówiąc nikogo takiego nie znam.

 

Ja nie gram w darmówki, bo niestety, ale nie prezentują one za wysokiego poziomu, taki zapychacze rynku z mikrotransakcjami. Jak mam już marnować czas na mmo, to musi to być produkt z najwyższej półki. Zresztą lotro słynęło z bardzo dojrzałego community, nie muszę tłumaczyć co się stanie z tą grą po wejściu f2p.

Ty nie grasz w darmówki, ale może są tacy, co będą grać tylko w darmówki albo darmówki z mikrotransakcjami?

Na ogół jest tak, że im bardziej rozpoznawalna gra, tym większa szansa, iż poziom tego community się obniży. To oczywiste. Owszem można przypuszczać, że po wejściu f2p gra zdobędzie x idiotów, ale z drugiej strony w gry płatne też gra mnóstwo odiotów (patrz WoW), więc nie samo f2p czy p2p o tym decyduje.

 

Swoją drogą jakie MMO zaliczasz do tych z najwyższej półki? EVE? WoW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy założeniu, że grasz po to, aby wymaksować swojego avatara. Ta gra to nie WoW, tu nie ma wyścigu "która gildia ubije najnowszego bossa". Mnóstwo osób gra w gry MMO nie dla przedmiotów i nie w celu wygrania wspomnianego wyścigu. Nie każdy gra po to, aby zobaczyć wszystkie dostępne raidy czy zdobyć BiS gear. Wiele osób czerpie radość z levelowania, z eksploracji czy wspólnej gry z przyjaciółmi.

Czy w tej grze jest PvP? W tej materii ci co płacą będą mieli oczywistą przewagę, ale w PvE to nie ma aż takiego znaczenia.

 

Autorzy tej gry mogą więcej zarobić na udostępnieniu tej gry jako f2p z mikrotransakcjami, niż pozostawieniu jej jako płatnej. DDO jest tego najlepszym przykładem. Tym bardziej, że LOTRO raczej nie miał zbyt wieu graczy do tej pory, a to się może zmienić po wprowadzeniu f2p.

 

Ok, ale czym się w takim razie różni wow od lotro, w tej drugiej tak jak piszesz nie ma parcia, która gildia pierwsza wyczyści najnowsze instancje ? Skoro w tej kwestii gry są podobne to chyba generalnie chodzi o to samo. Do instancji nie idzie się podziwiać widoki tylko po raz xx żeby wyfarmić jakiś przedmiot.

Zresztą teraz wow w tej kwestii przoduje, bo cały content można zobaczyć z pugiem w przeciwieństwie do lotro - a przecież o to chodzi, żeby dać dostęp do całej zawartości grt jak największej liczbie os a nie tylko wybranej grupce.

 

Levelowanie levelowaniem, zrobisz maina, alta i co później, pozostają instancje jeśli nie lubisz pvp. A to już specyficzny rodzaj rozgrywki, bo np. ja nie lubię użerania się ze skryptami i mozolnego wciskanie w kółko tej samej kombinacji klawiszy.

 

W zasadzie f2p jest dobre dla hardkorowych casuali, wejdzie sobie na godzinkę dziennie, coś tam poleveluje, wyloguje się i za 2 lata wbije max lvl.

Ludzie grają w pve dla gearu, achivów i innych pierdół. Powiedzmy, że w podstawowej wersji masz dostęp tylko do wybranych instancji ci, którzy chcą grać na poważnie tak czy siak muszą płacić.

 

Ty nie grasz w darmówki, ale może są tacy, co będą grać tylko w darmówki albo darmówki z mikrotransakcjami?

Na ogół jest tak, że im bardziej rozpoznawalna gra, tym większa szansa, iż poziom tego community się obniży. To oczywiste. Owszem można przypuszczać, że po wejściu f2p gra zdobędzie x idiotów, ale z drugiej strony w gry płatne też gra mnóstwo odiotów (patrz WoW), więc nie samo f2p czy p2p o tym decyduje.

 

Co masz na myśli pisząc, że w wow jest dużo idiotów ? Że spamują na chacie ? Akurat ja gram na BL i poziom od dłuższego czasu jeśli chodzi o rodaków jest ok, bardzo sporadycznie można spotkać na generalu jakiegoś gimbusa wyzywającego daną frakcję od xx, ale bez przesady.

Tak jak pisałem, pve u mnie sprowadza się tylko do wbicia max lvl, dalej skupiam się na pvp. I tutaj nie liczy się już tak bardzo sprzęt, możesz sobie kupić powiedzmy na ebaju czyjes konto z epix postacią, ale to nie oznacza, że automatycznie będziesz wymiatał.

Pvp jest tutaj bardzo skillowe, zręcznościowe i bez dokładnego poznania własnej klasy, featów klas przeciwnych za dużo się nie zwojuje. To nie pve, gdzie wciskasz zapętlającą się kombinację. Powiedzmy na takich arenach w zależności od tego w jakich teamach grasz i na jakie trafisz musisz na szybkości obmyślić taktykę, jest element zaskoczenia czego nie ma w pve.

 

Ogólnie nie jestem za systemami mikrotransakcji jeśli chodzi o mmorpg, może w pve to się jeszcze sprawdza, ale w pvp to by był już kompletny fail.

Jeśli mam tracić czas na takie tasiemce jak mmorpg to muszą to być produkty najlepsze jakościowo. Jedni grają w darmówki, bo są za darmo i mają jakąś tam namiastkę, klona pierwowzoru. Bo nie oszukujmy się, ale 90% nieudolnie bazuje właśnie na świecie warcrafta.

 

Tak czy inaczej lotro pewnie lepiej wyjdzie na systemie f2p z mikro niż obecnym, podobnie jak to miało miejsce z ddo. Na pewno będą dochodziło nowe osoby, które dowiedzą się, że teraz jest za free to ewentualnie mogę pograć. Taki los pewnie czeka conana i warhammera, bo ich rokowania co do przyszłości nie są najlepsze.

 

Swoją drogą jakie MMO zaliczasz do tych z najwyższej półki? EVE? WoW?

 

Oba produkty choć z goła innej maści (eve inny klimat, open pvp i full loot, rozbudowana ekonomia) prezentują bardzo dobrą jakość, na którą składa się szereg czynników, albo po prostu całokształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czym się w takim razie różni wow od lotro, w tej drugiej tak jak piszesz nie ma parcia, która gildia pierwsza wyczyści najnowsze instancje ? Skoro w tej kwestii gry są podobne to chyba generalnie chodzi o to samo. Do instancji nie idzie się podziwiać widoki tylko po raz xx żeby wyfarmić jakiś przedmiot.

Zresztą teraz wow w tej kwestii przoduje, bo cały content można zobaczyć z pugiem w przeciwieństwie do lotro - a przecież o to chodzi, żeby dać dostęp do całej zawartości grt jak największej liczbie os a nie tylko wybranej grupce.

To zależy od człowieka, jedni będą się ścigać, aby zabić jak najszybciej bossa i wyczyścić raid, a inni będą czerpać przyjemność z levelowania, pvp czy chodzenia na raidy w swoim określonym tempie. Również zależy od człowieka czy do instancji idzie tylko po loot czy może, aby zobaczyć jak dana instancja wygląda, dowiedzieć się coś więcej na temat lore, czy po prostu pograć ze znajomymi. To nie jest kwestia gry tylko ludzi grających w daną grę.

 

 

Levelowanie levelowaniem, zrobisz maina, alta i co później, pozostają instancje jeśli nie lubisz pvp. A to już specyficzny rodzaj rozgrywki, bo np. ja nie lubię użerania się ze skryptami i mozolnego wciskanie w kółko tej samej kombinacji klawiszy.

Ty nie lubisz PvE, a inni nie będą lubili PvP: areny czy battlegroundsów. Jeszcze inni będą mieli frajdę z bawienia się w RP, a jeszcze inni będą robili te alty, aż im zabraknie miejsca. Inaczej mówiąc: to co Ty lubisz nie musi oznaczać, że inni też będą to lubić.

 

 

W zasadzie f2p jest dobre dla hardkorowych casuali, wejdzie sobie na godzinkę dziennie, coś tam poleveluje, wyloguje się i za 2 lata wbije max lvl.

Ludzie grają w pve dla gearu, achivów i innych pierdół. Powiedzmy, że w podstawowej wersji masz dostęp tylko do wybranych instancji ci, którzy chcą grać na poważnie tak czy siak muszą płacić.

I znowu powtórzę: nie wszyscy grają dla gearu, achievementów czy tych innych pierdół. Różni ludzie, różne potrzeby. ;)

Samo f2p powinno zachęcić nowe osoby, które to być może wykupią coś więcej, a być może nawet przekonają się do samej gry i zaczną opłacać abonament. Z tego co wiem brakuje w LOTRO "nowej krwi", więc takie posunięcie z f2p może przynieść pozytywne skutki.

 

Oczywiście sporo zależy od tego, ile dane rzeczy będą kosztować w tym Item Shopie czy co to tam jest. Jeśli gracz będzie w stanie, nie wydając żadnej realnej kasy, zwiedzić nie tylko początkowe strefy, a będzie w stanie za zgromadzone punkty "wykupić" sobie dodatki jak Mines of Moria, sloty postaci, czy wreszcie nowe questy, to casualowy gracz będzie zadowolony. Jeśli będzie musiał kupić coś taniego, aby zostać premium member, to pewnie sporo osób na coś takiego się zgodzi. Jeśli w końcu f2p gracz nie będzie w stanie wykupić dodatkowych stref do levelowania, to pewnie się zniechęci i przestanie grać.

 

 

Co masz na myśli pisząc, że w wow jest dużo idiotów ? Że spamują na chacie ? Akurat ja gram na BL i poziom od dłuższego czasu jeśli chodzi o rodaków jest ok, bardzo sporadycznie można spotkać na generalu jakiegoś gimbusa wyzywającego daną frakcję od xx, ale bez przesady.

Chodzi mi o to, że im więcej osób gra w daną grę, tym większa jest szansa, że spotkasz jakiegoś barana. ;)

Anal [nazwa skilla lub achievement], "LFM ICC link achiev, only people with 5900 GS", czy ogólnie głupie zachowanie, wyzywanie innych w battlegroundsach, /trade czy innych miejscach. Może to irytować, nieprawdaż?

 

 

Tak jak pisałem, pve u mnie sprowadza się tylko do wbicia max lvl, dalej skupiam się na pvp. I tutaj nie liczy się już tak bardzo sprzęt, możesz sobie kupić powiedzmy na ebaju czyjes konto z epix postacią, ale to nie oznacza, że automatycznie będziesz wymiatał.

Pvp jest tutaj bardzo skillowe, zręcznościowe i bez dokładnego poznania własnej klasy, featów klas przeciwnych za dużo się nie zwojuje. To nie pve, gdzie wciskasz zapętlającą się kombinację. Powiedzmy na takich arenach w zależności od tego w jakich teamach grasz i na jakie trafisz musisz na szybkości obmyślić taktykę, jest element zaskoczenia czego nie ma w pve.

Ależ oczywiście! Skill > gear można by powiedzieć, ale gear też ma znaczenie. Koleś z Shadowmournem i wrathful setem będzie miał ułatwione zadanie niż ktoś kto ma full relentless set i broń z ilvl213.

Tyle że znowu wszystko zależy od tego, co kto lubi w grach MMO.

 

 

Ogólnie nie jestem za systemami mikrotransakcji jeśli chodzi o mmorpg, może w pve to się jeszcze sprawdza, ale w pvp to by był już kompletny fail.

Trudno się nie zgodzić. Nawet w PvE kupowanie przedmiotów czy innych bonusów moim zdaniem nie powinno wchodzić w grę. Pytanie tylko co będzie do kupienia w tym całym LOTR shopie.

 

Ogólnie rzecz ujmując: jeśli jest coś do kupienia co nie daje przewagi w samej grze, to ok. Jeśli natomiast coś jest do kupienia za realną kasę i daje to przewagę w grze, wtedy cały system jest zły. Swoją drogą ciekawe co Blizzard zrobi z pomysłem płatnego zwiększenia ilości slotów postaci, czy rzeczywiście będzie to płatne, czy może zrobią to za free. Patrząc jednak na [Celestial Steed] i jakie zyski przyniósł ten oryginalny :lol: mount, to powiększenie ilości slotów postaci będzie dobrym pomysłem na wydojenie jeszcze większej kasy z graczy.

 

 

Jeśli mam tracić czas na takie tasiemce jak mmorpg to muszą to być produkty najlepsze jakościowo. Jedni grają w darmówki, bo są za darmo i mają jakąś tam namiastkę, klona pierwowzoru. Bo nie oszukujmy się, ale 90% nieudolnie bazuje właśnie na świecie warcrafta.

Dla Ciebie liczy się produkt z najwyższej półki, ale część ludzi zadowoli się darmową grą, zwłaszcza że jest to ich ulubione Śródziemie, a niekoniecznie dlatego, że jest podobne do WoWa.

 

 

Tak czy inaczej lotro pewnie lepiej wyjdzie na systemie f2p z mikro niż obecnym, podobnie jak to miało miejsce z ddo. Na pewno będą dochodziło nowe osoby, które dowiedzą się, że teraz jest za free to ewentualnie mogę pograć. Taki los pewnie czeka conana i warhammera, bo ich rokowania co do przyszłości nie są najlepsze.

Czas pokaże. Co do innych gier to naprawdę szkoda, że nie są w stanie konkurować z WoWem. WAR byłby całkiem fajny gdyby nie te bugi, lagi, kiepski balans klas i kilka innych spraw. Na horyzoncie widać jeszcze SW: TOR, ale zapewne podzieli ta gra losy innych "WoW killerów". Szkoda, bo konkurencja zawsze jest dobra dla konsumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie. :D aż głupio się przyznać że tego nie zrobiłem :D tak ściagam przez lunchera

 

kuuu... i przypadkiem wcisnął się minus. gdyby któryś z modów to zauważył, to proszę o poprawienie.

 

edit.

da się. jak się klinie na stop to pyta czy chcę ściągać dalej w przyszłości

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...