Skocz do zawartości
Karolcia

Kupuje Laptopa Ale.........

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć za 2 dni kupuje laptopa, musze jechać po niego do sklepu. Jest to moje pierwsze takie urządzenie, kasy duzo i po prostu lekkie zdenerwowanie. Proszę o wskazówki na co mam zwrócić uwage jak mi sprzedawca go pokaże. Troche czytałam na tym forum, że pixele itd, ale czy widać na oko usterki / te pixele/ , na co jeszcze zwrócić uwage na "dzień dobry". Licze na pomoc szanownych forumowiczów. Pa pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja sam nie wiem, na, co zwracać uwagę, ale jak nie jesteś pewny to się dobrze zorientuj w prawach konsumenta, bo prawdopodobnie taki sprzęcik możesz zwrócić do 3 lub 7 dni od daty zakupu, wszystko zależy czy kupujesz w realu czy przez Internet, ale nie jestem pewny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zywo jak ci typek pokaze w sklepie to jedyne co mozesz zobaczyc to wlasnie dead pixele czyli punkty caly czas swiecac np na bialo, wtedy nawet przy ekranie ladowania Windowsow beda widoczne. Reszty "na oko" raczej nie zobaczysz. Poza tym mozesz popatrzec na obudowe czy nie ma jakis rys, zlaman, czy zawiasy od matrycy nie maja jakis burakow. Reszta wyjdzie dopiero w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja sam nie wiem, na, co zwracać uwagę, ale jak nie jesteś pewny to się dobrze zorientuj w prawach konsumenta, bo prawdopodobnie taki sprzęcik możesz zwrócić do 3 lub 7 dni od daty zakupu, wszystko zależy czy kupujesz w realu czy przez Internet, ale nie jestem pewny :]

10 dni gdy kupujesz poza siedzibą firmy i tylko wtedy . Chyba że sprzedawcza jest uprzejmy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej kupować w sieci. Możesz bez problemu zwrócić, to w dodatku zawsze jest kilka stów do przodu.

Tak tylko że jeśli produkt nie ma wad (czyli zwrot bez podania przyczyny) to pokrywasz koszty transportu .

A i oczywiście produkt nie powinien posiadać widocznych śladó użytkowania np. zarysowań i być kompletny ;).

Te 10 dni nie dotyczy to oprogramowania i utworów muzycznych , filmów itp. no i żywności :) - jaki przewidujacy ten ustawodawca ehh :-P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...