Skocz do zawartości
haqna

Acer Tm 2403 A 2423

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chcę kupić taniego laptopa. Jestem już prawie zdecydowana na jeden z tych dwóch modeli:

Acer TM 2403 i Acer TM 2423. Tylko... czym one właściwie się różnią? Czy tylko ceną? Parametry podawane na stronach sklepów internetowych są identyczne, a na stronie acera bieda.

Linki:

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=2974

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=2227

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekałam się odpowiedzi z softon.pl i od pomocy technicznej Acera. Pan z Softona uczciwie napisał, że on także nie dopatrzył się różnic, a różnica w cenie wynika z tego, że laptopy pochodzą od różnych dostawców. Natomiast Pani z Acera napisała coś takiego:

"

Zestawienie róznic:

-------------------------2403--------------------2423

System Operacyjny:-------Windows XP Home---------Windows XP Home/Linux

Pamiec-------------------256MB DDR2--------------256/512MB DDR2

Czas pracy---------------do 4 h------------------do 2,5 h

Inne---------------------brak FDD

-------------------------wbudowane glosniki

"

 

Cóż... W sklepach internetowych znalazłam obie wersje zarówno z Windowsem jak i z Linuksem. To że 2423 może mieć tez 512MB RAMu to też wiem, ale chodziło mi o różnice między 2 takimi samymi laptopami - oba z Windowsem i 256RAM albo oba z Linuksem i 256Ram. W cenniku faktycznie widnieje różnica co do czasu pracy, lecz skoro lapki są identyczne to z czego ona wynika? Baterie też są takie same. Sklepy internetowe też bardzo różnie podają czas pracy - od 1,5 do 4h. Pani najwyraźniej poszła na łatwiznę i jest mniej zorientowana ode mnie, wypisała tylko to co jest napisane w cenniku. Bo pisząc np. "brak FDD" dla 2403 chyba nie oznacza, że 2423 FDD ma? To samo z głośnikami - to że w bardzo lakonicznym cenniku nie umieszczono informacji, że 2423 ma wbudowane głośniki, wcale nie oznacza że ich nie ma.

Jednym słowem dalej nic nie wiadomo :) Chyba po prostu wybiorę tańszą ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2403 tez moze miec klawiature wygiętą w łuk.

Jest kilka wersji 2403 i kilka 2423.

Bateria: 2403 zawsze ma baterie 44,6Wh Li-ion 6-cell, a 2423 - w zaleznosci od wersji moze miec tez slabsza, zwlaszcza jezeli to "ekonomiczny" model bez windows.

Producentem baterii 44,6Wh do modelu 2423 jest Sanyo (moja trzyma prawie 3h).

Roznice w konstrukcji obudowy sa raczej na plus dla 2423, ktory ma napęd optyczny i pcmcia po lewej, a po prawej procka, dysk oraz wszystkie gniazda. Solidniejsza jest tez "zapinka" - jest podwójna.

Edytowane przez SieQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio interesowałem się własnie tanimi 14" Acera i z tego co wiem (i potwierdza się w wypowiedziach Forumowiczów):

 

- 2423 to nowszy model, 2403 już nie produkują i trudniej je kupić.

- 2403 i 2423 mają klawiaturkę "wygiętą", innych nie widziałem...

- 2403 posiada guziki bluetooth i WiFi a 2423 takie sprężynowe suwaczki, nie wiem jak to działa dokładnie....

- 2423 posiada usb po prawej a DVD po lewej co w/g mnie jest fatalne bo do usb podłącza się zazwyczaj rózne urządzenia, np myszkę i tuż obok tej myszki się używa więc te urządzenia mogą tam przeszkadzać.

- 2423 może mieć słabszą baterię 2200 lub mocniejsza 4400, 2403 ma 4400.

- 2423 ma "bajerancką" naklejkę "Designed for Windows XP, Windows Vista Capable" (dotyczy wersji 512Mb RAM)oraz trochę inną "CeleronM"

- Trochę inaczej jest wyprofilowana obudowa metalowa tuż nad touch padem a przed klawiaturą.

- plotka głosi, że 2423 ma lepszą matrycę ale to nie prawda, są takie same.

- wspomniany system zamykania 2x (2423) 1x (2403)

- przyciski power, "e" itp w 2403 są po lewej stronie a w 2423 po prawej...

- 2423 posiada wiele ciekawszych konfiguracji, np 512Mb RAM...

 

To tyle z różnic, które zauważyłem szukając lapa dla siebie. Moim zdaniem 2403 jest/był lepszy z uwagi na ten układ USB/CD-DVD, ale jak powiedział SieQ, może to być też plusem dla niektórych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...