Skocz do zawartości
AdAm_00

Ranking Najniższych Napięć - Dyskusja ;]

Rekomendowane odpowiedzi

wow - pierwsza sprawa widać ze zainteresowanie jest i wzrasta, to fajnie!

druga sprawa - musi być ZASADA mówiąca o ustawianiu i uwzględnianiu napięć! przyjęcie zasady że liczy się napięcie z biosu byłoby najlepsze, tak jak mówił Plasma, ALE - tutaj musiałaby być full UCZCIWOŚĆ WSZYSTKICH użytkowników - a z tym imo będzie ciężko z całym szacunkiem dla wszystkich prawinnych ;)

dlatego uważam że powinna obowiązywać ZASADA ODCZYTU NAPIĘCIA Z CPU-Z (lub innego programu który dobrze pokazuje na danej mobo) - to będzie mniej kriminogenne ;) a również da nam wiedze o napięciach.

 

tymczasem robie wyniki z sempa939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie z tym zgadzam bo wiekszość na forum ostatnio to paint-o/c'erzy :? Pytam jeszcze raz: czy według was jest sens trzymać ranking deafult gdy jest mała różnica miedzy 1.395v który kwalifikuje sie do U/V a napięciem np 1.4v dla venice i do tego jeszcze gdy deafult dla manchester'a to 1.35v?? Chyba dzisiaj wywale ten ranking deafult..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie z tym zgadzam bo wiekszość na forum ostatnio to paint-o/c'erzy :? Pytam jeszcze raz: czy według was jest sens trzymać ranking deafult gdy jest mała różnica miedzy 1.395v który kwalifikuje sie do U/V a napięciem np 1.4v dla venice i do tego jeszcze gdy deafult dla manchester'a to 1.35v?? Chyba dzisiaj wywale ten ranking deafult..

Wywal, jak już ktoś wcześniej zauważył te 1.395v to właściwie 1,400v ustawiane w biosie :) I zmień "ranking U/C" na "Ranking U/V", bo z tego co widać to nikt jeszcze nie zszedł z Mhz poniżej default ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO z uwagi na zróżnicowanie zasilaczy i płyt głównych chyba najlepszym kompromisem będzie przyjęcie odczytu z CPU-Z jako obowiązującego.

 

Co do podziału na kategorie, to sprawa jest trochę problematyczna ze względu na zróżnicowanie stockowego VCore. Może zamiast robić kategorie z zakresów napięć, to zrobić kategorie [V ustawione]/[V stockowe]*100%, np. 80% (co daje 1.12 dla 1.4 stock) , 85% (~1.20) itd.

 

2.U/C - ranking podzielony na kategorie. Jest jedna zasada - jak największe o/c przy jak najmniejszym napięciu.

Tu chyba też powinno być "U/V".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zgadzamy sięjak narazie co do jednego - obowiązuje odczyt z cpu-z

 

a wg. mnie ranking default powinien zostać! zawsze 1,4 to więcej niż obniżane napięcia, pozatym to będzie czarno na białym pokazane ile procek leci na default, a co z prockami które miały wyższe vcory? nie pamietam czy czasem winni, newcastle, claw hammer, - jakie one miały V? pomyślcie o tych userach również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wg. mnie ranking default powinien zostać! zawsze 1,4 to więcej niż obniżane napięcia, pozatym to będzie czarno na białym pokazane ile procek leci na default, a co z prockami które miały wyższe vcory? nie pamietam czy czasem winni, newcastle, claw hammer, - jakie one miały V? pomyślcie o tych userach również

Właśnie dlatego proponuję skalę procentową. Można zrobić np. kategorie U/V do 95% napięcia stockowego włącznie (co wyjdzie 1,33V dla procków 1,4V i 1,425V dla procków 1,5V) + kategoria "default" czyli stockowe napięcie.

 

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilkę panowie :D Wszyscy którzy mają DFI zgadzają się na odczyt CPU-Z z wiadomych powodów :) A co mają zrobić Abitowcy u których 1,400v w biosie to 1,425 w CUP-Z :) Do Abitów powinien obowiązywać odczyt z ClockGURU, jako programu dedykowanego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilkę panowie :D Wszyscy którzy mają DFI zgadzają się na odczyt CPU-Z z wiadomych powodów :) A co mają zrobić Abitowcy u których 1,400v w biosie to 1,425 w CUP-Z :) Do Abitów powinien obowiązywać odczyt z ClockGURU, jako programu dedykowanego :)

a dla EPoXów USDM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilkę panowie :D Wszyscy którzy mają DFI zgadzają się na odczyt CPU-Z z wiadomych powodów :) A co mają zrobić Abitowcy u których 1,400v w biosie to 1,425 w CUP-Z :) Do Abitów powinien obowiązywać odczyt z ClockGURU, jako programu dedykowanego :)

Sorki, że może i n00bowe pytanko, ale co to jest ClockGURU :huh: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi również się podoba pomysł z podawaniem % napięcia, ale sądze że dla wiekszej dokładności lepiej było by aby podawać te % z dokładnością chociaż jednego miejsca po przecinku lub nawet dwóch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow - pierwsza sprawa widać ze zainteresowanie jest i wzrasta, to fajnie!

druga sprawa - musi być ZASADA mówiąca o ustawianiu i uwzględnianiu napięć! przyjęcie zasady że liczy się napięcie z biosu byłoby najlepsze, tak jak mówił Plasma, ALE - tutaj musiałaby być full UCZCIWOŚĆ WSZYSTKICH użytkowników - a z tym imo będzie ciężko z całym szacunkiem dla wszystkich prawinnych ;)

dlatego uważam że powinna obowiązywać ZASADA ODCZYTU NAPIĘCIA Z CPU-Z (lub innego programu który dobrze pokazuje na danej mobo) - to będzie mniej kriminogenne ;) a również da nam wiedze o napięciach.

 

tymczasem robie wyniki z sempa939

wujek już o tym pomyślał :wink:

 

procenty popieram :lol:

procent nadtaktowania również imo jak najbardziej okay pomysł

 

jeszcze co do programów - nalezy w zasadach na początku topicu nakreślić dla jakich mobo obowiązuje jaki program

 

za Plasmą stojąc popieram również egzystencje kategorii deflaut

 

poparice cpu-z przez posiadaczy dfi moze własnie wyglądać na to o czym mówi Jackass ass, ale no cokolwiek by to nie wyglądało to i tak bedzie lepsze aniżeli wieżenie na słowo paint-ocerom ze ileśtam ustawili w biosie, tutaj są tak minimalne różnice że zaniżysz minimalnie i już jesteś "mastach"

 

hej DaRoN

clockGuru to programik napisany przez abita dla swoich mobo, nieraz dodawany do mobo na płytkach ze sterami i innymi bzdetami

 

procenta powinno się podawać z dokłądnością dziesiętną bądź nawet z setnymi - popieram banti

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede sie mógł pościgac w 1.250-1.300

mój sempron na 1.4 (1.360 wedłóg cpu-z) robi 2517 mhz wiec musze tylko troszeczke napiecie zanizyc i ciekawe ile pójdzie jutro puszcze prima na te 2 godzinki i dam wynik B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilkę panowie :D Wszyscy którzy mają DFI zgadzają się na odczyt CPU-Z z wiadomych powodów :) A co mają zrobić Abitowcy u których 1,400v w biosie to 1,425 w CUP-Z :) Do Abitów powinien obowiązywać odczyt z ClockGURU, jako programu dedykowanego :)

Abit to w ogóle ma jazdy z napięciami, a szczególnie z fazą zasilania CPU -> 1,55v u Abita to 1,42v u DFI :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jak by była kategoria 0,8V :D

to było by ciekawe ile mhz się wyciśnie taka skrajnośc

Ja również byłem ciekaw, więc sprawdziłem :D. U mnie poszło 2025164[/snapback]

jeszcze co do programów - nalezy w zasadach na początku topicu nakreślić dla jakich mobo obowiązuje jaki program
Popieram. Trzeba tylko, aby użytkownicy tych płyt sprawdzili miernikiem, który program podaje najbliższe rzeczywistemu napięcie.

 

Co do precyzji procentów, to popieram dziesiętną/setną precyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem ciekaw, więc sprawdziłem :D. U mnie poszło TAK.

 

Popieram. Trzeba tylko, aby użytkownicy tych płyt sprawdzili miernikiem, który program podaje najbliższe rzeczywistemu napięcie.

 

Co do precyzji procentów, to popieram dziesiętną/setną precyzję.

no i tu sie znowu rzecz komplikuje, bo dochodzi zagadnienie zasiłki - niektóre zawyżają na 12 szczególnie pod obciązeniem, niektóre zaniżają, to chyba też ma znaczenie, no ale cóż, chyba nie tylko ja myśle ze to bedzie najlepsze rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie mozna to posadzić pod zasade 0,015v jako błąd pomiarowy...ale jesli jest to naprawde dobrze zmierzone to już zależy od uczciwości ;) ja dalej zapraszam do dawania jakis wyników bo jest zastój... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może też by tak uwzględnić Intela.

Co ty Adaś na to??

 

Socket 754/939/940

 

chyba nie ta kategoria :lol:

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...