Skocz do zawartości
Doctor_25

X700 Problem Z Podkręcaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

tak wiec sprzet jak w podpisie,

problem polega na tym ze po podkreceniu karty system sie zwiesza jesli odpalam jakas aplikacje 3D :/

 

nie wazne czy podkrece o 1 czy o 20 MHz zawsze jest to samo.

 

Probowalem juz takie programy jak:

- RadLinker

- Ati Tray Tools

 

za kazdym razem to samo czyli zwiecha...

 

moje sterowniki to zwykle catalisty, bez udziwnien w wersji 5.10:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze masz probem z odprowadzeniem temperatury, trzeba by bylo rozkrecic lapa i sprawdzic mocowanie radiatora do cpu i ewentualnie paste zmienic, to sie tyczy wentlatora. Natomiast karta to juz powazny problem, mozesz miec egzemplarz ktory jest bardzo slaby i nie wytrzymuje nawet slabego OC co jest niezmiernie dziwne 8O Czy jak karty nie podkrecasz i grasz dosc dlugo to wiesza ci sie komputer? Puszczales w petli 3 d marka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze masz probem z odprowadzeniem temperatury, trzeba by bylo rozkrecic lapa i sprawdzic mocowanie radiatora do cpu i ewentualnie paste zmienic, to sie tyczy wentlatora. Natomiast karta to juz powazny problem, mozesz miec egzemplarz ktory jest bardzo slaby i nie wytrzymuje nawet slabego OC co jest niezmiernie dziwne 8O Czy jak karty nie podkrecasz i grasz dosc dlugo to wiesza ci sie komputer? Puszczales w petli 3 d marka?

no wlasnie nic sie nie wiesza!!

Atitol jak daje find max vcore to leci az do 440Mhz i sie zwiesza wtedy dopiero,

 

na seryjnych ustawieniach:

- 3dmarki leca bez problemow

- caly dzien gram w Quake-4 i nic zero problemow zero zwiechow, artefaktow, temp max: 50st

 

dziwne, a wystarczy ze o 1(jeden)MHz podciagne i lipa, zwiakcha przy jakimkolwiek 3D :/

 

dziwne:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierzyć mi się nie chcę, aby karta była tak słaba, że podkręcenie o 1MHz zwieszało system

wydaje mi się, że masz coś pokopane w systemie, stawiałeś go na nowo?

kurde ostatnio juz tyle sie nastawialem tych systemow:)

jakbym mial znowu na nowo stawiac... porazka:D ;)

 

zrobil bym obraz GHOSTEm, ale nie obsluguje NTFS :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bez ghosta chyba bym umarl na szczescie mam wersje obslugujaca ntfs :lol2:

 

zainstaluj system stery do chipsetu jak masz takie i NGO Optimized drivers do ATI i wtedy probuj, nie wierze ze sie bedzie wieszal

 

tak mi przyszo do gowy ze moze Ati zaczelo zabezpieczac grafiki przez OC albo z poziomu sterow (orginalne caralisty) albo z poziomu sprzetowego, a moze Acer stosuje jakas blokade teraz w lapach

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bez ghosta chyba bym umarl na szczescie mam wersje obslugujaca ntfs :lol2:

 

zainstaluj system stery do chipsetu jak masz takie i NGO Optimized drivers do ATI i wtedy probuj, nie wierze ze sie bedzie wieszal

 

tak mi przyszo do gowy ze moze Ati zaczelo zabezpieczac grafiki przez OC albo z poziomu sterow (orginalne caralisty) albo z poziomu sprzetowego, a moze Acer stosuje jakas blokade teraz w lapach

 

jaka wersja obsluguje NTFS? 9.0 da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytnik kart? irda? bluetooth? moze jakis komponent karty dzwiekowej

wgralem wszystko, nawet stery do proca x64, ale mimo to dalej jakies urzadzenie, hmmmm

moze tzreba SP2 zainstalowac, ale nie chcial bym tego shita bo zmula kompa:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem wszystko, nawet stery do proca x64, ale mimo to dalej jakies urzadzenie, hmmmm

moze tzreba SP2 zainstalowac, ale nie chcial bym tego shita bo zmula kompa:/

to teraz dozuciles do pieca... :lol2:

 

ja instaluje windowsa juz ze zintegrowanym sp2 i windws dziala tak samo jak ten z sp1 a jest bezpieczniejszy i stabilnijeszy

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec panowie... LIPA!!

 

dalej to samo, moze jakas blokada na OC ???

 

ja juz wysiadam

 

swiezy XP, DRIVERY, i nie idzie podkrecic nawet o 1 :/

Moze troche z [gluteus maximus] pytanie, probowales spod NHC? (Notebook Hardware Control)

 

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atitol jak daje find max vcore to leci az do 440Mhz i sie zwiesza wtedy dopiero,

 

dziwne, a wystarczy ze o 1(jeden)MHz podciagne i lipa, zwiakcha przy jakimkolwiek 3D :/

Atitool jest bez 3D? Zawiesza Ci się tylko w trybie pełnoekranowym? Coś mi się tu kupy nie trzyma :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nic sie nie wiesza!!

Atitol jak daje find max vcore to leci az do 440Mhz i sie zwiesza wtedy dopiero,

 

na seryjnych ustawieniach:

- 3dmarki leca bez problemow

- caly dzien gram w Quake-4 i nic zero problemow zero zwiechow, artefaktow, temp max: 50st

 

dziwne, a wystarczy ze o 1(jeden)MHz podciagne i lipa, zwiakcha przy jakimkolwiek 3D :/

 

dziwne:/

 

po calym dniu (kilku godzinach) grania masz na grafie max. 50st ??...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej temp.grafika sie pali???:))Chciałbym wiedzieć bo swoją wygrzewam do 70 stopni (OC) i nie mam odniesienia.To bardzo duzo??

Acer umozliwia podlgad temp. GPU?

 

Jest do tego jakis app?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie grafa grzeje sie do max 100C-tez mam X700, a komp wylacza sie dopiero wtedy jak temp grafy przekroczy 115C - tak jest napisane. PS jak nic nie robie i powerplay jest na max wydajnosc to temp grafy to u mnie 60C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie grafa grzeje sie do max 100C-tez mam X700, a komp wylacza sie dopiero wtedy jak temp grafy przekroczy 115C - tak jest napisane. PS jak nic nie robie i powerplay jest na max wydajnosc to temp grafy to u mnie 60C.

Jak wykręciłeś 100C?? Mi się coprawda udało wyciągnąć 70 stopni ale tylko dlatego bo bardzo chciałem.Rzecz miała miejsce przy wyszukiwaniu przez Ati tray tools max OC.Te twoje tempy to trochę za duże bo u mnie jak nic nie robie to 48 C.Może da rade coś z tym zrobić.Nie zastanawiałeś się nad tym???? Pozdrówka

Edytowane przez ts_Alpin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze troche z [gluteus maximus] pytanie, probowales spod NHC? (Notebook Hardware Control)

 

Piotrek

NHC nie dziala:/ sytartuje i po chwili BSOD i restart:/

 

a co do reszty, po zainstalowaniu swiezego systemu i driverow catalyst 5.10 temp na GPU max 60*C!! Caly dzien w Quake4:)

 

CPU dochodzi do 72*C :o czy to nie za duzo??

 

I nie wiem czemu nie zmniejsza mi taktowania CPU:/

ciagle smiga na 1800:( nawet jak na bateri jade, wszystko skonfigurowane poprawnie:/

 

a co do O/C x700

probowalem wszystko: PowerStrip, Atitool, Red Linker, Ati Tray Tools

 

za kazdym razem zwiecha przy pelnoekranowym 3D bo w okienku smiga perfekt:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem NHC 1.9 i dziala, regulacja proca jest, nie moge tylko napiec regulowac,

 

podkrecilem x700 i.. SHOCK poszlo:D

haha az nie moge uwierzyc:)

 

 

szkoda zw tm progsem nie idzie podkrecac proca:)

 

dobra ide katowac grafe do ilu sie grzeje

 

aha grafa podkrecona na 380GPU / 360MEM

 

czy moze mi ktos powiedziec jakie ma u siebie dafaultowe ustawienia czestotliwosci??

bo u mnie 327/300 chyba malo

podejzewam ze ten nowy bios 1.20 jakis skefiony pod tym wzgledem

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec na wyzej wymienionych ustawieniach w 3dmarku03 mam wynik 5800:)

 

czyli podskoczylo o jakies 400pkt:)

 

nie wiem tylko do ilu moge go krecic:/

 

mysle ze udalo by sie przekroczyc 6500 gdybym mial ramy 2x512 synchronicznie z procem:)

bo teraz proc 400 a ramy 333:) co za glupota za strony acera:)

 

pozdrawiam

 

 

<b>podkrecilam na 408 / 375 -> wynik 6020 pkt</b> :):) temp 60*C, ale problem taki ze jak wracam na default to artefakty na monitorze i restart:/

a jesli ciagle jade na tych ustawieniach o/c jest wporzo:)

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...