Skocz do zawartości
Teofil

Zestaw Do Gier - Do 10k Zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Znajomy poprosił mnie o zasugerowanie zestawu stricte do gier. Maksymalna kwota to 10000 zł. Jest to suma przeznaczona na zestaw bez monitora. Mam swój typ ale bardzo prosiłbym o pomoc. 10000 to dla mnie kupa pieniędzy, a nie chciałbym mieć później wyrzutów, że doradziłem coś nie tak.

 

Platforma - tutaj pełna dowolność, tzn. nie mam uprzedzeń ani do AMD ani do Intela, prosiłbym jednak o podanie przyczyny dlaczego taki, a nie inny procesor.

 

Priorytety:

 

- stabilność - ponad wszystko. Zakładam, że za taką sumę sprzęt po prostu musi być wydajny więc powinien być do tego wzorcowo stabilny.

- overclocking - raczej nie wchodzi w grę i proszę nie traktować tego parametru jako decydujący przy wyborze komponentów, owszem jakiś "zapas" mocy nie zaszkodzi ale niech to będzie raczej efekt uboczny.

- chłodzenie - możliwie najcichsze, jednak nie kosztem stabilności, odpada system wodny.

- obudowa i zasilacz - tutaj kompletnie nie mam rozeznania na rynku. Zawsze obracałem się w "towarzystwie" budżetowym. Teraz oczekiwałbym propozycji konstrukcji przemyślanej, solidnej i jeśli chodzi o wygląd obudowy, niezbyt futurystycznej.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 10K zaproponuje takie coś:

Opteron 165 s.939

DFI LanParty NF4 Ultra-D

G.Skill 2x1GB

X1900XTX

Samsung SP 250GB

BenQ DW1650

Ninja+Fender<---- To jest chłodzenia jakby autor nie wiedział

Seasonic S12-500

Jakaś super buda i reszta rzeczy i jest wypasik komp do gier :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję za propozycję. Mam nadzieję, że pojawią się kolejne i że pomysłodawcy będą chcieli wdać się w dyskusję dlaczego końcowy zestaw powinien wyglądać tak, a nie inaczej.

 

Jeszcze małe pytanie odnośnie X1900XTX - jak jest z kompatybilnością jeśli chodzi o tytuły gier. Tzn. czy nie ma jakichś wyjątków?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje taki zestaw

Procesor AMD Athlon 64 X2 4800+ BOX (Socket 939)

zawiera: wentylator procesora2681.00

Płyta główna DFI LanParty UT NF4 SLI-DR Expert

zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 856.00

RAM PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 433MHz CL2-5-3-2 1101.00

Karta graficzna GeForce 7900 GTX Microstar 512MB ViVO & DVI (PCI-E) 2199.00

Dysk twardy IDE/SATA Maxtor MaxLine Pro500 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) 1386.00

 

Razem brutto: 9324.00

Razem netto: 7642.64

Edytowane przez Adler91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Absolutnie nie chcę niepotrzebnie mnożyć tematów. Po prostu zależy mi na jak najświeższych informacjach. Jeśli moderator/administrator uzna, że ten temat jest zbędny to proszę o jego usunięcie.

 

Dysk twardy - myślę, że nie musi być monstrualnych rozmiarów (jednak min. 200 GB), za to powinien być szybki, cichy, w miarę możliwości "chłodny" i przede wszystkim pewny. Myślę, że warto się chyba pokusić o dwie sztuki i pracę w Raidzie.

 

Procesor - podkręcanie faktycznie to efekt jak najbardziej uboczny. Sam zastanawiałem się nad AMD Athlon 64 X2 4400+

 

DFI - powiem szczerze, że nie miałem do czynienia z tymi płytami ale jestem trochę konserwatystą. Wychowałem się na przekonaniu, że ASUS to właśnie stabilność i pełna kompatybilność, a to są priorytety. Sam od lat jestem wierny Gigabyte i jestem bardzo zadowolony z tych płyt.

 

Karta dźwiękowa - raczej zewnętrzna, jakoś wciąż nie do końca jestem zadowolony z tych montowanych na płytach głównych.

 

Nvidia - ATi - tutaj mam dylemat.

 

Byłbym też wdzięczny za konkretne przykłady obudów. Nie chciałbym się nadziać na "papierowe" blachy i późniejsze rezonanse.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 10K zaproponuje takie coś:

Opteron 165 s.939

DFI LanParty NF4 Ultra-D

G.Skill 2x1GB

X1900XTX

Samsung SP 250GB

BenQ DW1650

Ninja+Fender<---- To jest chłodzenia jakby autor nie wiedział

Seasonic S12-500

Jakaś super buda i reszta rzeczy i jest wypasik komp do gier :wink:

Taaa, zestaw moze i super, to nie ulega watpliwosci, ja tylko napisze tyle do autora tegoz tematu: nie laduj tyle kasy w sprzet do gier, stracisz kupe kasy, a sprzet sie szybko zestarzeje, kup cos do 5 000, a za reszte lec z rodzina do Egiptu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, zestaw moze i super, to nie ulega watpliwosci, ja tylko napisze tyle do autora tegoz tematu: nie laduj tyle kasy w sprzet do gier, stracisz kupe kasy, a sprzet sie szybko zestarzeje, kup cos do 5 000, a za reszte lec z rodzina do Egiptu ;)

dokładnie POPIERAM! nawet powiem wprost RADZE X360! lub czekać na ps3:)

-stabilność

-wydajność

-cisza

no i do gier:) do tego jakaś plazma 40" i fiu fiu...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, zestaw moze i super, to nie ulega watpliwosci, ja tylko napisze tyle do autora tegoz tematu: nie laduj tyle kasy w sprzet do gier, stracisz kupe kasy, a sprzet sie szybko zestarzeje, kup cos do 5 000, a za reszte lec z rodzina do Egiptu

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Gdyby o mnie chodziło, to właśnie tak bym zrobił. Z tym, że proporcje byłyby jeszcze inne. Z pewnością nie 5000 i raczej nie Egipt ale polskie góry, ewentualnie tanie ciepłe kraje z ciepłym morzem.

 

Zestaw jak pisałem nie jest dla mnie. Temu kto mnie prosił o konfigurację do portfela nie zaglądam ale nie sądzę by 10000 zł. uniemożliwiało mu wyjazd np. do Egiptu. To oddzielna kwestia. Po prostu 10000 zł. jest przeznaczone na komputer i sęk w tym by je jak najlepiej wykorzystać. Gdyby chodziło o standardowy sprzęt zapewne bym nie zakładał tematu tylko wybrał coś po swojemu i tyle. Myślę, że na tyle wiadomości by mi starczyło (z pomocą opcji szukaj :)). Jednak z Hi-Endem nigdy nie obcowałem, a nie chciałbym palnąć jakiegoś "byka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, zestaw moze i super, to nie ulega watpliwosci, ja tylko napisze tyle do autora tegoz tematu: nie laduj tyle kasy w sprzet do gier, stracisz kupe kasy, a sprzet sie szybko zestarzeje, kup cos do 5 000, a za reszte lec z rodzina do Egiptu ;)

 

dokładnie POPIERAM! nawet powiem wprost RADZE X360! lub czekać na ps3:)

-stabilność

-wydajność

-cisza

no i do gier:) do tego jakaś plazma 40" i fiu fiu...:)

Zestaw fajny złożyłem taki bo autor chciał kompa za 10K do gier więc ma :wink: Ja nielubie grać na konsolach nie wiem czemu ale nie lubie :wink: Zgodze się że nie opłaca się brać kompa do gier za 10K bo szybko straci strasznie na wartości więc za 5K złoży się wydajną maszynke na której pograsz komfortowo przez około 1,5 roku a potem za te zaoszczędzone 5K kupisz nowego bardziej wydajnego kompa, lub sobie pojedzie twój znajomy na wycieczke jak to sugerował Ecuadoo.

 

Zestaw zaproponowany przeze mnie wychodzi coś koło 7K więc i tak oszczędza i ma na wycieczke w polski góry...

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wtorny analfabetyzm widac i tutaj na forum. Ludzie nie potrafia czytac ze zrozumieniem. Temat brzmi: komputer do 10.000zl do gier. A ludziska pisza o konsolach. No na litosc boska, moze zaczniecie pisac ze jeszcze lepiej to te 10.000 na lokate wsadzic albo kupic za nie jednostki jakiegos funduszu inwestycyjnego?

 

Jesli to komp do gier to lepszy bylby chyba jednordzeniowy pricesor za to bardzo szybki, jakis FX. Dodatkowo mozna sie pokusic o male SLI albo CrossFire w zaleznosci od upodowan, porzadny zasilacz, obudowa etc.

 

EDIT:

Mozna nawet pomyslec nad 4 dyskami twardymi w RAID 0+1 chyba ze nie stawiamy na bezpieczenstwo to wowczas dwa dyski w RAID0

Edytowane przez verul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja, myślę że całkiem przystępna (gdybym dysponował 10k zł, napewno wybrałbym poniższe komponenty):

Abit AN8 Fatal1ty - 685,- zł

AMD Athlon 64 FX-57 BOX - 3601.- zł

PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 433MHz CL2-5-3-2 - 1101,- zł

Maxtor DiamondMax 10 250 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) - 381,- zł

Creative Sound Blaster X-Fi Fatal1ty - 919,- zł

GeForce 7900 GTX Microstar 512MB ViVO & DVI (PCI-E) - 2299,- zł

Zasilacz do obudowy Tagan 530W - U15 Easycon Serie - 439,- zł

Obudowa do wyboru - popatrz na obudowy Lian-Li na www.angela.pl

 

To by było na tyle. Mam nadzieję że pomogłem!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wtorny analfabetyzm widac i tutaj na forum. Ludzie nie potrafia czytac ze zrozumieniem. Temat brzmi: komputer do 10.000zl do gier. A ludziska pisza o konsolach. No na litosc boska, moze zaczniecie pisac ze jeszcze lepiej to te 10.000 na lokate wsadzic albo kupic za nie jednostki jakiegos funduszu inwestycyjnego?

 

Jesli to komp do gier to lepszy bylby chyba jednordzeniowy pricesor za to bardzo szybki, jakis FX. Dodatkowo mozna sie pokusic o male SLI albo CrossFire w zaleznosci od upodowan, porzadny zasilacz, obudowa etc.

 

EDIT:

Mozna nawet pomyslec nad 4 dyskami twardymi w RAID 0+1 chyba ze nie stawiamy na bezpieczenstwo to wowczas dwa dyski w RAID0

Dobrze ze jeszcze nie padlo pytanie czy te 10k to kwota ostateczna, i czy nie moze dolozyc czegos wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, tak jak niektórzy wypowiadający się w temacie, że lepeij kupić Xbox'a 360. Szkoda tyle kasy wydawać na kompa do gier, bo straci on bardzo szybko na wartości.

Ale to tylko moje zdanie.

Jak naprawdę chcesz kompa do gier za 10.000 PLN to weś:

Operton 165 - 1399 zł

Asus A8R32 ATI Xpress 3200 - 665 zł

PDP Patriot LLK 2x1GB - 995 zł

2x Samsung 160GB SATAII&NCQ - 2x270 zł

Creative SB X-Fi Xtreme Music - 410 zł

Gigabyte ATI Radeon x1900XT (slave) - 2099 zł

Gigabyte ATI Radeon x1900CF (master) - 2399 zł

Thermaltake Soprano black - 289 zł

Seasonic S-12 500W - 499 zł

 

Należałoby też zmienić chłodzenie

Procesor: ty założyłbym chłodznie wodne

Grafa: raczej przy CF WC odpada, więc proponuję kupić 2x Arctic Cooling Accelero X2

Obudowa: 2x Fander 120mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, tak jak niektórzy wypowiadający się w temacie, że lepeij kupić Xbox'a 360. Szkoda tyle kasy wydawać na kompa do gier, bo straci on bardzo szybko na wartości.

Ale to tylko moje zdanie.

Jak naprawdę chcesz kompa do gier za 10.000 PLN to weś:

Operton 165 - 1399 zł

Asus A8R32 ATI Xpress 3200 - 665 zł

PDP Patriot LLK 2x1GB - 995 zł

2x Samsung 160GB SATAII&NCQ - 2x270 zł

Creative SB X-Fi Xtreme Music - 410 zł

Gigabyte ATI Radeon x1900XT (slave) - 2099 zł

Gigabyte ATI Radeon x1900CF (master) - 2399 zł

Thermaltake Soprano black - 289 zł

Seasonic S-12 500W - 499 zł

 

Należałoby też zmienić chłodzenie

Procesor: ty założyłbym chłodznie wodne

Grafa: raczej przy CF WC odpada, więc proponuję kupić 2x Arctic Cooling Accelero X2

Obudowa: 2x Fander 120mm

Nie lepiej zamiast tego opetrona jakiegos athlona? Przeciez to nei ma byc komp do o/c

No i nie jestem pewien, czy 500W wystarczy na TAKIE dwie karty graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi o procesor to również byłbym za jakimś Athlonem np. AMD Athlon 64 X2 4400+, nie wiem jednak jak sprawuje się BOX'owe chłodzenie. Na moim Venice spisuje się ok, a tutaj nie miałem gdzie sprawdzić. Może jednak wielordzeniowość to jest jakiś pomysł na przyszłość. Poza tym owszem komputer ma być do gier ale przecież żeby coś skompresować/zdekompresować/zakodować itp. można go będzie wykorzystać :).

 

Płyta główna, to dla mnie najważniejsza sprawa i póki co obstawałbym przy czymś na nForce i raczej nie ze stajni Abita. Dlaczego nie Abit? Zraziłem się do niej za sprawą kilku wpadek (biosy, kondensatory na płytach). Może to głupie ale lęk pozostaje. Poza tym magiczna wydajność i równie magiczne opcje do OC to nie wszystko. Stabilność i kompatybilność, nawet kosztem wydajności.

 

Chipset ATi to dla mnie całkowita zagadka.

 

Zastanawiałm się nad ASUSEM A8N32-SLI Deluxe nForce4 SLI x16 - chętnie bym się jednak dowiedział co usprawiedliwia tak wysoką cenę. Kusi mnie tam pasywne chłodzenie, o ile faktycznie jest skuteczne.

 

SLI - tutaj też nie jestem przekonany. Jeśli już to z na prawdę dobrym zasilaniem.

 

Raz jeszcze bardzo dziękuję za każdy wpis i oczywiście będę niezmiernie wdzieczny za kolejne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję zasilić to wszystko Huntkeyem HK-350AP! O/C Team Śląsk uciągnął na tym dużo różnego sprzętu, po na prawdę mocnym O/C :) Nie bądźmy opętani manią watów!

Edytowane przez Balu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 10K zaproponuje takie coś:

Opteron 165 s.939

DFI LanParty NF4 Ultra-D

G.Skill 2x1GB

X1900XTX

Samsung SP 250GB

BenQ DW1650

Ninja+Fender<---- To jest chłodzenia jakby autor nie wiedział

Seasonic S12-500

Jakaś super buda i reszta rzeczy i jest wypasik komp do gier :wink:

DFI LanParty NF4 Ultra-D - Z tej płyty nie będzie miał pożytku 100% - można zaoszczędzić nic nie tracąc poza możliwościami OC .... zakładam że płyta ta ma chłodzenie pasywne bo użytkownik ceni sobie ciszę.

 

G.Skill 2x1GB - można taniej i stabilnie

 

Jakaś super buda - nie "jakaś" tylko z wiatrakiem min 12cm aby była bezgłośna wymiana powietrza przy dużym przepływie np. TT Soprano

 

ja proponuje taki zestaw

Procesor AMD Athlon 64 X2 4800+ BOX (Socket 939)

zawiera: wentylator procesora2681.00

Płyta główna DFI LanParty UT NF4 SLI-DR Expert

zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 856.00

RAM PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 433MHz CL2-5-3-2 1101.00

Karta graficzna GeForce 7900 GTX Microstar 512MB ViVO & DVI (PCI-E) 2199.00

Dysk twardy IDE/SATA Maxtor MaxLine Pro500 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) 1386.00

 

Razem brutto: 9324.00

Razem netto: 7642.64

DFI LanParty UT NF4 SLI-DR Expert - to samo , to że ma 10 tys. na komputer nie oznacza że chce je "ulotnić" Dfi są drogie i raczej do OC

 

karta muzyczna, karta sieciowa - karta sieciow Gigabit powinna być zintegrowana z płytą więc nie wiem o co chodzi z tym "zawiera karta sieciowa"... karta muzyczna ... jakaś ?? może konkrety np. X-Fi Extreme Music za 400 PLN

 

PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 433MHz CL2-5-3-2 - znowu niepotrzebne marnotrawienie pieniędzy ... jak myślisz co mu da 433 przy CL2 ?? (poza wysoką ceną) nie lepiej kupić stabilne 400 CL2,5 ew. 2 i tańsze

 

GeForce 7900 GTX Microstar 512MB ViVO & DVI (PCI-E) - o niebo lepszy jest Radeon XTX

 

Maxtor MaxLine Pro500 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) - to już przykład wywalania pieniędzy w błoto .... wiesz jakie ten dysk ma szanse z wydajnością (ceną i ciszą) 2xSamsung SP2504C RAID Striping ??? .... zerowe

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze 3 GB ramu ?? :wink:

Lepiej 4 ... - bez jaj :P Ale tak serio to może lepiej pozostać przy 2x1GB i w przyszłości dodać kolejne tyle (pewnie niedalekiej )

 

Czy zestaw głośnikowy ma być w podanej cenie ??? (i klawiatura,mysz)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo celna uwaga Kyle. Mimo sporego budżetu nie ma to być zestaw z najdroższych komponentów ale skrojony na miarę. O wyrzucaniu pieniędzy w błoto raczej nie ma mowy. Znajomy z pewnością nie wpadnie w depresję jeśli wyda mniej niż przewidziane maximum.

 

Zestaw ma być kompletny z wyjątkiem monitora i urządzeń peryferynych (drukarka, skaner itp.). Mysz i klawiatura jak najbardziej. Głośniki nie są konieczne choć propozycje mile widziane.

 

 

Pozdrawiam i znów dziękuję

Edytowane przez Teofil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, tak jak niektórzy wypowiadający się w temacie, że lepeij kupić Xbox'a 360. Szkoda tyle kasy wydawać na kompa do gier, bo straci on bardzo szybko na wartości.

Ale to tylko moje zdanie.

Jak naprawdę chcesz kompa do gier za 10.000 PLN to weś:

Operton 165 - 1399 zł

Asus A8R32 ATI Xpress 3200 - 665 zł

PDP Patriot LLK 2x1GB - 995 zł

2x Samsung 160GB SATAII&NCQ - 2x270 zł

Creative SB X-Fi Xtreme Music - 410 zł

Gigabyte ATI Radeon x1900XT (slave) - 2099 zł

Gigabyte ATI Radeon x1900CF (master) - 2399 zł

Thermaltake Soprano black - 289 zł

Seasonic S-12 500W - 499 zł

 

Należałoby też zmienić chłodzenie

 

Procesor: ty założyłbym chłodznie wodne

Grafa: raczej przy CF WC odpada, więc proponuję kupić 2x Arctic Cooling Accelero X2

Obudowa: 2x Fander 120mm

Już nie będę krytykować "jak leci" ale 320GB wręcz razi - to nie jest dużo a napędy Blu-ray i HD-DVD tuż tuż .... 500 GB to takie rozsądne minimum

 

Wybacz mi ale nie mogę się powstrzymać

weś? wieś? - zakładam że to literówka ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle Coś TY! 320GB spokojnie wystarczy, ja mam 60 i mi styka :P

Zestawik spoko, możesz go brać

Chodzi mi oczywiście to ten od lukmek'a

Czyli jedna płyta Blu ray Ci się jakoś zmieści ;)

 

Co do myszek:

A4tech ( 718, 718F , 750F )

Logitech ( 518, G5 )

Razer ( diamondback, copperhead )

 

- kolejność firm w miarę alfabetyczna :P .... im mysz bardziej z prawej strony listy tym wyższy model.

 

Podkładka QCK to tania i dobra podkładka - nie polecam kupna podkładki za nie wiadomo ile (są takie za ponad 100 PLN )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Ci taki dysk, jak ważne dokumenty nagrasz sobie na DVD, lub na Blu ray i będziesz miał większą pewność, że nic nie stracisz. Tak samo ja robie, dokumenty mam na DVD, a na dysku tylko system, kilka programów i gry.

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... do niedawna miałem dysk 13GB ( !!! ) teraz 250 (fajny przeskok) i oszczędnie z niego korzystam. Zachodzi jednak czasem potrzeba nagrania na dysk kilku filmów ( przy czym dysk już jest nieco zajęty ) o ile z dwuwarstwowymi DVD nie ma problemu ( 10 filmów= tylko 80 GB :] ) a tyle z filmami na HD-DVD które mają być w tym roku już będzie gorzej ( 1 film powiedzmy 30GB x 10 = 300GB ). Poza tym to co teraz jest wystarczające za chwilę będzie problematycznie niewystarczające. 300 GB to naprawdę nie jest aż tyle jak się wydaje ... jak ten user nagra kilka filmów i zainstaluje kilka gier to miejsce szybko stopnieje.

 

Generalnie czasem zachodzi konieczność nagrania na dysk dużej ilości danych (np. na kilkanaście godzin ) - jeśli na ten komp to się nie zmieści to będziemy mieli obciach.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...