Skocz do zawartości
Teofil

Zestaw Do Gier - Do 10k Zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz ... do niedawna miałem dysk 13GB ( !!! ) teraz 250 (fajny przeskok) i oszczędnie z niego korzystam. Zachodzi jednak czasem potrzeba nagrania na dysk kilku filmów ( przy czym dysk już jest nieco zajęty ) o ile z dwuwarstwowymi DVD nie ma problemu ( 10 filmów= tylko 80 GB :] ) a tyle z filmami na HD-DVD które mają być w tym roku już będzie gorzej ( 1 film powiedzmy 30GB x 10 = 300GB ). Poza tym to co teraz jest wystarczające za chwilę będzie problematycznie niewystarczające. 300 GB to naprawdę nie jest aż tyle jak się wydaje ... jak ten user nagra kilka filmów i zainstaluje kilka gier to miejsce szybko stopnieje.

 

Generalnie czasem zachodzi konieczność nagrania na dysk dużej ilości danych (np. na kilkanaście godzin ) - jeśli na ten komp to się nie zmieści to będziemy mieli obciach.

250GB to jeszcze jeden problem, jak zajmiesz 200GB to będziesz to skanował w nieskończoność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle: faktycznie jest to literówka.

 

Jeśli chodzi o procesor: według mnie nieopłca się dokładać 500 zł do x2 4400. Ja bym lekko podkręcił opertona. Nie mów mi, że nie będzie proc kręcony, bo zawsze po jakimś czasie przychodzi na to ochota.

 

Jeśli chodzi o płytę główną: do kart spiętych w Cfross Fire niezbędna jest płyta z chipseten ATI. Polecam właśnie tę, ponieważ jest onan na najnowszym chipsecie, który jest wydajniejszy od konstrukcji nForce5 SLIx16. Tu masz test tej płyty. Jak widać jest bardzo dobra. Jeśli chodzi o Abita, to nie polecam tych płyt. Ostanią dobrą płytą był AN8 Ultra. Obecnie produkowane (KN8/Ultra) są poprostu badziewiaste. Obecnie nie polecam produktów firmy ABIT.

 

Jeśli chodzi o dyski twarde: myślę, że 320GB spokojnie wystarczy do wszystkiego. Nie ma co świrować z pojemnościami dysków.

 

Jeśli chodzi o zasilacz: uważam, że Seasonic wystarczy do takiej konfiguracji. Sądzę tak, ponieważ ma on bardzo mocną linię 12V, prawie tak silną jak Tagan 580W U22. A co powiecie, na konfigurację PITera, który ma opka 165@FX-60, 2GB RAMU, x1800XT O/C i to wszystko działa spokojnie na Taganie 380W. Te konfiguracja nie wymaga mocniejszego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukmek wiem ze uwazasz Ati za lepsza firme niz nV ,ALE CF jest w powijakach i jest za wczesnie na pakowanie tego do komputera tym bardziej ze sprzet nie bedzie podkrecany (zakladam ze Pan ktory bedzie sprzet uzytkowal chce wlaczyc komputer i cieszych sie niezmacona przyjemnoscia :rolleyes: ). Wniosek jeden z daleka od CF ,co do SLI to rowniez uwazam ze wystarczy jedna bardzo wydajna grafa :wink:

 

Oczywiscie co procka to musi miec dwa rdzenie i jak najwyzsze taktowanie na standardzie (tutaj najbardziej boli brak o/c :sad: ) ,ale cos w okolicy X2 4400 czy 4800 bedzie ok. ,wiem ze lepiej opka ,ale bez o/c opek to kupa :?

Co do grafy to do wyboru albo x1900xtx albo 7900GTX (bralbym GTX ,bo tanszy :D ,a wydajnosc zblizona).

Ramu oczywiscie 2x1GB (koledzy doradza jaki) ,zasilator to seasonic 600W ,oczywiscie ninja + fander na procka ,modo to oczywiscie z daleka od DFI ,lepiej wziac bezpiecznego Asusa :D Dysk twardy to jak najwiekszy i najwydajnieszy ,ale te 250GB wystarczy (prosze nie pisac ze wystarczy 80GB ,bo to nie prawda).

Jeszcze jedno lukmek seasonic zjada tego tagana jak chce ,linia +12V w seasonicu jest jedna z najmocniejszych ,a niestety tagan moze sie pochwalic fajna naklejka :lol2: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Raz jeszcze dziękuję za wszelkie sugestie. Pozwolę sobie zrobić małe podsumowanie, czyli wstępne "pewniaki" jeśli chodzi o komponenty:

 

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4400+

 

Płyta główna na nForce 4, to że chipset ATi ma lepsze wyniki w testach to jeszcze żaden argument. Testy nie są w stanie wykazać niezawodności, stabilności i kompatybilności. Producent płyty: ASUS lub... zaufaniem darzę jeszcze GIGABYTE, mniejszym Microstar ale raczej upierałbym się przy ASUSIE.

Model płyty? Tutaj byłbym wdzięczny za podpowiedzi, jak pisałem kusi mnie bardzo poniższy:

 

Płyta główna: ASUS A8N32-SLI Deluxe nForce4 SLI x16 - chętnie poznałbym opinię jej użytkownika lub uzasadnioną propozycję innego modelu

 

Pamięć: 2x1GB - co do tego nie ma wątpliwości. Teraz stabilność, to jest priorytet. To, że budżet jest tak wysoki nie znaczy, że pamięć musi być "trendy", dlatego prosiłbym o jakiegoś pewniaka z niekoniecznie wyżyłowanymi timigami.

 

Karta grafiki: póki co proponowałbym jedną. 7900 GTX, - jakiego producenta (czy w przypadku tego układu przyrost mocy jest na prawdę znaczący w porównaniu do np. 7800 GT?), bardzo ważne jest chłodzenie.

 

Obudowa: może jakiś model z zasilaczem? Pewna, cicha, solidna i przemyślana. Jeśli zamontowanych będzie kilka dysków to żeby miały odpowiednią przestrzeń i obieg powietrza, podobnie napędy optyczne. No i nie chciałbym żeby zdarzaly się jakieś drżenia, rezonanse itp. Padło już kilka propozycji i myślę coś się wybierze.

 

Dysk: na wstępie 320 lub 400 GB wystarczy. Zmiana tego elementu (dołożenie innego) to akurat nie taki problem. Cichy i pewny. Na komputerze będą prawdopodobnie ważne dokumenty. Filmy DivX to akurat nie ten człowiek. Nie zalegają na dysku.

 

Klawiatura i mysz: tutaj ważne będą też względy estetyczne i preferencje znajomego. Padło kilka propozycji, znajomy zapewne obejrzy i wybierze wedle własnego gustu.

 

Trochę dziwi mnie fakt, że nie wypowiedział się żaden zwolennik platformy Intela. Co prawda wszędzie jest napisane dużymi literami, że jeśli chodzi o gry to tylko AMD ale myślałem, że ktoś pokusi się o taką alternatywę. Widocznie ani obsługa DDR2 ani dość duża rodzina procesorów nie wystarczają.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Teofil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci polecam G.Skill HZ z allegro, jesli chodzi o sklepowa to Patrioy LLK.

 

re down:

Pewno ze sa, chocby ta 165-tka proponowana przez Maciaqa.

Edytowane przez Cael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj testy na benchmark.PL Radeon X1900XTX jest szybszy od GF 7900GTX - jak już zresztą pisałem i oferuje co najmniej taką jakość obrazu co GF ( niewiadomo czy GF nie wypada gorzej bo nie ma testów filtrowania a dokładnie wyłączenia uproszczonego doboru precyzji filtrowania wzgl. kąta nachylenia płaszczyzny ).

 

Co do dysku to jeśli będą na nim ważne dane zalecam RAID MIRROR ( 2 dyski po 250GB z czego widoczne będzie 250 GB - drugi dysk to kopia )

 

Obudowa z zasilaczem .... nie widziałem wybitnie dobrej obudowy sprzedawanej z wybitnie dobrym zasilaczem - a zakładam że komputer za 10 "patyków" ma być lepszy niż przeciętny

 

ps. Jeśli chcesz aby gry szybko chodziły i do tego chcesz jedną kartę graficzną to bym na niej nie oszczędzał zupełnie, prędzej zaoszczędź na CPU ( tylko przy 2 kartach jest sens kupna najszybszych CPU do gier )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cały czas się przejaśnia :).

 

Oczywiście opcję z dwoma dyskami biorę pod uwagę i tutaj nie ma większych problemów.

 

Płyta na nForce i grafika ATi wymusi stosowanie jednej karty graficznej, a żal byłoby sprzedać później tak dobrą kartę za 40% ceny i znowu wyłożyć 4 tyś. na dwie karty do SLI. Tak mi się przynajmniej wydaje i dlatego skłaniam się w stronę 7900GTX. Póki co jednej. Jeśli błędnie rozumuję proszę mi to "wygarnąć" :).

 

Skoro brak wybitnej obudowy z równie dobry zasilaczem to pozostaje konstrukcja "dzielona" czyli zasilacz + obudowa.

 

Allegro jako miejsce zakupów raczej odpada.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie dramatyzowalbym co do pojemnoci na twardym dysku. Jak zacnziemy deliberowac ile to filmow mozna na dysk przegrac i ile mp3 to okaze sie szybko ze nie ma takiego dysku ktory wszystko pomiesci :)

 

Moze wartoby sie zastanowic nad RAID 0+1 czyli... 4 dyski? Jest to polaczenie szybkosci z bezpieczenstwem.

 

Co do plyty: ASUS A8N32-SLI Deluxe nForce4 SLI x16

Interesuje sie tym zywotnio i powiem Ci ze jesli 160zl roznicy miedzy ta wersja a wersja Premium nie orbi znaczenia to warto doplacic. Bo w zasadzie - nie ma sie co oszukiwac - roznicy w wydajnosci w grach miedzy nimi (w SLi oczywiscie) nie ma. Mimo iz ta drozsza ma podobno SLi x16 to ma glupia architekture ktora to wszystko chrzani. Oczywiscie problemu takiego nie ma w CrossFire jednak jego nie bierzemy pod uwage.

 

A ASUS A8N32-SLI Deluxe nForce4 SLI x16 w odroznieniu od Premium ma 8 fazowe zasilanie, wtyczke do SATA na zewnatrz obudowy i troche lepiej rozwiazane chlodzenie chipsetu (obie maja pasywne ale w Premium jest troszke gorsze chyba).

 

Ps: Nie skomentowalem wczesniej wiec teraz napisze. Ktos zaproponowal kupno dysku 500GB za 1100zl... powinien chyba popelnic honorowe harakiri :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko z komputronika

 

Procesor AMD Athlon 64 X2 4400+ BOX (Socket 939) - 1942.00

Wentylator procesora Arctic Cooling Freezer 64 Pro - 78.00

Płyta główna Asus A8N32-SLI Deluxe nForce4 SLI x16 - 830.00

Pamięć RAM Kingston HyperX DDR 2x 1GB PC-400 CL2 - 998.00

Karta graficzna 2 x GeForce 7900 GT Asus 256MB HDTV & DVI (PCI-E) - 2798.00

Dysk twardy 2 x WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache - 760.00

Obudowa SilverStone Temjin TJ-05 czarna - 515.00

Zasilacz do obudowy Tagan 580W - U22 2Force Series - 489.00

Karta muzyczna Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music - 449.00

Napędy optyczne LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4167B bulk black H (gwar. 24 mies.) - 191.00

Głośniki Creative GigaWorks ProGamer 5.1 G500 retail - 1053.00

 

Razem brutto: 10103.00 zł

Razem netto: 8281.22 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukmek wiem ze uwazasz Ati za lepsza firme niz nV ,ALE CF jest w powijakach i jest za wczesnie na pakowanie tego do komputera tym bardziej ze sprzet nie bedzie podkrecany (zakladam ze Pan ktory bedzie sprzet uzytkowal chce wlaczyc komputer i cieszych sie niezmacona przyjemnoscia :rolleyes: ). Wniosek jeden z daleka od CF ,co do SLI to rowniez uwazam ze wystarczy jedna bardzo wydajna grafa :wink:

Nie lubię, jak ktoś tak piszę. Wiele razy podkreślałem to, że nie jestem fanem ani ATI, ani nVidia.

Polecam takie karty, które są lepsze na dzień dzisiejszy.

Jeśli chodzi o CF, to o jakich problemach mówisz ???

Jak tylko pojawił się w sprzedarzy ten Asus na ATI Xpress 3200 postanowiłem zobaczyć, jak będzie działać CF na "żywo"

Spiełem ze sobą 2x1800XT (oczywiście slave i master). Instalacja serowników przebiegła pomyślnie, CF działało bez problemu. Pograłem również w parę gier i tu również wszystko było ok. Konfiguracja pracowała stabilnie na zasilaczu Enermax 480W.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko z komputronika

 

Procesor AMD Athlon 64 X2 4400+ BOX (Socket 939) - 1942.00

Wentylator procesora Arctic Cooling Freezer 64 Pro - 78.00

Płyta główna Asus A8N32-SLI Deluxe nForce4 SLI x16 - 830.00

Pamięć RAM Kingston HyperX DDR 2x 1GB PC-400 CL2 - 998.00

Karta graficzna 2 x GeForce 7900 GT Asus 256MB HDTV & DVI (PCI-E) - 2798.00

Dysk twardy 2 x WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache - 760.00

Obudowa SilverStone Temjin TJ-05 czarna - 515.00

Zasilacz do obudowy Tagan 580W - U22 2Force Series - 489.00

Karta muzyczna Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music - 449.00

Napędy optyczne LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4167B bulk black H (gwar. 24 mies.) - 191.00

Głośniki Creative GigaWorks ProGamer 5.1 G500 retail - 1053.00

 

Razem brutto: 10103.00 zł

Razem netto: 8281.22 zł

Fajny zestawik lecz kingstony wymieniłbym na crosairy:)Lub G.Skille:)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem. Nawet małżonka przyznała wczoraj, że to bardzo miło ze strony forumowiczów, że tak czynnie biorą udział w dyskusji.

 

Na chwilę obecną przekonany już chyba jestem do płyty głównej, procesora i karty grafiki. Jednak skieruję się w kierunku "monopolisty" i doradzę znajomemu nForce + GeForce 7900GTX.

 

trist@n

Fajny zestawik lecz kingstony wymieniłbym na crosairy:)Lub G.Skille:)Pozdrawiam

Ciekawi mnie dlaczego wymieniłbyś Kingstony. W zasadzie od lat Kingstony pracują w mojej firmie w serwerach, mam też jakiś "powolny" model w domu i wszystko spisuje się bez zarzutu. Chyba, że o czymś nie wiem i produkty tej firmy nie są już tak dobre?

 

Co do Corsair, to faktycznie na stronie ASUSA do interesującego mnie modelu płyty głównej polecane są moduły Corsair XMS-3500LL PRO. Pytanie tylko czy ten tandem faktycznie byłby tak dobry jak twierdzi producent płyty?

 

Jeśli chodzi o karty graficzne, to mam wrażenie (po obejrzeniu zdjęć na komputroniku), że niezależnie od producenta chłodzenie wygląda niemal identycznie. To złudzenie, czy faktycznie jedyne różnice to barwy i logo na wiatraku?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Teofil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie że nie mozemy choć takie jest założenie tematu odejść od myślenia o kręceniu i skupić się na po prostu wydajnym zestawie.

 

Moje rady - nie będzie o częściach bezrpośrednio

 

Procek - jedno jajko od AMD, 2,4-2,6ghz, powyżej nie bedzie dużej różnicy wzrosną tylko koszta,, jak ma być nowocześniej (choć w grach różnicy w sumie nie będzie..) to 2 jajka i mhz jw.

 

Płyta - nie żadne DFI za 900 i Fatality, nie wiem z kąd takie propozycje jak oc ma być kiedyś ewentulnie trochę.. Kupienie czegoś rozsądnego wyposażonego w to co trzeba.. to jest sposób imo,, przy prockach z takimi taktami oc skonczy się i tak na 15% (szczególnie w rękach total amatora) i tyle jest w stanie podać prawie każda płyta

 

Pamięć - przy mocnych prockach pamięci z 2-2-2 lub 2-3-2 to nie jest zła inwestycja, na pewno 2 x 1GB

 

Chłodzenie - cisza, opini jest full i można coś wybrać, nie wiem tylko czy potrzeba będzie nindzia ;) na pewno wystaczy TT bigtyphoon @ 800rpm

 

Grafika - tutaj wg uzania, jesli ma byc na jakis czas do grania i budzet jest to cos z najwyzszej półki,,, nie iwem jak w konkretnych przypadkach ale z moich doświadczeń z chłodzeniem na kartach ati (te suszarkowate, podobne jak w fireblde x800gto czy x850..) wynika ze jest OKRUTNIE głośne,, nie wiem jak te z 1800/1900 ale wygląda tak samo ;P jeśli ktoś nie zaprzeczy brał bym któregoś z 7900gtx, mają te duże fajne chodzenie które jest ogólnie chwalone i za wydajność i za ciszę w 2d, wydajność - na tym poziomie coś jak z mocą w rolceroycach ;) jest, wystarczająca.. :)

 

Dźwięk - pakowanie sie w creafa za 900zł jak ktos proponował to imo przepraszam za mocne słowo -DEBILIZM- ;) po co ? po pierwsze różnica miedzy fatalitem a zwykłym xfi nie jest warta 500pln... po drugie te karty za rok będą warte najwyżej połowę :P po trzecie na 99% nowy własciciel nie będzie nawet świadom róznicy a już na pewno jej ni zauważy ;)

 

Na koniec jedna rada: Zestaw za 10k składał bym z założeniem że: wydam 7k a 3k zachowam :) czemu ?? po za te 3k dzisiaj kupię tylko trochę wiecej wydajnosci która za rok będzie warta (różnica) powiedzmy 1k. Mówimy cały czas o wyżynach mocy i o kupowaniu w sumie nadmiaru.. Te same 3k wydane za rok lub półtora to: zakup znów najnowszej grafiki + zmiania procka na coś szybszego (wiem będzie am2,, ale podmianka na top FX'a ze 'starej podstawki' to nie jest zły pomysł..),, oczywiście odsprzedać możemy graty które siedzą w kompie

 

Na koniec - zwróć uwagę na komfort pracy - wszystko ma być ciche i przyjemne, nie samą mocą człowiek żyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ktore niebo ? chyba czytac nie potrafimy :unsure:

O niebo to przesadziłem ale lepszy.

 

Dołączona grafika

 

 

 

Jako jedną kartę wybrał bym radeona i prawdopodobnie wymienił bym chłodzenie bo w kartach nVidii i Ati jest montowane dość głośne. Jednak rozwiązanie: kupię teraz jednego 7900 i później dołożę drugiego jest bardziej przyszłościowe.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo , ale dla mnie wydawanie 10k zł na pc do grania to najglupsza rzecz jaka mozna zrobic...

 

I mozecie mi wciskac kit , ze przyszlosciowe to bedzie a ja tego i tak nie lykam... Wydawanie na pc powyzej 5k jest juz dla mnie debilizmem a co dopiero 10k

 

Jak chcesz pograc to kup sobie X360 , PS2 , PS3 i do tego jakies LCD/Plasme 32/40" i masz spokoj na 5-6 lat a nie wsadzaj takiej kase w PC , ktore za dwa lata bedzie nic nie warte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat dobrze gadasz na kompa to max 2500 zł i to w miare wypasionego

można zlożyć

 

inaczej szkoda kasy - konsola lepsza do gier jeśli o nich mowa

komp do gier to strata kasy absurd jeszcze te 10K zł !! zonk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze coraz wiecej wtornych analfabetow o ktorych pisalem wczesniej - bez obrazy.

 

Mozna tez pomyslec nad dwoma napedami - nagrywarka DVD i samym DVD. Wydatek tylko o jakies 80zl wiecej, a komfort duzo wiekszy.

 

I jeszcze jedno, czytalem gdzies, ze jak sie kupi procka z BOXowym wentylatorkiem, to nie chcac tracic gwarancji nie mozna z niego tego wentylatorka zdemowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tradycyjnie dziękuję za poświęcony czas i wszelkie opinie.

 

>Heat

Nie mnie sądzić czy to, że ktoś chce wydać tyle kasy jest głupie czy nie. Znajomy zwrócił się z konkretną prośbą i staram się mu pomóc najlepiej jak potrafię, oczywiście z Waszą wydatną pomocą.

 

Kwestia XBox'a itp. - jedno nie wyklucza drugiego :). Tzn. będzie chciał platformę tylko do grania to zapewne kupi. Komputer będzie miał zastosowanie w pracy i w grach. Skoro chce na nim komfortowo grać (głównie Shootery, Multiplayer) to przecież nie napiszę, że potrzebuję pomocy w konfigurowaniu komputera do biura. Jego zastosowanie rozrywkowe wyznacza cel sprzętowy. Po raz kolejny powtórzę też, że nie musi to być dokładnie wydane 10000 zł. To jest limit ale jednocześnie nie ma dolnego progu. Po prostu ma być wybitnie komfortowo ale z głową. Ta osoba nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto i dlatego nie poszła kupić najdroższego komputera do jakiegoś marketu tylko prosi o pomoc w wybraniu optymalnej (niekoniecznie najdroższej) konfiguracji.

 

Jak napisał forest kila zbila: wszystko ma być ciche, przyjemne, stabilne!!! i estetyczne.

 

Rozmawiałem z kolegą odnośnie płyty głównej i przyznał, że miał ostatnio większą ilość zwrotów płyt ASUS. Czy spotkaliście się z czymś podobnym? Może to kwestia modelu, może przypadek? Zawsze uważałem ASUSA za Mercedesa (jeśli nie Porsche) wśród płyt głównych.

 

Co sądzicie (i czy są na sali użytkownicy) o płycie: Microstar K8N SLI Diamond Plus nVidia C51D

 

Kolejne pytanie: czy jest jakiś sensowny model GIGABYTE? Mam do tej marki szczególny sentyment, a płyta ma przede wszystkim zapewniać komfort w postaci stabilności i kompatybilności. Możliwości OC nie są argumentem.

 

Nadal też jestem w lesie jeśli chodzi o obudowy. Oczywiście obejrzałem Wasze propozycje, z tym, że chciałbym kilka odpowiednich modeli żeby przyszły właściciel mógł podjąć decyzję na podstawie gustu.

 

Pozdrawiam

 

PS: mam nadzieję, że będę mógł się Wam jakoś za tą pomoc odwdzięczyć, choć nie mam pojęcia jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze coraz wiecej wtornych analfabetow o ktorych pisalem wczesniej - bez obrazy.

Temat zrozumialem az za dobrze . 10k na kompa w moim odczuciu to glupi wydatek i nie wciskaj mi "wtornego analfabetyzmu" bo to jest forum , tutaj sie wyraza swoja opinie w danym temacie i wydaje mi sie , ze wlasnie ja daje mu w miare sensowna odpowiedz w danym temacie . Ty widac podnieciles sie zbytnio tematem i wlasnie kompletujesz swoj sprzet marzen...

 

I jeszcze jedno, czytalem gdzies, ze jak sie kupi procka z BOXowym wentylatorkiem, to nie chcac tracic gwarancji nie mozna z niego tego wentylatorka zdemowac...

:blink: :lol:

 

Nie mnie sądzić czy to, że ktoś chce wydać tyle kasy jest głupie czy nie. Znajomy zwrócił się z konkretną prośbą i staram się mu pomóc najlepiej jak potrafię, oczywiście z Waszą wydatną pomocą.

W takim razie zasugeruj mu delikatnie , ze nie warto pakowac tyle kasy w pieca do grania . IMO do 5 tys zlozy juz bardzo fajny konfig na ktorym pogra we wszystkie nowe tytlu w przyzwoitej rozdzielczosci z wysokimi detalami . No chyba , ze jego monitor daje wiecej niz 1280x....

To wtedy rzeczywiscie warto dolozyc troche wiecej do grafiki :wink:

 

Chyba , ze konfig ma byc typowo "dla szpanu" to wtedy nawet te 10k braknie :lol:

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze coraz wiecej wtornych analfabetow o ktorych pisalem wczesniej - bez obrazy.

 

Mozna tez pomyslec nad dwoma napedami - nagrywarka DVD i samym DVD. Wydatek tylko o jakies 80zl wiecej, a komfort duzo wiekszy.

 

I jeszcze jedno, czytalem gdzies, ze jak sie kupi procka z BOXowym wentylatorkiem, to nie chcac tracic gwarancji nie mozna z niego tego wentylatorka zdemowac...

A niby co da drugi napęd ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zasugerować mogę. Chciałbym przedstawić kilka propozycji, kilka opinii, między innymi taką, że nie ma sensu tyle płacić, a lepiej zainwestować w łącze, które będzie w stanie zapewnić jak najmniejsze opóźnienia. Tyle, że do takiej dyskusji muszę być przygotowany i wcześniej rozważyć za i przeciw.

 

Poza tym jeśli grafika i procesor mają być na prawdę mocne, to przecież nie wstawię ich do byle jakiej obudowy, i przytnę kosztów na pamięciach "no name" i "podejrzanej" płycie głównej. Jak garnitur to nie trampki. I odwrotnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby co da drugi napęd ??

Wygode. Nie trzeba robic obrazu plyty zeby ja przegrac. Tym samym nie fragmentujesz sobie dysku twardego co skolei odbiloby sie na wydajnosci calego systemu.

 

 

Posta heata nie bede komentowal bo mi szkoda klawiatury.

 

Co do obudowy, to ciezko bedzie wybrac cos, bo przeciez to zalezy od gustu uzytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygode. Nie trzeba robic obrazu plyty zeby ja przegrac. Tym samym nie fragmentujesz sobie dysku twardego co skolei odbiloby sie na wydajnosci calego systemu.

Posta heata nie bede komentowal bo mi szkoda klawiatury.

 

Co do obudowy, to ciezko bedzie wybrac cos, bo przeciez to zalezy od gustu uzytkownika.

Co do fragmentacji dysku to obraz jest tworzony i po nagraniu ( w zal od ust. ) usuwany więc nie wiem o jakiej fragmentacji mówisz? Dysk będzie w takim stanie jak przed operacją kopiowania. Co do kopiowania to jeśli jesteś pirat ;P to zgoda że tak jest szybciej, ale mniej bezpiecznie ( jeśli robisz kopię i napęd źródło nie "wyrobi" to będą znaczniki na płycie, dysk jest znacznie szybszy od DVD i ryzyko jest znikome ). Poza tym kolejny napęd zabiera trochę energii z zasilacza ( mało bo ~20 W ale zawsze coś - ma to większe znaczenie jeśli ktoś ma np. 3 napędy i zasilacz "renomowanej" firmy Codegen ). Poza tym kupować napęd aby raz za jakiś czas z niego korzystać ?

 

I jeszcze jedno, czytalem gdzies, ze jak sie kupi procka z BOXowym wentylatorkiem, to nie chcac tracic gwarancji nie mozna z niego tego wentylatorka zdemowac...

A niby jak w serwisie sprawdzą czy używałeś coolera BOX czy innego?? Zdjejmować?? Wystarczy go po prostu nie zakładać :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kwestia napędu to sprawa uboczna. Myślę, że na start będzie jeden. Nie wiem jak będzie się rozwijać sprawa "gęstych" formatów. Poza tym dokupić można zawsze. A jeśli chodzi np. o kopie bezpieczeństwa to coraz rzadziej udaje się skopiować powiedzmy nowo zakupiony film w stosunku 1:1. Często robienie obrazu jest po prostu konieczne, a i pewne.

 

Gdyby ktoś pokusił się o tańszy zestaw to też bardzo chętnie bym go przemyślał.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię, jak ktoś tak piszę. Wiele razy podkreślałem to, że nie jestem fanem ani ATI, ani nVidia.

Polecam takie karty, które są lepsze na dzień dzisiejszy.

Jeśli chodzi o CF, to o jakich problemach mówisz ???

...

Odpowiem na to chociaz zachodzi off topem :wink: Wiele razy polecales jako dobre rozwiazanie x1800xl w zamian 7800GT ,wiemy ze XL jest slabszy i sa z nim problemy ,ale Ty nic o nich nie wiesz i idziesz w zaparte :? To taki luzny przyklad potwierdzajacy jedno kazdy chwali to co ma :wink: Nastepnie ciche i bezproblemowe rozwiazanie to CF :lol: Po pierwsze cisza ,hmmm tutaj taki zestaw CF mozna porownac to sredniej klasy odkurzacza wiec jak nic chybione rozwiazanie (zobacz jak sprawuje sie chlodzenie GTX'a ,domniemam ze pracujesz w sklepie/serwisie i masz dostep do podzespolow :) ). Po drugie problemy: raz>>karta master (chore rozwiazanie Ati) ,dwa>>gry korzystajace z CF sa w zdecydowanej mniejszosci do tych ktore wykorzystuja SLI :wink:

 

@Heat dla Ciebie draak i Sulaco to debile...? :rolleyes: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heat dla Ciebie draak i Sulaco to debile...? :rolleyes: pozdro

Ale o co Ci chodzi ? :huh:

 

draak z tego co pamietam przesiadal sie z X800XT PE na X1800XT , wiec wydal 1000zl

 

Sluaco przesiadal sie z 2x6800Ultra na 2x7800GTX wiec max co doplacal to 3000zl

 

Widzisz roznice w jednorazowym wydaniu 10tys zl a upgrade ? :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...