Skocz do zawartości
Teofil

Zestaw Do Gier - Do 10k Zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak dumam, dumam i pomyślałem, że mimo wszystko pokuszę się o zestaw na Pentium 4. Dlaczego, skoro ma to być komputer do gier? Dlatego, że zdarza się edycja wideo, cena Pentium D 920 jest bardzo kusząca, a brak kilku czy kilkunastu fps nie powinien być tragedią.

 

Poniżej "wydumany" zestaw. Zastawnawiam się jednak czy nie lepiej trochę poczekać. AMD wiadomo nowa podstawka itd., a Intel buńczucznie zapowiada Conroe. Jeśli w praktyce Conroe miałby być tak dobry jak w teorii to byłby to bardzo ciekawy procesor. Poza tym ma się pojawić nowy chipset, chyba 946. Ciekaw jestem opinii.

 

Zestaw P4

 

Procesor: Intel Pentium D 920 (S775) 2.80 GHz (2x2MB cache) BOX - 1200 zł.

Płyta główna: Asus P5WD2-E Premium Intel 975X - 911 zł., jakaś alternatywa?

Pamięć RAM: Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 675MHz - 1047 zł., akurat te są póki co dostępne

Karta grafiki: GeForce 7900 GTX Asus 512MB HDTV & DVI (PCI-E) - 2349 zł., niestety wciąż niedostępna

Karta grafiki: Radeon X1900XTX Gigabyte 512MB VIVO / 2xDVI, dostępna i jako, że 775 obsługuje CrosFire jej zakup wydawałby się uzasadniony, choć podchodzę do tego bardzo ostrożnie. Raczej obstawałbym za jedną kartą, a za 2 lata nowy komputer :)

Dysk twardy: HDD SEAGATE 250GB ST3250624AS SATA II 3+2 LATA - 381 zł., być może 2x w RAID

Obudowa: Chieftec BA-01B-B-B bez zasilacza - 359 zł.

Zasilacz: Tagan 530W - U22 2Force Series - 429 zł.

Napęd optyczny: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H20L LightScribe black 2x - 432zł., dwie sztuki na życzenie przyszłego użytkownika

Karta muzyczna: zostaje "stara" Audigy

Klawiatura + mysz: Klawiatura + mysz - 400 zł.,

Cena końcowa: - 7508 zł. brutto (ceny głównie z komputronika, poza procesorem). Dodam, że od zestawu na AMD, być może wydajniejszego, cena niższa o około 1000 zł.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Zestaw na P920 jest również bardzo dobry.

Tylko jeśli nie będziesz budował CF, to lepeij kupić Asusa P5WD2 na i955X.

Jeśli chodzi o zasilacz, to bierz Seasonic'a 500W. Będzie lepszy od Tagana.

Sadzę, że nie ma co również przesadać z dyskami. Spokojnie wystarczy 2x160GB.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję za zainteresowanie.

 

Lukmek, Twoja propozycja odnośnie płyty głównej bardzo interesująca. Myślałem, że do obsługi serii Pentium D 9xx potrzeba czegoś na Intel 775 ale jak widać się myliłem. Ta byłaby skrojona na miarę, o ile funkcjonuje na prawdę stabilnie i nie będzie komunikatów w postaci "not spupported". Ale tego żadne testy nie wykażą, takie rzeczy wychodzą w trakcie użytkowania.

 

Zasilacz: dlaczego Seasonic, a nie Tagan (lub inny)? Oba podobno oferują bardzo stabilne napięcia przy dużej wydajności prądowej. Tagana wybierałem też pod płytę MSI dla zestawu AMD, ze względu na napięcie -5V. Poza tym przeczytałem na forum opinie odnośnie przypadków braku współpracy pomiędzy Seasonic a DFI LanParty. Objawy bardzo zbliżone do tych jakie miał pewien znajomy. Chodzi mi mianowicie o odpowiednią filtrację napięcia. Jeśli płyta robi to kiepsko, to wypadałoby, żeby sygnał z zasilacza był możliwie najlepszy. Wydajność prądowa to nie wszystko. Zależy mi też bardoz na tym aby zasilacz był jak najcichszy. Podobno Tagan jest przyzwoity w tym względzie (Seasonic pewnie też).

 

Teraz jeszcze pytanie czy jest logiczne uzasadnienie dla zastąpienia zestawu opartego na Pentium 4 2.8 GHz (chyba Northwood) na D 920 (lub inny dwurdzeniowiec Intela)? Stary procesor pracuje na płycie MSI (stabilnie), 512 DDR, karta grafiki GeForce 4 Ti4200 (bardzo zacna moim zdaniem, choć nie najnowsza) i jak twierdzi znajomy "muli" go przy wykonywaniu takich zadań jak kompresja, zgrywanie materiału z DVD, nagrywanie, dekodowanie sygnału, gry to też nie rewelacja. Zakładam, że dwurdzeniowiec będzie lepszym rozwiązaniem, pytanie tylko o ile i czy już teraz, czy lepiej wytrzymać jeszcze, zapewne do końca roku, a później kupić coś nowego? Dodam, że pieniądze na sprzęt są. Interesują mnie aspekty czysto "wydajnościowo - komfortowe".

 

Wydaje mi się, że można by się jeszcze pokusić o modernizację tego sprzętu. Więcej RAM'u, nowa grafika (AGPx8), być może właśnie szybszy dysk (RAID?), nie wiem jednak na ile takie rozwiązanie byłoby zadowalające dla znajomego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli kolega ma ram w singlu to sie nie dziwie

jesli w dualu to nie wiem

nawet na celeronie d @3,2 ghz da sie pracowac podczas nagrywania/kompresji dvd (muli ale nie to tego stopnia zeby jakkolwiek przeszkadzalo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam, myślę, że RAM jest w dualu ale pewności nie mam. Jest też szansa, że coś "siedzi" w systemie. Niepokojący jest też fakt, że od pewnego czasu przy każdym uruchomieniu pojawia się sprawdzanie dysku.

 

Przedstawię oba zestawy, moje i Wasze "za i przeciw" i niech decyduje, czy kupować teraz czy czekać na "szybsze" czasy.

 

Bardzo dziękuję za wszelkie dotychczasowe uwagi, propozycje i oczywiście będę bardoz wdzięczny za kolejne. Niestety nie mam szans sprawdzenia podzespołów czy zestawów zbliżonych do tych, które przewijają się w tym wątku.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. NAJLEPSZY KOMPUTER TO TEN KTóREGO JESZCE NIE KUPILES. z tego co widze to raczej tego komputera prędko nie złożysz z myśleniem ze pojawią się nowe procesory nowe podstawki itd,wkoncu to normalny etap ewolucji w swiecie komputerów .W sumie jakbys udał sie do dobrego sklepu komputerowego to by ci doradzili dobry cichy sprzęt.moim zdaniem cały topic jest bezsensu w sumie jak sie ma kase to wystarczy brac co jest najdroższego w sprzęcie komputerowym zasada tanie a lepsze malo kiedy sie sprawdza przewaznie kupując cos droższego otrzymujesz w zamian cos lepszego .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakbys udał sie do dobrego sklepu komputerowego to by ci doradzili dobry cichy sprzęt.

są takie?? :lol:

 

Teofil ja na twoim miejscu kupił bym kompa tak do 7.5k a do niego jeszcze XBOXA360 + pare gier :)

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Karta grafiki: Radeon X1900XTX Gigabyte 512MB VIVO / 2xDVI, dostępna i jako, że 775 obsługuje CrosFire jej zakup wydawałby się uzasadniony, choć podchodzę do tego bardzo ostrożnie. Raczej obstawałbym za jedną kartą, a za 2 lata nowy komputer

"

 

Radeon 1900 XTX jest lepszą kartą niż najszybszy GF 7900 ( nie wiele ale jednak ) poza tym nie ma testów w sieci filtrowania GF 7900 więc może dodatkowo jakościowo wypadać gorzej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak autor tematu bedzie tak dalej dumal , to skonczy sie na tym , ze zrobi formata koledze i juz mu bedzie komp chodzil ok :lol:

 

Co za temat :huh:

 

Zestaw do gier (maksymalnie wydajny w cenie do 10tys) a na koncu decyzja o zakupie Intela :blink: :lol:

 

A najlepsze w tym wszystkim jest to , ze tyle juz tych zestawow za 10k , 20k bylo skladanych a ani jednego jakos tutaj nie widac... (poza Sulaco i paroma innymi osobami , ale oni sie nie pytali co kupic :wink:)

 

:dontfeedtrolls:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Heat, decyzja o Intelu jeszcze nie zapadła. Napisalem dlaczego rozważam możliwość również takiej konfiguracji. Format, formatem ale sami chyba wiecie najlepiej, że po pewnym czasie, jeśli użytkownik nie dba odpowiednio o "czystość rasową" systemu nowa instalacja jest na jakiś czas "usprawniającą protezą".

 

Heat, 123Frytki, pytam co kupić, bo wiem, że nie wszystko wiem. Gdzie mam pytać jeśli nie wśród entuzjastów. Sklepy komputerowe są różne. Najchętniej sprzedawane sprzęty to te "sprawdzone i bezpieczne", wynalazki i nowinki, zwlaszcza z górnej półki nie są polecane, tym bardziej, że takie towary nie leżakują na półkach i nijak nie można tego przetestować. Poza tym nie zawsze wszytko co najdroższe najlepiej współpracuje. Jest na to kilka przykładów: Real Madryt :), sprzęt audio, gdzie system trzeba dobrać i nie zawsze najdroższy CD i wzmacniacz grają lepiej niż zestaw tańszy, a dopasowany. W komputerach to raczej sprawa kompatybilności i stabilności.

A najlepsze w tym wszystkim jest to , ze tyle juz tych zestawow za 10k , 20k bylo skladanych a ani jednego jakos tutaj nie widac... (poza Sulaco i paroma innymi osobami , ale oni sie nie pytali co kupic icon_wink3.gif)

Decyzna praktycznie zapadła. Problem w tym, że nigdzie nie można kupić Geforce'a 7900 GTX. Z komputronika otrzymałem informację, że najbliższa dostawa będzie ok. 27-03. A największe szanse są na ASUSA. W związku z oczekiwaniem, przeglądam forum i trafiłem w paru miejscach na informacje o "przeprowadzce" z AMD na Intela, tym bardziej, że różnica między 130 a 115 fps to nie jest dla mnie czynnik decydujący. Chcę doradzić jak najlepiej. Poza tym przecież było kilka propozycji aby pieniądze przeznaczyć na wycieczkę i wybić znajomemu z głowy taki komputer :). Staram się być uczciwy i przekazać wszystkie opinie.

 

W ramach wdzięczności mogę jedynie obiecać, że postaram się przeprowadzić jakieś testy, ewentualnie zamieszczę opinię odnośnie pracy zestawu. Kiedy zostanie kupiony (lub jeśli) :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor [775] Procesor Intel Pentium D 920 2,8GHz/2MB/800 1 1231.00 - mozna dosc latwo podkrecic do zapewne 4ghz do pracy na codzien a moze i wiecej

Płyta główna [iNT][775] Płyta Asus P5WDG2-WS 1 1025.00 - i975 z crossfire

Pamięć Pamięć DDR2 2x512MB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC21G6400LLK 2 605.00 - 4x512 robia 900mhz przy 4-3-3-9

Karta grafiki [PCIE] Karta Radeon X1900XTX Sapphire 512MB VIVO 21082-00-50 1 2420.00 - chyba nie trzeba nic mowic

Dysk twardy [sATA2] Dysk Samsung 200GB 7200 8MB SP2004C 2 309.00 - mozna raid0 lub bez raida

Nagrywarka CDRW Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-111D OEM 1 165.00 - w testach ta nagrywarka wypada bosko

Karta dźwiękowa Karta Creative X-Fi Platinum 1 741.00 - jak ma sluzyc do grania to pomozmy grac na najwyzszym poziomi

Chłodzenie procesora Cooler na procesor ThermalTake Big Typhoon (462/754/939/478/775) 1 162.00 - wysmienicie radzi sobie z dwurdzeniami intela

Inne Zasilacz Tagan easycon TG530-U15 530W 1 556.00 - mozna ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> bez odpinanych kabli i na zenfist.pl (bedzie taniej i mocniej w miare potrzeb)

Wartość sprzętu 8128.00

klawiatura + musz + buda = wg uznania

dane ze sklepu apollo.pl - procek mozna taniej gdzies kupic ale przy tej wartosci zapewne gdy spytasz o spuszczenie cen to je uzyskasz

Edytowane przez atek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerazaja mine wasze propozycje typu 4gb ramu !

Ostatnio czytalem test 1 gb vs 2 gb i wyszlo praktycznie 0% ruznicy.

Wiecej ramu dokupi sie jak niebedzie starczalo (i automatycznie ram stanieje) :)

:wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Karta jak pisałem zostanie, ta którą ma obecnie czyli Audigy. Głośniki to Creative Inspire, dokładnego symbolu nie pamiętam. Stwierdził, że mu to w zupełności wystarcza, z resztą filmów na komputerze nie ogląda. Myślę, że jeśli chodzi o jakość dźwięku to karta ma spory zapas w stosunku do głosników. A ile osób tak na prawdę korzysta z bajerów, które oferują współczesne karty?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeglądałem testy na X-bit labs i jeśli są w jakiejś mierze wiarygodne, to faktycznie, na dzień dzisiejszy jedyna słuszna odpowiedź na pytanie postawione w temacie to AMD. Na dodatek AMD ze wskazaniem na X2. Czyli po 4 "stronach" dyskusji wracamy do tego co zostało powiedziane w kilku pierwszych postach :). Choć nie do końca, bo przewinęło się wiele urządzeń towarzyszących i mówiąc szczerze nadal bardzo był bym wdzięczny na opinie odnośnie płyt głównych, pamięci i ich pracy codziennej z X2. Przynajmniej do czasu pojawienia się 7900GTX, bo zapewne jak tylko się ukaże, komputer zostanie zamówiony.

 

X-bit labs - test procesorów

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...