Skocz do zawartości
Gość krzysiekp89

Mistrzostwa Świata Niemcy 2006

Rekomendowane odpowiedzi

nieladnie to tak cieszyc sie z ludzkiego nieszczescia :P z czworki polfinalistow najbardziej lubie wlochow i niemcow, chociaz w dogrywce zaczalem kibicowac wlochom :P bo ladniej grali w tym meczu, a na dodatek te niemieckie wysmiewski z nas w czasie mundialu mnie troche wku***ły i zyczylem im porazki :P a w 117 minucie juz widzialem ta niemiecka machine do strzelania karnych wygrywajaca z wlochami, ale na szczescie piekny strzal przyszlego zawodnika nerrazurrich fabio grosso i dopełnienie formalnosci przez alexa uratowalo sprawe i zatarło czesciowo smutek po odpadnieciu moich faworytow, czyli anglii i brazylii. Smutek zostanie calkiem zatarty jesli wlosi pogonia francuzow w finale (co do tego finalu to juz nie mam watpliwosci) a niemcy rozbija portugalie w meczu o 3 miejsce :P (a niech sie im dostanie za cwaniactwo, aktorstwo i gre pod faul :P no i za to ze wyeliminowali synów albionu :P) moze i pozostanie lekki niedosyt po zakonczeniu mistrzostw ze brazylia nie grala pieknie, a anglicy znow nic nie zdobyli, ale przynajmniej byliby pomszczeni w godny sposob :P chociaz w sumie zal mi bedzie zizou, wiec moze lepiej niech zagra kapitalny mecz a francuzi po kapitalnym meczu przegraja 3-2 ;p ale co tam - teraz wazne jest tylko jedno! Grande Grosso i Forza Italia! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ładny mecz w wykonaniu Włochów, wole ich w finale niż Niemców. Bardzo podobały mi sie akcje finalistów w dogrywce. Francja-Włochy taki będzie finał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballack - prawie jak Pirlo :wink:

 

:lol:

Dokładnie! nie Ballack, nie Beckham, nie Ronaldinho, nie Riquelme, a PIRLO jest chyba największą gwiazdą tych mistrzostw - w każdym meczu nie schodzi poniżej pewnego (wysokiego) poziomu. Big respect dla niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ta pierwsza bramka dla wlochow byla piekna. Idealnie minela reke brmakarza, jakby byla sterowana jakims pilotem :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem TYLE B-)

Dobre dobre, szkoda ze brat sprzedal cale Lego ( Baka <_< ).

To dzisiaj za Francja, i nastepny ich wystep tez.

 

██████████████████

██████████████████

██████████████████

██████████████████

██████████████████

██████████████████

██████████████████

██████████████████

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Moze podpadne fanom Wloch, ale w drugiej polowie moim zdaniem lepsze sytuacje i ladniejsza gre prezentowali Niemcy. Nie wiem jak bylo w dogrywkach, bo zwyczajnie zasnalem, wiec moze nalezalo sie wloskim pilkarzom zwyciestwo.

 

Ogolnie wczoraj reprezentacja aktorow wygrala z reprezentacja czolgistow, a dzis mam nadzieje, ze reprezentacja dziadkow wygra z reprezentacja placzkow - moje wlasne okreslenia na wszystkie druzyny, wiec prosze nie bic. Ale jak widzialem jak Portugalce grali z Anglikami to mialem wrazenie, ze po kazdym faulu czy brutalniejszym zagraniu Angoli czarnowlosi chlopcy sie rozplacza - taki bol mieli na buzkach, tak lecieli po pare metrow po murawie jakby Anglicy co najmniej taranow uzywali zeby sie porozpychac po murawie. A wloskiej pilki od dawna nie lubie za aktorstwo. Jak napisalem - to wylacznie moje zdanie i nie zamierzam polemizowac, bronic go, ani udawadniac swych racji. Francjo do boju!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie, ze druga polowa byla nudna (pierwszej nie widzialem) - w wykonaniu obu druzyn,ale Wlosi przechodzli samych siebie. Momentami mialem wrazenie, ze oni chca koniecznie do tych karnych dotrwac.

Pierwsza polowa dogrywki tez nie porywala, dopiero w ostatnich 15 minutach Wlosi sobie przypomnieli, ze ten mecz sie kiedys skonczy i wypadaloby wygrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem TYLE B-) Nie mogę pojechać do Niemiec ? To zrobię sobie własne trybuny w domu :P

 

Dobudowałem głośnik ;] Niestety zabrkło mi klocków aby zrobić to pod kolor ... W środku zamknięty jest drugi telefon a jako dzwonek ... zresztą sami zobaczcie :)

 

http://rapidshare.de/files/25001528/vive.avi.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie jak gra Francja w ostatnich meczach ale dzis kibicuje Portugalii , juz od dawna im kibicowalem wiec dzis mimo ladnej gry Francozow trzymam kciuki za PORTUGAL i niesamowitego RICARDO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobudowałem głośnik ;] Niestety zabrkło mi klocków aby zrobić to pod kolor ... W środku zamknięty jest drugi telefon a jako dzwonek ... zresztą sami zobaczcie :)

 

http://rapidshare.de/files/25001528/vive.avi.html

Tobie chyba naprawdę się nudzi... :lol:

 

Ale pogratulować wyobraźni i pomysłu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze podpadne fanom Wloch, ale w drugiej polowie moim zdaniem lepsze sytuacje i ladniejsza gre prezentowali Niemcy.

(...)

Jak napisalem - to wylacznie moje zdanie i nie zamierzam polemizowac, bronic go, ani udawadniac swych racji.

Bardzo słusznie, porywanie sie na rzeczy niemozliwe to domena szaleńców lub geniuszy:)

 

Pierwsza polowa dogrywki tez nie porywala, dopiero w ostatnich 15 minutach Wlosi sobie przypomnieli, ze ten mecz sie kiedys skonczy i wypadaloby wygrac.

Akcje podbramkowe w pierwszych minutach pierwszej polowy dogrywki (po ktorych padl slupek a zaraz potem poprzeczka) wynikały wiec ze sprytnego usypania gry przez Wlochow.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobudowałem głośnik ;] Niestety zabrkło mi klocków aby zrobić to pod kolor ... W środku zamknięty jest drugi telefon a jako dzwonek ... zresztą sami zobaczcie :)

 

2209308[/snapback]

Przepowiadam, że finał będzie Francja - Włochy ;]

 

Ciekawe jak teraz zareagują media na wielką przegraną faworytów :D

Hehe, jeszcze tylko dzisiejszy mecz i me słowa się spełnią : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobudowałem głośnik ;] Niestety zabrkło mi klocków aby zrobić to pod kolor ... W środku zamknięty jest drugi telefon a jako dzwonek ... zresztą sami zobaczcie :)

 

http://rapidshare.de/files/25001528/vive.avi.html

xD xD xD :lol:

kurde ja tez w miare lubie zabojadow, fajnie grają, a henry to majstersztyk. jednak z drugiej sprawy bardzo licze na portugalię ;] obaczymy, wyjezdzam dzis mam nadzieje, ze zdarze na mecz ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mam tych nowych lego - robotów ... sterowane przez bluetooth, kamera, czujniki ruchy, hydraulika i takie inne bajery, ale już za stary jestem aby kupować LEGO xD a szkoda ... bo pokombinowałbym z elektronicznymi trybunami. :)

 

EDIT :

 

No ta ...

 

Robotics Invention System 2.0

Nr katalogowy: 3804

Cena: 1 150,00zł

 

Do czego to doszło, żeby Lego tyle kosztowały <_< ... Nie wspominając już o tym, że z tego zestawu wiele nie można zrobić, trzebaby było dokupić obszerniejszy zestaw części ... Dobra koniec OT :P

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobudowałem głośnik ;] Niestety zabrkło mi klocków aby zrobić to pod kolor ... W środku zamknięty jest drugi telefon a jako dzwonek ... zresztą sami zobaczcie :)

 

http://rapidshare.de/files/25001528/vive.avi.html

Trzeba przyznać, że żabojady mają bardzo ładny hymn :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Bardzo słusznie, porywanie sie na rzeczy niemozliwe to domena szaleńców lub geniuszy:)

Akcje podbramkowe w pierwszych minutach pierwszej polowy dogrywki (po ktorych padl slupek a zaraz potem poprzeczka) wynikały wiec ze sprytnego usypania gry przez Wlochow.

Druga polowa spotkania:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Od początku drugiej części Niemcy coraz bardziej się rozpędzali. W 50. minucie Klose wdarł się między obrońcami w pole karne rywali, ale został zatrzymany przez Gianluigi Buffona. Chwilę później po drugiej stronie boiska w podobnej sytuacji był Fabio Grosso, ale niemiecki bramkarz także nie dał się pokonać.

 

Kolejne akcje potwierdziły niezwykle ważną rolę bramkarzy w tym meczu. Buffon w 63. minucie znów okazał się bohaterem swojej drużyny, broniąc strzał z bliska Lukasa Podolskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam po podaniu od Schneidera. Dobitki próbował Klose, ale piłka przeleciała nad bramką.

Cos tu duzo pisza o Niemcach a prawie nic o Wlochach. No, poza Buffonem.

Fakt, ze Wlosi przewazali (i to znacznie) w pierwszej polowie spotkania, ale druga polowa nalezala do Niemcow. Klinsmann musial niezle nawyrzucac pilkarzom podczas przerwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos tu duzo pisza o Niemcach a prawie nic o Wlochach. No, poza Buffonem.

Fakt, ze Wlosi przewazali (i to znacznie) w pierwszej polowie spotkania, ale druga polowa nalezala do Niemcow. Klinsmann musial niezle nawyrzucac pilkarzom podczas przerwy ;)

 

Bedziesz musial mi wybaczyc, ale stwawiam na szalenstwo, nie geniusz:)

 

A co do tego opisu - jakbym nie ogladal meczu, to moze bym uwierzyl. Ale sam widzialem, wiec ciezko, zeby opis meczu bym bardziej wiarygodny niz sam mecz:) Ty bardziej, ze nic nie wspomnianio np. o sytuacji sam na sam, w ktorej akrobatyczna interwencja musial popisac sie Lehman (sytuacja sam na sam). Jestem gotow przyznac, ze w drugiej polowie mecz byl bardziej wyrowanany z przewaga Wloch.

 

A tu sa statystyki:

http://eurosport.com/football/worldcup/200...mtc110920.shtml

 

Niemcy w calej grze mieli 2 celne stzraly na bramke, Wlosi osiem. Niemcy 4 rzuty rożne przez caly mecz, Wlosi 12 (tylko 5 w pierwszej polowie). Zreszta, wystarczy spojrzec na tabele by zobaczyc rubryka po rubryce, ze Wlosi byli lepsi w kazdej dziedzine, lacznie z tym, ze mniej faulowali.

 

A tu jest profesjonalny zapis meczu minuta po minucie:

http://eurosport.com/football/worldcup/200...mtc110920.shtml

a nie onetowe wypociny. Mozna sobie sprawdzic, kiedy i jakie sytuacje mieli Wlosi i Niemy w drugiej polowie. Jak ktos musi:)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

TALY SUB: Vincenzo Iaquinta on for Mauro Camoranesi.

90+3' It's the end of normal time...we've got another 30 minutes of this semi-final before penalty kicks...stick around.

90+1' The crowd booing...not sure what for.

90' We've got three minutes to play...

90' The ball zips in from the left...but over the heads of everyone and Buffon clears.

90' Camoranesi brings down Lahm and Germany have a free-kick...wide left.

89' Camoranesi hacks down Kehl and he will go into the book...

88' Gilardino almost bundles his way through...but comes up against Lahm, who snuffs out the danger.

87' Both teams have let their tempo drop...it's not been all that great in the last ten minutes.

86' Perrotta is on his feet...seems he caught an elbow in the windpipe from Lehmann...but he's fine.

85' Ball up to Gilardino...finds Totti...LOVELY BALL OVER THE TOP! PERROTTA!! TOTALLED BY LEHMANN AS THE GERMAN KEEPER COMES OUT SCHUMACHER-STYLE TO PUNCH CLEAR!! Nice work from the Germany keeper.

84' Schweinsteiger chases down the left...faced with Zambrotta....doesn't try and take him on and loses the ball.

83' GERMANY SUB: Odonkor on for a fatigued Bernd Schneider.

82' The ball inside the Italy D....BALLACK!! Flashes that one well over.

81' And on the replays, that so-called foul was inside the box...it shouldn't be a free-kick, but a penalty.

81' Cannavaro gets up high above Podolski...the whistle goes...free-kick for Germany...not sure what that was about.

80' Totti's acrobatic ball down the left finds Perrotta racing down the left...cross...Camoranesi brings it down smartly, but his ball to Pirlo is poor.

79' Looks like Gattuso may have injured an ankle in that challenge....

79' Zambrotta blocks Lahm's ball in...Germany through...Ballack picks it up, but Gattuso is in as quick as you like and Italy have it.

78' PIRLO GOES FROM RANGE!! But didn't catch that and Lehmann makes an easy save.

78' Camoranesi down after taking a knock...but he doesn't make too much of it and play goes on.

77' Totti with the corner...and again - for the fourth time - Lehmann picks it out the air with child-like ease.

76' Camoranesi's ball down the right for Zambrotta....Kehl clears behind for a corner.

75' Grosso finds Gilardino in the box...finds Perrotta...WHO UNLEASHES!! Lehmann saves...and the flag was up anyway.

75' Camoranesi's cross from the right hooked clear by Mertesacker...

74' ITALY SUB: Alberto Gilardino looks like he is going to come on...it's Luca Toni the man to make way...how is Lippi going to play now?

73' Pirlo finds Grosso who will come forward...Toni turns his man, but the referee believes that was a foul...harsh.

72' GERMANY SUB: Schweinsteiger on for Borowski.

72' Klose treating Gattuso for cramp...a nice touch.

71' Schneider's first-time ball is too far away from Podolski...passes just going astray.

70' Bastian Schweinsteiger readying himself to come on...

69' Friedrich looks to get on the end of Ballack's perfectly-weighted one-two...but Materazzi read that and cleared.

68' Klose nips it away from Pirlo...Ballack has it...Borowski on the left...EARLY BALL IN! Easily cut out by Zambrotta...that was lazy from the Werder midfielder.

67' Grosso with an Italy throw....Zambrotta on the right...Camoranesi now...DEEP BALL!! But Perrotta can't win it above Friedrich at the back post.

66' Ballack's ball in cleared by Pirlo...the game turning scrappy.

65' OUCH! Grosso on the ground takes an accidental knee in the head from Klose...that hurt.

64' Toni wins the award for the first genuine Serie A footballer gesture after a free-kick is given against him...he didn't agree with that.

63' Cannavaro breaks up another attack and sets Italy going from the back...

62' Schneider on the right...his ball back to Friedrich...into the feet of Podolski...WHO TURNS SMARTLY!! LEFT-FOOT SHOT! SMASHED STRAIGHT AT BUFFON! And Friedrich's follow-up can only be branded a defender's strike.

61' Ballack caught very late by Materazzi...but play waved on.

60' Podolski can't win the header and Cannavaro is there again...he's had such a good game...if Juventus are relegated, his promise that he will stay with the club will be put to the test...and if he leaves, there'll be no shortage of takers.

59' Totti reckons he got a kick in the face there...not sure about that, but he does have a free-kick.

58' The game being played in a fine spirit...given what's at stake, neither team is in the mood for a niggle.

57' Schneider finds Ballack...back to Friedrich...Schneider swings it across field...Borowski now...but Gattuso nips in ahead of Ballack and Italy can build.

56' The ball forward for Camoranesi down the right overhit and it's out for a goal-kick...

55' Toni brought down by Metzelder and that's another yellow card for Germany...the game's second.

54' Totti's corner....cleared by the Germany defence...they have looked really tight at the back, nothing like they were against Costa Rica in the tournament's first game.

53' Perrotta chasing the long ball from Pirlo...and wins a corner off Friedrich.

52' Totti's ball forward was a poor one...Toni with no chance, and Lehmann gathers.

51' Both keepers called into action early in the second half...both coming up with the goods...

50' And Italy coming straight back...BALL SLIPPED THROUGH TO GROSSO!! GREAT CHANCE!! Lehmann off his line to smother!! Brilliant save!!

50' Klose in the right-hand channel...MIGHT GO ALL THE WAY! BUFFON BLOCKS IT!! Fine work from the Juve keeper.

49' Borowski darts a diagonal ball in towards Podolski...but it's over his head and out behind Buffon's goal.

48' Toni robs Ballack to set Italy away...but then Camoranesi's control lets him down and it's out for a goal-kick.

48' Zambrotta racing forward down the right...the flag is up...

47' Mertesacker hoists it long...but Klose is offside.

46' Ballacks gets it early and sets Schneider away down the right...his ball in...half away...KEHL ON THE VOLLEY!! Wide of the target...no real danger.

46' We're back underway in Dortmund...

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi u Was to się chyba tam pozabijają jak Portugalia wygra [;

Pozabijają ? Kolejny powód czemu Francja musi wygrać. ;]

 

Vive La France !!!

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. :P Pare zdan na temat wczorajszego meczu. ;)

Zacznijmy od zawodnikow Niemiec. Kto to jest Ballack? Zenujacy poziom jaki przezentowal/prezentuje podczas mistrzostw utwierdza mnie w przekonaniu, ze jest to zawodnik przereklamowany majacy do zaoferowania jedynie kasety video z jego wystepow w Bayer'ze Leverkusen. :lol2: Nie wiem po co kupila go Chelsea, ale to nie moja sprawa. :D Nastpny w kolejce Lahm. Uwazany przez niektorych za najlepszego lewego obronce tych mistrzostw. Imo oprocz ladnej bramki strzelonej w meczu otwarcia niczym sie nie wyroznil. Zawodnik, ktory przed kazdym dosrodkowaniem "szuka" prawej nogie musi odrobic trening z gry lewa noga. Jego vis a vis Grosso jest o klase lepszy. :D Kehl? Jego gry nie bede komentowac bo i nie ma co. Odonkor, nastepna zagadka w kadrze Niemiec. Do rozpoczecia mistrzostw nie zagral nawet minuty w kadrze, 9/10 jego dosrodkowan to zenada (w meczu z Polska mu sie udalo na nasze nieszczescie). Poza tym potrafi zmarnowac najdogodniejsza sytuacje do strzelenia bramki. Ogladalem pare meczow z jego udzialem w barwach BVB i oprocz szybkosci ma niewiele do zaoferowania. Wiecej pilkarzy nie mam zamiaru wymieniac bo kto by to czytal? :lol:

 

Wracajac do druzyny Italii to nalezy podreslic jakosc ich gry we wczorajszym spotkaniu. Nie bylo cattenaccio tylko atak, atak, atak. :P Lippi wreszcie sie "wylamal" jako jeden z niewielu trenerow na tym mundialu i zmianami wzmacnial sile ataku co przynioslo wreszcie efekt w postaci dwoch bramek. :P Przewaga Wlochow byla widoczna od poczatku do konca. Niejednokrotnie pilkarze niemieccy byli wrecz osmieszeni przez Wlochow. :lol2: Wczorajsze spotkanie potwierdzilo, ze Niemcy sa slabi i awans do 1/2 finalu to i tak za duzo na ich realne mozliwosci, powinni odpasc juz 1/4 finalu (zdania nie zmienie :P).

 

W sprawie dzisiejszego meczyku napisze tylko, ze jestem za Francja i licze dzisiaj na ich awans do finalu. :P

 

Nareczka. :P

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy w calej grze mieli 2 celne stzraly na bramke, Wlosi osiem. Niemcy 4 rzuty karne przez caly mecz, Wlosi 12 (tylko 5 w pierwszej polowie). Zreszta, wystarczy spojrzec na tabele by zobaczyc rubryka po rubryce, ze Wlosi byli lepsi w kazdej dziedzine, lacznie z tym, ze mniej faulowali.

Nie zebym sie czepial, ale takiej "skutecznosci" to chyba nie mieli. :wink:

Ale wiadomo OCB.

Jeszcze tylko ok. 40 min :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...