Skocz do zawartości
samedi

Niusy- Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Az mnie korci zeby czasami cos napisac, wiec niech wypowiedzi beda tu a w topicku Niusy tylko suche newsy.

 

Po przeczytaniu tej recki tego 19" kolosa zastanawiam sie czy to desktop chcacy byc laptopem czy laptop chcacy byc desktopem ?? to sie powoli robi bez sensu.

A do takiej wielkiej matrycy mogli wysilic sie i dac troszke wieksza rozdzielczosc wtedy power bylby naprawde widoczny :)

Dokladnie. 19" i taka szitowa rozdzialka. Poza tym w gierkach te geforcy nawet sie w natynwj nie spoca.

A i zpbaczcie to.

Dołączona grafika

Edytowane przez samedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zawsze korciło, żeby w temacie o niusach komentować...myślę, że to dobry pomysł ten topic....

 

Co do 19 cali w notebookach to już chyba lekka przesada, no chyba, że będzie taki tylko stał na biurku jako desktop replacement....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by na tym zdjeciu wygladal ktos z malym 12" najlepiej typu PowerBook - bo jest naprawde malutki, aluminium. Z drugiej strony jesli taka 19 lezy na biurku to watpie zeby ktos ja wyrzucil;D

 

A co do rozdzialki tez sie dziwie, ze taka dali. Mam jedna teorie - duza matryca + duza rozdzialka = bardzo duza cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest takie coś, jak terenówki na miasto... Laptop dla czarnego rapera obwieszonego złotem :D

Taki bajer zamiast boomboxa (jeśli ma dobre głośniki) z dużym ekranikiem... no i zastąpi PS'a.

Zobaczycie – to będzie modne – już wkrótce w jakimś teledysku B)

Edytowane przez WoDzu8o4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, w czym to pudło jest noszone. Torba odpada, bo koleś szurałby nią po podłodze- może plecak? Trochę mi to przypomina fotkę kolesia jedzącego pizzę wielkości stołu. Tragarz to by się przydało do noszenia zapasowych baterii- 5 min. grania, zmiana, 5 min. grania... Ciekawe, kiedy wyjdą notebooki z 28"- będzie konkurencja dla większości telewizorów. Fajna sprawa, bo możnaby obniżyć koszty, rezygnując z montowania TV-OUT. Tulko, że do trzymania tego na kolankach, potrzebaby już dwóch osób.

Poniżej całkiem realna wizja przyszłości:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, w czym to pudło jest noszone. Torba odpada, bo koleś szurałby nią po podłodze- może plecak? Trochę mi to przypomina fotkę kolesia jedzącego pizzę wielkości stołu. Tragarz to by się przydało do noszenia zapasowych baterii- 5 min. grania, zmiana, 5 min. grania... Ciekawe, kiedy wyjdą notebooki z 28"- będzie konkurencja dla większości telewizorów. Fajna sprawa, bo możnaby obniżyć koszty, rezygnując z montowania TV-OUT. Tulko, że do trzymania tego na kolankach, potrzebaby już dwóch osób.

Poniżej całkiem realna wizja przyszłości:

Przecież "to" w zasadzie zaprzecza idei notebooka... :mur: Wiem, że znajda się tacy, którzy mnie zjadą, ale dla mnie komputer mobilny, to maks 15,4'' matryca i 3 kg wagi. Wszystko co jest większe powinno już być bardziej nazywane DTR niz laptopem, jeśli nie ze względu na wnętrze, to właśnie ze względu na rozmiar i wagę. Można jeszcze dyskutować o zasadności nazywania 17'' lapków mobilnymi - są, albo nie - i bedzie to dyskusja czysto akademicka, bo zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy przedstawią swoje słuszne argumenty. Natomiast 19'' to juz naprawdę przesada. Pomijam transport takiego potwora, baterię, ale popatrzcie-mozna kupic małą, przenośna bude do PC, panel i będzie to podobnie mobilne i podejrzewam że tańsze...

Zaznaczam, że jest to moje subiektywne zdanie... :)

OskaR, jeden tragarz to za mało - jak cię już stać na taki sprzęt, to zafunduj sobie ze 4 kulisów i lektykę dla sprzętu :blink: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: A ty popychaj z tyłu i wznoś modły do Wielkiego (dosłownie :lol2: :lol2: ) Laptopa.

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to wiadomosc fanow firmy Acer i serwisu Blasc : firma to otwiera swoja filie w Czechach. Co to oznacza chyba mowic nie musze.

pozdrawiam

Ja rozumiem ze 1 kwietnia dzisiaj ale nie wypada sie tak wysmiwac z biednych posiadaczy acera skazanych na ta firme :D Powiedz ze to nie prawda i oszczedz im cierpienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare slow na temat dwoch ostatnich newsow :

 

MXM - wlasnie wytracili abnegatom ostatni argument przeciw laptopom - brak mozliwosci wymiany GPU,stacjonarki i notebooki zrownaly sie ze soba, nie mam co do tego watpliwosci.

 

20" Acer - LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta niby 20" ale jakies takie niedogotowane jak dla mnie. Zadnych fajerwerkow, to niby po kiego grzyba mam to dzwigac. Jak by mialo w domu w salonie stac to lepiej MediaCenter PC kupic.

Clevo z SLI to jestem w stanie zrozumiec bo wytyczaja nowe tory i trafiaja w bardzo specyficzna nisze, ale to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos twojego samedi newsa, dotyczacego nowego XPS170 core duo + 7900gtx. Nie orientujesz sie kiedy bedzie mozliwosc zakupu via www? Interesuje mnie irlandzka strona: dell.ie (ty podales link do dell.de)

 

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze nastapi to predko, gdyz waham sie miedzy tym a nowym rock xctx core duo + x1800xt. Mysle ze w tym momencie gore bierze 7900gtx, choc nie trafilem na zadne benchmarki (za wczesnie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia niestety. Nie wiem czemu tak jest ale to wlasnie na niemieckiej stronie della jako pierwszej pojawiaja sie wszystkie nowosci. Mysle ze jeszcze z miesiac moze dwa conajmniej, nie wiem czy wogole 7900 jest juz gotowy w wersji mobilnej.

 

Co do wydajnosci to 1800xt w 3dmarkach bije na glowe 7800gtx, ale juz w grach sa na rownym poziomie. Mysle ze 7900 becie troche wydajniejszy, ale dell jak widzisz w niemczech 2500 euro to w Irlandii pewnie jeszcze wiecej. Jak chceszczekac to mozesz, ale Rocka polecam dobra firma, dobry sprzet i tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie wprowadzili dla Europy zaraz po premierze US. No i najwazniejsze ze cena nie zabija, przez co rock jest troche w opalach, sledze tamtejsze forum i ludzie wahaja sie czy nie odwolac zamowien. Rock postaral sie o upgrade na 7900GTX ale 256ramu. Mnie osobiscie bardziej Dell odpowiada w tym momencie.

Juz zamowilem, a dalo sie jeszcze potargowac przez tel. z konsultantem wiec zyskalem 2G ramu i 3-letnia gwarancje 50% taniej :D

 

Jak dostane, pochwale sie wynikami :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...