Skocz do zawartości
Hipo

T-bred 2GHz = mało 3D marków ?????

Rekomendowane odpowiedzi

bartezjusz napisał:  

McBenner napisał:  

fsb ci sie wlaczyl dzielnik 1/6 .  

 

 

raczej niemożliwe  

 

żadne mobo nie ma dzielnika 1/6  

 

pozdrówka  

No bez przesady...8kha+ z 1/6? :lol: Sa watpliwosci co do tego czy to mobo ma 1/5 a ty tu z 1/6 wyskakujesz :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy takim samy stanie kompa 3dmark przekrecil mnie bo pokazal 1 dnia 6430pts a nazajutrz widze 7420pts wiec taka roznica nie jest spowodowana tylko zwolnieniem pamieci on poprostu czasami sie myli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem przyczyne tego problemu, mianowicie mam nie najlepsze pamiątki i musze wyłączyć top performance żeby mi śmiagały na 190 MHz, tylko że problem w tym że płyta sama ustawia cl na 3 !!!! a pamiątki spoko chadzą na cl2,5 do 202MHz, i jak ręcznie przestawie na cl 2,5 (Ctrl F1) to ładnie zapiszczy głośnikem, reset i znowu jest cl 3, coś jednak ten gigabyte przestaje mi się podobać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartezjusz napisał:  

McBenner napisał:  

fsb ci sie wlaczyl dzielnik 1/6 .  

 

 

raczej niemożliwe  

 

żadne mobo nie ma dzielnika 1/6  

 

pozdrówka  

No bez przesady...8kha+ z 1/6? :lol: Sa watpliwosci co do tego czy to mobo ma 1/5 a ty tu z 1/6 wyskakujesz :|

oczywiscie, ze tak, ale do tego trzeba miec odpowiedni bios, a bylo ich niemalo dla tej plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam - jak ci zapiszczy to znaczy że pamiątki nie wyrobiły - moje DDR333 chodzą na 211 przy 2-2-6-2-1.

 

Inne pytanko - nie masz problemów z rejestrem przy fsb>195 ?? bo u mnie się wali jeżeli ustawię 200 - sprawdziłem wszystkie możliwości i nie pozostaje nic innego jak wymiana mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam - jak ci zapiszczy to znaczy że pamiątki nie wyrobiły - moje DDR333 chodzą na 211 przy 2-2-6-2-1. 

 

Inne pytanko - nie masz problemów z rejestrem przy fsb>195 ?? bo u mnie się wali jeżeli ustawię 200 - sprawdziłem wszystkie możliwości i nie pozostaje nic innego jak wymiana mobo

NIestety nie wiem bo nie pozwalają mi pamieci na tak wysokie fsb, na 193 jeszcze chodzą ale już 3d mark się sypie, jedynie 191 to jeszcze granica stabilności, a problemy z rejestrem to prawdopodobnie przez pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli przyczyna niskich 3dmarkow moze byc top performance przy slabych pamieciach ?

bede musial to wylaczyc i recznie pobawic sie :D

Chodzi o to że przy słabych pamięciach moze nie chodzić top performance, jeśli jest właczone to wszystko jest ok, ale jeśli jest wyłączone i nic ręcznie nie przestawiasz(Ctrl F1) to masz najłagodniejsze timingi, sam je trochę podciągłem i bez kręcenia grafy przy procu na 1,8 GHz wyszło mi w 3d marku 7800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eddy, widzisz ,KT266A nie posiada dzielnika 1/5 nie mowiac o 1/6 ,cala magia epoxa tkwi z timingach AGP/PCI i wogole wszystkich ukladow tak ze karty/dyski o wiele wiecej z ta plyta wytrzymuja, byly kiedys dyskusje na ten temat i raczej sie wszyscy zgodzili ,zreshta ybly podawane testy na oscyloskopach ktore wykazywaly BRAK takiego dzielnika.OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Eddy, widzisz ,KT266A nie posiada dzielnika 1/5 nie mowiac o 1/6 ,cala magia epoxa tkwi z timingach AGP/PCI i wogole wszystkich ukladow tak ze karty/dyski o wiele wiecej z ta plyta wytrzymuja, byly kiedys dyskusje na ten temat i raczej sie wszyscy zgodzili ,zreshta ybly podawane testy na oscyloskopach ktore wykazywaly BRAK takiego dzielnika.OFF

Zgadzam sie ze kt266a nie ma 1/5 ( a szkoda :cry: ) a co do timingow to chyba tez prawda bo ja na swojej wyciagnolem ponad 190Mhz, co na ten czipset to i tak duzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Eddy, widzisz ,KT266A nie posiada dzielnika 1/5 nie mowiac o 1/6 ,cala magia epoxa tkwi z timingach AGP/PCI i wogole wszystkich ukladow tak ze karty/dyski o wiele wiecej z ta plyta wytrzymuja, byly kiedys dyskusje na ten temat i raczej sie wszyscy zgodzili ,zreshta ybly podawane testy na oscyloskopach ktore wykazywaly BRAK takiego dzielnika.OFF

dziwne, to znaczyloby, ze PCI/AGP dzialaja asynchronicznie tak jak teraz nforce2 ma, bo ja puszczalem na 200.81MHz Morgana 1GHz i jakos mialem mniejsza wydajnosc niz na 150MHz, a to by znaczylo, ze jednak jest ten dzielnik, albo tryb asynchroniczny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, może na pamiątkach miałeś słapsze timingi i to zmniejszyło wydajność

pamiec mialem asynchronicznie dzialajaca na 150(jakos tak), a fsb 200.81 i taka konfiguracja byla wolniejsza w grach niz tryb synchroniczny przy takiej czestotliwosci jak byla wczesniej pamiec, a timingi byly takie same, wiec wg musi byc dzielnik 1/6, ktora sie wlacza przy wlasnie ok. 200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, może na pamiątkach miałeś słapsze timingi i to zmniejszyło wydajność

pamiec mialem asynchronicznie dzialajaca na 150(jakos tak), a fsb 200.81 i taka konfiguracja byla wolniejsza w grach niz tryb synchroniczny przy takiej czestotliwosci jak byla wczesniej pamiec, a timingi byly takie same, wiec wg musi byc dzielnik 1/6, ktora sie wlacza przy wlasnie ok. 200MHz

to właśnie masz zalety taktowania asynchronicznego, mimo wyższych częstotliwości mniejsza wydajność, zresztą aby mieć 90% pewności odpal sandrę przy takim taktowaniu i tam wszystko przeczytasz o timingach, dzielniku i taktowaniu poszczególnych magistrali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, może na pamiątkach miałeś słapsze timingi i to zmniejszyło wydajność

pamiec mialem asynchronicznie dzialajaca na 150(jakos tak), a fsb 200.81 i taka konfiguracja byla wolniejsza w grach niz tryb synchroniczny przy takiej czestotliwosci jak byla wczesniej pamiec, a timingi byly takie same, wiec wg musi byc dzielnik 1/6, ktora sie wlacza przy wlasnie ok. 200MHz

to właśnie masz zalety taktowania asynchronicznego, mimo wyższych częstotliwości mniejsza wydajność, zresztą aby mieć 90% pewności odpal sandrę przy takim taktowaniu i tam wszystko przeczytasz o timingach, dzielniku i taktowaniu poszczególnych magistrali

wg Sandry mialem taktowanie agp 100MHz :D, na pewno ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm w takim wypadku napewno nie miałeś dzielnika 1/5 anie tym bardziej 1/6 bo dzielnik zwalnia wszystkie magistrale.

sam sobie zaprzeczasz :D, jesli przy 150fsb i tym samym agp 75 jest szybsza niz 200fsb, 150mem w 3d, to znaczy, ze musialem miec dzielnik, bo wtedy grafika dzialala na 200/3, czyli jest mniej niz 75 przy wczesniejszej konfiguracji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm w takim wypadku napewno nie miałeś dzielnika 1/5 anie tym bardziej 1/6 bo dzielnik zwalnia wszystkie magistrale.

sam sobie zaprzeczasz :D, jesli przy 150fsb i tym samym agp 75 jest szybsza niz 200fsb, 150mem w 3d, to znaczy, ze musialem miec dzielnik, bo wtedy grafika dzialala na 200/3, czyli jest mniej niz 75 przy wczesniejszej konfiguracji :P

Mylisz się, przeczytaj DOKŁADNIE!!!

1. ponieważ masz 100MHz na agp to znaczy że nie masz dzielnika 1/5 ani 1/6,

2. słabsza wydajnosć na wyższym fsb wynika z asynchronicznego taktowania pamięci które pracują wolniej niż fsb czyli jest jeszcze gorzej niż szybciej byś taktował pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm w takim wypadku napewno nie miałeś dzielnika 1/5 anie tym bardziej 1/6 bo dzielnik zwalnia wszystkie magistrale.

sam sobie zaprzeczasz :D, jesli przy 150fsb i tym samym agp 75 jest szybsza niz 200fsb, 150mem w 3d, to znaczy, ze musialem miec dzielnik, bo wtedy grafika dzialala na 200/3, czyli jest mniej niz 75 przy wczesniejszej konfiguracji :P

Mylisz się, przeczytaj DOKŁADNIE!!!

1. ponieważ masz 100MHz na agp to znaczy że nie masz dzielnika 1/5 ani 1/6,

2. słabsza wydajnosć na wyższym fsb wynika z asynchronicznego taktowania pamięci które pracują wolniej niż fsb czyli jest jeszcze gorzej niż szybciej byś taktował pamięci

ale SiSoftSandra nie rozpoznaje dobrze dzielnika PCI/AGP!!! a tak wogole, to karta, ktora mialem wtedy nie chodzila powyzej 80MHz!, wiec na 100% by nie dzialala na 100MHz:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam - jak ci zapiszczy to znaczy że pamiątki nie wyrobiły - moje DDR333 chodzą na 211 przy 2-2-6-2-1. 

 

Inne pytanko - nie masz problemów z rejestrem przy fsb>195 ?? bo u mnie się wali jeżeli ustawię 200 - sprawdziłem wszystkie możliwości i nie pozostaje nic innego jak wymiana mobo

NIestety nie wiem bo nie pozwalają mi pamieci na tak wysokie fsb, na 193 jeszcze chodzą ale już 3d mark się sypie, jedynie 191 to jeszcze granica stabilności, a problemy z rejestrem to prawdopodobnie przez pamięci

wlasnie dobrze ze to zaznaczyles ja tez mam ten sam problem 100% stabilnosc jest tylko do 191 fsb a w moim przypadku tylko z mnoznikiem 9 hmm chyba mamy problem nie do rozwiazania czekam na sugestje

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...