Skocz do zawartości
Shakell

Nie Działa Wentyl Na Grafie

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem na Allegro GF 4 MX 440. Karta dziala ale wentylator na niej przy uruchomieniu komputera porusza sie kilka razy a potem zamiera i nie chłodzi. Czy jest trwale uszkodzony??

Czy uszkodzić go mogło podpięcie do działającego komputera monitora (tj. włączenie kompa a później podpięcie monitora)??

Prosze o pomoc!!

Edytowane przez Shakell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uszkodzić go mogło podpięcie do działającego komputera monitora (tj. włączenie kompa a później podpięcie monitora)??

Nie ma takiej możliwości!!! :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle że ja ta karte kupilem za 52 zł, jesłi chciałbym wydać 20 zł więcej kupiłbym coś lepszego;)

 

 

Ok już przesmarowałem i narazie chodzi;)

Edytowane przez Shakell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze poprostu wentylatorek sie zatarł. Rozbierz go nasmaruj czyms w stylu WD40 i powinien smigac. Ewentualna wymiana wiatraczka koszt okolo 20zl

WD40 NIE SLUZY DO SMAROWANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!! bron boze nie uzywaj wd40 ... rozbierz, wyczysc i nasmaruj smarem... zadnym wd40... wd40 sluzy do czyszczenia.. nie mowiac ze bardzo szybko splywa i wysycha... za 20 zl kupujesz bez problemu jakis wentylator z radiatorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie działa ale zauważyłem kilka rzeczy które mnie niepokoją:

- wentylator nie nawiewa powietrza na radiatorek tylko je wyciąga

- kiedy podkładam pod niego dłoń tak żeby dmuchało na nią powietrze to go zamula. Nie wiem co to może znaczyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że da się coś skombinowac z wentyli które mam: d

wa 50x50x10 na 12v,

jeden 40x40x10 na 12v (i ten by mi pasował ale ma za krótki kabelek żeby go podłączyć do płyty głownej),

30x30x5 które może by sie dało podpiąć ale jest za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory, ale jak dla mnie jeśli nie kręcisz to zdejmij wentyl będziesz miał cicho:) g4mx bez wentyla da rade spokojnie

ps. za 50zł 64 bitowy g4mx!!!! :o boże ładnie przepłaciłeś:P za 70zł qmpel wyrwał radka 9000 128bit;] heh..ale to taki oft.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden 40x40x10 na 12v (i ten by mi pasował ale ma za krótki kabelek żeby go podłączyć do płyty głownej),

Przecież możesz go też do karty podpiąć. Patrzysz gdzie czerwony a gdzie czarny, ściągasz gniazdo i nic wtedy nie przeszkadza żeby wpiąć wtyk 3 pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że 53 zł za GF4 MX 440 to za dużo?? Na Allegro mniej więcej po tyle właśnie chodzą.

 

Karta miała być 128 bit, a jest 64 i chyba będe żądał od kolesia zwrotu części pieniędzy - czy 10 zł jako wyrównanie różnicy między 128 bit a 64 bit wystarczy??

No i oczywiście jako choć częsciowe wyrównanie ewentualnego kosztu nowego wentyla.

 

HeatheN co ty mi byś poradził za mniej więcej tą kwotę??

I nie wiem czy poradzi sobie bez wentyla - zauważyłem że nie działa w momencie kiedy wsadziłem ją do kompa i zaczęlo go przymulać :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że 53 zł za GF4 MX 440 to za dużo?? Na 2022974[/snapback]

Karta miała być 128 bit, a jest 64 i chyba będe żądał od kolesia zwrotu części pieniędzy - czy 10 zł jako wyrównanie różnicy między 128 bit a 64 bit wystarczy??

No i oczywiście jako choć częsciowe wyrównanie ewentualnego kosztu nowego wentyla.

Oddaj mu ta karte, dodatkowe koszta wentyla zaraz do 70zł dojdziesz!!!! oddaj jako nie zgodna z opisem ( miała być 128bit) !!!!!

HeatheN co ty mi byś poradził za mniej więcej tą kwotę??

I nie wiem czy poradzi sobie bez wentyla - zauważyłem że nie działa w momencie kiedy wsadziłem ją do kompa i zaczęlo go przymulać :mur:

dziwne że zaczeło zamulać ( no chyba że w budzie masz 40stopni:D) mam dwoch qmpli z 4mx i obaj maja pasywne chłodzenie...

a co bym polecał? wszystko tylko nie MX!:P

http://www.allegro.pl/item91453262_radeon_..._excalibur.html

qmpel taka wyrwał za ~65zł i naprawde BARDZO się opłaca żeby dołożyć te pare złotych, a nie rozczulać się ze sprzedawca nad rekomensata 4mx 64 bit knot i tyle! zwracaj!

ps. chociaż teraz patrze na reszte twojego kompa...ty chcesz na tym grać? jeśli tak to do tych gier co grasz powinien ten 4mx wystarczyć...

Pozdrawiam.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel wyrwał gf4 mx (niewiem dokładnie jakiego) za 30zł :blink: Niewiem gdzie ale miał farta :D Co do wentyla to poprostu posmarój go olejem i powinno być cicho i chłodno :wink:

HeatheN, ale jak będzie zwracać i brać coś innego to mu nie starczy kasy (koszty przesyłki)... a poza tym za 60 złoty można gf3 TI200 znaleść i na ti500 przerobić;)

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak zabuliłem już 6 zł przesyłki za tego GF, kupując następną kartę znowu 6 zł to nie lepiej po prostu dokupić do tego MX chłodzenie??

HeatheN jesteś uprzedzony do MX ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak zabuliłem już 6 zł przesyłki za tego GF, kupując następną kartę znowu 6 zł to nie lepiej po prostu dokupić do tego MX chłodzenie??

HeatheN jesteś uprzedzony do MX ?? ;)

sam miałem 2mx, 4mx ,4ti, wiec uprzedzony nie jestem, ale brak chodzby nawet ps1.1;P bez tego zyc nie moge:) ale tak jak mowie do reszty siga ten 4mx pasuje;) zaloz jakies chlodzenie inne ( chociaz nadal sie dziwie ze bez wentyla nie dziala:|)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaloz go tak zeby dmuchal na radiator

I tutaj wydaje mi się ,że się mylisz. Ma wywiewać ciepłe powietrze. Bo jeżeli ma zamkniętą odubowę i ma w środku kilka dużo stopni to zamiast chłodzić to bedzie grzał. Też tak myslałem montując wentyl na tył obudowy. Jednak zrobiłem tak ,aby wywiwało ciepłe powietrze i temp spadła o 8-10*C !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj wydaje mi się ,że się mylisz. Ma wywiewać ciepłe powietrze. Bo jeżeli ma zamkniętą odubowę i ma w środku kilka dużo stopni to zamiast chłodzić to bedzie grzał. Też tak myslałem montując wentyl na tył obudowy. Jednak zrobiłem tak ,aby wywiwało ciepłe powietrze i temp spadła o 8-10*C !!

obudowa to nie karta graficzna! wentylator ma DMUCHAC NA RADIATOR z graphic card!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EOT

shakell z kad jestes? ja Gliwice a mam qmpla dokładnie z herculesem 9000, jesli gdzies blisko mozesz zawsze przetestowac i zobaczyc jak sie sprawuje,

ps od 4mx bedzie wszystko lepsze z tego co wymieniłeś:) (ale unikaj 9200 SE:P)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kłopocik bo ja jestem z okolic Bochni, ale dzięki za dobre chęci. Jak jest z wydajnością tych radeonów po kolei:

 

najsłabszy 9200, potem 9250, a najlepszy z wymienionych 9000?? Tak to leci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Mialem takie cos z FX 5600, tzn wentylek nie chodzil, wlaczal sie dopiero jak go poruszylem :) Bylo poprostu za dużo kurzu. wyczyscilem i chyba chodzi :P A jak nie to mam radiator na 3/4 karty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...