Skocz do zawartości
pho

Kebaby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

Ja wkład ogarniam w takim stopniu, żeby się dało bułę jakoś zamknąć a potem już z górki. Jedzenie buły z sosem to nie jest przesadnie kuszący pomysł Dołączona grafika

dokładnie ;)

 

 

Pytanie do ludzi z wawy - którego teraz kebaba na świętokrzyskiej preferujecie? bo w sumie to są - o zgrozo - 4 obok siebie :blink: . Ja przerzuciłem się na tego tuż przy wyjściu z metra, nie "indyjski" tylko normalny. Jest świetny, mięso pychota i lepszy od tego osławionego. Indyjskiego jeszcze nie próbowałem, może ktoś zdać relacje?

'

Poza tym polecam Kebab przy przystanku "Zajęcza" na powiślu. Tak wielkich kebabów to jeszcze nie widziałem i znizki dla uczniów/studentów - bardzo pozytywnie :).

 

 

A co do Subway to jest fajny, ale nie da się nim najeść (jak dla mnie :rolleyes: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy kebab z baraniny w Warszawie - Efes kebab na Francuskiej (9zl w bulce, 11zl lawasz)

Najlepszy kebab z kurczaka w Warszawie - kebab Wiatrak na rondzie wiatraczna ;) (brac tylko w bulce! najlepsza bulka w warszawie! 7zl)

 

The end :D

Dla Warszawskich "kebabo-maniaków"! Cytuję dość starą wypowiedź, lecz istotną, gdyż reaktywowano Efeza na Chmielnej. :) Prezentuje ten sam poziom co Efez przy rogu Al. Niepodległości i Odyńca.

Natomiast "niestety" warto zaznaczyć iż Efez na Francuskiej się pogorszył. Informacja pochodzi od paru moich znajomych.

Jako że jestem miłośnikiem, jedynego, prawdziwego kebaba, czyli z baraniny, ogłaszam wszem i wobec że pojawił sie nowy, na Kaspijskiej przy Maltańskiej. :)) Oczywiście jest trochę gorszy od Efeza, nie zmienia to jednak faktu, że ślinka cieknie, ojjj cieknie. :))) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szczecinie u szejka jest ciekawie, zaraz obok maca i sony center. Dostajesz takie sosy w miseczkach. Mają przepyszne bułki, są miękkie. A mięso ma specyficzny ziołowy smak.

 

W cartoonie bułka z frytkami za 3,60. Lepiej od farmy, tam strasznie cienkie frytki są.

 

W mak kwaku non stop dostaje się surowawe frytki. Z mięsem nie lepiej.

 

Preferuje tego na przeciwko pioniera, tam jest dobre mięso bułka sos i surówka. No i wygląd nie najgorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Dla Warszawskich "kebabo-maniaków"! Cytuję dość starą wypowiedź, lecz istotną, gdyż reaktywowano Efeza na Chmielnej. :) Prezentuje ten sam poziom co Efez przy rogu Al. Niepodległości i Odyńca.

Natomiast "niestety" warto zaznaczyć iż Efez na Francuskiej się pogorszył. Informacja pochodzi od paru moich znajomych.

Jako że jestem miłośnikiem, jedynego, prawdziwego kebaba, czyli z baraniny, ogłaszam wszem i wobec że pojawił sie nowy, na Kaspijskiej przy Maltańskiej. :)) Oczywiście jest trochę gorszy od Efeza, nie zmienia to jednak faktu, że ślinka cieknie, ojjj cieknie. :))) Pozdrawiam.

Niestety potwierdzam, mimo, ze jadłem tam raz to zdecydowanie nie było to to, co pisano na temat tego Efeza na Francuskiej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym polecam Kebab przy przystanku "Zajęcza" na powiślu. Tak wielkich kebabów to jeszcze nie widziałem i znizki dla uczniów/studentów - bardzo pozytywnie :).

Masakra, zamknęli tego kebaba ;(

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W warszawie dobry kebab jest na marymoncie, ta buda tuż przy kwiaciarni oraz na rogu broniewskiego/reymonta ( brac tylko na cienkim na ostro!) IMO są niezłe.

To dziwne, bo kolega twierdzi, że na rogu Broniewskiego i Reymonta to najgorszy kebab jaki jadł w życiu, a sam przez to bałem się spróbować :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś jak sytuacja w Krakowie wygląda z kebabami? Jadłem koło rynku drogie "naleśniki" - może nie najgorsze, ale małe. Jadałem w innych miejscach i bywały paskudne i parszywe. A jakieś namiary na wyborny kebab w Krk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z serii kulinarne podróże Kaabana po Warszawie: 2 Kebaby na Kondratowicza. Jeden przy przystanku "Kondratowicza" w budce "Bar orientalny" - no nie polecam, najgorszy kebab jaki jadłem w całym moim życiu. Beznadziejnie przyprawione mięso, surówka to jakaś kpina i sos łagodny był słodki <_< . Drugi to kebab również na ulicy kondratowicza, nie pamiętam nazwy - między łabiszyńską a chodecką - ten jest wyborny, jeden z lepszych w jakich miałem okazję się stołować. Polecam :wink:

 

już niedługo kolejne odcinki moich kulinarnych wypraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeźmierowo kolo Poznania ul. Rynkowa knajpa o nazwie Dromader (maja tez na telefon! ). wczoraj jadlem i musze powiedziec ze rewelacja :D

niestety tylko w bulce maja ale jest mega. naprawde polecam ! :)

aaa 13 zeta duzy w bulce, maly to w burger bule wiec lepiej duzego :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Krakowie na miasteczku AGH jest Lewiatan od wejścia po lewej kebab jest duży, tani i można sobie dobrać dodatki (taki po studencku ;) ), a po prawej jest bar Szybki kęs i tam mają dobrego (świetne sosy), ale mniejszego.

Jest jeszcze Kanapa.. Zamiast kebaba jada się tu megaburgera.. ale tego się nie da opisać, trzeba zobaczyć (i zjeść :) Wielka płaska bułka (ok 18cm), mieszcząca 3 placki hamburgerowe i sporo sałatek - taka przyjemność za 8zł. A jak ma być coś lekkiego a dobrego, to warto wziąć chickenburgera za 5.50. Ten ma w sobie mięso drobiowe, trochę sałatek i świetnie się z tym komponujący sos czosnkowy.

 

W okolicy rynku na Szewskiej bywały dobre, ale dawno tam nie jadałem. W każdym razie jak idziesz od rynku i pierwszy po prawej jaki widzisz.. cóż.. można spróbować ostrego, ale lepiej mieć coś na przepitkę :). Prawie na końcu Szewskiej, bliżej Bagateli jest byłe Chachapuri (czy jakoś tak). Tam kiedyś jadałem, ale nie ręczę za jakość obecnie, bo coraz bardziej podnosili ceny a wielkość zmniejszali (4 lata temu za 6zł był kebab+frytki, teraz za 9 to sam kebab).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze kebaby jakie jadłem, są w 2 miejscach w mojej okolicy:

1. Rzeszów, okolice rynku (u Turków).

2. Krosno, obwodnica, bar Kurcze Pieczone

 

Oczywiście w obu barach obowiązkowo: baraninka (żadne tam kaczki, kury i koguty), ciasto (samo ciasto smakuje nieźle) i łagodny sos. Nie pamiętam jak w Rzeszowie, ale w Krośnie ostry sos jest lekko za ostry - przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przyznam ze najlepszego keba jadłem na trasie z Gdańska do stolicy na stacji shell :o. Było takie bistro tam mniej wiecej w połowie drogi :P. Jeszcze lepszy okazał się hamburger - z polskim kotletem za 5zł był GENIALNY. Nie dość ze pyszny to jeszcze duży i sycący. W życiu się bym nie spodziewał ze w bistro przy stacji benzynowej mogą podawać coś takiego dobrego ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legendarny kebab na Świętokrzyskiej wraca do łask - porcje stały się większe, surówka z resztą jak zwykle rox, no i baranina, baranina, baranina :wub:

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o tym przy Kino Bajka? tym po lewo czy prawo ? Bo oba faktycznie sie zrypały juz spory czas temu i jak bylem w tamtych okolicach towolałem zjesc tego kebaba po drugiej stronie ulicy ( przy metrze swietokrzyska) z baraniną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legendarny kebab na Świętokrzyskiej wraca do łask - porcje stały się większe, surówka z resztą jak zwykle rox, no i baranina, baranina, baranina :wub:

Nie ma to jak siła wolnego rynku :)

 

 

Za to mój ulubiony kebab przy Śniadeckich (czyli idąc najkrótszą trasą z placu Politechniki do placu MDM) wprowadził ostatnio do oferty kebaby z baraniną oraz mixy baranina plus kurczak.

 

Kebab kurczakowy mają rewelacyjny, baraniny smakoszem nie jestem , ale chyba jednak troszkę mniej udany ( ale i tak najlepszy z wszystkich w okolicy PW)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legendarny kebab na Świętokrzyskiej wraca do łask - porcje stały się większe, surówka z resztą jak zwykle rox, no i baranina, baranina, baranina :wub:

potwierdzam, porcje o wiele większe niż u konkurencji przy wejściu do metra - dziś jadłem normalnego w grubym i baranina niemalże "wylewała" się z bułki, naprawdę sycący i smaczny, polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kebab przy Grojeckiej, za Wawelska w strone Banacha, taki polaczony z restauracja - kurczak jeszcze obleci, ale baranina w ich wykonaniu to jakas porazka, jakbym podgrzana mielonke jadl :blink: Sos ostry jest pozytywnie ostry (tzn. pikantny, ale geby nie wypala).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat mieszkam na Ulicy... Alternatywy 4. :lol2: ;) W lipcu otworzono Kebab w mym bloku. Sprawdziłem dopiero teraz jak smakuje. W miarę niezła jakość baraniny. Lokal oferuje również wódeczkę, miłe zaskoczenie. ;) Dla smaczku, w środku znajdują się zdjęcia z zacnego serialu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszy kebab ma Mustafa. Ma swoje lokale na Piłsudskiego, Nadbystrzyckiej (przy polibudzie) i Jana Sawy (blok). Kebaby zarówno w bułce jak i w tortilli, baranina lub kurczak. Sos ostry jest naprawdę ostry (ja płakałem jak jadłem, dlatego preferuje mieszany). Super Kebab w bułce 10 zł kurczak, 12 zł baranina. Reszty cennika nie pamiętam. Do tego Pod Psem ogólnie nie są najgorsze, ale polecam raczej pite niż bułkę. Ogólnie to sporo jest tych kebabów i trzeba trochę poszukać żeby znaleźć tego jedynego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze tak zapytam

Czy zdajecie sobie sprawe ze jakies 80-90% miesa w Kebabach to Emulgowane goofno ??

Potraficie odroznic te prawdziwe nie przetwazane od tego szajsu z emulgatorem bialkowym ???

Kto wie niech zapoda info w Spoilerze :)

 

ogromna wiekszosc nie ma pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...